Şimdi Ara

Toki ev başvurusu mantıklı mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
2
Favori
24.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

memur olmayan biri nasıl gelecek 20 yıllık maaşını güvenceye alabilir omg

ben doktora gitcem dedim patronun karısı kovdu beni düşün

• denn.zent D kullanıcısına yanıt

20 yıl satamazsın evi.

• Çok da uzatmadan en başa gidelim 3Y ne oldu? Yasaklar, yolsuzluk, yoksulluk. Utanmıyorsun değil mi pişkin pişkin yalan söylemeye. Sizin dinde yalan söylemek günah değil mi?

• tsufrankwoli kullanıcısına yanıt

Kaynak nedir? Bizim akraba da başvurmayı düşünüyor. Toki'den ev alıp birkaç yıl içinde satanları gördüğüm için yazdım.

• Olumsuz yorum yapanlara soruyorum başka care var mı ? Bana başka ev alabiceğim bir sistem önerebilir misiniz? Yok şuevim bu evim falan demeyin onlar zaten güvenilir değil ve kura size çıkmıyor aylarca ve yıllarca. Kısacası başka alternatif var mı ? Şuan tek çare bu ama 4 - 5 milyon başvuru olacak muhtemelen okyanusta bir damlaya eş değer bize denk gelmesi o kadarda umutlanmaya gerek yok zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derlemeler -- 16 Eylül 2022; 11:52:47 >
  • Up güzel yorumlar geliyor  

• şimdi anladığım kadarıyla memura diyelim yüzde 20 zam geldi aynı şekilde taksitte zamlanıyor değil mi ? ve şu var işyerindeki herkes daha güzel borcun daha çabuk biter diyor ama bildiğim kadarıyla ödeyeceğimiz para sürekli artacak. 10 sene içinde ne ödersek ödeyeceğiz değil mi

• Valla ben memurum, tokiden almak dışında başka seçenek bırakmadılar zaten, kredi çekip ev almam mümkün değil, aldığın para zaten yetmiyor, birikim yapmak hak getire, o yüzden mecbur giricem kuraya, çalıştığım yere değil memlekete başvurdum, tayinim memlekete çıkana kadar kiraya veririm, en azından bi kısmını öder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -Nefer- kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba, ben başvuruyu yaptım ama başvurudan sonra sms ile iban gönderilecek oraya başvuru bedeli yatacak diyordu ama sms falan gelmedi acaba zaten ziraat hesabım olduğu için direkt oradan mı çekecekler

Edit : Geldi mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark_Passenger47 -- 17 Eylül 2022; 11:59:6 >
  • Heisenbergin asistanı H kullanıcısına yanıt
    20 yılda bu haldeysek bırak 5 yılda başkası batırsın yada başarsın. Kain misin sen he ?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Neden enflasyon veya başka bir referans değil de memur maaş zammı kullanılıyor bu hesapta?

• apuskal A kullanıcısına yanıt
    Hocam bizim tosuncuga sormuş olabilirler mi bu sistemi acaba ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Onda ne olay döndü hocam vadeli dövizde parası var kayınpederin de ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-89A45CD9F -- 17 Eylül 2022; 10:14:43 >
  • oklawa kullanıcısına yanıt
    Aynı şey zaten çok fark yok.

• Hocam şimdi siz, düzenli bir işim var, ama banka bana kredi vermiyor, zaten kiradayım kolay kolay da birikim yapamam ev de alamam diyorsanız.

%10 peşinat ile tokiye girip 20 yıl kirasını öderseniz evin sahibi olursunuz. Memur maaşına göre de taksit ödemelerinin artacağını da unutmayın sakın.

• HERKES OKUMALI HERKESE ANLATMALI

BU PROJENİN TEK MANTIKLI (O DA KURADAN İSMİNİZ ÇIKARSA) TARAFI BİRİKİMİNİZ YOKSA ÇOK KÜÇÜK BİR BAŞLANGIÇ FİYATIYLA VE TAKSİDİYLE KONUT SAHİBİ OLABİLMEKTİR !

ONUN DIŞINDA KÜLLÜM "ZARARDIR", BİR DAİREYE 4 DAİRE PARASI ÖDERSİNİZ TOPLAMDA, HİÇ KİMSE AÇIKLANAN RAKAMLARA EV SAHİBİ OLAMAYACAKTIR, SADECE %7,5 İYİMSER BİR ENFLASYONİST ORTAMDA 20 SENEDE YAKLAŞIK 4 KATI ÖDEME YAPILACAKTIR, AYRICA BİR DE O GÜNE KADAR ÖDEMİŞ OLDUĞUNUZ TOPLAM MALİYETİN KDV SİNİDE TAPUDA ÖDEYECEKSİNİZ, ARTIK O GÜN %1 Mİ OLUR, %10 MU OLUR BİLİNMEZ!

NEDENLERİ TARTIŞILMAYACAK KADAR AÇIK VE NETTİR, ÖDENDİKÇE ANAPARA BORCU ARTAN DAHA BAŞKA BİR SÖĞÜŞLEME SİSTEMİ YOKTUR! İKİNCİ SIKINTI DAHA OTURMADAN KOOPERATİF MANTIĞIYLA ÖDEMELERİN YAPILMASIDIR. ARTIK 3/4/5 YILA MI OTURURSUNUZ BAHTINIZA?

ABİM BU SİSTEMLE GİRDİĞİ VE SONRADAN KAFASINA DANK ETTİĞİ İÇİN ÇIKMAK İSTEDİĞİ AYRICA MAHKEME VERDİĞİ BU SİSTEMDEN HAKİM KARARIYLA OTURDUĞUNA SAY DENİLEREK VERDİĞİ PEŞİNATA VE ÖDEDİĞİ YAKLAŞIK İKİ YILLIK TAKSİTE KALEM ÇEKTİ, VE DIMDIZLAK ORTADA KALDI. DEVLETLE ŞAKA OLMAZ SAKIN ÇIKARIM EDERİM SONRADAN DİYE DÜŞÜNMEYİN YANİ.

Aşağıdaki konuda geçen yorumları enine boyuna iyice anlamadan bu işlere girmeyin derim.

ekşi sözlük
    sosyal konut projesi taksitlerinin sabit olmaması
    https://eksisozluk.com/sosyal-konut-projesi-taksitlerinin-sabit-olmamasi--7407531

• 100 bın konut projesınde hala tamamlanmayanlar var 240 ay ınatla odedıgını farzedersek son taksıtler 100 bın lıraya kadar cıkıyor taksıtler ve konut rakamları her an degısebılır kı 2+1 de 2280 lıradan baslayan dıyor yanı zemın kat bu rakamsa 1 2 3 degısecek.Herkese 240 ay yaptırılmayacak ve ısın kotu tarafı sonu karanlık bır proje Tokı kendı actıgı ve bole yoldan gecenın bıle basvurdugu projelerı degılde normal projelerı bıtıren bırı ama bunlar sıkıntı ıcralık olan takıpte olan basvuruyor parayı nasıl yatıracak bellı degıl pesınatı olmayan cok ınsan var.

Şu sısteme gırenlerın cogu tokı devır sayfalarında pesınat bıle odemeden devreden cakalları gorupte basvuruyor bızde alır devrederız dıyede onunda onune gectı tokı

• denn.zent D kullanıcısına yanıt

Erkenden borcu kapatmıştır. 20 yıl taksit öderken satamıyorsun. Borcuyla satamıyorsun yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsufrankwoli -- 17 Eylül 2022; 10:47:5 >
  • Hukumet aslinda insanlara pembe vaatlerde bulunup onlari farkina olmadan bir girdaba sokmak istiyor, boylece sopanin ucuna bagladigi havucu tavsana koklatacak ama vermeyecek, tavsanda surekli o havucun pesinde kosacak. Bu konut projesine girecekler cok dikkatli olmali, ev sahibi olmak isterken yuksek enflasyondan birakin ana borcu faizini odeyemecekleri bir borca suruklenip hem paralarindan hemde kirayi odeyemez duruma gelip kirada oturdugu evindende olup sokakta kalabilirler. Bu projelerin kacinin bitecegi ise yine mechul.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 17 Eylül 2022; 11:4:47 >
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    “Vadeli Doviz Hesabinda olayinda oldugu gibi” bu dediğinizi sormuştum ama

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.