Şimdi Ara

TTNET HABER VERMEDEN Mİ YAPIYOR...!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.A arkadaşlar ben evde 4096 kb internet kullanıyorum 1 haftaya kadar bu bağlantı hızımı 2 bilgisayarla paylaşıyordum şimdi ise 1 bilgisayara düştü ağ ile ilgili ne yaptıysam olmadı format attım en temizinden yine olmadı düşncem şudurki acaba ttnet 4 portlu dahi olsa her modem 1 bilgisayar mı çalıştırıyor bununla ilgili duyumum var ama kesin ve net değil bildiğiniz gibi ttnet istediği modeme girebiliyor ve bunu yapabilirde sizce olabilirmi_?

• Tam olarak ne demek istiyorsun anlamadım :S
  • yani 4 portlu modemimde 1 den başka bilgisayar çalışmıyor diğerleri iptal oluyor
  • bende öyle bir sorun yok ama ttnet işte herşey beklenir
  • Modeminde sorun vardır veya ara kablolarda.Ttnetin senin söylediğin gibi bişey yapabilmesi söz konusu değil
  • modemimde bir sorun olmadığın dan ilk aldığın gün gibi eminim kardeş 2000 yılından beri bilgisayar kullanıyorum bırakta artık kobloyu tanıyalım benim çok iyi bir yerden duyumum var ama dediğim gibi daha tam olarak net değil
  • ttnet tek tek bilgisayarlarla uğraşıyor mu diyorsun yani?? Makul gelmedi nedense.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sahinvatansever

modemimde bir sorun olmadığın dan ilk aldığın gün gibi eminim kardeş 2000 yılından beri bilgisayar kullanıyorum bırakta artık kobloyu tanıyalım benim çok iyi bir yerden duyumum var ama dediğim gibi daha tam olarak net değil

ARkadaşım dediklerinin olması İMKANSIZ.
    Nedenine gelince ADSL ile zaten geçmiş dönemde de bir tane gerçek IP alıyordun.
    Onu kendi LAN'ında istediğin kadar kişiye dağıtıyordun.

TTnet'in bunu engelleme gibi bir teknik bir imkanı yok!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: sahinvatansever

modemimde bir sorun olmadığın dan ilk aldığın gün gibi eminim kardeş 2000 yılından beri bilgisayar kullanıyorum bırakta artık kobloyu tanıyalım benim çok iyi bir yerden duyumum var ama dediğim gibi daha tam olarak net değil

TTNet, en azından piyasadan satın alınan modemler (kablolu veya kablosuz) olanlarının üzerinde böyle bir tasarrufa giremez; bu teknik olarak da mümkün değil bana göre.

Ancak TTNet, son kampanyalarında bedava verdiği kablosuz modemlerinde (en azından AirTies RT-205TT modelinde), yazılım yöntemiyle, aynı anda 12'den fazla bilgisayarın kablosuz olarak bu modeme bağlanmasını önlüyor: bu uzun zamandır bilinen bir olay. Ama aynı RT-205TT'ye 16'lik bir switch kabloyla bağlayın (bu modemde tek ENet portu var ya...) ve bu switch'e de 15 bilgisayarı kablolu olarak bağlayın; hiçbir problem olmadan çalıştırabilirsiniz... Ha, herbir bilgisayara paylaştırılacak bant genişliğ yeter veya yetmez o ayrı konu, eğer bir DL uygulaması yapılacaksa. Ama en azından herkes rahat rahat internette gezinebilir...

• Şehir efsaneleri üretmekte üstümüze yok. Erişim verilmeyecekse bir kere neden 4 portlu modem versinler? Bunu irdelemek lazım. Bağlantılarınızı ve modem ayarlarınızı gözden geçirmenizi öneririm. Bu arada, Türk Telekom'un modem ayarlarınıza siz izin vermedikçe erişme yetkisi ve yetisi yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Serdar

Şehir efsaneleri üretmekte üstümüze yok. Erişim verilmeyecekse bir kere neden 4 portlu modem versinler? Bunu irdelemek lazım. Bağlantılarınızı ve modem ayarlarınızı gözden geçirmenizi öneririm. Bu arada, Türk Telekom'un modem ayarlarınıza siz izin vermedikçe erişme yetkisi ve yetisi yok.

kardeş ben telekom a destek veren biri değilim 2002 den beri adsl denilen illeti kullanıyorum ama herşeye rağmen burası türkiye bu güne kadar ne sancılar çektik millet olarak hiç birimiz bir olmadık ve olamayacağızda telekomda mal değilya anladı millet birleşemez ben idda ediyorum telekom istediği zaman istediği gibi modemin içine girebilir ve oynaya bilir senin kullanıcı adını ve şifreni ilk önce onlar atıyo sen değiştirsen bile anında nette zayıflık görüyorsun ve arıza kaydı bildiriyorsun eninde sonunda senden kullanıcı adı ve şifreni isteyecekler bunlar kelime oyunu dediğim gibi burası türkiye ve böyle şeyler söz konusu olur

• ben 3 aydır bağlantı problemi yaşayan biriyim etmediğim telefon yazmadığım dilekçe kalmadı ve yemin ederimki telefonda etmediğim küfürde kalmadı bu güne kadar hangi biriniz bağlantı yok deyip cinnet geçirip telekom binasını bastı ve müdürün gırtlağına yapıştı ben bunu yapan biri olarak konuşuyorum sonuç nemi oldu ilk önce karakol :-) sonra bağlantı problemimin çözülüşü karakoldan elimi kolumu sallaya sallaya çıkacağımdan emindim çünkü amire söylediğim bir iki kelimede serbesttim mesleki açımdan serbest bırakılmadım onlara sadece telekomun 4 milyon kullanıcısı var bunun 3 milyonu geçlerden oluşuyo bu demektirki telekom gençlere hitap ediyor ben 28 yaşında biriyim şu yaşıma kadar atatürk vatan ve bayrak ile aşılandım bu kurum geçlere hitap ediyor ama bunalımada sokuyor hakkımızı aramak için dağamı çıkmamız gerekiyor dedim ve baan kapıyı gösterdiler onun için arkadaşlar kurum kurum değilki hiç birşeylerine güvenmiyorum modemle oynarlar dememin sebebi ise içeride çok şık bi köstebek var benden bu kadar inşallah ben yanılıyorumdur

• Modeminize erişebilmeleri için modeminizi hacklemeleri lazım eğer siz WAN erişimini kapatıp giriş şifrenizi değiştirdiyseniz. Hack işleminin illegal olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Korkmanıza ya da endişelenmenize gerek yok bu konuda. Kendi verdikleri modemlere kendi firmware'lerini atmaları bir takım engellemelere yarayabilir, ancak sizin para verip ayrı bir yerden, telekomla alakasız olarak aldığınız modemlerin bu engellemelerden ya da erişimlerden etkilenmeyeceğinden emin olabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.