Şimdi Ara

TÜM AMD KULLANICILARI BURAYA NEDEN AMD KULLANDIĞIMIZI İNTELCİ ARKADAŞLARA ANLATALIM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
4.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende şu an E2180 var daha evvelden X2 4000 vardı intelin anakartı ep35ds3 amd ninki ta690g idi
    oyunlarla fazla haşır neşir değilim ama ara sıra oynarım masaüstü performansta intel amd nin eline su dökemez (nehalemi bilmiyorum) qx9775 olsa değişeceğini zannetmiyorum ve şu an kullandığım E2180 den hiç memnun değilim varsın testler de derse desin intel aldığıma ben şahsen pişmanım en yakın zamanda satıp denebler çıkana kadar bir amd sistem alacam şurasıda bir gerçek intel nanometrik küçüklük ve enerji tüketimi konusunda şu anda (overckock da dahil) lider tek dileğim amd nin athlon64 zamanındaki gibi mesela A64 3000+ 1800=P4 3000 eşit olduğu zamanları arıyorum nedense intele gıcığım nedendir bilmem belkide bizde ki zaıflara acıma duygusundandır birde nehalem var çıkacak ya ismi bile yahudi kelimesi çağrıştırıyo bende bi kere ismi ofsayt bi nehalem al filistine bir bomba atsınlar biraz dağıttım galiba selametle
  • quote:

Orjinalden alıntı: uzunoglan

Bu konudan sıkılmışsın ama tartışılması için konu açıyorsun Ey Allah'ım yaa..

Bıktığım felan yok tahammül edemiyorum neden herkes amd kullanan biri gördüklerinde alaycı bir tavır takınıyor anlamıyorum benim sıkıldığım nokta bu ben forum açıyorum yaptığım o.c denemelerini amd kullanıcıları ile paylaşıyorum intel kullanan bir arkadaşım ''neden amd kullanırlarki anlamıyorum 300 - 500 mhz o.c yapınca seviniyorlar'' gibi bir söylemde bulundu buna canım sıkıldı ve o yüzden hortlattım konuyu sanki amd kullanıcıları ezik pc kullanıyorlarmış izlenimi olmasını istemiyorum saygılar..........
  • quote:

Orjinalden alıntı: destroyer8206

quote:

Orjinalden alıntı: uzunoglan

Bu konudan sıkılmışsın ama tartışılması için konu açıyorsun Ey Allah'ım yaa..

Bıktığım felan yok tahammül edemiyorum neden herkes amd kullanan biri gördüklerinde alaycı bir tavır takınıyor anlamıyorum benim sıkıldığım nokta bu ben forum açıyorum yaptığım o.c denemelerini amd kullanıcıları ile paylaşıyorum intel kullanan bir arkadaşım ''neden amd kullanırlarki anlamıyorum 300 - 500 mhz o.c yapınca seviniyorlar'' gibi bir söylemde bulundu buna canım sıkıldı ve o yüzden hortlattım konuyu sanki amd kullanıcıları ezik pc kullanıyorlarmış izlenimi olmasını istemiyorum saygılar..........

Yok hocam takma onları. Güçlü iki marka olan her kulvarda rekabet, fanlar, gerektiğinden fazla kötüleme veya yüceltme olur. Sen kullandığından zevk alıyorsan olay bitmiştir. Onu söyleyen arkadaşada 'sana İntel'in le mutluluklar diyeceksin

• quote:

Orjinalden alıntı: alpello

testlerden anlaşılıyoki ve ben 6 kere platform değiştirdim 3 tanesi zamanın high-end pcsiydi amd genelde yavaş kalıyo intelin işlemcileri daha atak...

fiyata gel;

q6600-phenomların hepsini geçiyor aynı fiyattalar....

ve bimeks vs yerlerde bunu övüyolar amd phenom yok şu yko bu gerçekten bilinçsiz müşteri çok testlere bakın lütfen gerisi boş zaten bu konu gereksiz bölüme yada işlemci bölümüne açılmalıydıki amacına ulaşsın...

o yüzden herkes kendi pcsini kurar kendine göre iyi perf. alır....

Arkadaşım zaten konu işlemci bölümündeydi ama sağolsunlar forum yöneticileri konuyu uygun bulmadılar neden amd kullandığımızı insanlarla paylaşmak istedim ama benimle sırf amd kullanıyorum diye dalga geçen arkadaşa neden uzaklaştırma gibi bir ceza uygulamadılar bunuda anlamış değilim tam tersi forumun bölümünü değiştirdiler forum yöneticilerini bir kez daha alkışlıyorum

• Ben gayet mutluyum amd işlemcimden istediğim herşeyide yapabiliyorum I LOVE AMD
  • bende amd 5600x2 kullanıyorum şimdilik memnunum..fiyatı daha uygun oldugu için tercih etmiştim ondan artan parayı ekran kartına akıtmak daha mantıklıydı oyun pc topladıgım için..ama şuan alsam intel alırım daha iyi çünkü
  • uzun bir süre (on yıla yakın) amd yi intel e rakip bile görmüyordum o kadar yüceydi gözümde K serisi aslandı kaplandı.. amd her yerde döver diyordum...

c2duo çıktı x2 ile baktım kafa kafaya gitmeye başladı.. sonra birden quad çıktı (hatta gittim aldım şu meşhur q6600 dan kullanıyorum hala..

şimdi intel döver diyorum.. amd hala cebelleşiyor rakip çıkaracak ama yok :))

ya kısacası INTEL ci oldum bugune kadar bilgisayar kullanmadığımın farkına vardım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turşu Paşa -- 9 Ekim 2008; 17:32:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Turuncu Kafa

uzun bir süre (on yıla yakın) amd yi intel e rakip bile görmüyordum o kadar yüceydi gözümde K serisi aslandı kaplandı.. amd her yerde döver diyordum...

c2duo çıktı x2 ile baktım kafa kafaya gitmeye başladı.. sonra birden quad çıktı (hatta gittim aldım şu meşhur q6600 dan kullanıyorum hala..

şimdi intel döver diyorum.. amd hala cebelleşiyor rakip çıkaracak ama yok :))

ya kısacası INTEL ci oldum bugune kadar bilgisayar kullanmadığımın farkına vardım..

Yazıların bana komik geldi... :)

O begenmedigin phenom 9600 yüksek çözünüklük testlerinde neler yapabildigine bak istersen sonra ve sonra aradaki fiyat farklarına bak... :)

http://www.overclockersclub.com/reviews/intel_q9450/

Yanlış anlama sakın sana karşı bişeyim yok... Sadece bilgilendirme amaçlı yazdım yani :)

• fiyatı cebime uyuyor performansıda benim yaptığım işlemleri cok rahatlıkla halledebiliyor o yüzden AMD seçtim iyikide seçmişim:D
  • quote:

Arkadaşlar neden amd kullanıyoruz intel kullanan kişilerin neden amd aldınki :) amd'de inteldeki performansı alamazsın yok efendim intel al bilmem kaç Ghz yükseltebilirsin amd'de bunu yapamazsın.Arkadaşlar neden amd kullanıyoruz anlatalım ben intel kullanan kesimin bu laflarından sıkıldım desem yeridir.Saygılar

AMD'nin tek bir işlemcisi var sanırım? Ya da bir işlemcinin adı, AMD?

AMD kullanmak, Intel kullanmak... bunlar ne demek anlayamadım.

Şimdi ben, Pentium D kullanıyor olsam, Core 2'ler başarılı diye sevinecek miydim yani? Veya bir E2180 ile Q6600 aynı şey mi?

Siz daha Intel - AMD kavramlarının içini kurcalamayıp da böyle konular açarsanız, işin içinden çıkamazsınız tabii.

Tartışın sonra, boş boş.

Hem güya tepki veriyorsunuz bir şeye, sonra olayı gene fanatikler gibi genelleyip işin içine ediyorsunuz, affedersiniz. "Tepki verme" sözüyle yola çıkıp, tepki verilecek şeyleri siz yapıyorsunuz.

İyi ki taşınmış bu konu. Silinmediğine şükredin bence.

quote:

O begenmedigin phenom 9600 yüksek çözünüklük testlerinde neler yapabildigine bak istersen sonra ve sonra aradaki fiyat farklarına bak... :)

Yanlış anlama sakın sana karşı bişeyim yok... Sadece bilgilendirme amaçlı yazdım yani :)

Her gördüğünüz teste atlamayın derim. Intel'in işlemcileri arasında acayip farklar görülüyor orada, işin Phenom'unu falan geçtim.

Düz Q9450'nin, "Q9450 OC"yi ve QX9770 dahil diğer tüm işlemcileri de tokatlayıp geçtiği ne idüğü belirsiz sonuçlar da, cabası. Saçma sapan testler, bir yerinden uydurmuş.

Hiç de ordaki gibi sonuçlar almıyorum ben, testlerimde. İşlemci farkının küsüratı değiştirmediği yüzlerce test yaparım, istersem. Burda maşallah, hem de 8800 GT ile, sonuçlar işlemciye-platforma amma bağımlı çıkmış. Bak sen.

Hadi ordan:)

Ayrıca, işlemci testinin önceliği, ekran kartı hız aşırtımının bir şeyi değiştirmediği düzeyde işlemci sınırının olduğu durumları test etmektir.

Öncelik bu. Ne idüğü belirsiz, ekran kartının konumunun ne olduğu bilinmeyen testlerle olmaz o işler.

Koyacaksanız, adam gibi test koyun lütfen. Ve her gördüğünüz test üzerinden genelleme yapmayın, şöyle olunca tokatlıyor, eziyor, türü.
    Ciddi şeyler, bunlar. İşlemci karşılaştırma testleri çok daha ciddidir, işin içine ekran kartı etkisini sokuyorsanız eğer.

İki farklı orandaki çözünürlükte(1280x1024 - 1680x1050 ve 1280x960, üçü de farklı orandadır. Ama 1280x960 ile 1600x1200'ün oranı aynıdır), birinde daha geniş bir alan çizileceğine göre, o yeni çizilen alandaki cisim bile her şeyi alt üst edebilir. Karşılaştırmaları anlamsız kılabilir.

Bir de ayar mevzusu var tabii. Crysis'te medium seçmiş, örneğin. Neye göre medium, niye medium? Rastgele işler, bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 11 Ekim 2008; 1:38:59 >

• Amd işlemcimden memnunum. Kim ne derse desin umurumda olmaz.. ( sadece vakti zamanında 2.2 işlemcim çok ısınma yapıyordu, ona rağmen yarı yolda bırakmamıştı o bile )
  • AMD işlemci kullanan , uygulamalardaki performansını ve çalışma mantığını kavrayan , yani kısacası tadını alan bir daha vazgeçemez. :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer
    quote:

Her gördüğünüz teste atlamayın derim. Intel'in işlemcileri arasında acayip farklar görülüyor orada, işin Phenom'unu falan geçtim.

Düz Q9450'nin, "Q9450 OC"yi ve QX9770 dahil diğer tüm işlemcileri de tokatlayıp geçtiği ne idüğü belirsiz sonuçlar da, cabası. Saçma sapan testler, bir yerinden uydurmuş.

Hiç de ordaki gibi sonuçlar almıyorum ben, testlerimde. İşlemci farkının küsüratı değiştirmediği yüzlerce test yaparım, istersem. Burda maşallah, hem de 8800 GT ile, sonuçlar işlemciye-platforma amma bağımlı çıkmış. Bak sen.

Hadi ordan:)

Ayrıca, işlemci testinin önceliği, ekran kartı hız aşırtımının bir şeyi değiştirmediği düzeyde işlemci sınırının olduğu durumları test etmektir.

Öncelik bu. Ne idüğü belirsiz, ekran kartının konumunun ne olduğu bilinmeyen testlerle olmaz o işler.

Koyacaksanız, adam gibi test koyun lütfen. Ve her gördüğünüz test üzerinden genelleme yapmayın, şöyle olunca tokatlıyor, eziyor, türü.
    Ciddi şeyler, bunlar. İşlemci karşılaştırma testleri çok daha ciddidir, işin içine ekran kartı etkisini sokuyorsanız eğer.

İki farklı orandaki çözünürlükte(1280x1024 - 1680x1050 ve 1280x960, üçü de farklı orandadır. Ama 1280x960 ile 1600x1200'ün oranı aynıdır), birinde daha geniş bir alan çizileceğine göre, o yeni çizilen alandaki cisim bile her şeyi alt üst edebilir. Karşılaştırmaları anlamsız kılabilir.

Bir de ayar mevzusu var tabii. Crysis'te medium seçmiş, örneğin. Neye göre medium, niye medium? Rastgele işler, bunlar.

Öncelikle benim yazdıgımın neresinde ben tokatlıyor yada eziyor dedim :) Sadece yüksek çözünürlükteki oyun grafikleri manidar... Ve bu bir intel incelemesinde olan bişi incelemedede olan mantık bana göre tabi ya ürün önplana çıkarılır geriside düşük bırakılır... Yada tarafsız yapılır her 2 durumdada AMD nin bahsettigim kıstaslardaki grafikler iyi görünüyor.... Test bana mantıklı geldi... Sizin için durumu bilemeyecegim...

O testleri ben yapmadım ayarlarla ilgili siteye mail atınız yada kendiniz yapınız bizde aydınlanalım ışıgınızdan fazla bilgi göz çıkarmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaNeO -- 11 Ekim 2008; 2:30:15 >

• ben şuan kendi bilgisayarımda e6400oc siz kullanıyorum.(2,13ghz) 2gb ram ve 1950pro ile oyunlarımı oynuyorum.
    evde ise amd 4200 var biraz oc yaparak 2,4 te kullanıyorum. 2gb ram ve yine 1950provar.
    şimdi arkadaşlar yaz bitti 2 pcyede format attım herşeyi aynı yükledim.hdd lerde aynı.fakat şuan kullandığım pcde oyunlarda 30fps alıyorsam evdekinde 28-27 alıyorum.ben bu yüzden intelin daha iyi olduğuna inanıyorum
  • AMD nin gönlümde yeri başkadır ama şu anda INTELin 80$ lık işlemcisi ile oc bile yapmadan her işimi görüyorum (multimedia dahil +profesyonel olarak)

acharad baba gel buraya

• quote:

Orjinalden alıntı: TRaMbLeN

madem amd ciler burada toplanmış ize bi soru sorayım he merak etmişimdir
    amd işlemcilerin ön bellekleri 512 k 1mb yada 2mb lerde gezerken inteller 1,2,3,4,5,6,8,12 mb önbelleklee sahip :S
    ?

çalışma prensiplerinde farklılık gibi bişey mi var ondan mı acaba ?

amd ler hep düşük olarak gözüme çarpıyor sitelerde vs yerlerde bunun sebebi ne :S ?

daha önce bi yerde daha sormuştum cevap veren olmamıştı

??
  • "PRATİKTE" Eşdeğer performans , daha ucuza sunulduğu için aldım. Kullanıyorum ve GAYET memnunum .
  • çünkü amd amd'dir
  • intel core2duo 2.4 de luk laptopumda var amd coreduo 1.9 laptopumda var aradaki farkı hemen soyluyum ıntelde ıstersen elektrıklı battanıyenın uzerınde oyun oyna banamısın demıyor ama amd de ılla laptopu dızlerımın arasına fan olan yerıde ıkı dız arasındakı bosluga denk getırmem gerekıyor yoksa oyunlar yavaslıyor zevk vermıyor bunun dısında fazla kayda deger bır fark yok ama amd nıye aldımın cevabı ucuz olusuydu

not intel olan hp pavilion
    amd olan acer 5520

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djnone -- 28 Ekim 2008; 23:15:15 >
  • Ben alırken yanı agp'den pci-e sisteme gecerken küçük bir hesap yaptım x2 işlemcı + anakart parasına sadece Q6600 alınıyordu tamamen duygusal sebeplerden dolayı pişmanmıyım hayır hıc bır sorun cıkarmadı bana
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.