Şimdi Ara

TSI DSG leondan sonra Dizel mi LPG mi ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
3.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1.2 TSI DSG LEON Belek Halk plajları - Antalya Işıklar Caddesi merkez

Klima açık
    2 Yetişkin
    3 Çocuk
    1 Bebek Arabası ,2 katlanır sandalye ,1 plaj şemsiyesi ,1 tam dolu oto buzdolabı , 3 4 çanta yemek sepeti v.s.

TSI yakıt olarak çok başarılı bir motor. DSG ile uyumu süper.

TSI varken dizel almak gereksiz.

TSI DSG leondan sonra Dizel mi LPG mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbcntechnic -- 17 Temmuz 2019; 20:17:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

1.2 TSI DSG LEON Belek Halk plajları - Antalya Işıklar Caddesi merkez

Klima açık
    2 Yetişkin
    3 Çocuk
    1 Bebek Arabası ,2 katlanır sandalye ,1 plaj şemsiyesi ,1 tam dolu oto buzdolabı , 3 4 çanta yemek sepeti v.s.

TSI yakıt olarak çok başarılı bir motor. DSG ile uyumu süper.

TSI varken dizel almak gereksiz.

Yüke göre tüketiminiz harika hocam, bende bu yaz tatilde 4 yetişkin + tamd olu bagaj ile 5.4 ort yakalamıştım 1100km ortalaması kısa uzun karışık 700 km uzun yol var içinde.
    Ama sizin seviyenize düşemedim hiç, dsg korkusundan içim rahat olsa ve İstanbulda olmasam dediğiniz gibi çok keyifli bir araç gereken her donanımda mevcut. Lpg ve dizel manuel meganeda daha ucuz araçlar olacağı için (touch paket) . Misal şuanki durumda İstanbul içi çok trafikli bir rotada değilim ortalamam 6-7 arası değişiyor. Ekstra bir işe başlayacağım katettiğim mesafe artmış olacak ayda 1200-1300 km yi bulabilir bu durumda acaba megane 1.5dci 2016-2017 manuel alınır mı , lpg de bir seçenek ancak turbo bir araçtan sonra keyifli gelmedi tüketim açısından hesaplayınca en makulu o oluyor misal 1.6 corolla almak brc li yine 2016-2017. İş yeni olacağı için kazanca göre belki hiç önemsemeden devamda edilebilir . Siz benim durumumda nasıl düşünürdünüz?

• leon otomatik kullanıyorum 1.0 tsi dsg 2017
    dizelden de ekonomik
    kullanıcı olarak söylüyorum
    90 km civarı hızla şehirlerarası 3,8 litre harcayarak istanbul sakarya seyahati yaptım defalarca
    şehirçinde ortalamam 5.5 litre
    daha az yakan benzinli araç olduğunu sanmam
  • ademcell A kullanıcısına yanıt
    Tabi dizelden ekonomik

Vag keyfinden dizel motor da satıyor işte...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dizelden de ekonomik derken ne demek istediğimi anlamışsınızdır
    ilave bakım masraflarını, aracı sıfır alırken ödenecek 40 binden fazla ödenen parayı ve 1.0 yani küçük motor olduğu için ödediğim mtv yi (430 tl lik ti galiba 6 aylık) kastediyorum
    satışı olan herşey iyidir diye birşeymi var herkes tercihini yapar hepsinin bir avantajı olabilir ben bu avantajları dikkate alarak tercihimin sebebini açıklamaya çalıştım az yaktığı halde leondan çok yakıyormuş gibi kaçmak bence çok anlamsız.
  • Bozulmasın, lpg uyumu olsun diyorsan egea, toyota veya Honda modellerine bakacaksın. Hatta direk Honda veya toyota.

• manner34 M kullanıcısına yanıt
    Leon dan Corollaya düşecek kadar ne günah işlediniz

Ben Leon dan herhangi bir araca geçecek olsam bu D segment bir araç olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Leon dan Corollaya düşecek kadar ne günah işlediniz

Ben Leon dan herhangi bir araca geçecek olsam bu D segment bir araç olurdu.
    Aynen öyle hocam aslında Leon daha keyifli ve iyi bir araç bencede donanımında bana gerekli herşey var, tek düşündüren yakıt ama bunda da kaybedilecek şeylere bakmak lazım sürüş konforu donanım arayüz kullanışlılık vb Leon yine ağır basıyor. Dizel manuel veya EDC Megane de diğer bir seçenek ama ancak touch paket olabilir iconlar çok yüksek fiyat olarak o da memnun eder mi emin değilim. Megane manuel alıp yazılımlı keyifli bir araç haline de getirebilirim 1.5dci dan 130bg temiz güç alınıyor gidişi sürüşü keyifli hale gelebilir belki. İki aracı da kullanan oldu mu hiç Megane vs Leon olarak karşılaştırabilecek olan var mıdır .

• quote:

Orijinalden alıntı: ademcell

leon otomatik kullanıyorum 1.0 tsi dsg 2017
    dizelden de ekonomik
    kullanıcı olarak söylüyorum
    90 km civarı hızla şehirlerarası 3,8 litre harcayarak istanbul sakarya seyahati yaptım defalarca
    şehirçinde ortalamam 5.5 litre
    daha az yakan benzinli araç olduğunu sanmam
    TSI 10 lt yakıyorcular gelmeden kaçın
  • Bende genelde hız sınırında kullanıyorum, 90 sabit realist bir tüketim verisi değil tatil boyunca 120-130 otoban- bölünmüş yolda 110 şehir içi kurallar uyarak 5.4 tüketimim olmuştu klimalı olarak bana makul geliyor, ama mesela bu düzeyde dizel bir araç ne kadar tüketir 4.7 civarı mi olur yoksa 5L tüketir ve değmez mi emin olamıyorum. 308 içinde fabrika verileri çok iyimser geliyor tüketim yorumlarını incelemeleri çok takip ettim İstanbul içi yine 6-6,5 civarı tüketim paylaşılıyor. Otomatik sanzimanindan dolayı hala avantajlı olsa da mesela benim rotamda ort hız 25-45 arası değişiyor bu seviyede ne kadar kar sağlarım emin olamıyorum.

• atilim85 kullanıcısına yanıt
    Fabrika çıkışlı hatalı malın övülmesinin başka nasıl bir açıklaması olabilir?
  • siz aracı alırken bunu düşünecektiniz ama ben olsam satmam binerim sizin aracınız ya civic ya corolla ilana koyun mutlaka bu araçlardan takas gelir ama ben satmam dsg sevmem vw sevmem

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.