Şimdi Ara

TAK GİTT (KAR PALETİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
3
Favori
36.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu ürünü kar paletleri ile ilgili videoları izlerken rastladım ama biras daha araştırınca aynısından italyada da olduğunu gördüm.
    ordaki adı put and go (tak ve git)

bu türkiyedeki sitesi ve videosu:

http://www.takgitt.com/
    http://www.youtube.com/watch?v=Rcsacy270J8

buda yabancı ülkelerden:
    http://www.youtube.com/watch?v=ZGlDlYLSVks
    http://www.youtube.com/watch?v=35aHqF85ILk

italyadaki fiyatı 99 euro yazıyor video da ama türkiyedeki fiyatı hakkında bilgi yok kullanan bilen varmı aranızda bana cok mantıklı geldi.

• Otobüsçüler, kamyoncular uzun yolda sık şehir değiştirirken aniden hazırlıksız yakalandıkları karlı bir şehirde lastiklere geçici ve ani çözüm olarak halat parçalarını bu şekilde bağlarlar.

Mantık aynı mantık.

Bahsettiğiniz fiyatlar çok fazla (99 euro ) böyle bir ürün için çok saçma.
    Mantıklı bir fiyata kısa mesafeler için mantıklı olabilir. Böyle pratik çözümlere bir alternatifte 80-90 tl civarı satılan lastik çorapları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhunturk

Otobüsçüler, kamyoncular uzun yolda sık şehir değiştirirken aniden hazırlıksız yakalandıkları karlı bir şehirde lastiklere geçici ve ani çözüm olarak halat parçalarını bu şekilde bağlarlar.

Mantık aynı mantık.

Bahsettiğiniz fiyatlar çok fazla (99 euro ) böyle bir ürün için çok saçma.
    Mantıklı bir fiyata kısa mesafeler için mantıklı olabilir. Böyle pratik çözümlere bir alternatifte 80-90 tl civarı satılan lastik çorapları.
    Bence güzel bir ürün bende bir takım aldım ve memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikemoon

Bence güzel bir ürün bende bir takım aldım ve memnunum

Alıntıları Göster
    Tak Git hakkında daha detaylı bir bilgi verebilir misin? Buzda nasıl? Karda nasıl? Azami hız ne kadar oluyor? Ürün dayanıklı mı? lastiğe zarar verir mi? 5 kelepçe az gibi geldi. daha fazla olsa iyi olu mu? Zararı olabilir mi? Falan filan.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raybon5879

Tak Git hakkında daha detaylı bir bilgi verebilir misin? Buzda nasıl? Karda nasıl? Azami hız ne kadar oluyor? Ürün dayanıklı mı? lastiğe zarar verir mi? 5 kelepçe az gibi geldi. daha fazla olsa iyi olu mu? Zararı olabilir mi? Falan filan.....

Alıntıları Göster
    toyotanın yaptıklarına bakılırsa ürün dayanıklı gibi görünüyor ama plastik parça ne kadar dayanıklı olabilir orası mechul.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykpnrgz -- 8 Aralık 2013; 13:34:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykpnrgz

toyotanın yaptıklarına bakılırsa ürün dayanıklı gibi görünüyor ama plastik parça ne kadar dayanıklı olabilir orası mechul.

Alıntıları Göster
    ürünü kullanan var mı?
  • EVET KARDAN VE BUZDAN KURTULMADA BİREBİR TAKMAK VE SÖKMEK ÇOK BASİT BU ÜRÜN BEN KARDAN ÇIKAMADIGIM ZAMAN TAKTIM VE ÇIKTIM BENİM İÇİN PRATİK OLMASI VE BENİ ORDAN KURTARMASI YETTİ TAVSİYE EDERİM TAK GİTT KAR PALETİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikemoon

EVET KARDAN VE BUZDAN KURTULMADA BİREBİR TAKMAK VE SÖKMEK ÇOK BASİT BU ÜRÜN BEN KARDAN ÇIKAMADIGIM ZAMAN TAKTIM VE ÇIKTIM BENİM İÇİN PRATİK OLMASI VE BENİ ORDAN KURTARMASI YETTİ TAVSİYE EDERİM TAK GİTT KAR PALETİ
    1-ürün takılı olarak azami hız ne kadardır?
    2-takıldığı yerde sabit duruyormu yoksa oynayıp jantın boyasına vs.zarar veriyormu?
    3-kopma olasılığı varmı?
    4-trafikte polis zincir tak denildiğinde zincirin yerine geçiyormu yoksa tr polisi yola devam etmene izin vermiyormu?
    4-çakmasıda piyasada bulunuyormu?
    5-hakiki ve en ucuz alınabilecek yer neresidir?

ACİLEN ALINACAK,CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

1-ürün takılı olarak azami hız ne kadardır?
    2-takıldığı yerde sabit duruyormu yoksa oynayıp jantın boyasına vs.zarar veriyormu?
    3-kopma olasılığı varmı?
    4-trafikte polis zincir tak denildiğinde zincirin yerine geçiyormu yoksa tr polisi yola devam etmene izin vermiyormu?
    4-çakmasıda piyasada bulunuyormu?
    5-hakiki ve en ucuz alınabilecek yer neresidir?

ACİLEN ALINACAK,CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM...

Alıntıları Göster
    forumda cevap verebilecek bir kimse yokmu

• quote:

Evet bende merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: vahcan4444

quote:

Evet bende merak ediyorum

Alıntıları Göster
    forum uyuyor

• sensei111 S kullanıcısına yanıt
    TAK-GİT KAR PALETİ
    Arkadaşlar; konuyu geç gördüm galiba. Sahibinden üzerinden gördüm. Kasım ayında İstanbula işim düşmüştü biraz zaman ayırdım. Esenlerdeydi gidip aldım. Sonradan başka birine almak için aradım kalmamış. Güvenli alışveriş yoluyla alınabilir. Beğenmezseniz geri gönderirsiniz.(Hepsiburada da uygun fiyat) Kışın fiyatıda 40-50 tl artmış. Zincir yerine tercih etme sebebim aracımın lastik çapı 18" . Zinciri pahalı ve takması da zor. Bir defa takma fırsatım oldu. Çok uzun yol gitmedim. Aracı çok sarsmadı. 5 adet takılabiliyor. Şartlar zor değilse 2 adet takılabilir diyor. Ben dört tane taktım. Kopan olursa bir yedek olsun diye. Bu arada kopma olursa bir kenara düşüp gider. Zincir gibi zarar vermez. Trafik polisi komşuma danıştım. Söylediklerini aynen aktarıyorum. "Araçta zincir yok diye ceza yazmıyoruz. Sadece sürüşe devam etmesine izin vermiyoruz. Bu önlem sizin can güvenliğiniz için. Seni durduran olursa bu ürünü gösterirsin yada takar geçersin." dedi.
    Genel izlenimlerim;
    Fiyat uygun( uygun fiyatlı çözüm bulmak isteyenler için)
    Zincire göre takılması çok pratik ( o soğukta zincirle uğraşmak zulüm)
    Dayanım olarak, çok zorlamaya fazla geleceğini zannetmiyorum. (Asfaltı ağlatacaksanız tavsiye etmem kopar)
    Kesinlikle çelik alaşımlı cant için tavsiye ediliyor. Sac cantlar kesiyormuş.
    Maks. hız 50-60 çok rahat yapılıyor. Üstünü de ben denemedim.
    Kazasız sürüşler...

• quote:

Orijinalden alıntı: ibaksoy

TAK-GİT KAR PALETİ
    Arkadaşlar; konuyu geç gördüm galiba. Sahibinden üzerinden gördüm. Kasım ayında İstanbula işim düşmüştü biraz zaman ayırdım. Esenlerdeydi gidip aldım. Sonradan başka birine almak için aradım kalmamış. Güvenli alışveriş yoluyla alınabilir. Beğenmezseniz geri gönderirsiniz.(Hepsiburada da uygun fiyat) Kışın fiyatıda 40-50 tl artmış. Zincir yerine tercih etme sebebim aracımın lastik çapı 18" . Zinciri pahalı ve takması da zor. Bir defa takma fırsatım oldu. Çok uzun yol gitmedim. Aracı çok sarsmadı. 5 adet takılabiliyor. Şartlar zor değilse 2 adet takılabilir diyor. Ben dört tane taktım. Kopan olursa bir yedek olsun diye. Bu arada kopma olursa bir kenara düşüp gider. Zincir gibi zarar vermez. Trafik polisi komşuma danıştım. Söylediklerini aynen aktarıyorum. "Araçta zincir yok diye ceza yazmıyoruz. Sadece sürüşe devam etmesine izin vermiyoruz. Bu önlem sizin can güvenliğiniz için. Seni durduran olursa bu ürünü gösterirsin yada takar geçersin." dedi.
    Genel izlenimlerim;
    Fiyat uygun( uygun fiyatlı çözüm bulmak isteyenler için)
    Zincire göre takılması çok pratik ( o soğukta zincirle uğraşmak zulüm)
    Dayanım olarak, çok zorlamaya fazla geleceğini zannetmiyorum. (Asfaltı ağlatacaksanız tavsiye etmem kopar)
    Kesinlikle çelik alaşımlı cant için tavsiye ediliyor. Sac cantlar kesiyormuş.
    Maks. hız 50-60 çok rahat yapılıyor. Üstünü de ben denemedim.
    Kazasız sürüşler...
    Ben Antalyalıyım. "O zaman bu konuda ne işin var?" demeyin. Çünkü Muş'ta yaşıyorum. Böyle bir ürün sizce böyle bir iklimde ne kadar sağlıklı olur? Doğuda bu üründen kullanan var mı acaba? Ayrıca uzun yolda nasıl olur? Malum şubat tatili yaklaşıyor.
    Ayrıca tekrar sormamın sebebi: Bilmeyenler için biraz açıklayayım. Arkadaşlar burada kar kasım-aralık ayında yağmaya başlar. ve geçen yıl kış diğer yıllara göre iyi geçmesine rağmen toprağı gördüğümde mayıs ayına girmek üzereydik. Yani burada yaşamayan bilemez. Güneşin altında bile -20 derece garip bir durum oluyor kısacası 5 ay boyunca buz tabakası üzerindeyiz Zincir almak istemiyorum o yüzden tavsiyelerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kacar07

Ben Antalyalıyım. "O zaman bu konuda ne işin var?" demeyin. Çünkü Muş'ta yaşıyorum. Böyle bir ürün sizce böyle bir iklimde ne kadar sağlıklı olur? Doğuda bu üründen kullanan var mı acaba? Ayrıca uzun yolda nasıl olur? Malum şubat tatili yaklaşıyor.
    Ayrıca tekrar sormamın sebebi: Bilmeyenler için biraz açıklayayım. Arkadaşlar burada kar kasım-aralık ayında yağmaya başlar. ve geçen yıl kış diğer yıllara göre iyi geçmesine rağmen toprağı gördüğümde mayıs ayına girmek üzereydik. Yani burada yaşamayan bilemez. Güneşin altında bile -20 derece garip bir durum oluyor kısacası 5 ay boyunca buz tabakası üzerindeyiz Zincir almak istemiyorum o yüzden tavsiyelerinizi bekliyorum.

Alıntıları Göster
    1 tlye plastik kelepçe alınır kalınan yerde takılıp kopana kadar kullanılır

• quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

1 tlye plastik kelepçe alınır kalınan yerde takılıp kopana kadar kullanılır

Alıntıları Göster
    başlık sakat
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fabrikatörünoğlu

başlık sakat

• quote:

Orijinalden alıntı: _RyanCooper_

quote:

Orijinalden alıntı: Fabrikatörünoğlu

başlık sakat

Alıntıları Göster
    yalnız bu alet kar-çamurdan kurtarır, durmak gerektiği zaman ne yapacaksınız ??? bam-güm

• kacar07 K kullanıcısına yanıt
    Uzun yolda kar lastiği dışında diğer çözümler rahatsız eder. Kar paleti, Spikes spider, zincir gibi ürünler yoğun karda yarar. 50 km. nin üzerindeki süratlerde hiç birinin yapacağı bir şey yok. Eğer uzun süre takılı kalacaksa kesinlikle zincir tavsiye ederim. Tak çıkar çok oluyorsa kısa mesafeler için kar paleti denene bilir. saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibaksoy

Uzun yolda kar lastiği dışında diğer çözümler rahatsız eder. Kar paleti, Spikes spider, zincir gibi ürünler yoğun karda yarar. 50 km. nin üzerindeki süratlerde hiç birinin yapacağı bir şey yok. Eğer uzun süre takılı kalacaksa kesinlikle zincir tavsiye ederim. Tak çıkar çok oluyorsa kısa mesafeler için kar paleti denene bilir. saygılar
    Peki kopup jantla disk balatalar arasına bi yerlere dolanırsa ne olucak sonuçta jantın içinden geçiyor , Bu tip ürünlerde yıllarca denenmiş olan yöntemler daha güvenli gibi geliyor banada
  • quote:

Orijinalden alıntı: theodor_tr

Peki kopup jantla disk balatalar arasına bi yerlere dolanırsa ne olucak sonuçta jantın içinden geçiyor , Bu tip ürünlerde yıllarca denenmiş olan yöntemler daha güvenli gibi geliyor banada

Alıntıları Göster
    kasım ayında Antalya ya gitmek üzere yola çıktım o günde şansımdan kar yağmaya başladı,fakat bende tak git kar paleti var ya kim korkar kardan doludan,yoğun karlı alana girince aracımı kenara çekip kar paletlerini taktım,takmaz olsaydım teker teker hepsi koptu,sözde kendi sitesinden almıştım 150 tl karşılığında,neyseki zincir satan fırsatçılar karşıma çıktıda içinde bulunduğum durumdan kurtuldum,almak isteyenlere tavsiyem kesinlikle ALMAYIN..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.