Şimdi Ara

Taksiciler Linea'yla nasil basa cikiyorlar, 50 liraya 100 km yol yapiyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 206 plus 1.4 hdi aracimi satip, 1.3 multijet linea aldim.

Onada hep isik yaninca 50 lira atardim, en az 140-150 km gotururdu ve yakit isigi yanardi.

Linea bombos trafiksiz yolda max 100 km gidiyor ve yakit isigi yakiyor. Yazin ve bombos yolda durum bu. Kis aylarini ve trafigi dusunemiyorum bile! Heralde 11 litre falan yakiyodur!

Tuketim 8.3 litre su an!!

Aracin bakimlari vs falan yapilali daha 2 bin km olmamis nerdeyse. Linea gruplarinda arastirdigim kadariyla hepsi boyle sanirim. Map sensoru degistirin diyen bi kac kisi disinda cogu yakittan sikayetci.

Lineanin az yakmadigini biliyordum ancak benzinli araclardan fazla yakacagini tahmin etmiyordum.

Taksiciler bu araclarla bu yakit verisiyle nasil kar yapiyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lemale1 -- 26 Temmuz 2020; 20:1:52 >

• Hangi motor?
  • 1.3 mj konuya ekledim simdi
  • Lemale1 L kullanıcısına yanıt
    Sorun senin arabada. İlk defa görüyorum böyle bir şeyi.
  • Teknik verileri bile çok iyi değil 1.3 lineların ki günlük kullanımda daha da fazla olacaktır zaten
  • Sanmiyorum cevremde bi kac kullananla da konustum hepsi yaka silkiyor. Zaten fabrika verisi 6.5 litre ama yine fazla yine fazla
  • aynı motoru egea da kullanıyor kullananlar yakıttan memnun aracın durumu bakım geçmişi km de etken yorgun bir dizel başa beladır
  • Puntoda ayni motor hayvani sıkıştırmama ragmen klima acik 7.8 yakiyotlr. Ort hiz 30 km civari geziyor 6 ilerinin avantaji var. linea nin vites oranlari kamyon gibi. Tofaş in urettiginden ne olacak.
  • Mj Motorlar dci ve hdi motora göre biraz daha fazla yakar. Fakat ikisindende daha saglam motordur.

Mj Motora Shel 'den yakit aldigimda daha az gittigini farkettim.Opetten mazot alin biraz daha menzili yükselir.

egr valfini temizletin ve iptal edin yakitiniz düşecektir.
    Dediğim gibi daha önce bu sorunu duymadım hiç. Ama taksiciler kullanıyorsa boşa değildir. Yoksa o adamlar buna cidden para yetiştiremez.
  • Bence burada sizin geçtiğiniz eski aracın etkisi büyük. 1.4 hdi bir peugeot vardı bende de ikinci araba olarak.
    o kadar az yakardı ki tuvalete onunla giderdim. Güzel kullanınca 4 lt nin altını bile gördüğüm oluyordu.
    O araç kasa ağırlık olrak da daha hafif sanıyorum bunların hepsini düşününce 1.3 Size fazla yakmış gibi geliyor olabilir.
    8.3 doğru bir değer gibi değil ama yine de.
  • 1.3 Linea aracım vardi 19 km ort hizla bayırlı bir yerde 7.8 yakmıştı en çok. Fazla yaktiklari doğru ama o dediğiniz değerde yakması için bir sorunu olması lazım.
  • shifisitert ve türevleri konuya bekleniyor...
  • Normal. Motor ufak kasa ağır klimada açıktır. 16valf olmasına rağmen çok yakar.

Edit. 8.3 6.3 okumuşum. Bir anormallik var. Okadar da yakmaz. Düz yolda hele imkansız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 26 Temmuz 2020; 22:28:40 >
  • 1.6 dizel otomatik egea da bile en soğuk karlı kış günlerinde bu değeri elde ediyordum. 1.3 zorlasan 7 yi geçmez. Normalde 5 6 civarı olmalı. 1.4 hdi 68 beygir araba ile de bunu karşılaştırma. O motor gelmiş geçmiş en az yakan dizel motor. Sen ondan neye geçsen beğenmezsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevozgur -- 26 Temmuz 2020; 22:41:23 >
  • 206+ 900 kg linea 1300kg ağır araç fazla yakar.
  • Sizin araçta veya kullanım şeklinde bir anormallik var. Linea az yakmıyor bu kesin de dediğiniz kadar da yakmıyor. Opeti ben de yakıt tüketimi anlamında tavsiye ederim. 2000 devirin altında kesinlikle sürmeyin alt devirlerde çok yakıyor. Ortalama seyir devriniz 2200-2300 devirler olsun. Daha alt devirlerde Euro 4 motor gitmiyor. Bakım önemli. Klima açık ortalama 25 km hızlarda yokuşlu şehiriçinde 7 litre civarı pompa ölçümü verim var. Daha azı zor.
  • Zamanında kullandım 1.3 emotion paket linea 2010 model yakıt beni de şaşırmıştı çok yakıyor. Şimdi 1.5 80 Lik megane 2 var çok ekonomik lineaya göre.
  • f.gulteki F kullanıcısına yanıt
    Motor euro 5 ama kullanim seklim ayni tarifiniz gibi
    O zaman bir ustaya göstermekte fayda var. Linea kesinlikle az yakmıyor ama o kadar da çok yakmıyor. Yeni de aldığınız için söylüyorum bir arızası olabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.