Şimdi Ara

Tepetaklak gelmek (Tavsiyelerinizi bekliyorum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk önce YGSde sınav sonucum çok iyi geldi hatta beklediğimden de iyiydi.
    YGS2de 4264. olmuştum hedefime çok ama çok yaklaşmıştım.
    Hedefim Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi geçen sene 4210 gibi bir sıralamayla kapatmıştı.

Sonra LYS1'e girdik sınavdan bir çıktım 13 boşum vardı Matematikten.
    Yıl içerisinde 40-45 arasında netler alıyordum oysa ki.
    MF3de Geometri katkısı çok az ama Geometri netlerim güzeldi 1 boş bıraktım gerisinden emin gibiydim.

Üstüne Matematikten 4y'da çıkınca şuan tepetaklak oldum.
    Tekrar etmem gereken konular var ama artık sanki hedefime ulaşmak imkansız gibi geliyor.
    İlla Ege olucak diye bir şey yok. Sırayla 9 Eylül Celal Bayar falan yazıcaktım ama şuan büyük hayal kırıklığı yaşıyorum.

Zaten şu sıralar depresyondaydım (Psikiyatriden tanılı öyle kafama göre moralim bozulunca depresyondayım ya diyen tiplerden değilim)
    Arkadaşlarım YGS'de kötü çıkarmışlardı ama ben onları teselli etmiştim heveslendirmiştim ama LYS'de benim kötü geçince resmen onlar benim suratıma bile bakmadılar hatta bundan mutluluk bile duydular onların kim olduğunu anlamış oldum) (Cami avlusunda 2 çocuğuyla birlikte terk edilmiş kadınlar gibi hissettim resmen kendimi)

Psikolojim bozuldu resmen.

Gerçekten şuan birinin benimle konuşmasına ihtiyacım var ki anlatamam size.
    Sohbet etmek isteyen olursa lütfen PM'den veya buradan bana ulaşın gerçekten.

• Umutsuzluğa kapılmak için çok erken. Önünüzde fen sınavları var. Ygs'den o kadar iyi sıralama çıkaran birinin Lys feni yapamaması için bir sebep göremiyorum. Böyle düşünerek kendi kendinize ket vurmayın. Fen sınavına asılın ve en iyi şekilde geçirmeye bakın. Çevrenizdekileri de hiç takmayın, en azından bu sınav sayesinde onları tanımış oldunuz, böyle düşünün.
  • Kardeşim umut var, mat 30 gelirse biyo ve kimyaya yüklen. Yaparsın, 5 günün var, denemelerle tekrar et, çözebildiğin kadar deneme çöz, günlük 6 deneme çöz lys2 , emin ol depresyona girmen hiçbir şeyi değiştirmicek. Senin çalışman gerek.
  • Çalışmam lazım bunun farkındayım ama her şey psikolojik.
    İşin matematiksel yanında sizce benim FKB netlerim nasıl olmalı ?
    Diploma notu 85,79
    Birde bu arada Biyolojiden gerçekten korkmuyorum geçen hafta böyle bir şey olabilir diye bütün hafta biyoloji çalıştım ama fizikten geçmiş konuları unutmuşum birde son konuları bilmiyorum sizce nasıl bir plan yapmalıyım.

Bu arada destekleriniz için çok teşekkür ederim :)
  • İnternetten mf-3 ün puan dağılımına baktım şimdi, sizin önceliğiniz kesinlikle biyoloji ve kimya olsun. Zaten Lys fen netleriniz de baya iyidir diye tahmin ediyorum. Aslında sizin tek yapmanız gereken heyecan yapmamak, strese kapılmamak. Ne kadar rahat olursanız o kadar iyi yaparsınız ki bunu siz benden daha iyi biliyorsunuzdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izobar -- 17 Haziran 2014; 11:39:47 >
  • Celal bayar gelir bence ama kendine güveniyosan mezuna kalıp ege yaz derim Celal bayarda seviye düşük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izobar

İnternetten mf-3 ün puan dağılımına baktım şimdi, sizin önceliğiniz kesinlikle biyoloji ve kimya olsun. Zaten Lys fen netleriniz de baya iyidir diye tahmin ediyorum. Aslında sizin tek yapmanız gereken heyecan yapmamak, strese kapılmamak. Ne kadar rahat olursanız o kadar iyi yaparsınız ki bunu siz benden daha iyi biliyorsunuzdur.
    Aslında o heyecan Matematiğe özgüydü diğer sınavlarda kesinlikle rahatım.
    Matematikte de hep yetişmeyecek korkusuyla çözüyodum soruları.
    Zaten bence 50 sorunun 75 dk'da çözülmesi için çok çok hızlı olmak lazım.
    Kısacası ÖSYM her soruya 1.5 dk veriyor matematikte
    Ama ben her soruya 2 dk kullandım.
    Avantaj mı dezavantaj mı bilmiyorum ama türev-integrallerin hepsini yaptım sorun sadece 10. ve 11.sınıf konularında 13 tane soru kaldı.
    Bakacak vaktim bile olmadı.

Kimyadan ve Fizikten tekrarlık konularım var onları tamamlayacağım sonra Biyolojiyi de ufak bir tekrarla sınava hazırım ama gerçekten canım hiç çalışmak istemiyor.
    Motivasyonumu kaybettim resmen.

• metu-ee M kullanıcısına yanıt
    Manisalıyım zaten Celal Bayara gitmek istemiyorum ama elimden geleni yapıcam Ege olmazsa Celal Bayar yazıcam.

Kendime güveniyorum ama çok yoruldum ve yıprandım özellikle psikolojik açıdan.
  • Siz şimdi böyle diyerek kendinize büyük bir kötülük yapıyorsunuz. Ygs sıranız çok iyi bunu heba etmeyin. Her şey bitmiş olsa moralinizin bozulmasını anlarım ama önünüzde çok daha önemli ve sizi istediğiniz bölüme ve okula sokabilecek bir sınav var. Matematiği düşünmeyin, yapacak bir şey yok zaten geçti gitti o sınav. Belki umduğunuzdan daha iyi bir net gelir, o zaman da boşa üzülmüşüm diye üzülürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izobar -- 17 Haziran 2014; 12:06:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: izobar

Siz şimdi böyle diyerek kendinize büyük bir kötülük yapıyorsunuz. Ygs sıranız çok iyi bunu heba etmeyin. Her şey bitmiş olsa moralinizin bozulmasını anlarım ama önünüzde çok daha önemli ve sizi istediğiniz bölüme ve okula sokabilecek bir sınav var. Matematiği düşünmeyin, yapacak bir şey yok zaten geçti gitti o sınav. Belki umduğunuzdan daha iyi bir net gelir, o zaman da boşa üzülmüşüm diye üzülürsünüz.
    hepsinden 25 yapsan kılpayı ile kaçırırsın hepsinden 28 doğru 2 yanlış yaparsan çok büyük ihtimal gidersin
  • izobar kullanıcısına yanıt
    İnşallah dediğiniz gibi olur ve beklediğimden daha iyi bir sıralama gelir :)

Geçmiş geçmiştir diyerekten gelecek sınav için ders çalışmaya gidiyorum herkese teşekkür ederim buradan ve özel mesajdan benimle konuşup bana moral ve motivasyon sağlayan herkese çok teşekkürler :)
  • yahu şu an tam asılman gereken vakit. 3 gün daha çalış ne olursa olur. çalışmamanın bir mantığı yok çünkü. hele de moralsizken çok zor biliyorum ama 3 gün daha sık dişini dostum boşa gitmeyecek çabaların.
  • Papadat kullanıcısına yanıt
    Tamam ben ders çalışmaya gidiyorum akşama görüşürüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet19071907

Tamam ben ders çalışmaya gidiyorum akşama görüşürüz
    hadi kolay gelsin
  • Rigsby kullanıcısına yanıt
    Arasında bir şeyler yaparsam belli olmaz diyosunuz yani ?
  • Papadat kullanıcısına yanıt
    Sağol :)
  • mehmet19071907 M kullanıcısına yanıt
    hocam geçen seneye göre hesapladım 28-2 yaptın mı kesin olur 25 yaptın mı geçen seneye göre yine girebiliyosun ama işte sonuçlar gelince puanların yükselmesi veya düşmesi belli olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rigsby

hocam geçen seneye göre hesapladım 28-2 yaptın mı kesin olur 25 yaptın mı geçen seneye göre yine girebiliyosun ama işte sonuçlar gelince puanların yükselmesi veya düşmesi belli olmaz
    arakdaşım ben de ygs de 6k yım ama benim de 4 boş 4-5 yanlış var mattan. yani hepimiz düştük. nadir insanlar yapabildi. nerdeyse herkes yetişteremedi. sorun yok yani sıralaman düşmücek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FenBilgini

arakdaşım ben de ygs de 6k yım ama benim de 4 boş 4-5 yanlış var mattan. yani hepimiz düştük. nadir insanlar yapabildi. nerdeyse herkes yetişteremedi. sorun yok yani sıralaman düşmücek.

Alıntıları Göster
    @FenBilgini İnşallah dediğiniz gibi sıralamalar değişmez
    @Rigsby İkisinin arasında bir net çıkarırım ama 28-2 gerçekten zorlar ama uğraşıcam hedef 28-2 o zaman.
  • 2012 lys ayarindaydi diyenler var , oyle olursa kotu iste
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.