Şimdi Ara

TSI DSG leondan sonra Dizel mi LPG mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
3.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kartalus

Bu arkadaş forumun yeni VW fanı mı?

Alıntıları Göster
    Bu forumda DSG yi övünce ya fan oluyosun ya da satış temsilcisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

Bu arkadaş forumun yeni VW fanı mı?

Alıntıları Göster
    Sorun yaşarsan çözeriz diyor ama garantisiz dsgye zinhar binmiyor
    Ağzıyla garantili arabadan para alacaklarını da söylüyor
    Her st gibi dikkatli kullan birşey olmaz diyor
    Ama bak patlayan kullanıcıların konularında bunların bir tanesini göremezsin,arkalarına bakmadan kaçarlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: en1gma

Sorun yaşarsan çözeriz diyor ama garantisiz dsgye zinhar binmiyor
    Ağzıyla garantili arabadan para alacaklarını da söylüyor
    Her st gibi dikkatli kullan birşey olmaz diyor
    Ama bak patlayan kullanıcıların konularında bunların bir tanesini göremezsin,arkalarına bakmadan kaçarlar

Alıntıları Göster
    Hocam bende bunları düşünüyorum, polomu bu yüzden manuel tercih etmiştim. Leonu alırken kampanyada uyguna gelince dsg tercih ettim bu sefer garanti uzatır binerim diye düşündüm ondada fiyatlar güzel artmış 4k civarı 2 sene uzatmak daha sorunsuz bir otomatik mi manuel mi kararsızım şuan yeni araç düşünürken.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yigit3735

Hocam araç golf mü ?
    Seat Leon hocam 1.2 tsi Style Dsg 9k km ilk bakımda garanti uzatıp keyifle binmek mi, daha makul olan bir yakıta geçmek mi ve yadaha sorun çıkarma ihtimali düşük bir şanzımana kararsızlığındayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manner34

Hocam bende bunları düşünüyorum, polomu bu yüzden manuel tercih etmiştim. Leonu alırken kampanyada uyguna gelince dsg tercih ettim bu sefer garanti uzatır binerim diye düşündüm ondada fiyatlar güzel artmış 4k civarı 2 sene uzatmak daha sorunsuz bir otomatik mi manuel mi kararsızım şuan yeni araç düşünürken.

Alıntıları Göster
    Ohaa 4 bin mi
    Birde yaptırırken 1500 2000 işçilik
    Babacım sat sat sat kurtul
    Araba çok
    Yada bu sana sorun çıkmaz diyen elemana bir senet yolla 10binlik
    Patlarsan versin parasını
    Ne diyosun paşam yollasın mı?
    Bak,adam gibi soformus hem
    @atilim85

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 11 Temmuz 2019; 21:39:41 >

• manner34 M kullanıcısına yanıt
    Ben dahil bu forumda kimsenin lafıyla hareket etmeyin iyi düşünün. Yalnız aracınız çok güzel daha 9 bin km de. Şu fiyatların olduğu ortamda elinizdeki aracın kıymetini bilin. Burada kulaktan dolma duyumlarla hareket eden ''yukardaki arkadaş gibi'' insanları kesinlikle ciddiye almayın. DSG hakkında en güzel bilgileri kendi aracınızın olduğu leon forumları vardır oraları araştırmanızı tavsiye ederim. Manuel passat kullanan birinden Dsg hakkında bilgi almak sizi ciddi manada yanıltacaktır.
  • kartalus kullanıcısına yanıt
    St de olabilir 😀

• quote:

Orijinalden alıntı: atilim85

Ben dahil bu forumda kimsenin lafıyla hareket etmeyin iyi düşünün. Yalnız aracınız çok güzel daha 9 bin km de. Şu fiyatların olduğu ortamda elinizdeki aracın kıymetini bilin. Burada kulaktan dolma duyumlarla hareket eden ''yukardaki arkadaş gibi'' insanları kesinlikle ciddiye almayın. DSG hakkında en güzel bilgileri kendi aracınızın olduğu leon forumları vardır oraları araştırmanızı tavsiye ederim. Manuel passat kullanan birinden Dsg hakkında bilgi almak sizi ciddi manada yanıltacaktır.
    Sen bırak forumu morumu
    Kefil olacak mısın adama?
    Gardaşım bak bu çalışdığı bayiyi söylemiyor sana yapacağın işi anlatiyom
    Plazaya git
    De ki bu şanzımandaki sorunlar çözüldü mü,firma bir çözüm açıklaması yayınladı mı
    Bir sürü kullanıcıdan duyuyoruz yollarda kalıyorlarmış
    Böyle anlat,sana verecekleri cevabı da gel burada anlat
    Bu eleman o konuya selam bile veremeyecektir net konuşuyorum

• TSI motor ilk çıktığı yıllarda uzun vadede ekonomik değil diye başlık açmıştım.(Yıl 2009)O zaman forumda vw ciler tarafından epey tepki gösterilmişti.Yıl 2019 ve dediğim aynen geçerli.Motor performansına yakıt tüketimine birşey demem ama lpg uyumsuzluğu veya lpg takma maliyetinin fazla olması bu motoru ekonomik kılmıyor.Ne kadar az yakarsa yaksın bu benzin fiyatları ile her zaman dizel ve lpg li araçlar daha ekonomiktir.Bir ara forumda benzin fiyatları dizel ile eşitlenmişken dizel araçları tefe koyarak geleceği yok,artık ekonomik değil,tsı varken dizel araç almanın mantığı nedir? vs vs diyorlardı ama şu an benzin 7.20 ben mazotu bugün totalden (hem eurodizel hem kaliteli istasyondan)5.97 ye aldım.Bu durum gösteriyor ki tsı motorlar asla dizelden ekonomik olamayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

TSI motor ilk çıktığı yıllarda uzun vadede ekonomik değil diye başlık açmıştım.(Yıl 2009)O zaman forumda vw ciler tarafından epey tepki gösterilmişti.Yıl 2019 ve dediğim aynen geçerli.Motor performansına yakıt tüketimine birşey demem ama lpg uyumsuzluğu veya lpg takma maliyetinin fazla olması bu motoru ekonomik kılmıyor.Ne kadar az yakarsa yaksın bu benzin fiyatları ile her zaman dizel ve lpg li araçlar daha ekonomiktir.Bir ara forumda benzin fiyatları dizel ile eşitlenmişken dizel araçları tefe koyarak geleceği yok,artık ekonomik değil,tsı varken dizel araç almanın mantığı nedir? vs vs diyorlardı ama şu an benzin 7.20 ben mazotu bugün totalden (hem eurodizel hem kaliteli istasyondan)5.97 ye aldım.Bu durum gösteriyor ki tsı motorlar asla dizelden ekonomik olamayacak.
    Aynı düşünüyoruz sanırım şuan, evet tüketim aşırı değil ve karşılanabilir düzeyde atmosferiklere göre zevkide fazla doğruya doğru ama iş şuanki fiyatlara geldiğinde beniz-lpg de özellikle uçurum aradaki fark. Siz araç olarak ne tercih etmiştiniz veya şuan kullandığınız araç nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: en1gma

Sen bırak forumu morumu
    Kefil olacak mısın adama?
    Gardaşım bak bu çalışdığı bayiyi söylemiyor sana yapacağın işi anlatiyom
    Plazaya git
    De ki bu şanzımandaki sorunlar çözüldü mü,firma bir çözüm açıklaması yayınladı mı
    Bir sürü kullanıcıdan duyuyoruz yollarda kalıyorlarmış
    Böyle anlat,sana verecekleri cevabı da gel burada anlat
    Bu eleman o konuya selam bile veremeyecektir net konuşuyorum

Alıntıları Göster
    Yahu ne kefili. Adam zaten almış arabayı 9 bin km kullanmış. Adam burda bir sorununa çare arıyor fikir almak istiyor. Adama verdiğin cevaplara bak yok kefil olmalıymışım felan. Konu sahibi gördüğün gibi bir güzel trollemeye çalışıyor senin konunu. Senin gibi Dsg si içinde ukte kalmış kişiler kıskançlığından ne diyeceğini bilemez halde yorumlarda bulunuyor. Sonra burada maalesef adam sorunsuz tıkır tıkır çalışan arabasına binmeye korkar oluyor ya benim de başıma bişey gelirse diye.

• quote:

Aynı düşünüyoruz sanırım şuan, evet tüketim aşırı değil ve karşılanabilir düzeyde atmosferiklere göre zevkide fazla doğruya doğru ama iş şuanki fiyatlara geldiğinde beniz-lpg de özellikle uçurum aradaki fark. Siz araç olarak ne tercih etmiştiniz veya şuan kullandığınız araç nedir?

Alıntıları Göster
    Hocam şu an iki aracım var.Birisi 1.3 dizel punto diğeri de 1.6 dizel bravo.Yakıt olarak da performans olarak da ikisinden de memnunum.Dünyada komple dizel yasaklanmadığı müddetçe dizel kullanmayı düşünüyorum.

• Tamam madem sorunsuz kefil ol adama
    Çok basit
    Yolda kalırsa çekici parası
    Patlarsa tamir parası
    Madem sorunsuz takır takır niye kefil olmuyorsun,
    Sıkıyor mu

• en1gma kullanıcısına yanıt
    Benim kefil olmama gerek yok ki. Volkswagen zaten birşey olursa getir biz yaparız diyor. Bunu sen söylemedin mi?

Bana böyle böyle dediler diyosun sonra patlarsa sen kefil ol diyosun:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilim85

Benim kefil olmama gerek yok ki. Volkswagen zaten birşey olursa getir biz yaparız diyor. Bunu sen söylemedin mi?

Bana böyle böyle dediler diyosun sonra patlarsa sen kefil ol diyosun:)
    Öyle olmuyor işte
    Adam yolda kaldı çekici masrafı
    Mekatronik patladı iyi niyet masrafı

Bunları bi ver önden,madem sorunsuz takır takır neden çekiniyorsun ki

• Honda civic Eco elagance lpg, al 10 yıl arkana bakma...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cathedral

Honda civic Eco elagance lpg, al 10 yıl arkana bakma...
    İlk fırsatta test sürüşü yapacağım hocam, hiç honda kullanmadım şimdiye kadar denemekte fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

Hocam şu an iki aracım var.Birisi 1.3 dizel punto diğeri de 1.6 dizel bravo.Yakıt olarak da performans olarak da ikisinden de memnunum.Dünyada komple dizel yasaklanmadığı müddetçe dizel kullanmayı düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Tam fiyat performans arabalarını seçmişsiniz akıllıca
  • quote:

Haklısınız bir yakınım aldı vision mds hiç fena durmuyor, evet donanım olarak style makyajlı leona göre düşük ama lpg li haliyle de %20-25 civarı daha ekonomik.Kararsız bir durumdayım açıkcası konforu gidişi yakıtı güzel bir araba leon yaşımada daha gidecek bir araba 27 yaşında ve bekarım ama neden daha ekonomik gezmeyeyimki. Her zaman fiyat performanstan yanayım, telefondada mesela uzun yıllardır xiaomi kullanıyorum. Lpg tam bana bunu verecek gibi geliyor.

Alıntıları Göster
    Yas 27 ve bekarsan bence hıc gerek yok hocam. Ben de 6lt ortalama yakıtım olan leondan, 9lt yakan atmosferık bı araca gectım. Lpg taktırmadım. Yıllık 10-12bın km yaparım. Araba ıcın bu butcelere sahıp bırını yıllık 10bın km'nın yakıtı yormaz. Ayrıca turbo motorun yokus performansı ve ara hızlanmalarını mumla ararsın. Tecrubeyle sabıttır.

O donem tum markaları teker teker ınceledıgım ıcın sunu da gayet net ıfade edeyım. Leondan sonra c sınıfı baska bır araca gecmek hıc mantıklı gelmemıstı bana, ıcıme sınmeyecektı. Aynı seyın lacıvertı :) (cıvıc hb dısında)

Not: leonum otomatık olsaydı kesınlıkle degıstırmezdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterap -- 11 Temmuz 2019; 23:30:29 >

• quote:

Araç 2018 1.2 Tsi herşeyine dikkat ediyorum kullanımda, yine de bir dsg korkusu taşıyorum şans işi gibi alırken kampanyadan dolayı polo ibiza fiyatına gelmişti aracım. Süpüş karakteri yakıtı olsun herşeyi çok iyi ancak yakıt aşırı pahalı.İstanbul içi çok trafikte kalmıyorum 6-7 L/100km arası değişiyor yakıtım genellikle. Bu rotada Lpg kullansam yine daha ekonomik olur kanısındayım keyifle binemiyorum sürekli gözüm ortalama tüketimde ayağımın ucuyla gazda. Üstelik düşük gelirli felanda değilim yinede kafaya takıyorum bu konuyu. Alacağım araba içinde yüksek km düşünmüyorum sorunsuz corolla megane civic tarzı olabilir belki elantra sizce hangisi daha mantıklı olur ?

Alıntıları Göster
    sıfır alınan araba iki kuruş tasarruf için satılmaz. hele ki mis gibi dsg ve tsi.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.