Şimdi Ara

Tatil Zamanı Neden İnsanlar Ege ve Akdeniz'e Akın Ediyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünden beri istanbul izmir yolunda inanılmaz trafik haberlerinden bahsediliyor. İnsanların sıcak havalarda tatil için kavurucu ege ve akdenizde otellerde kazıklanmasına anlam veremiyorum. Elin Arapları bile kavurucu sıcaklardan gelip karadenizi geziyor.

Hadi Rus turistin soğuk havalardan gelip egeye gitmesini anlarımda. Türk insanının bodruma akın etmesine anlam veremiyorum gerçekten.

• Her yeri araplara peşkeş çekilen karadenize mi gitsinler? Tüm tabelalar arapça her yerde arapça müzik çalıyor bu devirde karadenize gitmek vakit kaybı asla gidilmemesi gereken bir yer.

makale adamyoutube
    Trabzon Uzungöl'e giden bir vatandaş: “Arap çocukları eğleniyor, Türk çocukları bakıyor.” #trabzon #uzungöl #arap #arapça #arabic #türkiye #turkey #makaleadam #shorts
    https://www.youtube.com/watch?v=91-9oxcwwuc&feature=youtu.be
  • Türkiye'de orta gelir sınıfı üstü için "Tatil = deniz, güneş, kum" algısı çok uzun zamandır yerleşmiş durumda ve adı çıkmış birkaç ile yığılıyor hepsi. Mantıklı mı? Bence değil.

• İç anadolu bozkırına mı gitsinler?
  • Karadeniz yaylalarına gidin. Youtube'da ağzınızı ayıra ayıra baktığınız manzaralara taş çıkaracak güzellikte yaylalar var. Hem de gayet serin, bırakın denize girmeyi sabah kalkınca yüzünüzü bile yıkamak istemiyorsunuz.

• Çoğunun yazlığı var Bodrum, Kuşadası taraflarında. Ayrıca insanların izinleri kısıtlı senede çoğu kişi 10 -15 gün anca izin alabiliyor bu da aile genelde deniz kenarı istiyor. Yoksa Avrupa gibi en az 1 ay izin kullanabilse herkes tüm iznini kimse deniz kenarında kullanmak istemez.

• Sana ne? İstanbul'da haziran ortasında üşüyoruz tabii ki de imkanı olan sıcak denizlere iner. Hayatında bir kere Antalya'da denize gir bakalım bir daha marmara ve karadenizin yüzüne bakıyor musun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 25 Haziran 2023; 20:52:45 >
  • Farklı ol, sende Yozgat ve Çoruma doğru git..

• Her yeri araplara peşkeş çekilen karadenize mi gitsinler? Tüm tabelalar arapça her yerde arapça müzik çalıyor bu devirde karadenize gitmek vakit kaybı asla gidilmemesi gereken bir yer.

makale adamyoutube
    Trabzon Uzungöl'e giden bir vatandaş: “Arap çocukları eğleniyor, Türk çocukları bakıyor.” #trabzon #uzungöl #arap #arapça #arabic #türkiye #turkey #makaleadam #shorts
    https://www.youtube.com/watch?v=91-9oxcwwuc&feature=youtu.be
  • Orta halli veya ortanın biraz üst zengin insanlar yaz tatilinde antalya bodrum çeşme ölü deniz gibi yerlere gitmedikçe tatik yaptı saymıyor...

Arkadaş ortamında veya sosyal medya paylaşımlarında Anyalya'dan resim paylaşmadan oralardan konum atmadan içleri rahat etmez :)

Veya havuz başından ayak atacaklar...

Not: Bizim insanımız tatilde deniz kum güneş ve her şey dahil tatil istiyor Karadeniz taraflarında dağ bayır gezmesi var o tatil değil başka bir şey oluyor gibi. Veya oralarda her an yağmura yakalanma ihtimalin var deniz kum yok flan. Ayrıca ben karadenize tatile gittik dedimi sanki fakir algısı oluşur bazılarında.

• HAKKARİDE DENİZ VAR DI DA BİZ Mİ GİTMEDİK?

• Millet kafa dinlemeye gidiyor.Ondandır.Türkiye'de olduğum zaman aynı şeyi bende yapıyordum.

• kızgın kumlardan serin sulara atlamak için gidiyorlar..

• 85 milyon + 15 milyon mülteci nüfus var 200-500 bin zengin gidebilir oralara gözünüze batmasın

Gerisi köyüne gidiyor

• Benim turizme en az yıllık 5 trilyon dolar getirecek bir projem var ama şu an gizli tutuyorum.
  • por favor kullanıcısına yanıt

Bu proje doları "3" tahminine düşürür. Tebrikler por çöz reyiz  

• Yok birde popo popoya yüzmeden,plajda elini sallasan birine çarpıyor güneşlenirken ne zevk alıyorlar bilmem ,bir bayram gittim oyle paramla rezil oldum diyebilirim asla gtimem anca bedava hediye olur yazlığım olur giderim bayramda.

ist kalabalığından kaçarken daha bir insan seline gidiyon ironik cidden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 25 Haziran 2023; 23:0:41 >
  • Deniz var yüzmek için orada bu işe uygun oteller de var. Gerekli her şey mevcut işte.

• Avrupalılar da oralara gidiyor Kıçın deniz suyuna değmeden tatil olurmu.
  • Denize kıyısı olan diğer illerde de turizm geliştirilebilir, ama ege-akdeniz kıyısının denizleri bir başka, özellikle Muğla'nın.

Fethiye Ölüdeniz'i gördükten sonra Türkiye'deki diğer denizler sarmıyor. Maldivler gibi rengi var.

Bu arada herkes bütçesine göre gidiyor zaten, Avşa da çok kalabalık olur bu dönemde mesela.

Benim bütçem yetse bile bu sene pek tatile gidesim yok fiyatlar dolar bazında da aşırı şişti, güneyde 5 gün tatil için bir maaşı bayılmak anlamsız geliyor.

Hani euro bazında yabancılarla aynı fiyata paket alabilsek tamam, yabancı bizden daha ucuza alıyor.

• uzun zamandır görmediklerini ziyarete gidiyorlar

bizim kars'lı komşu bile akraba ziyareti diye yollara düştü :-)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.