Şimdi Ara

Telefon Çalınca İnternet Kesiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • U.S.Robotics 4 port Adsl Modem'im var.Kutu Dahilinde bulunan splitter i kullanıyorum ama telefon çalınca internetim kesiliyor.Bilen varsa yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YEA -- 13 Mart 2007; 13:41:45 >

• Aynı problem benim benim arkadasımda daha vardı . Bircok splitter ve bircok modem degisitirip denedi en sonunda telekomdan adam cagirdi oda telefon kutusunda kabloların yerini mi ne degistirmis durum duzeldi . bi arıza kaydı verip durumunu acıkla yardımcı olurlar.
  • Hiç gerek yok kabloların yerini değiştirmeye..
    Bir splitter (veya evde kaç paralel telefon varsa artık o sayıda..) daha alıp onların girişine tak..Hallolacaktır.. Ucuz bişey zaten 2 - 3 YTL falan..
  • eger eve gelen hatta (hic bir yere dagılmadan) splitter baglı ve evdeki paralel telefonlar splitterin telefon cıkısından alındıktan cogaltilip sonra dagıtılıyorsa sorun splitterda olmayabilir.aynı tarzda problemi bir arkadasim yasadi yaklasik 2 ay boyunca , bircok splitter bircok modem denedik ama adsl hattı telefon caldiginda kesiliyordu (haliyle internetten kopma) . en sonunda ariza kaydi verip ekip cagirdida oyle duzeldi. Bazen bu tur problemler adsl sistemiyle yani (binadaki telefon kutusundaki baglantilarla vs. ) telefon hatlarıyla alakalı olabiliyor.Modem ve splitter degistirip deneme sansınız varsa degistirip ,deneyin olmazsa telekoma arıza kaydı verin.bilgilerinize.
  • Splitterda sorun vardır büyük ihtimalle.
  • Aynı sorun geçen hafta arkadaşımın başına geldi, sorun Splitter'da arkadaşlar değiştirin sorun kalmıcaktır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: EmRaHSaRaL

Aynı sorun geçen hafta arkadaşımın başına geldi, sorun Splitter'da arkadaşlar değiştirin sorun kalmıcaktır...

Tamam, splitter'i değiştirmeyi denesinler de yine olumsuz sonuç çıkarsa Telekom'a başvursunlar.

Ancak şunu da söyliyeyim: Telekom, birden hatta bilemediniz ikiden fazla paralel telefon varsa buna çok kapalı gözle bakmıyor(du)!... DSLAM'ların (portların) üzerindeki yazılım teoride sadece bir telefon kullanılmasına göreydi, bir zamanllar.. Sonra bu yazılım değiştirildi mi -- bilemiyorum.

Bu başlığı açan arkadaş ( @YEA ), evdeki telefontesisatı ve dağılımıyla ilgili bir bilgi verseydi belki biraz daha çok faydamıız dokunurdu. Ancak şunu söyliyeyim: evde sıvaaltı tesisat varsa ve 2 veya daha çok paralel telefon da mevcutsa, her telefonun duvardan alınan hattı ile girişi arasında bir "hat filresi" kullanımı da faydalı olacaktır. (Hat Filresi=Modem çıkışı kullanılmayan splitter. Splitter'in Line'ı duvardaki telefon prizine bağlanacak ve Splitter'in Tel(Phone) çıkışı da Telefona gidecek...)

• arkadaşlar benzer bi sorunuda ben yaşadım..telekom destek ile konuşunca bana hatta bağlı faks veya telsiz telefon varmı diye sordular(hatta bağlı telefonum telsizdi)onu cıkartıp normal telefon takarsanız sorun kalmaz dedi,bende oyle yaptım şimdi telefon çalınca hat gitmiyor.
    bu sorunu yaşayan arkadaşlar telsiz telefon kullanıyorlarsa muhtemelen sebep budur(alt yapı yetersizliği kısaca)
  • Arkadaşlar Öncelikle Şunu söyleyeyim evdeki telefon tesisatım şöyle:
    Tek hat duvardan çıkıyor-splitter'siz bir şekilde kabaca bağlanarak ikiye ayrılıyor-ikiye ayrılan hattın bir ucu telsiz telefona-diğer ucu ise splitter ile 2'ye ayrılıyor-splitterin bir ucunda modem diğer ucunda ise sabit bir telefon daha var.
    Telekomu arıyarak arıza kaydı vermek istedim.Adamlar hatta arıza olamayacağını kabaca ikiye ayırdığım yerde sorun olabileceğini söyledi.Yani eğer splittere bağlamadan önce hattı 2 ye bölerseniz splitterin görevini yapamayacapğını ve bu tarz sorunların oluşabileceğinden bahsetti.Bende 2 ye ayırdığım yerdeki telefeon ile sabit telefonun yerini değiştirip (sabit tel yerine telsiz telefonu koydum) Sabit telefonu iptel ettim 2 ye böldüğüm yeride tekrar tek hat üzerinden birleştirdim.Şimdilik sorun halloldu gibi bakalım ileride bi sorun çıkacak mı .
    Aklınızda bulunsun ev içerisindeki hattınızı kabaca kabloları uc uca bağlayarak birleştirmeyin yerine splitter veya benzeri aparatlar kullanınız.
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YEA -- 16 Mart 2007; 1:14:16 >

• YEA Y kullanıcısına yanıt
    ben de de aynı sorun var ancak biraz farklı benim ev dublex modem üst katta telefon alt katta . modeme splitter bağlamadan internet ve telefon çalışıyor . bazen telefon çaldığında aşağaıdan telefonu açtığımızda internet kesiliyor o da her zaman değil nasıl çözülecek bilmiyorum özellikle online oyun oynadığımda telefon açıldı mı cinlerim tepeme çıkıyor bir anda net kesiliyor yardımcı olursanız sevinirim
  • _michaeljackson_ _ kullanıcısına yanıt
    Splitter kullanırsanız, bir probleminiz kalmayacaktır.

Telefonun da telsiz telefon olduğunu varsaymaktayım... Keza modem de herhalde kablosuz modemlerdendir.

Bir tavsiye de telsiz telefon ile kablosuz modemin aynı "telsiz kab-nallarında" çalıştırilmaması olabilir. Modemde bu ayarı kolayca değiştirebilirsiniz. Çok kimsenin kullanmadığı bir kanalı seçiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.