Şimdi Ara

TTNET VDSL (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
1
Favori
13.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: caglar_sss

nemecek helal olsun vallaha, yıllardır tarifeleri sayende cok onceden ogreniyoruz.

Ben konu açmasına şaşırdım aslıdna uzun zaman oldu görmiyeli :) Keşke indirim veya hız arttırımı iiçin de bir başlık açsa :)

Varmı yakınlarda bişeyler nemecek? Uzun zamandır TT den ses çıkmıyor tarifeler hakkında?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hunter_one

quote:

Orjinalden alıntı: caglar_sss

nemecek helal olsun vallaha, yıllardır tarifeleri sayende cok onceden ogreniyoruz.

Ben konu açmasına şaşırdım aslıdna uzun zaman oldu görmiyeli :) Keşke indirim veya hız arttırımı iiçin de bir başlık açsa :)

Varmı yakınlarda bişeyler nemecek? Uzun zamandır TT den ses çıkmıyor tarifeler hakkında?

Forumda bir şey söylediğimiz zaman büyük tepkiler oluyor. Bunların bazıları haklı olabilir ancak bir çok da haksız, mesnetsiz tepkiler olabiliyor. O yüzden tartışmalara girmeden uzaktan takip ediyorum.
    İçinde çalışan birisi olarak TT ve TTNET adına şunları söyleyebilirim:
    - Bu şirketler ticari karı hedefleyen özel şirketlerdir. ( Bu unutulmamalı. Rakibin olmadığı bir yerde her şirketin davranacağı gibi davranıyorlar. Örneğin Turkcell'in ilk yılları)
    - Bu şirketler kesinlikle müşterilerinin arkasından iş çevirmez ve onları aldatarak paralarını alma yoluna gitmezler. Tetkili kuruluşlar tarafından denetlenirler ve hukuka saygı duyarlar.
    - Değişen rekabet olgusu içerisinde "kalite" hedefini benimseyerek değişmeye çalışmaktadırlar. Malumunuz özellikle TT, çok büyük bir kurum ve değişim yavaş ve sancılı olmaktadır.

Bu saydıklarım insanların neden adsl e fazla para ödediğini açıklar sanıyorum. Kimse altın yumurtlayan tavuğu kesmek istemez. Ayrıca dünya ile Türkiye'yi karşılaştırmak çok doğru değildir. Çünkü teknoloji üreten değil ithal eden bir ülkeyiz. Tüm bunları defalarca anlattım ve anlaşılamadığımı düşünüyorum. Bu yüzden tekrar etmek istemiyorum artık.

İndirime gelince TTNET de indirim olacağını zannetmiyorum. Hız arttırımı söz konusu olabilir ancak kesin bir şey yok.

Selamlar.

• quote:

sanmıyorum heleki vdsl2 girdi ki şimdi adamlar vdsl2 ye yönlendirmek için 1 mbiti bile doğru düzgün kullandırmazlar bize...
  • 8mbit hız niye verilmiyor ne ADSL'de ne de VDSL'de

bu tabloda 100 YTL altı fiyatla bir 8mbit fena olmazdı.
  • -vergi indirimleri ne oldu , bu firma en azından sınırsız tarifeleri 39 tl falan yapmayı düşünmüyormu acaba??
  • vdsl2 hizmeti verilmeye baslandimi acaba bilen varmi sitesinde gozukuyor ama boyle bir hizmet varmi suan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mellkor -- 26 Ocak 2009; 17:43:13 >
  • Bu TTNET adam olmazVDSL2 hakkında bilgi alayım diye 4440375 aradım kimsenin bilgisi yok.Mevcut kablosuz modem kanpanyasından abone olmak isteyen kişiler VDSL 2 geçmek isterlerse ne gibi şartlar gerekiyor.Almış oldukları modemin üçreti ve indirimli kullamış oldukları aylık tutarları geri ödeyeceklermi diye sordum,söyleyebildikleri VDSL2 hakkında bir bilgileri olmadığını VDSL2 nin Türktelekom bünyesinde verildiği,kendilerinin sadece ADSL hakkında bilgi ve destek verdiklerini ancak kendilerinin ön kayıt alarak türktelekom'dan aramalarını sağlayabileceklerini söyleyebildiler

Adamlar sattığı ürünü personeline anlatamamışki bize anlatma zahmetinde bulunsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odiha -- 26 Ocak 2009; 17:52:46 >

• Arkadaşlar VDSL modem olarak fazla seçeneğimizin olmadığı zaten ortada.
    Sanırım şuan piyasadan Zyxel,Allnet ve Aztech markalarının modemlerine zorda olsa ulaşabilabilinmekte.
    Fiyat ise ttnet'in verdiği 300.00 TL'lik rakama nazaran daha yüksek fiyatlardalar.
    Bir süre sonra bende vdsl'e geçmeyi planlasamda tahaahüt ile abone olmayı düşünmediğimden sanırım ttnet'ten alınacak modem daha karlı gibi görünüyor?(300.00 TL).
    Neyse fikrir paylaşımına devam.
  • evet arkadaşlar fikir paylaşımları yapalım ve kullanan arkadaşlar hız testleri felan koyarlarsa çok iyi olur..
  • benıde artik 1 mbit kesmiyor. yanı torrent acikken online oyunlara girip oynanmiyor. torrenti 60 kb ile sabitliyorum bi kurtulamadik şu iki basamakli hızlardan
  • ben adsl nin 256 k lık dönemlerinde zoom marka bir modem almıştım 200 ytl di ertesi yıl tüm modemlerin fiyatı 80 ytl ye düştü şuanda vdsl modemlerinin pahalı olması normal..
  • vdsl2 yi ttnet getirmis galiba peki tarifelerde herhangibir oynama olmadimi? fiyat veya en dusuk hiz 4096 gibi.
  • ya arkadaşlar konusu değil biliyorum ama yani şimdi bütün ajans sitelerinde internette büyük indirim diye haber geçiliyor %15 %5 indirilmiş vergi hayır ya bu ajanslar kafa buluyorlar yada matematik hesapları yok olup olacağı indrim 5 10 ytl bunlar büyük indirim diye yayınlıyorlar varmı böyle birşey :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: watcherb

ya arkadaşlar konusu değil biliyorum ama yani şimdi bütün ajans sitelerinde internette büyük indirim diye haber geçiliyor %15 %5 indirilmiş vergi hayır ya bu ajanslar kafa buluyorlar yada matematik hesapları yok olup olacağı indrim 5 10 ytl bunlar büyük indirim diye yayınlıyorlar varmı böyle birşey :D

evet pireyi deve yapıyolar.. öyle bir anlatıyolarki sanki ışınlanmayı buldular sanırsın.. taş çatlasa 10 ytl indirim yaparlar ki buda yani öyle mucizevi bir indirim değil.. sadece göz boyuyolar bişiler yapmış olmak için yapıyolar.. bi yandan indiriyolar bi yandan bindiriyolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: ocularis

Arkadaşlar VDSL modem olarak fazla seçeneğimizin olmadığı zaten ortada.
    Sanırım şuan piyasadan Zyxel,Allnet ve Aztech markalarının modemlerine zorda olsa ulaşabilabilinmekte.
    Fiyat ise ttnet'in verdiği 300.00 TL'lik rakama nazaran daha yüksek fiyatlardalar.
    Bir süre sonra bende vdsl'e geçmeyi planlasamda tahaahüt ile abone olmayı düşünmediğimden sanırım ttnet'ten alınacak modem daha karlı gibi görünüyor?(300.00 TL).

İzmir'deki niobeweb şirketi Huawei marka EchoLife HG520v model VDSL2 modemi 249 TL'ye satıyor.
    Adresi şu:
    niobeweb-VDSL2 modem

Modemi inceledim.
    Aynı modemi Ankara'da Kurumsal Bilişim Hizmetleri şirketinden de temin edebilirsiniz.
    Adresi şu:
    Kurumsal Bilişim Hizmetleri-VDSL2 modem

Ürünün adresi de şu:
    Huawei marka EchoLife HG520v model VDSL2 modem

Fiyat olarak, kalite olarak ve wireless hızı olarak en iyi modem.

Kullanıp deneyener de var:
    http://www.tiport.com/32-mbit-hizli-internet-vdsl-isteyince-baglaniyor-716.html

Bu aralar aklımda apartmana kablosuz vdsl2 32mbps bağlatmak var. Apartman ile santral arası mesafe 280 metre ve santralde vdsl2 hizmeti var.
    31 dairelik apartmanda 22 dairede 29 TL lik yada 49 TL lik adsl bağlantısı var.
    Eğer 169TL'lik 32mbps vdsl2 bağlatıp her kata access point konursa, herkes evinden kablosuz olarak bağlanabilir.
    Aynı anda 20 kişi bağlansa kişi başına 1mbps'den fazla download hızı düşüyor ve internet artık sınırsız olmuş oluyor.
    Yılda 29 TL * 22kişi * 12ay= 7656 TL ödeyen apartman sakinleri, bundan böyle yılda toplam 169 TL * 12ay=2028 TL ödeyecek.
    Hatta bağlantı yetersiz kalırsa 2 tane 32mbps vdsl2 bağlatılabilir. Gene de şuanki durumdan ucuz oluyor.
    İlk yatırım maliyeti ise şöyle:
    Nisan'a kadar VDSL bağlantı ücreti alınmıyor. Bağlantı ücreti=0 TL
    Telefon hattı ücreti 0 TL (sadece vdsl2 için kullanılacak.)
    Huawei marka EchoLife HG520v model VDSL2 modem 249 TL
    3 adet Linksys WAP440N Wireless Access Point (hızı 300 Mbit/s) 327 TL* 3 adet=981 TL
    Toplam 1230 TL.
    31 dairelik apartmanda ilk yatırım maliyeti nedeniyle ilk yıl her daireden her ay 3.3 TL toplanacak.
    Aylık internek masrafı 5.45 TL.
    Yani ilk yıl her daireden ayda 8.75 TL toplanacak. Daha sonraki yıllarda 5.45 TL toplanacak.

1 tane 32mbps vdsl2 hattı yetersiz kalırsa 2 tane alınabilir o zamanda her daireden ayda 10.9 TL toplanır.
    İlk yıl 2. bir vdsl modem alınması gerektiğinden ilk yıl yatırım maliyeti aylık 4 TL olur.
    Yani toplamda 14.9 TL ödenir. İlk yıldan sonra da 10.9 TL ödenir.

Avantajları:
    Santrale yakın olmanın verdiği avantajla hız bir internet.
    Paranın cebinde kalması (29TL yerine ayda 5.45TL internet parası ödenecek olması).
    Yılda bu sayede 4gb kotalı bir internet kullanıcısının (29TL-5.45TL)*12ay=282.6 TL kara geçecek olması.

Dezavantajları:
    Her durumda karlı oluyor. Apartman özel mülkiyet alanı olduğundan yasal anlamda apartman içi internet kullanımı sorun olmuyor. Eğer yandaki apartmana veri yollanırsa sorun olur. En kötü durumda hattı kapatıyorlarmış. Para cezası gibi bir durum söz konusu değil.
    Bunun dışında herhangi bir yasadışı internet sucu işlenirse apartmanda vdsl hattı kimin üzerineyse sorumlu kişi o oluyor. Ancak apartmanda banka hesaplarını soyacak birisinin olmadığını bildiğimden bu konuda içim rahat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golge_s -- 26 Ocak 2009; 23:10:00 >

• 20 küsür kişi için 1mbit upload biraz sıkıntıya sokabilir bağlantıyı

quote:

Orjinalden alıntı: golge_s

quote:

Orjinalden alıntı: ocularis

Arkadaşlar VDSL modem olarak fazla seçeneğimizin olmadığı zaten ortada.

İzmir'deki niobeweb şirketi Huawei marka EchoLife HG520v model VDSL2 modemi 249 TL'ye satıyor.
    Adresi şu:
    niobeweb-VDSL2 modem

Modemi inceledim.
    Aynı modemi Ankara'da Kurumsal Bilişim Hizmetleri şirketinden de temin edebilirsiniz.
    Adresi şu:
    Kurumsal Bilişim Hizmetleri-VDSL2 modem

Ürünün adresi de şu:
    Huawei marka EchoLife HG520v model VDSL2 modem

Fiyat olarak, kalite olarak ve wireless hızı olarak en iyi modem.

Kullanıp deneyener de var:
    http://www.tiport.com/32-mbit-hizli-internet-vdsl-isteyince-baglaniyor-716.html

Bu aralar aklımda apartmana kablosuz vdsl2 32mbps bağlatmak var. Apartman ile santral arası mesafe 280 metre ve santralde vdsl2 hizmeti var.
    31 dairelik apartmanda 22 dairede 29 TL lik yada 49 TL lik adsl bağlantısı var.
    Eğer 169TL'lik 32mbps vdsl2 bağlatıp her kata access point konursa, herkes evinden kablosuz olarak bağlanabilir.
    Aynı anda 20 kişi bağlansa kişi başına 1mbps'den fazla download hızı düşüyor ve internet artık sınırsız olmuş oluyor.
    Yılda 29 TL * 22kişi * 12ay= 7656 TL ödeyen apartman sakinleri, bundan böyle yılda toplam 169 TL * 12ay=2028 TL ödeyecek.
    Hatta bağlantı yetersiz kalırsa 2 tane 32mbps vdsl2 bağlatılabilir. Gene de şuanki durumdan ucuz oluyor.
    İlk yatırım maliyeti ise şöyle:
    Nisan'a kadar VDSL bağlantı ücreti alınmıyor. Bağlantı ücreti=0 TL
    Telefon hattı ücreti 0 TL (sadece vdsl2 için kullanılacak.)
    Huawei marka EchoLife HG520v model VDSL2 modem 249 TL
    3 adet Linksys WAP440N Wireless Access Point (hızı 300 Mbit/s) 327 TL* 3 adet=981 TL
    Toplam 1230 TL.
    31 dairelik apartmanda ilk yatırım maliyeti nedeniyle ilk yıl her daireden her ay 3.3 TL toplanacak.
    Aylık internek masrafı 5.45 TL.
    Yani ilk yıl her daireden ayda 8.75 TL toplanacak. Daha sonraki yıllarda 5.45 TL toplanacak.

1 tane 32mbps vdsl2 hattı yetersiz kalırsa 2 tane alınabilir o zamanda her daireden ayda 10.9 TL toplanır.
    İlk yıl 2. bir vdsl modem alınması gerektiğinden ilk yıl yatırım maliyeti aylık 4 TL olur.
    Yani toplamda 14.9 TL ödenir. İlk yıldan sonra da 10.9 TL ödenir.

Avantajları:
    Santrale yakın olmanın verdiği avantajla hız bir internet.
    Paranın cebinde kalması (29TL yerine ayda 5.45TL internet parası ödenecek olması).
    Yılda bu sayede 4gb kotalı bir internet kullanıcısının (29TL-5.45TL)*12ay=282.6 TL kara geçecek olması.

Dezavantajları:
    Her durumda karlı oluyor. Apartman özel mülkiyet alanı olduğundan yasal anlamda apartman içi internet kullanımı sorun olmuyor. Eğer yandaki apartmana veri yollanırsa sorun olur. En kötü durumda hattı kapatıyorlarmış. Para cezası gibi bir durum söz konusu değil.
    Bunun dışında herhangi bir yasadışı internet sucu işlenirse apartmanda vdsl hattı kimin üzerineyse sorumlu kişi o oluyor. Ancak apartmanda banka hesaplarını soyacak birisinin olmadığını bildiğimden bu konuda içim rahat.

• Ayni seyi dicektim. Su anki 20 kisinin 0.25mbit upload'dan hesaplasan 4mbit uploadu var toplam. sen yerine 1mbit upload gecirmeyi dusunuyosun. 3-4 kisi p2p'ye upload acmaya kalktigi anda darbogaz olusur. Bari 2x baglanti kur her 10 kisiye 1 baglanti gibi..
    Bu is cok basit degil ama denemeye deger, gelismeleri paylasirsan seviniriz ornek olur.
  • sanirim 1mbit uploadun nedenide bu,32mbiti paylastirmamak.tek yada en fazla 2 bilgisayarin kullanmasini saglamak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rabbitweed

sanirim 1mbit uploadun nedenide bu,32mbiti paylastirmamak.tek yada en fazla 2 bilgisayarin kullanmasini saglamak.

katılıyorum. Aslında 2 kişi paylaşsak da yeter :) Şu an 2mb e 69 lira ödüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zathura93

16Mbps hızı 4 kişi paylassak kişi bası 30 TL eder.1Mbps sınırlı fiyatına 16Mbps sınırsız internet olur ama nerde paylasacak kişi

aynen valla kardeş.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.