Şimdi Ara

termodinamik manuel katı yakıtlı kazan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • çok övdüklerinden aldık bu kazanı. almadan önce inceleme fırsatımız olmadı daha doğrusu en iyisi bu dediler satıcı da epey övdüydü, böyle olunca bizde bir itimat oluştu. lakin şu ana kadarki izlenimlerimiz daha doğrusu izlenemeyimizlerimiz :
    1. yanma bölümünün sonundaki dikey ızgara sürekli geri kayıyor böylece arada boşluk oluşuyor ve kömürler patır patır aşağıya düşüyor.

2. yanma haznesi ileri doğru uzuyor ve oldukça geniş, yanma en sağlıklı biçimde ancak en ileride gerçekleşebiliyor böyle olunca da önde kalan kömürler yanmıyor oturup kalıyor yanma gerçekleştikçe sürekli önde kalan kömürleri bi araçla arkaya doğru iteleyip durmak gerekiyor, kısacası çıkıp çıkıp bakmak gerekiyor.

3. yakıt koyma ağzı oldukça alçak ve küçük kömürü koymak hatta hatta sağlıklı yanma olabilmesi için yanma bölümünün en arkasına yerleştirebilmek oldukça meşakkatli kürekle en arkaya atacam derken mömürün yarısı içeri yarısı dışarı, sonra dışardakiler tekrar toparlanıp içeri falan filan... ben neyse halletmeye çalışıyorum ancak kazan annemlerin olduğu için 55 yaşındaki bir insanın kat kaloriferi adı altındaki bu meşakkatli cihazla sürekli içli dışlı olması hatta kendine kuma edinmesi oldukça zor.

kısacası her yakıt yükleyişte is pis kömür karası, her kazanın yanına gidişte kazanla kömürler sanki sarmaş dolaş olmuşsun gibi simsiyah olup günde 5 kez lavaboyu taciz etmeler...

ben hakikaten markaya anlatılanlardan sonra bende güven sağladığı için hiç araştırmadan incelemeden aldım. . demek ki neymiş her ne olursa olsun bir şey satın alırken evine kurulmuş da kullanıyormuş gibi dikkat edip karar vermek gerekirmiş.

bu cihazdan kullanan arkadaşlar varsa aynı sorunları yaşadılar mı yaşadılarsa nasıl çözdüler bilgilendirirlerse sevinirim. gerçi şu an cihazın model ismini bilemiyorum ama en yeni model dört geçişli falan filan diye sattılardı... hayretim halen devam ediyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.