Şimdi Ara

Toshiba A300-15A (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
368
Cevap
0
Favori
40.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • internete kablosuz bağlanıyorum ve google chrome kullanıyorum.

@forever79 hocam dediğini yapayım bi. inş olur sinirlerim bozulmaya başladı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lvd.disappear

quote:

Orjinalden alıntı: heyto

dediğin gibi birşey varsa süper ama birebir yazdım sölediğin gibi windows böle birşey bulamıyor die bi uyarı çıkıyor

SAdece Hw yaz çıkar...

YOK SADECE Hw yazıncada olmuyo :)
  • valla bende çıkıyor burda diğer arkadaşlarda da çıkıyordu :(
  • arkadaşlar eninde sonunda bu modelde karar kıldım şimdi alacağım yer kaldı hem fiyat hemde sorun olduğunda bana yardımcı olacak ilgilenecek...

istanbulbilşim
    gold
    exa
    sadecenotebook

gold ile exanın yardımcı olduklarını biliyorum ancak diğer 2 yerden hiç alışveriş yapmadım yapanlar varsa yardımcı olabilirler mi? birde istanbulbilşimde servis garantisi mi yokmuş neymiş anlamadım toshiba servislerine yönlendirmiyolarmıymış bu kafamı çok karıştırıyor.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim....
  • evet benimde forumlardan gördüğüm stanbulbilişim kendisi veriyormuş garantiyi.
    Bende golddan aldım ama servis olayında bence, mağazaya değilde direk servise götürmek daha iyi olacaktır süreci kısaltmak açısından.

Şuanki fiyatları bilmiyorum ama gold ve sadece notbook uygun olanlardır sanırım..

Birde bu kapatıp açarken cihazı menteşenin olduğu yerlerde hafif çizikler oluşmaya başladı bayramdan sonra vermeyi düşünüyorum servise. Bi kaç kişide daha olmuş sanırım bu. Özellikle Darty-gold daki cihazlara baktım ordaki teşhir ürünleride o şekilde çizikler vardı sanırım bi seri üretim hatası olabilir. Belkide o menteşeyi değiştireceklerdir. 1-2 haftaya burdan sizlerlede paylaşırım gelişmeleri..
  • evet arkadaşlar hepte belirtmek istemiyorum ama a300 FUN CLUB' te paylaşırsak sorunlarımızı en azından nekadar çok a300 kullanıcısı oldugunu başkalarıda görür.
  • Merhabalar arkadaslar
    bu cihazdan almayı dusunuyoruz fakar sizden bir iki bilgi almak istiyorum...
    Ekran kartı DDR2 sanırsam performansı nedir oyunlarda
    ozellikle zorlayacak oyunları baz alırsanız cok sevinirim....
    bilgisayarın genel olarak performansından memnunmusunuz?

bilgilendirirseniz cok sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: swartz

Merhabalar arkadaslar

Seni buraya bekliyoruz

http://forum.donanimhaber.com/m_26736691/tm.htm

• quote:

Orjinalden alıntı: _Cowboy_

quote:

Merhabalar arkadaslar

Seni buraya bekliyoruz

Arkadaşim rahatsizmisin sen, 15a başliği burasi bu modeli kullananlar alacak olanlar burdan takip ediyo modelle ilgili herseyi, çagirdigin adamda bu modelden bahsediyo neden toplamaya çalişiyosun tek başlikta kafanmi güzel a300 un birsuru modeli var herkes tek başliğa yazarsa kim neyi takip edicek kafani çaliştir biraz, herkes her aklina geleni yapsa olurmu şimdi.

• oyunlarda herhangibir sorun yok, şuan en son çıkan oyunları bile çalıştırabiliyor sorunsuz şekilde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: crowww

quote:

Orjinalden alıntı: _Cowboy_

quote:

Merhabalar arkadaslar

Seni buraya bekliyoruz

Arkadaşim rahatsizmisin sen, 15a başliği burasi bu modeli kullananlar alacak olanlar burdan takip ediyo modelle ilgili herseyi, çagirdigin adamda bu modelden bahsediyo neden toplamaya çalişiyosun tek başlikta kafanmi güzel a300 un birsuru modeli var herkes tek başliğa yazarsa kim neyi takip edicek kafani çaliştir biraz, herkes her aklina geleni yapsa olurmu şimdi.

ama AYNEN KATILIYORUM amaç ne yani :)

• quote:

Orjinalden alıntı: crowww

quote:

Orjinalden alıntı: heyto
    ama AYNEN KATILIYORUM amaç ne yani :)

Birincisi croww arkadaşım rahatsız ve kafam güzel olsa böyle işlerle uğraşmam anladınmı. Qosmio , m51 , f8 , Vaio fw serilerinden bir modelmi var hayır ama herkez bir konuda toplanıyor değilmi... Cevabını aldın sanırım

heyto arkadaşım konuya girersin girmessin sana kalmış daha ne uğraşıyosun anlamadım arkadaşa verdiğim cevabı sende oku istiyosan !

Benim açtığım bu konu gereksiz olsaydı, üyenin biri ayrı bir konu açtığında (15-a modeli için) YÖNETİCİ benim açtığım konunun linkini değil sizinkini verirdi açıklayıcı olmuştur sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flex94 -- 4 Ekim 2008; 22:36:38 >

• Sen cevap degil ornek veriyosun, mantikli düşünsen ne demek istedigimi anlicaksin, o açtigin başlikta konuşsa herkes sayfalarca yazi arasindan once modelle ilgili olanlari bulup sonra birde onlari takip etmek kolay olurmu sence.bazi modelin başliklari 150-200 sayfa aliyo sen hesapla hepsini tek başlikta toplayinca kaç sayfa olacagini.Hem amacin ne zaten yuruyen bir olayi kariştirip karma karişik hale sokmakta.Yani 15a ile ilgili sorunu,sorusu yada vs si olan gelir girer başliga arada 20 tane farkli modelle ilgili olanlarin arasinda kaybolmaz.

Hayir komik olan başliklara girip buraya gelin buraya gelin diye yazman aç sen gelen gelir :D

Yonetici oyle bir şey yaptiysa saçmalamiş bence başka birşey degil.
  • Yazmak isteyen heryere yazar kimse zorla yazdırılmıyor sonuçta. Bence başlığa zarar vermeyelim kilit falan yemesin sonra.

Mantıklı düşününcede orda birçok kullanıcı olacak, geri dönüp bişeyi aramaya kalksa sayfalar içinde kaybolacaktır şimdi olmasa bile ileride zor olacaktır bencede. Cowboyunda kötü bi niyeti olduğunu sanmıyorum oda yardımcı olmak istemiş herkesi tek bi yerde toplamaya çalışarak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ßlack_IC£
    Dış yapısı ve yüzey konusunda evet biraz sinir eden birkaç noktası var bunlardan biri sahip olduğu yüzeyden dolayı çok parkmak izi toplaması ve belli bir yerlerde esneme yapması. Bu esneme size kötü gelmesin çünkü öğle dokununca direk esneme yapma gibi bir olay yok. Mevcut esnemeyi görmek için var gücünüzle bastırmanız gerekmektedir bu olay çoğu alette karşılaştığım olay. Bu esnemeyi görebilceğiniz 3 nokta var. Bunlar touch pad'ın sağ tarafı ve sol tarafı ile notebook un üst yüzeyi(LCD panelin arka kısmı). Touchpad bu esnemelerı sıralamak gerekirse LCD panel arkası > sağ taraf > sol taraf sol taraftakı esneme miktarı diğerlerine göre çok düşük hatta esnemiyor bile diyebiliceğimiz nitelikte. Sağ tarafta birazcık esneme var ama dediğim gibi anlamak için var gücünüzle bastırmanız gerekmektedir. Bu sağ taraftaki esnemenin sebebi bana o bölümün alt kısmında bulununan ve tahminen boş HDD slotunun olmasından kaynaklanan bir problem gibi geliyor. LCD panelin arka kısmı gerçek esneme de bu yüzeyde oluyor ve çok büyük oranda var ama bu gördüğüm çoğu notebookta ister HP olsun ister ASUS olsun. Ama öğle büyük bir sorun yapıcak bir şey değil.

Pil değerleri notebookun gerçekten iyi düzeyde tam dolu olarak 3 saat civarı bir rakam görebiliyorum fakat bunun gerçek mi değil mi bilemiyorum çünkü test etme fırsatım hiç olmadı ama bu değerlerin bögle gözüküyor olması bile beni tatmin edecek düzeydeydi.
    notebooku aldığımdan 3 gün sonra ki tarih ve sadece 2 kere şarj/deşarj yapmışımdır. onun dışında pille kullanmayıp bataryayı çıkartıp kullandım. Gördüğüm pil değerlerini yazmak gerekirse;
    12.07.08 %99 doluluk oranı 2 Saat 54 Dakika
    26.08.08 %100 doluluk oranı 3 Saat 27 Dakika
    02.10.08 %90 doluluk oranı 2 Saat 49 Dakika
    05.10.08 %96 doluluk oranı 3saat 18 Dakika

Mikrofonuna değinicek olursam çok tatmin edecek düzeyde normal harici bağlanılan mikrofonlardan hiçbir farkı yok.
    Speaker konusunda biraz kötü geldi gibi ama seslerini karşılaştırdığım masaüstü bilgisayarının hoparlörüydü ve kötü olmasınıda bekliyordum çünkü Creative 2500+ e karşı pek te bir şansı yoktu. Ama söyle diyebilirim ki çoğu speakerlardan daha iyi bir ses alabılırsınız. yüksek seste müzik dinlediğim için bu bana biraz az gibi geldi sadece kötü bulduğum nokta.

İşte en çok yakındığım nokta Touchpad meselesi bir önceki seri olan A200 serisine göre tamamen çuvallamış burada A300'ler. Gerek Touch pad in donanımı olsun gerekse yüzeyi olsun beni tatmin etmedi. A200lerde touchpadinde mavi ışıklandırma vardı ve kısayol atayabiliyor ve bu kısa yolları kullanabılıyorduk. A300lerde bögle birşey yok bodoz olarak yüzey yapılmış ve notebookun yüzeyi ile aynı yükseklikte yapılmış. Bu yazı yazarken yada başka bir işlem yaparken eliniz mutlaka çarpabiliyor. Fakat bu sorunu toshiba ile birlikte gelen program ile çözebiliyorsunuz. Bu arada bu sorun büyük bir sorun mu derseniz? Hayır! Logitech V450 Nano kablosuz mouse aldım ve rahat rahat kullanıyorum.

LCD ekranı normal kullanım olarak bütün ihtiyaçlarımı karşılayacak düzeyde. Masaüstü LCD montitörümün yanına koyup çözünürlük farkını kıyasladığımda biraz onun gölgesinde kalıyor. fakat bögle olmasıda çok muhtemel. Performans olarak şu an piyasadaki bütün oyunları rahatlıkla çalıştırabildim. Hiçbir performans sorunuda yaşamadım. (A300-15A kullanıyorum ve işlemci 2.1ghz ram olarak 2gb bellek var). 1.5sene önce aldığım masaüstü bilgisayarından daha kötü bir performans beklerken notebooku alıp kullanamaya başladığımdan beri masaüstünü unuttur oldum.

Yük altında olmadığı zaman sıcaklık olarak 37 C-42 C arasında bir değer alıyor. HDD 37 C-41 C arasında değişen değerler alıyor. Yük altında girdiği zaman ise 46 C-54 C sıcaklık değerleri alıyor.

Notebook genel olarak sessiz çalışıyor. sesli çalışıyor diyen arkadaşlara sorarım acaba kendı bılgısayarları hıc mı ses cıkarmıyor. Ses çıkarıcak tabi bunun ıcınde döner fan ve HDD plaka var bunların ses cıkarmaması mumkun değil. Ama gidipte notebook a kulağımızı dayarsak çıkıyor gerçektende yüksek ses çıkıyor. :P Gündüzleri fan sesini pek duymaz iken gece ortam sessiz olduğundan dolayı dışardan gelen hiçbir etki de olmadığından FAN sesini ara ara çalıştığında duyabılıyoruz. Oyun oynarken gerçektende yüksek hızlarda dönüyor fakat bu benı rahatsız etmiyor. masaüstü bilgisayarın sesinden sonra bunun sesi çıkıyor demek te ayıp olur yani.

Genel olarak notebookum A300-15A (2.1ghz 2gb ram) modelini kullanıyorum. Masaüstü sistemime sol taraftaki panelden bakabilirsiniz özelliklerine. gerçektende çok güzel bir alet yapmış toshiba.

Gönül rahatlıyla tavsiye edeceğim notebooklardan bir tanesi gerek performans olsun gerekse kullanabılırlık olsun tatmin edecek düzeyde. Notebook u alırken şurası şöyleydi acaba alsam mı almasam mı dıye düşünürsek aklımızda takılır ve acaba bunu mu alsaydım der dururuz bence kararı çok iyi vermeli alıcak arkadaşlar. hatta notebook u severek almalı da desem yerıdır. illaki her notebook un bir sorunu olur ama bu sorunlar beni/seni/onu rahatsız edecek düzeyde değilse sorun yok. Deseniz tekrar notebook almak ıstesen aynısını alırmısını EVET hiç düşünmeden gidip tekrar alırım.

• blackice güzel inceleme olmuş eline saglik, yalniz pil 3 saat degil kesinlikle yaklaşik 1,5 saat civari benim için bir sorun yaratmiyor ama 3 saati tam olarak gormek için herhalde biraz ugrasmak lazim ayarlarla,
    yakalayan varmi 3 saati ? varsa nasil basardigini paylaşirsa iyi olur
  • 3 saat yazması aldatıcı oluyor bence. internet kullanırsan sadece 2 saat civarı falan gidiyor bende. Hherhangibir işlem yaptğında mesela bi müzik aç o 3 saatlik pil ömrü hemen düşecektir.Önemli olan açtığın uygulamalar.

3 saat için pil tasarrufu, arka planda çalışan birçok gereksiz pronun kapatılmış olması gerekiyor sanırım.
  • ya bu 15A nın şarj aleti çok mu büyük yoksa ben mi yanılıyorum. diğer laptoplarınkine göre baya büyük bi hacmi var. gerçi çıkış amperi yüksek ama gene de bu kadar büyük olması çok desavantaj.
  • çantasına zor sığıyor denebilir :)
  • Arkdşlar merhaba Bende A300-15A var ama ilk gün kurcalarken bazı sounlar oldu ve D diski gitti bende başka bir modelin Recovery DVD si ile yeniden kurmak zorunda kaldım vistayı ama problemler yasıyorum lütfen biri bana A300-15A nın RECOVERY DVD sini linkleyebilir mi rapidshare falan..
    ACİLLL....................:(:(:(:(:
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.