Şimdi Ara

Tecavüzcü bir saat sonra aşırı kanamadan öldü... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
2.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: HARBİYELİ

Bir de şöyle düşünün gece vakti evinize dönüyorsunuz. Birden karşınıza bir grup çıktı ve size doğrı koşmaya başladılar.İşte tecavüz eden buydu diye bağırmaya başladılar.Ellerindeki sopalarla öldüresiye vurmaya başladılar.Çok ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldınız.Acildeki dr lar size bakmadı ve öldünüz.Ertesi gün gazetelerde haberleriniz ''tecavüzcü cezasını buldu diye''. Aileniz acı ve utanç içinde. Şimdi durun ve düşünün ...

Bu yazıyı kimse görmüyormu?

Olayın bu boyutu var..

Doktor ve hemşire adamın gerçekten tecavüzcü olup olmadığını bilemez.. Onun için ilgilenmeleri gerekirdi.
    Adamın yaşayıp yargılanması gerekir.

Tabi eğer tecavüz etmişse o zaman hapis mapis yok.. TV den Canlı yayında idam!!!

• Ne komik yaw.. Herkes herkonuda bilgili, başkasının işini yapmakta son derece hevesli.. ama nedense kimse kendi işini layıkıyla yapma hevesinde değil

Herkes her konuda fikir sahibi, hatta öyle ki, konunun uzmanı ile çatır çatır tartışacak kadar konunun hakimi

Suçluluğu ispat edilene kadar herkes suçsuzdur... O NE Kİ ??? LAFFFF

Uzmanlık, kariyer, bilgi, donanım, adalet.... BUNLAR DA NE OLA Kİ

• quote:

--iyi olmus bence.

--Yaptıkları doğru çünki, bazı insanlar yaptıkları davranışlarla zaten insanlıktan çıkmış oluyor haliyle onlara insan muamelesi yapmakta doğru değil!

--bence iyi olmuş herkes hak ettiği yeri bulur.......

bu arkadaşlar ne dediğini bilmiyo heralde. söz konusu olan bi insan hayatı. bu 17 yaşında bi kıza tecavuz etmiş bi manyak olsa da. doktorun görevi elinden geleni yapıp insanları iyileştirmektir. cezalandırmak T.C. mahkemelerine ve Allah 'a aittir
  • Allah ın verdiği canı Allah alır o kadar!Savaştaysan orası başka...
  • Allahın verdiği canı Allah alır amenna

ancak tepkisiz kalmak ne kadar doğru

yanyana iki ayrı odada tecavüze uğrayan ve tecavüz edenin tedavi edilmesi ne kadar başarılı olur

bıçaklandığı için kan kaybeden ve ameliyatla yada ne bileyim başka bi şekilde iyileştirilen tecavüzcünün sağlık durumu ile henüz on yaşında tecavüz edilen, ailede ve çevrede her zaman hatırlanacak bir olayın kurbanı olan, ömrü boyunca bu olayın ezikliğini ve baskısını yaşayacak olan bir kızın sağlık durumları ne derecede eşit olabilir..

evet adalet var evet kanun var evet polis var yargıç var savcı var

ancak kabul edelim hakettiği cezayı veren yok

hakettiği cezayı çeken yok

hastane personelinin uyguladığı adalettir

• quote:

Orjinalden alıntı: sanchalf

Yani şu mantığına karşılık uygun kelimeleri seçmekte zorlanıyorum... Hayat bu, ne olacağı belli olmaz.. Birgün öyle bir durumda hastaneye düşersin ki, masum olduğun halde hastane personeli seni suçlu zanneder ve sana kıyağından bir adalet uygularlar... işte o zaman anlarsın, doktor ne iş yapar, mahkeme ne iş yapar
  • kendinizi pislik bir tecavüzcünün yaralarını iyileştirmeye çalışırken düşünün

iki yatak ötede ise hala şoktan çıkamamış bir kızın boş bakışları ve ağlayan annesinin sessiz gözyaşları olsun

ve sonrada iki hafta sonra 17 yaşında olduğu için muhtemelen serbest bırakılacak ve yeni suçların yeni dramların kaynağı olacak bir ............nın (boşluğa uygun geleni doldurun ister toplum kurbanı diyin ister pislik) yaralarını sarmaya devam edin...

eğer yapabiliyorsanız

dediğim gibi adalet yerine getirilmiş

• B
    quote:

Orjinalden alıntı: tagan88

Doktor ve Hemşire olsaydım aynısını yapardım.

Ben de başhekim olsaydım hakkınızda soruşturma açardım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vozer

B
    quote:

Orjinalden alıntı: tagan88

Doktor ve Hemşire olsaydım aynısını yapardım.

Ben de başhekim olsaydım hakkınızda soruşturma açardım.

• quote:

Orjinalden alıntı: esarikaya

quote:

Yani şu mantığına karşılık uygun kelimeleri seçmekte zorlanıyorum... Hayat bu, ne olacağı belli olmaz.. Birgün öyle bir durumda hastaneye düşersin ki, masum olduğun halde hastane personeli seni suçlu zanneder ve sana kıyağından bir adalet uygularlar... işte o zaman anlarsın, doktor ne iş yapar, mahkeme ne iş yapar

Allahu Alem.

• sanchalf hiç düşündün mü mahkemelerde kadınları niye yükseklere çıkartmıyorlar?Duygularını ön planda tuttukları için.Doktorların ettiği yemini hatırlatırım.İhtiyacı olan vatan hainide olsa kurtarmaya çalışmak zorundadır.Başından atıyorsa eğer suç işler.

Doktorun işi hastayı tedavi etmek.Öldürmek değil.Şuan o doktor (eğer varsa böyle birşey) mahkemeliktir.Adam öldürmeye kadar yolu var bunun
  • quote:

kendinizi pislik bir tecavüzcünün yaralarını iyileştirmeye çalışırken düşünün

iki yatak ötede ise hala şoktan çıkamamış bir kızın boş bakışları ve ağlayan annesinin sessiz gözyaşları olsun

ve sonrada iki hafta sonra 17 yaşında olduğu için muhtemelen serbest bırakılacak ve yeni suçların yeni dramların kaynağı olacak bir ............nın (boşluğa uygun geleni doldurun ister toplum kurbanı diyin ister pislik) yaralarını sarmaya devam edin...

eğer yapabiliyorsanız

dediğim gibi adalet yerine getirilmiş

O Hipokrat yeminini boşuna ettirmiyorlar APO bile türk doktorları tarafından muayene ediliyorsa Varın gerisini siz düşünün Doktor Hiç bir şekilde ayrım yapamaz Görevi saglık dagıtmak başka bişey değil...

• iyi olmuş iyi, bazı şeyleri oluruna bırakmak gerek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarman61
    Allahu Alem.

Bu ne demek
  • @Piêr Dé Sans

haklısın hastane personelinin yaptığı hipokrat yeminine akırı ve evet yine haklısın işledikleri suç ve tespiti halinde cezalandırılmaları gerekir.

ancak bir toplum düşmanına bir huzur bozucuya hizmet etmeyi hazmedeniyorum
    eğer o personelin yerinde olsaydım aynısını yapar mıydım? Muhtemelen evet

bu zarar vereceğini bile bile insanların arasına zehirli bir yılanı bırakmakla aynı şey...
  • Sana sal demiyorum ki.Tedavi et sonra ver ailesine kızın
  • Herkes kendi görevini yapacak. yukarıda biri çok güzek kurgulamış; öyle birşey başınıza/mıza gelmeyecek diye bir kaide yok. Adaleti dağtmak aldalet sisteminin görevidir. Doktora hemşireye mi kalmışta onlar uyguluyor? Böyle mantık olur mu? Ya suçsuzsa adam? Kim ödeyecek onun vebalini?

Oldu olacak herkes alsın beline silahı teksas vari adaleti işletsin...
  • quote:

+1

herkes polat alemdar olmuş kafasına göre mafya tipi adalet dağıtıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: spotlightkid

quote:

+1

herkes polat alemdar olmuş kafasına göre mafya tipi adalet dağıtıyor.

+1

Kaldıki düşünün adam suçsuzmuş.Esasında tecavz eden kişi o değilmiş.
    O zaman ne olacak?

• Aslında bazı insanlar burada duygularına göre hareket etmiş ancak bu doğru değil bence.Neden derseniz;

Yan odada tecavüze uramış kız ağlarken siz burada o pisliği tedavi ediyorsunuz vs. gibi laflar etmişsiniz,

Kanunlara göre bir kişinin suçluluğu ispat edilene kadar o kişi suçsuzdur.Siz hastanede kendinize özel yargı uygulayamazsınız.Bu kanunun ve devletin işidir.Eğer siz böyle bir şey yaparsanız sizde suçlu olursunuz.Savaş haricinde birinin canını allah hariç kimse alamaz.Kaldıki hastanede neden yargının yasak olduğuda şu yüzden,belki adam suçsuz olabilir.Onun için bu tür şeyler yapmayın.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.