Şimdi Ara

Sürünen İnternet-Vergi İndirimi-Vdsl2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ttnet de çalışan arkadaşım ile görüştüm msn den bu soruları sordum.

-İnternetin yerlerde sürünmesi

Cevap : Fiber optik kablolar döşeniyor.Sorun çıkıyormuş o yüzden.Bize de mail yolladılar

-Fiberleri çekmeleri 10 yıl alır yeni mi akıllarına gelmiş ?

Cevap : Yok bitti sayılır.Bursa tarafı filan (Marmara bölgesi )

Santraller değişiyor.Vdsl 2 oluyor muş.

-Vdsl 2 ye bir ton para istiyorlar olm.

Cevap : Daha başlamadı zaten

-Vergi indirimi faturalara yansıtılacak mı ?

Cevap : Yansıtılcak.Ama tam ne kadar olcak vs bilgim yok.

-Kesin mi ?

Cevap : Evet

Bu konuşmadan bir kaç saat önce delirip ttnet e mail attım.Ağzıma ne geldiyse söyledim. ''Dünyanın en yavaş ama en pahalı hizmetini alıyoruz bari onuda doğru düzgün verin '' '' Bu mailede copy paste yapıp genel sorun yazın '' vsvs

Not : Ben sadece konuştuklarımı yazdım.Günah keçisi olmaya niyetim de yok.Arkadaşımda sadece bir çalışan.O yüzden BİZE iğrenç kurumun yandaşı olarak muamele yapmayın!!!

• keşke ilçemizdede şu fiber optik çalışmalarını görsemde varsın olsun internetim yavaş hiç olmassa sonunda iyi olacağını bilmiş olurum neyse darısı batı karadeniz bölgesine :D
  • Dünyanın en yavaş ve pahalı değil. Avrupa'nın en yavaş hizmetini alıyoruz.

VDSL2 olan santraller zaten var. Arkadaşına yanlış bilgi vermişler. Ayrıca VDSL2 ye bi ton kim para istiyor?

Fiberoptik kablolar nereye döşeniyor? Sokaklara mı? illerarası mı? çok açık soru sormuşsun, arkadaşın da çok açık cevap vermiş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

Dünyanın en yavaş ve pahalı değil. Avrupa'nın en yavaş hizmetini alıyoruz.

VDSL2 olan santraller zaten var. Arkadaşına yanlış bilgi vermişler. Ayrıca VDSL2 ye bi ton kim para istiyor?

Fiberoptik kablolar nereye döşeniyor? Sokaklara mı? illerarası mı? çok açık soru sormuşsun, arkadaşın da çok açık cevap vermiş.

Bana göre dünyanın en yavaşı

Vdsl 2 ye uyumlu değildi santraller.Değiştiriliyormuş işte.

İller arası ve santrallere kadar sanırım

Fazla konuşamadık zaten ben msn e girdiğimde o çıkıcaktı 5 dk kadar ancak konuşabildik.Zaten pek fazla bilgi vermesi YASAK
  • 2 yıldır vdsl2 gelecek
  • VDSL'de upload hızı neden 1 mb ile sınırlandırılmış acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ogameci

VDSL'de upload hızı neden 1 mb ile sınırlandırılmış acaba ?

sanırım quiknet te upload ları 1mbit e indirmiş sitesinde öyle yazıyor..
  • quote:

VDSL'de upload hızı neden 1 mb ile sınırlandırılmış acaba ?

Sahte datacenter açmayalım diye.
    Şimdi diyceksin ki ben yapmıycam ki öyle birşey.
    Bunu neye benzetelim.
    Mesela bir adam konser veriyor korumaları var. Asıl amaç ne, adamı canlı tutabilmek. Suikast engellemek.
    Ha sen diyorsun ki neden var bu koruma, ben gidip şarkıcıyı tebrikler çok güzel çaldın diye gidip söyleyecektim, demene benziyor.
    Her iki durumda da sanatçı rahatsız olur.
    Yani teknik olarak her 2 durumda da upload ı fazla harcamış olursun.
  • acaba bunun nedeni uploadun pahalı birşey olmasımı yoksa korsanı önlemek mi
  • quote:

acaba bunun nedeni uploadun pahalı birşey olmasımı yoksa korsanı önlemek mi

Upload' un ücretiyle, korsan ile alakası yok. Upload yüksek olursa; insanlar evden sunucu açabilir duruma gelir. Bu da Türk Telekom' un Veri Merkezlerine satmış olduğu Metro Ethernet pazarını zayıflaması anlamına gelir.. Veri Merkezleri müşteri kaybederse; Oger Telekom da kaybeder.. Şuan 1 Mbit upload ile bile mail sunucusu açabilir, kişisel web sayfası yayınlayabilirsiniz..
  • quote:

acaba bunun nedeni uploadun pahalı birşey olmasımı yoksa korsanı önlemek mi

İkisi de değil.
    Eğer türkiye yurtiçi ve yurtdışı çıkışlarına bakarsanız, upload u en yaygın kullananlar datacenterlar, onun dışında internet servis sağlayıcıları, upload u çok az kullanırlar.
    Peki upload az kullanılması neye bağlı, herkes p2p dosya indirmiyor, indirmeyi bilen de pek seed yapmıyor. Şimdi durum böyle olunca türk telekomun güzel bir boş upload kapasitesi kalıyor, peki bunu napıyor. Datacenterlara satıyor, çünkü uploadı en çok kullanan onlar. İşte bu yüzden arz, talep meselesi oluyor bu iş.
    Mesela "In Germany, T-Home, the landline division of Deutsche Telekom, offers VDSL2 services with download speeds up to 50 Mbit/s and upload speeds up to 10 Mbit/s based on FTTC. They started in late 2006 with offering VDSL2 in the 12 largest cities in Germany, in 2007 Residents in over 50 cities have access to VDSL2.[3] It is used to provide Triple play services. Further expansions are planned." (en.wikipedia.org/wiki/Very_High_Speed_Digital_Subscriber_Line_2 )
    Yani 10 Mbit upload verebiliyorlarken almanyada bizde 1 veriliyor.
    Bunun nedeni metro ethernet. Günümüzde 5 mbit metro ethernet 1500 liradan fazla.
    En kötü 50/10 mbit i 700 liraya satıyorlar. Yani 1 mbit upload 70 liraya denk geliyor. Bu da 100 mbit metro ethernet alan ile aynı parayı ödemek oluyor. Hız olarak ise upload aynı, download 5 kat hızlı.
    Ha toptan bağlantılar oluyor mesela 1 Gbit metro eternet alıcna megabiti 42 liraya denk gelen var. Eğer 10 mbit upload 420 liradan az olursa hiçbir datacenter metro ethernette kalmaz.
    Asıl amaç bu.
    Ha almanya coşmuş bir ülke zaten 10 gbit bağlantıyı 10000 euro nun altında almak mümkün olduğundan, uploadın 1 megabiti 1 euro ya bile denk gelmiyor.

• teşekkürler dostum açıklama için

ellerine sağlık
  • sadece rekabet ile mümkün ama FTTH için tellcom dan başka firmanın son kullanıcıya bir etkiniliği yok NETONE veya diğer altyapı döşeme lisansına sahip şirketlerin faaliyetlerini görmüyorum bunun yanında

Türk telekom VDSL2 için sokaklara DSLAM'lar kuruyor bu güzel bir gelişme fakat sorun şu noktada evimizden DSLAM a kadar olan bakır kablolar ne alemde bazı saha dolaplarının kapıları kırık veya alt tarafları açıkta ee burada 16mbit VDSL2 bile alsan anca anca 6-8 mbit e ulaşılıyor bakır kabloların harap halinden dolayı bunun yanında asıl ara 16mbit ve 32mbit arasındaki ara hızları 6-8-12 mbit gibi ADSL2+ ile destekleyebilirler ama anladığım kadarıyla ya istemiyorlar yada işlerine gelmiyor Türk telekom pazarlama bölümünün son olarak aslında parayı nasıl hava saçtıkları devamlı Türk telekom WIRO reklamı ile ortada 2008 aralığından beri delicesine WIRO reklamı dönüyor TV'de allah için kaç kişi kullanacakki bu hizmeti milyon TL lik bir reklam bütçesi ayırdın git onun yerine altyapı şebekeni ıslah et git birkaç Gbit yurtdışı kapasitesi yarat ama nerede.....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.