Şimdi Ara

TN PANEL CİDDEN KÖTÜMÜ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İllaki kullanan bilen birileri vardır tn panel cidden çok kötümü genellikle fps oyunları oynadığım için tn panel almayı düşünüyorum ama herkes tn panele çok kötü görüntü kalitesi kötü falan diyor yani ben YouTube den video izliyemiyecek kadar kötümü?

• Hangi tn'i aldığına bağlı. İyi bir tn, ips kadar doğru renk verebilirken aynı zamanda yüksek yenileme hızı ve düşük ping değerlerine sahip olabilir. Kötü bir ips patlak renkler verirken aynı zamanda panelde ghosting, color banding, ışık sızması, ölü piksel gibi sorunlarla gelebilir. Kağıt üzerinde yazan her zaman pratiğe uymaz. Fps oyunları oynayacaksınız mecbur tn seçeceksiniz.
  • Tabiki video izlenmeyecek kadar kötü değil ama birazda senin ne beklediğine bağlı bu. Dersen ki renkler önemli değil sadece rekabetçi oyunlarda işimi görsün, videolarıda göz eğlencesi değilde vakit geçsin diye izlerim, evet olabilir ama artık IPS paneller ciddi derecede hızlıyken gidip TN almanın bütçe dışında bir açıklaması yok. Yukarıdaki arkadaş neye dayanarak söylemiş bilmiyorum ama TN panel IPS i bırak VA gibi bile görüntü veremiyor, yabancı inceleme sitelerine baktığında görürsün zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihcskn -- 31 Ağustos 2020; 8:27:11 >
  • Bir çok Üst seri IPS panel denedim ama orta sınıf bir TN kadar bile sorunsuz akıcılık bulamadım

Benq HN2755 TN 75 HZ ve Asus VG279Q IPS 144 hz odada yan yana durmakta
  • kişiden kişiye göre değişebiliyor ben renklere çok takıntılı biriyim misal oyun oynarken video izlerken renklerin canlı olmasını istiyorum bu açıdan bakarsak tn panel benim için felaket deneyimlediğimden biliyorum.
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Peki hocam tn panelin kalitesine göre renklerin değiştiğini söylüyorlar sizin aldığınız kaç tl idi
  • Androge0s kullanıcısına yanıt
    BenQ Zowie XL2546s almayı düşünüyorum hocam sizce iyimidir
  • darkredd34 D kullanıcısına yanıt
    aoc g2460pf almışım bundan 3.5-4 yıl öncesi 800 tl fiyatına tabi o zamanlar dolar kuru falan bu seviyelerde değildi
  • 4 yıldır pg278q kullanıyorum renk canlılığını nvidiadan arttırdım on numara hız ve renk <3 yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkredd34

BenQ Zowie XL2546s almayı düşünüyorum hocam sizce iyimidir
    Model bazında net bir şey söyleyemem ancak ürün profesyonel arenada kullanılan bir monitör. Araştırarak almanızı tavsiye ederim ancak üzecek bir monitöre benzemiyor.
  • Androge0s kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için
  • melihcskn M kullanıcısına yanıt
    Hocam peki önerebileceğiniz max 25 inç 240 hz 1ms ips panel monitör var mı?
    Açıkçası 240hz monitör hiç araştırmadım, tek bildiğim Samsungun yeni çıkan modelleri ama onlarda sanıyorum 1440p ve 27 inçten başlıyor. Monitör konusunda Hardware Unboxed kanalı çok başarılıdır, onların videolarına bakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihcskn -- 2 Eylül 2020; 22:50:32 >
  • melihcskn M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam
  • Hocam estetik olarak hoş değiller bence ama gidip yerinde incelemenizi tavsiye ederim.
  • TETR4 T kullanıcısına yanıt
    Hocam şuan ıps olarak asusvg259qm almayı planlıyorum tn olarakta zowiexl2546s almayı düşünüyorum bir türlü karar veremedim siz ne önerirsiniz
    Hocam ikisi de sizi üzmez mükemmel monitörler bana sorarsanız . İkisi de gerçekten çok hoşuma gitti . Daha bilgili arkadaşlar belki aralarında küçük farklar bulurlar.
  • TETR4 T kullanıcısına yanıt
    Valla hocam bana görede öyle ama tn renk açısından nasıl olur onu bilmiyorum
    Hocam bende tn panel bir asus vardı ips ile kıyaslayınca renkleri cidden kötüydü ama sizin baktığınız fiyat skalasında daha kaliteli olabilir o yüzden sizi yanlış yönlendirmek istemem :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.