Şimdi Ara

TÜM AMD KULLANICILARI BURAYA NEDEN AMD KULLANDIĞIMIZI İNTELCİ ARKADAŞLARA ANLATALIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
4.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar neden amd kullanıyoruz intel kullanan kişilerin neden amd aldınki :) amd'de inteldeki performansı alamazsın yok efendim intel al bilmem kaç Ghz yükseltebilirsin amd'de bunu yapamazsın.Arkadaşlar neden amd kullanıyoruz anlatalım ben intel kullanan kesimin bu laflarından sıkıldım desem yeridir.Saygılar

• ben aldım öyle denk geldi. adı hoşuma gitti. amd turion X2 TL-50 1.6 GHZ bunu kullanıyorum. intelden pek bir farkı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: termo6556

ben aldım öyle denk geldi. adı hoşuma gitti. amd turion X2 TL-50 1.6 GHZ bunu kullanıyorum. intelden pek bir farkı yok
    Calisma mantigi benim icin daha mantikli geliyor..

kaldiki anakart ve islemci secenekleri ekran kartina darbogaz yapmiyor...

Guru3D Nvidia ve Intel manyagi bir websitesidir.
    http://www.guru3d.com/article/cpu-scaling-in-games-with-quad-core-processors/1

Athlon 4850e islemcile anakarta takacagin Nvidia 8800GTX ekran karti ile 2560x1600 cozunurlukte ve full detaylarla aldigin fps; Intel'in butun 4 cekirdekli islemcilerinden sadece 1fps dusuk. yani 49fps alan islemcinin fiyati 70dolar.... Intel'in en iyi islemcisi 50 fps aliyor ve 1500dolar..

ama gel gelelim bu oyunun bir benchmark icindeki testinde olay tamamiyle degisiyor... bunun neden oldugunu kanitlayabilecek en ufak bir bilgi yok... o yuzden benchmarklardan uzak durun ve kullanim hissiyatini gun yuzune cikartacak testler yapin diye bir suru oneri sunuyorum...

atiyorum benim bir sure once yaptigim E8400 ila 6400+ arasinda yaptigim testte sonuclar o kadar yakindi ki.. bilmem 10saniye icin; Intel ve AMD kullanicilari arasina yildirim dusecekse bu gercekten komik olur.. su anda bulunabilirse 6400+ 70 ile 100 dolar arasinda bir fiyata sahip.. e8400 an itibari ile 200dolar...

diger taraftan 9850 2,5ghz bir islemcidir... q6600 daha pahali... Phenom 9850 islemcisinden daha ucuz olan bir Intel 4 cekirdekli islemci yok.. piyasanin en ucuz 3 ve 4 cekirdekli islemcilerini AMD satiyor.. Phenom 9950 2,6ghzlik bir islemci; fiyat olarak altindaki islemcilere bakacak olursak q6600'den daha ucuz bir 4 cekirdekli islemcisi yok Intel'in...

bunlarin hepsini bir kenara birakalim...
    q9400 Intel islemcisi haricinde overclocksuz 2 adet ATI karti Crossfire kartini gercekten performans verecek sekilde kullanabilecek bir islemci yok...AMD islemcileri 2 ekran karti degil ATI'nin tek ekran kartinin takili oldugu sistemde Intel islemcilerigeciyorlar.. hele mevcut SLI teknolojisinde 3 adet SLI ekran kartini overclocksuz tam randimanli kullanabilen Intel islemci yok...zaten 4 adet SLI ekran kartini destekleyebilen Intel anakartin cok az bulunmasinin bir diger sebebi budur...

• quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke

Calisma mantigi benim icin daha mantikli geliyor..

kaldiki anakart ve islemci secenekleri ekran kartina darbogaz yapmiyor...

Guru3D Nvidia ve Intel manyagi bir websitesidir.
    http://www.guru3d.com/article/cpu-scaling-in-games-with-quad-core-processors/1

Athlon 4850e islemcile anakarta takacagin Nvidia 8800GTX ekran karti ile 2560x1600 cozunurlukte ve full detaylarla aldigin fps; Intel'in butun 4 cekirdekli islemcilerinden sadece 1fps dusuk. yani 49fps alan islemcinin fiyati 70dolar.... Intel'in en iyi islemcisi 50 fps aliyor ve 1500dolar..

ama gel gelelim bu oyunun bir benchmark icindeki testinde olay tamamiyle degisiyor... bunun neden oldugunu kanitlayabilecek en ufak bir bilgi yok... o yuzden benchmarklardan uzak durun ve kullanim hissiyatini gun yuzune cikartacak testler yapin diye bir suru oneri sunuyorum...

atiyorum benim bir sure once yaptigim E8400 ila 6400+ arasinda yaptigim testte sonuclar o kadar yakindi ki.. bilmem 10saniye icin; Intel ve AMD kullanicilari arasina yildirim dusecekse bu gercekten komik olur.. su anda bulunabilirse 6400+ 70 ile 100 dolar arasinda bir fiyata sahip.. e8400 an itibari ile 200dolar...

diger taraftan 9850 2,5ghz bir islemcidir... q6600 daha pahali... Phenom 9850 islemcisinden daha ucuz olan bir Intel 4 cekirdekli islemci yok.. piyasanin en ucuz 3 ve 4 cekirdekli islemcilerini AMD satiyor.. Phenom 9950 2,6ghzlik bir islemci; fiyat olarak altindaki islemcilere bakacak olursak q6600'den daha ucuz bir 4 cekirdekli islemcisi yok Intel'in...

bunlarin hepsini bir kenara birakalim...
    q9400 Intel islemcisi haricinde overclocksuz 2 adet ATI karti Crossfire kartini gercekten performans verecek sekilde kullanabilecek bir islemci yok...AMD islemcileri 2 ekran karti degil ATI'nin tek ekran kartinin takili oldugu sistemde Intel islemcilerigeciyorlar.. hele mevcut SLI teknolojisinde 3 adet SLI ekran kartini overclocksuz tam randimanli kullanabilen Intel islemci yok...zaten 4 adet SLI ekran kartini destekleyebilen Intel anakartin cok az bulunmasinin bir diger sebebi budur...

Alıntıları Göster
    Ben hem AMD kullanıyorum, (x2 4600+ Brisbane) hemde Intel kullanıyorum. (E7200)
    İkisinin de tadına bakayım dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fettah34

Ben hem AMD kullanıyorum, (x2 4600+ Brisbane) hemde Intel kullanıyorum. (E7200)
    İkisinin de tadına bakayım dedim.

Alıntıları Göster
    Sadece ve sadece %10'luk kesim bir işlemcinin özelliklerini ve avantajlarını bilerek tercih yapar.(Genelde yarısı intel yarısı amd alır.)Geri kalan %90'lık kesime işlemci aldırmak için biraz reklam ve bilgisayarcıların konuşmaları yeterlidir.Bu kesimdende %10'luk bir grup yine Amd'yi tercih eder.Ancak reklam ve pazarlama stratejileri açısından baskın olan İntel geri kalan kaymağı toplar.

Yani demek istediğim herkez burdaki kadar bilinçli olsaydı bugün işlemci pazar payları daha farklı olabilirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mertekin

Sadece ve sadece %10'luk kesim bir işlemcinin özelliklerini ve avantajlarını bilerek tercih yapar.(Genelde yarısı intel yarısı amd alır.)Geri kalan %90'lık kesime işlemci aldırmak için biraz reklam ve bilgisayarcıların konuşmaları yeterlidir.Bu kesimdende %10'luk bir grup yine Amd'yi tercih eder.Ancak reklam ve pazarlama stratejileri açısından baskın olan İntel geri kalan kaymağı toplar.

Yani demek istediğim herkez burdaki kadar bilinçli olsaydı bugün işlemci pazar payları daha farklı olabilirdi.

Alıntıları Göster
    Birçok kişi bilinçli olarak hareket etmiyor anlaşılan ya birinden duyuyor yada gerçekten araştırıp öyle alıyor
    umarım topic'e katılım yani düşüncelerini paylaşanların sayısı artar ve herkes neyin ne olduğunu anlar saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: destroyer8206

Birçok kişi bilinçli olarak hareket etmiyor anlaşılan ya birinden duyuyor yada gerçekten araştırıp öyle alıyor
    umarım topic'e katılım yani düşüncelerini paylaşanların sayısı artar ve herkes neyin ne olduğunu anlar saygılar

Alıntıları Göster
    http://forum.donanimhaber.com/m_27049555/mpage_1/key_//tm.htm#27052082

• quote:

Orijinalden alıntı: mertekin

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ben açıkça söyleyim...benim bir intel işlemcili bilgisayarım vardı bunu sattım yeni bilgisayar toplamak için...o zamanlar amd pek bilinmiyordu Athlon ları yeni çıkarmıştı...araştırmalarım sonucunda intelden daha iyi bir işlemci olduğunu öğrendim ve almaya karar verdim...tam alıcaktımki bu core2dou lar çıktı
    Peki neden almadım...herkes bilir E6300 diye bi işlemci vardı core2duo...bu işlemci AMD nin tepe işlemcisi fx57 yi dize getiriyodu...OC anlamında değil...bu işlemcinin fiyatı 200 küsür dolardı fx57 nin ise 1000 küsür fiyatı vardı
    işte bende bu yüzden AMD alamadım intel kullanıyorum...

• quote:

Alıntıları Göster
    İlk Bartonumu aldığımda aynı kategorideki intellerden hem daha performanslı idi hem de ciddi anlamda ucuz. O zaman intel hızaşımı bilmiyordu ve bartyonlar ciddi anlamda hızaşabiliyordu. Lakin ben hiç hızaştırmadım yani yetiyordu. Şu anda AMDnin bu şekilde bir işlemcisi yok. Hesaplı olsun, varsın intelden yavaş olsun ama şu anda kazın ayağı öyle değil. Deneblerden ümitliyim. Ciddi bir ekonomik kriz yaşamazsak ve denebler umulduğu ya da söylendiği gibi çıkarsa alırım bir AMD daha. Şu anda mantığım AMD değil İntel diyor. Kimin mantığı ne diyorsa o şekilde davransın

• quote:

Orijinalden alıntı: CaSsErDoDo

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Konu içeriği D.Bileşenlere uygun değildir.

konu taşınmıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Confusion

Konu içeriği D.Bileşenlere uygun değildir.

konu taşınmıştır

Alıntıları Göster
    core2duo + anakarta vereceğim para = Phenom X3 + Anakarta vereceğim para olduğu için aldım
    intelin sanki yemek pişirir gibi ısınıp reset atmasından bıktığım için aldım
    intel diye gezen arkadaşları evde ağırlayıp performansı gösterip sonra bir elimi yumruk yapıp diğer elimle onun üstüne tokadı çakmak için aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Topal Yılan

core2duo + anakarta vereceğim para = Phenom X3 + Anakarta vereceğim para olduğu için aldım
    intelin sanki yemek pişirir gibi ısınıp reset atmasından bıktığım için aldım
    intel diye gezen arkadaşları evde ağırlayıp performansı gösterip sonra bir elimi yumruk yapıp diğer elimle onun üstüne tokadı çakmak için aldım

Alıntıları Göster
    Donanım haber forum yöneticilerine teşekkür ediyorum neden forumu taşıdığınız konusunda bir fikir yürütemedim burada herkesin özgürce düşündüklerini anlatmaları neden konu dışı sayılıyor anlamadım.Ben açmış olduğum topic'te intel kullanan bir arkadaşın benimle sadece amd işlemci kullanmam dolayısı ile alaycı bir şekilde konuşması neden konu dışı sayılmıyorda benim amd kullanıcıları için açtığım topic konu dışı sayıldı anlamadım alkışlıyorum sizleri tekrar söylüyorum teşekkürler donanım haber.

• quote:

Donanım haber forum yöneticilerine teşekkür ediyorum neden forumu taşıdığınız konusunda bir fikir yürütemedim burada herkesin özgürce düşündüklerini anlatmaları neden konu dışı sayılıyor anlamadım.Ben açmış olduğum topic'te intel kullanan bir arkadaşın benimle sadece amd işlemci kullanmam dolayısı ile alaycı bir şekilde konuşması neden konu dışı sayılmıyorda benim amd kullanıcıları için açtığım topic konu dışı sayıldı anlamadım alkışlıyorum sizleri tekrar söylüyorum teşekkürler donanım haber.

Alıntıları Göster
    zamanında değişiklik olsun diye almıştım ama kullanmaya başlayınca bu durum beni içine çekti. gün geçtikçe amd ye sempatim artıyor. babamın işlemci üreticisi

ney beni bağladı dersek? fiyatı, karizması, duruşu, hedefi, politikası...

aslında şöyle düşünebiliriz:

intel = pc - amd = mac

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Garbaht -- 8 Ekim 2008; 21:41:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Garbaht

zamanında değişiklik olsun diye almıştım ama kullanmaya başlayınca bu durum beni içine çekti. gün geçtikçe amd ye sempatim artıyor. babamın işlemci üreticisi

ney beni bağladı dersek? fiyatı, karizması, duruşu, hedefi, politikası...

aslında şöyle düşünebiliriz:

intel = pc - amd = mac

Alıntıları Göster
    Bu konudan sıkılmışsın ama tartışılması için konu açıyorsun Ey Allah'ım yaa..

• quote:

Orijinalden alıntı: Figure

Bu konudan sıkılmışsın ama tartışılması için konu açıyorsun Ey Allah'ım yaa..

Alıntıları Göster
    amd64 3000 venice kullanıyorum .ben aldığımda intel cephesinde prescotlar vardı.
    benim aldığım işlemci hem daha ucuzdu hem de prescotlra göre çok daha az ısınıyor.aynı performans
    daha sorunsuz ve ucuza amd ile elde edilebiliyorken prescot çekirdekli intel almak pek mantıklı değildi o zamanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: lcdekran

amd64 3000 venice kullanıyorum .ben aldığımda intel cephesinde prescotlar vardı.
    benim aldığım işlemci hem daha ucuzdu hem de prescotlra göre çok daha az ısınıyor.aynı performans
    daha sorunsuz ve ucuza amd ile elde edilebiliyorken prescot çekirdekli intel almak pek mantıklı değildi o zamanlar.

Alıntıları Göster
    beyler elınde athlon x2 ve 8600gt sonıc olanlar eger mumkunse benımle medıeval2 de pclerını n verecegı degerlerı karsılastırabılırmı?

kullanıcı adını unuttum ama forumdan bır arkadas 3.3ghz ye overcloclanmıs olan x2 5600(5200 de olabılı uzun zaman onceydı)ıslemcısı ıle benım 3.4ghz dekı e2160 arasındakı mınımum ve maksımım fraps degerlerını karsılastırdık.degerlendırmede ıslemcıye en fazla yuıklenen medıeval2 oynunu secmıstık ve e2160 ascape tusuna baslıdıgında veya savas ekranında hıc fraps kaybetmez ıken x2 athlon savas sahnesıne gerı dondugunde kasım kasım kasılıyordu.bu kullanıcı ıncelemesı ıste.

not: o kullanıcı bu sonuctan sonra elındekı athlon ve kullandıgı anakartı satıp uzerıne hıcbırsey katrmadan e2140 ve gıgabyte ın gırıs sevıyesınde sayılabılecek(hanı raıd ve crossfıre destegı olmayan) anakartından bırını aldı.

ısın ıcıne overclock gırdıgı zaman ne yazıkkıı x2 6000 bıle e2160 ın onunde duramıyor.kaldıkı su an p35+ e2160 parasına x2 athlon satılmakta.

ınanın p2.66(s478)den venıce 3500 e gectıgım zamankı performans farkını e2160 a gecınce tekrar yasadım.

ekleme:tamam masa ustu ve hdd performansı anlamında athlon daha ıyı ama kesınlıkle uygulama(oyun) alanıonda c2d su an asmıs

umarım 45nm ve ddr3 ıle yenı phenom lar ıyı ıs cıkarır.bızı ıntel ın tekelıne bırakmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 8 Ekim 2008; 23:02:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

beyler elınde athlon x2 ve 8600gt sonıc olanlar eger mumkunse benımle medıeval2 de pclerını n verecegı degerlerı karsılastırabılırmı?

kullanıcı adını unuttum ama forumdan bır arkadas 3.3ghz ye overcloclanmıs olan x2 5600(5200 de olabılı uzun zaman onceydı)ıslemcısı ıle benım 3.4ghz dekı e2160 arasındakı mınımum ve maksımım fraps degerlerını karsılastırdık.degerlendırmede ıslemcıye en fazla yuıklenen medıeval2 oynunu secmıstık ve e2160 ascape tusuna baslıdıgında veya savas ekranında hıc fraps kaybetmez ıken x2 athlon savas sahnesıne gerı dondugunde kasım kasım kasılıyordu.bu kullanıcı ıncelemesı ıste.

not: o kullanıcı bu sonuctan sonra elındekı athlon ve kullandıgı anakartı satıp uzerıne hıcbırsey katrmadan e2140 ve gıgabyte ın gırıs sevıyesınde sayılabılecek(hanı raıd ve crossfıre destegı olmayan) anakartından bırını aldı.

ısın ıcıne overclock gırdıgı zaman ne yazıkkıı x2 6000 bıle e2160 ın onunde duramıyor.kaldıkı su an p35+ e2160 parasına x2 athlon satılmakta.

ınanın p2.66(s478)den venıce 3500 e gectıgım zamankı performans farkını e2160 a gecınce tekrar yasadım.

ekleme:tamam masa ustu ve hdd performansı anlamında athlon daha ıyı ama kesınlıkle uygulama(oyun) alanıonda c2d su an asmıs

umarım 45nm ve ddr3 ıle yenı phenom lar ıyı ıs cıkarır.bızı ıntel ın tekelıne bırakmaz

Alıntıları Göster
    Amd ye sempatim büyük en azından inteli tekel haline getirmemeyi başardı.ilk çıkan sorunlu p4 lerde avantajı eline geçirdi ne bileyim gözümüzün önünde büyüdü tıpkı ailemizin bir çocuğu gibi

çok mu abarttım

• quote:

Orijinalden alıntı: mc_avalon

Amd ye sempatim büyük en azından inteli tekel haline getirmemeyi başardı.ilk çıkan sorunlu p4 lerde avantajı eline geçirdi ne bileyim gözümüzün önünde büyüdü tıpkı ailemizin bir çocuğu gibi

çok mu abarttım

Alıntıları Göster
    ne yazıkki amd intelin teknolojisine yetişemiyor ferformansta zaten ezik bu yüzden intel tercih sebebim amd yi sadece ekran kartlarında tek geçerim

• testlerden anlaşılıyoki ve ben 6 kere platform değiştirdim 3 tanesi zamanın high-end pcsiydi amd genelde yavaş kalıyo intelin işlemcileri daha atak...

fiyata gel;

q6600-phenomların hepsini geçiyor aynı fiyattalar....

ve bimeks vs yerlerde bunu övüyolar amd phenom yok şu yko bu gerçekten bilinçsiz müşteri çok testlere bakın lütfen gerisi boş zaten bu konu gereksiz bölüme yada işlemci bölümüne açılmalıydıki amacına ulaşsın...

o yüzden herkes kendi pcsini kurar kendine göre iyi perf. alır....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alioreh

testlerden anlaşılıyoki ve ben 6 kere platform değiştirdim 3 tanesi zamanın high-end pcsiydi amd genelde yavaş kalıyo intelin işlemcileri daha atak...

fiyata gel;

q6600-phenomların hepsini geçiyor aynı fiyattalar....

ve bimeks vs yerlerde bunu övüyolar amd phenom yok şu yko bu gerçekten bilinçsiz müşteri çok testlere bakın lütfen gerisi boş zaten bu konu gereksiz bölüme yada işlemci bölümüne açılmalıydıki amacına ulaşsın...

o yüzden herkes kendi pcsini kurar kendine göre iyi perf. alır....
    madem amd ciler burada toplanmış ize bi soru sorayım he merak etmişimdir
    amd işlemcilerin ön bellekleri 512 k 1mb yada 2mb lerde gezerken inteller 1,2,3,4,5,6,8,12 mb önbelleklee sahip :S
    ?

çalışma prensiplerinde farklılık gibi bişey mi var ondan mı acaba ?

amd ler hep düşük olarak gözüme çarpıyor sitelerde vs yerlerde bunun sebebi ne :S ?

daha önce bi yerde daha sormuştum cevap veren olmamıştı

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.