Şimdi Ara

Symbol 1.5 dci 90 hp yakıt tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
10.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2017 1.5 dci symbol 90 hp aracım km de 40 kuruş yakıyor normalmidir.
    Yakıt fiyatı=6.70
    Eco mod açmıyorum
    Yedek diş yanıp sönmeye başlayınca gidip yakıt aldım 50 tl lik ve tekrar yedeğe düşüp yanıp sönmesini bekledim 125 km gitti araç çok yakmıyormu

• Yapay Zekanın Yanıtı

Renault Symbol 1.5 dCi 90 HP Yakıt Tüketimi

Renault Symbol 1.5 dCi 90 HP, yakıt tasarrufu konusunda dikkat çeken bir otomobildir. Bu aracın yakıt tüketimi, sürüş koşullarına, yol durumuna ve sürüş stiline göre değişiklik gösterebilir.

Genel olarak, Renault Symbol 1.5 dCi 90 HP'nin ortalama yakıt tüketimi şehir içi kullanımda 100 km'de 5,1 litre, şehir dışı kullanımda ise 100 km'de 3,8 litredir. Karma kullanımda aracın yakıt tüketimi ortalama 100 km'de 4,3 litre civarındadır.

Renault Symbol 1.5 dCi 90 HP'nin yakıt tüketimini etkileyen faktörler şunlardır:

• Sürüş tarzı: Agresif sürüş, ani hızlanmalar ve frenlemeler yakıt tüketimini artırır.
    • Yol durumu: Stop-and-go trafiği ve yokuşlu yollar yakıt tüketimini yükseltir.
    • Klima kullanımı: Klima kullanımı özellikle yaz aylarında yakıt tüketimini artırabilir.
    • Yük: Araçta çok fazla yük olması yakıt tüketimini az da olsa etkileyebilir.

Renault Symbol 1.5 dCi 90 HP'nin yakıt tüketimi, kullanıcı yorumlarına göre genellikle beklentileri karşılamaktadır. Kullanıcılar, aracın özellikle şehir dışı kullanımlarda yakıt tasarrufu sağladığını belirtmektedirler.

Yakıt tüketimini azaltmak için şu ipuçlarını uygulayabilirsin:

• Sakin ve dengeli bir sürüş tarzı benimse.
    • Ani hızlanmalardan ve frenlemelerden kaçın.
    • Mümkün olduğunca sabit bir hızda seyret.
    • Aracını düzenli olarak bakım yaptır.
    • Gereksiz yükleri araçtan çıkar.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Normal gibi , benzin 6 lirayı aştıktan sonra daha bakmıyorum ben kaç kuruş yakıyor ediyor diye dolduruyorum ne goturuyorsa Allah bereket versin.
  • Siz hangi aracı kullanıyorsunuz hocam dizel aracım bir avantajı kalmamış gibi bu fiyatlarla
  • LPG 33 kuruşu geçmiyor

symbol lpg olsa daha da altları görmek mümkün

Dizel benzine göre ekonomik ama lpg göre pahalı malesef

Değerler normal bu yakıt fiyatlarına göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 26 Kasım 2019; 15:48:7 >
  • bende 1.2 var hiç bakmıyorum artık
  • En iyisi 1.0 0.9 motorlara gecmek artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Massive07

En iyisi 1.0 0.9 motorlara gecmek artık
    1.6-1.4-1.2 sırayla geçtim 1.0 lara bakıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Massive07

Siz hangi aracı kullanıyorsunuz hocam dizel aracım bir avantajı kalmamış gibi bu fiyatlarla
    1.4 TSI Passat var hocam 700 km yol yaptım 375 liradan 54 litre benzin aldı tam bitirmedim depoyu çünkü benzin fiyatı 7.05

Galiba 50 kuruş civarı yakmış
  • eco mod kullan çok farkediyor
  • Litre verisi verirsen daha doğru değerlendirir arkadaşlar.

Şehir içi 6-8lt

Sehir dışı 4-6 lt yakması gerek.
  • şehiriçi biraz sıkışık trafik vs.de varsa 6 litre yakması normal aslında, o da 6x6.6 desek 40 kuruş yapıyor zaten.
    şuda aklınızda olsun 1.5dci motorun 6 yaktiği yerde benzinli motorlar 8-8.5 litreden aşagi düşmez hocam. benzinde de 6-7 litre yakar diye beklemeyin. aynı şartlarda lpg de maksimum 5 kuruş farkeder, 40 kuruş mazotsa 35 kuruş lpg olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 26 Kasım 2019; 17:30:14 >
  • Bakımları sürekli düzenli yapılmış.kmsi az 1.5 symbol araç
    Full şehir içi: 6,6lt./100km yakıyor.gerçek değerler.

Fabrikanın verdiği şehir içi 4.4/100 şehir dışında bile çok zor yapılıyor..
    İmkansız değil ama aşırı iyi şartlar vs vs oluşturmak gerek...
    Gerçek bir şehir içinde 6 nın altı hayal.
    Karışık ise 5,5 civarı yaz aylarında....
  • symbol hiç kullanmadım ama aynı motora sahip dacia ile şehir dışı rekorum 3.8lt./100km.
    Daha aşağı düşürememiştim.
  • 110'luk 1.5 dci Latitude ile şehir dışı rekorum 3.9. Basmazsan yakmaz yeğen.
  • Noldu ya tsi forumlarında falan alakasızca gelip övülen dci motor hakkında da çok yakıyor şikayetleri gelmeye başlamış hayret
  • Arkadaslar cevaplarınız için tesekkurler eco mod performansı cok etkiliyor birde öyle deneyelim bakalım benim de 6 litre falan yakıyor veriler normal ozaman dizel fiyatları düşse mükemmel olacak 😂
    Bu eco modun motora zararı varmı ya yerinde durmayan araba kasa hafif oldugundan motorun gücünü kaldıramıyor gazlarsan 90 hp olmasına rağmen fakat ecoyu acınca işkence cekiyor gibi hissediyorum motor😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Massive07 -- 27 Kasım 2019; 1:14:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 404NotFounD

Noldu ya tsi forumlarında falan alakasızca gelip övülen dci motor hakkında da çok yakıyor şikayetleri gelmeye başlamış hayret
    Yakıt fiyatları ne olursa olsun normal kullanışta 35 kuruşu geçmeyecek motor lazım psikolojik sınır hocam benim için 😂
  • ben 5 litre ortalama ile şehiriçi-dışı karışık geziyorum kasmadan, o da 33 kuruş yapıyor km'de. tabi sıkışık trafik çok dur-kalk trafiğe girmeden. şuan 1 liraya 3 km yol gidiyor 100 liralık mazotla 300 km rahat goruyorum. bende de psikolojik sınır 1 liraya 3 km dengesi :) aslında mazotun max. 5 lira benzininde max. 6 lira olması lazim, öyle olsa km.de 25 kuruş 1 liraya 4 km gidilir rahat. akaryakıt fiyatları nerden nereye geldi ya walla önceki zamanda rüyamda görsem kabus gördüm sanardım herhalde ama işte hayaldi gerçek oldu resmen :)

araç 2015 megane3 1.5dci 90hp - düz vites
  • Renoların yakıt göstergesi doğru göstermiyor yarım depo kalana kadar fulş gösterir birden düşer 50 tl atıp ibreye bakıp hiçbir araçta hesap yapılmaz fullersin 100 km sonra tekrar fuller bakarsın
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.