Şimdi Ara

Tespih ve Vites Kolu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, birçok aracın vites kolunda tespih takılı oluyor. Yani neredeyse vites kolu kadar olmazsa olmaz gibi birşey. Tespih ne için takılır? Sanırım forumumuzda da aracını bu şekilde kullanan pek çok arkadaş vardır. Özellikle bu arkadaşlara sorum. Bunun manası nedir? Vites geçişlerine bi katkısı var mı? Tavsiye ederler mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: Alican Tolga

Arkadaşlar, birçok aracın vites kolunda tespih takılı oluyor. Yani neredeyse vites kolu kadar olmazsa olmaz gibi birşey. Tespih ne için takılır? Sanırım forumumuzda da aracını bu şekilde kullanan pek çok arkadaş vardır. Özellikle bu arkadaşlara sorum. Bunun manası nedir? Vites geçişlerine bi katkısı var mı? Tavsiye ederler mi?

bende merak ettim bak

• tam aksi vitesin arada bir daha zor geçmesini sağlar

benim amacım oradaki boş kalan alanı birazda olsa doldurup güzelleşmesni sağlamak (böyle vites kaplamsı birazda olsa çökük oluyo tipoda)

tabi bide trafik sıkışınca oyalancak bişeyler oluyo elinin altında
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper83

tam aksi vitesin arada bir daha zor geçmesini sağlar

benim amacım oradaki boş kalan alanı birazda olsa doldurup güzelleşmesni sağlamak (böyle vites kaplamsı birazda olsa çökük oluyo tipoda)

tabi bide trafik sıkışınca oyalancak bişeyler oluyo elinin altında
    Bu eskiden türk arabalarında vazgeçilmez bir aksesuardı. Vites kolunda tesbih, orta aynada da sallanan renksiz Cd. Hatta cd'nin radarın gözünü aldıgı rivayetleri ortalıkta dolaştı, kurtlar vadisi dizisinin son bölümüne bile konu oldu.

Şimdi bunun gibi aksesuarların yerini krom yan dikiz aynaları, araç altı neon lambalar. Gece aracın içinde yanan mor uv lambalar gibi aksesuarlar aldı.

Ben bunlardan hiçbirini kullanmadım ve kullanmayı düşünmüyorum. İlla arabada bişey taşıyacak olursam nazarboncuğu yada cevşen duası olur heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Se®k@n

Bu eskiden türk arabalarında vazgeçilmez bir aksesuardı. Vites kolunda tesbih, orta aynada da sallanan renksiz Cd. Hatta cd'nin radarın gözünü aldıgı rivayetleri ortalıkta dolaştı, kurtlar vadisi dizisinin son bölümüne bile konu oldu.

Şimdi bunun gibi aksesuarların yerini krom yan dikiz aynaları, araç altı neon lambalar. Gece aracın içinde yanan mor uv lambalar gibi aksesuarlar aldı.

Ben bunlardan hiçbirini kullanmadım ve kullanmayı düşünmüyorum. İlla arabada bişey taşıyacak olursam nazarboncuğu yada cevşen duası olur heralde.

Alıntıları Göster
    Ben tesbihleri o mahallede dolasıp cirit atan ellerinde garip garip sallayan zibidiler yuzunden arabanın kapısından bile iceri sokmam.Benim gozumde onlarla ozdeslesti artık.

Ozellikle Ankara keciorende oturanlar varsa bilirler Kıl kıl tipler var buralarda.

• Erzurum'da geçirdiğim günlerin hatırası olarak 8 yıl önce aldığım Oltu taşı tespihim, 3. arabamın da vitesinde takılı. Elimde taşısaydım, ya kaybederdim ya da birine çarptırırdım. Onun için en güvenli yer orası. Hem gözümün önünde, hem de güvende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseaz

Ben tesbihleri o mahallede dolasıp cirit atan ellerinde garip garip sallayan zibidiler yuzunden arabanın kapısından bile iceri sokmam.Benim gozumde onlarla ozdeslesti artık.

Ozellikle Ankara keciorende oturanlar varsa bilirler Kıl kıl tipler var buralarda.

Alıntıları Göster
    valla uzun yolda vs çekmek için kullanıyolar galiba onu

ben bikaç defa gördüm taksicilerde felan daha çok var

bence tespih stres atmak için birebir

sıklıkla kullanmaya açlışıyom ama birde kaptırmasam habire daha iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

Alıntıları Göster
    BENCE YA SEBEP ALTTA DENİLDİĞİ GİBİ YA DA TÜRK OLDUĞUNU BELLİ ETMEK İÇİN
    quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

• quote:

Orijinalden alıntı: DG00

BENCE YA SEBEP ALTTA DENİLDİĞİ GİBİ YA DA TÜRK OLDUĞUNU BELLİ ETMEK İÇİN
    quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

Alıntıları Göster
    Türkiyede satılan araçlara tespih opsiyonu koysular, sonradan taktırınca aracın orjinalliği bozuluyo

• quote:

Orijinalden alıntı: porter

Türkiyede satılan araçlara tespih opsiyonu koysular, sonradan taktırınca aracın orjinalliği bozuluyo

Alıntıları Göster
    trafik çok sıkışınca iyi oluyo tespih bence

bazen de silecek koluna asanları görüyorum..o da farklı bir yorum

• quote:

Orijinalden alıntı: porter

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: porter

iyi fikir

• quote:

Orijinalden alıntı: atiyba

trafik çok sıkışınca iyi oluyo tespih bence

bazen de silecek koluna asanları görüyorum..o da farklı bir yorum

Alıntıları Göster
    ya babamda nazar boncuğu geçirmiş vites koluna ne buluyosa takıyo arabanın biyerlerine uyuz oluyom.

• çok güzel bi topic
  • quote:

Orijinalden alıntı: nadirgurece

çok güzel bi topic
    EN KISA SÜREDE BENDE ALICAM BİR TANE BENİMDE KAFAMA ÇOK YATTI :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Shorin

EN KISA SÜREDE BENDE ALICAM BİR TANE BENİMDE KAFAMA ÇOK YATTI :)

Alıntıları Göster
    Bende alacam valla arabayı alır almaz direk bir tespihciye gidip en kralından taktıracam bi tane. Bunların ithalleri varmış onlardan taktıracam arabanın çekişi artıyor ve de yakıttan tasarruf sağlıyomuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atila4

Bende alacam valla arabayı alır almaz direk bir tespihciye gidip en kralından taktıracam bi tane. Bunların ithalleri varmış onlardan taktıracam arabanın çekişi artıyor ve de yakıttan tasarruf sağlıyomuş.

Alıntıları Göster
    bndede var.walla kırmızıda falan durunca ii oluo:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: pC_moNSteR

bndede var.walla kırmızıda falan durunca ii oluo:D

Alıntıları Göster
    valla bizim arabada da var ama hiç düşünmedim neden takılır diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atila4

Alıntıları Göster
    Performans artışı sağlayan Türk işi 33'lük tespihler chip yaptırınca meydana gelen garanti iptali gibi bir şeye de sebebiyet vermiyor. Geleneksel aksesuarımız ve ibadet aracımız olan tespihlerin araç bayisinden istendiği taktirde araç marka-modeli yazılı olanları da mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun

Performans artışı sağlayan Türk işi 33'lük tespihler chip yaptırınca meydana gelen garanti iptali gibi bir şeye de sebebiyet vermiyor. Geleneksel aksesuarımız ve ibadet aracımız olan tespihlerin araç bayisinden istendiği taktirde araç marka-modeli yazılı olanları da mevcut.

Alıntıları Göster
    Bende de var oltu taşına gümüş işlemeli baya gösterişli duruyo arabaya binen herkesin dikkatini çekiyo. Oyalanmak için güzel. Trafikte de güzel sabır çekiliyo.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.