Şimdi Ara

TÜM AMD KULLANICILARI BURAYA NEDEN AMD KULLANDIĞIMIZI İNTELCİ ARKADAŞLARA ANLATALIM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
4.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: #Lionheart#

quote:

Orjinalden alıntı: hashus1099

quote:

Orjinalden alıntı: V-For_Vandetta

amd daha üstün kaliteye sahip ayrıca bence intel amd nin yanında geçemez ayrıca amd de ısınma sorunu yok çözümü bulmuslar

şu çözümü bir de bana anlatsan da bilgisayar odayı hamam gibi ısıtmasa

TÜM AMD KULLANICILARI BURAYA NEDEN AMD KULLANDIĞIMIZI İNTELCİ ARKADAŞLARA ANLATALIM

Bu sıcaklıklar şu anda kullandığım AMD 3500+ işlemciye ait... 2 saattir pes oynuyordum yeni quitledim. Ondan evvel Dvd yazdırıp veri arşivledim, stok fan var ve yük altında değilken 32*c. bu sayı İzmir'in sıcağında Ağustos ortasında 36*c'ydi...

Bir de önceden kullandığım Prescott çekirdekli Celeron D'ye gelelim... Yük altında değilken Stand-By'da 48*c çalışıyordu... (Prescott'un ne melem bir çekirdek olduğunu bilen bilir zaten.)

Şimdi hangi işlemci daha ateşliymiş? AMD'ler Athlon 2500+'den sonra ısınma sorununu aştı. Şu anki işlemcileri de gayet soğuk çalışıyor. Sizin işlemciniz hangisi acaba?

Isınma sorunu kullandığınız kasadan ya da fanlardan ileri geliyor olabilir mi?

amd mobile sempron +3500 ile yük altında değilken 65, knight online açıkken 92 derece genelde görüyordum. bir kere de olmadı bu

şuanda AMD Turion X2 ZM-82 var elimde ve sadece firefox açıkken bile bayağı ısınma yapıyor
    benim bildiğim şuanda kullandığım işlemci amdnin yeni işlemcilerinden. nasıl aşmış anlayabilmiş değilim
    sen kendin özel bir yöntem kullanıyor musun

• Tek Yol AMD

TÜM AMD KULLANICILARI BURAYA NEDEN AMD KULLANDIĞIMIZI İNTELCİ ARKADAŞLARA ANLATALIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 31 Ekim 2008; 19:46:15 >
  • amd fiyat/performans oranı olarak inteli solda 0 bıraktığı için kesinlikle amd diyorum. Amd olmasa intel fiyatları 2 ye katlardı (zaten mevcut fiyatlar aynı değerdeki amd işlemcinin 1.5 katı). Bu yüzden amd diyorum.
  • quote:

şuanda AMD Turion X2 ZM-82 var elimde ve sadece firefox açıkken bile bayağı ısınma yapıyor
    benim bildiğim şuanda kullandığım işlemci amdnin yeni işlemcilerinden. nasıl aşmış anlayabilmiş değilim

Laptop ise bilemeyeceğim, benim desktop pc. İmzamdaki sisteme ek olarak 2 adet 5Volt ile çalışan 12Cm'lik fan var. Son devir çalıştırsam daha soğuk olur herhalde...
  • ulan zamanında amd amd forum yıkılıyordu.bende zamanında paraya kıyıp amd athlon 3200+ venice aldım.birde anakart olarak a8n-sli premium aldım zamanında sadece anakart ile işlemciye verdiğim para 500dolar+kdv'yi geçiyordu.(toplam verdiğim para 1850lira)aradan 1.5 sene geçti anakart bozuldu s939lardan s940lara geçildi ve ben bu ara bilgisayarıma uygun bir sıfır anakart bulamadım.

hani zamanında s939lar uzun süre kullanılacaktı.ddr2 ye geçmeyi düsünmüyordu amd.çok performanslı çalışan sistemlerdi nvidia nforce4 chipseti ile.performanslı çalısıyolardı ama bir elektrik kesintisinde harddisk diğer elektrik kesintisinde anakart elimde kaldı.halbuki zamanın en iyi işlemcisi ve anakartını almıştım.

aramadığım sormadığım yer kalmadı s939 anakart.en son via chipsetli bir anakart buldum.ona da o kadar para vermek istemedim.anlayacagınız soket değiştirme olayı beni yaktı.soket939 üzerine devam etseydi amd şimdi canavar gibi bir makinem olurdu.yeni sistem kuracağıma upgrade yapardım o paraya.
    şimdi yeni sistem kurdum.yeni anakart işlemci ram aldım.elimde hala duruyor venice işlemci.işime yarıyormu HAyır!.satmak istiyorum alıcısı yok.haklılar ben olsam bende tabi almak istemem.

intele küfrediyoruz.performanssız diyoruz ama bakıyorsunuz yaklaşık 6 senedir aynı yongasetini kullanıyor.herhangi bir upgrade isteğimizde yine aynı anakartı veya işlemciyi kullanabiliyorsunuz.ee iş boyle olunca amd'den soğudum.bir daha almam tavsiye etmem.

bu arada yeni kurduğum sistem intel e2200-gigabyte p35 dsl3-2gb ddr2 667mhz ram.

• quote:

Orjinalden alıntı: #Lionheart#

quote:

Laptop ise bilemeyeceğim, benim desktop pc. İmzamdaki sisteme ek olarak 2 adet 5Volt ile çalışan 12Cm'lik fan var. Son devir çalıştırsam daha soğuk olur herhalde...

evet dizüstü
  • quote:

Orjinalden alıntı: righteous@

quote:

Orjinalden alıntı: fasilgibi

quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

Calisma mantigi benim icin daha mantikli geliyor..

kaldiki anakart ve islemci secenekleri ekran kartina darbogaz yapmiyor...

Guru3D Nvidia ve Intel manyagi bir websitesidir.
    http://www.guru3d.com/article/cpu-scaling-in-games-with-quad-core-processors/1

Athlon 4850e islemcile anakarta takacagin Nvidia 8800GTX ekran karti ile 2560x1600 cozunurlukte ve full detaylarla aldigin fps; Intel'in butun 4 cekirdekli islemcilerinden sadece 1fps dusuk. yani 49fps alan islemcinin fiyati 70dolar.... Intel'in en iyi islemcisi 50 fps aliyor ve 1500dolar..

ama gel gelelim bu oyunun bir benchmark icindeki testinde olay tamamiyle degisiyor... bunun neden oldugunu kanitlayabilecek en ufak bir bilgi yok... o yuzden benchmarklardan uzak durun ve kullanim hissiyatini gun yuzune cikartacak testler yapin diye bir suru oneri sunuyorum...

atiyorum benim bir sure once yaptigim E8400 ila 6400+ arasinda yaptigim testte sonuclar o kadar yakindi ki.. bilmem 10saniye icin; Intel ve AMD kullanicilari arasina yildirim dusecekse bu gercekten komik olur.. su anda bulunabilirse 6400+ 70 ile 100 dolar arasinda bir fiyata sahip.. e8400 an itibari ile 200dolar...

diger taraftan 9850 2,5ghz bir islemcidir... q6600 daha pahali... Phenom 9850 islemcisinden daha ucuz olan bir Intel 4 cekirdekli islemci yok.. piyasanin en ucuz 3 ve 4 cekirdekli islemcilerini AMD satiyor.. Phenom 9950 2,6ghzlik bir islemci; fiyat olarak altindaki islemcilere bakacak olursak q6600'den daha ucuz bir 4 cekirdekli islemcisi yok Intel'in...

bunlarin hepsini bir kenara birakalim...
    q9400 Intel islemcisi haricinde overclocksuz 2 adet ATI karti Crossfire kartini gercekten performans verecek sekilde kullanabilecek bir islemci yok...AMD islemcileri 2 ekran karti degil ATI'nin tek ekran kartinin takili oldugu sistemde Intel islemcilerigeciyorlar.. hele mevcut SLI teknolojisinde 3 adet SLI ekran kartini overclocksuz tam randimanli kullanabilen Intel islemci yok...zaten 4 adet SLI ekran kartini destekleyebilen Intel anakartin cok az bulunmasinin bir diger sebebi budur...

Amd X2 6000 kullanıyorum çok memnunum nehaleme geçmeyi düşünüyordum bundan sonra ama yorumlarınızı okuduktam sonra artık amd nin yeni işlemcilerini bekleyecem. Sizin gibi işkembeyi kübradan sallamayan insanlara bu forumun ihtiyacı büyük

yuh diyorum artık,sağır duymaz,bilmez uydururmuş...alıntı yaptığınız arkadaşı cpu bölümünde tanımayan yoktur...ve ne denli fanatik amd fanı olduğunada bütün cpu bölümü iyi bilir...
    bu arkadaşla sayısız kere tartışmalar olmuştur teste dayalı ama hala manasız amd fanatikliğini bırakmamıştır bir türlü...ve bırakacağıda yoktur..sanırım amd distribütöründe çalışıyor kendiside

Madem öyle işlemci bilginiz ve vereceğiniz linklerle arkadaşın iddialarını çürütürmüsün?

• Bu topic'i ben açmıştım sırf bu yüzden bu konuşmalar yüzünden bilgisayardan,overclock'tan soğudum altı üstü bir bilgisayarımız var bizi meşgul eden ufak çaptada mod işiyle uğraştım ondanda soğudum alkışlıyorum.
    Anlamadığım benim bilmem kaç dolara aldığım işlemcinin aynı paraya satılan diğer kıytırık işlemciden daha fazla o.c olmaması ve aynı performansı vermemesine rağmen beni gayet memnun ediyor olması neden bazılarını keyiflendiriyor.Elin ecnebisi benim işlemcimle 3067 Mhz hız yaparak dünya rekoru kırmış ben amatör olmama rağmen 2953 Mhz'ye ulaşıyorum adam çıkmış bu ne böle diyor yapmaya çalıştığım şey orada o rakamın karşısında türk bayrağı görmeye çalışmaktı ama sizler insanı bu uğurdan vazgeçirecek kadar onursuz ve ruhsuz kişilersiniz lafım herkese değil sadece bunu söyleyen akıllılara saygılar.......
  • AMD kulanıyorum Çünkü akşama kadar afedersiniz eşşek gibi çalışıpda kazandığım parayı bir kaç teste önde gelmiş olan bir işlemciye yatıramam
    amd kulanıyorum Çünkü ondan isteiğimi Bana yetecek şekilde isteğim şekilde işini yapıyor
    amd kulanıyorum çünkü güncel uygulamalarda iyi performans sergiliyor ve bana yetiyor
    AMD kulanıyorum zamanın da bir intel kulanıcısıydım ozaman lar intel p4 3ghz 2gb ddrram ge force 6600 le vardı arkadaşımın pcsi amd xp 1800 üdü galiba 512 mb ram ve 128 mb bi ekran kartı vardı benim pcmi eziyordu oyunlarda olsun video uygulama larda olsun penim kinden hızlı ve iyidir o günden beridir amd kulanıyorum ve Yemin ettim ne olursa olsun İNTEl birdaha Evime giremeyecekti :)))

AMD Sloganım

Parası olan İntel Aklı olan AMD alır... saygılar ( Güzelim Türkçemiz Öyle bir dildirki uzatıkca süner yanlış anlamlara çekmeyelim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BroK€NSaf€ty -- 8 Kasım 2008; 19:30:02 >

• Bu topic önce farkl yerdeydi ama taşındı neden taşındığı konusuna girmek istemiyorum o forum yöneticelerinin uygun gördüğü bir karar.Bu topic'e daha fazla katılım olmasını isterim arkadaşlar.Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: memisoglu

ulan zamanında amd amd forum yıkılıyordu.bende zamanında paraya kıyıp amd athlon 3200+ venice aldım.birde anakart olarak a8n-sli premium aldım zamanında sadece anakart ile işlemciye verdiğim para 500dolar+kdv'yi geçiyordu.(toplam verdiğim para 1850lira)aradan 1.5 sene geçti anakart bozuldu s939lardan s940lara geçildi ve ben bu ara bilgisayarıma uygun bir sıfır anakart bulamadım.

hani zamanında s939lar uzun süre kullanılacaktı.ddr2 ye geçmeyi düsünmüyordu amd.çok performanslı çalışan sistemlerdi nvidia nforce4 chipseti ile.performanslı çalısıyolardı ama bir elektrik kesintisinde harddisk diğer elektrik kesintisinde anakart elimde kaldı.halbuki zamanın en iyi işlemcisi ve anakartını almıştım.

aramadığım sormadığım yer kalmadı s939 anakart.en son via chipsetli bir anakart buldum.ona da o kadar para vermek istemedim.anlayacagınız soket değiştirme olayı beni yaktı.soket939 üzerine devam etseydi amd şimdi canavar gibi bir makinem olurdu.yeni sistem kuracağıma upgrade yapardım o paraya.
    şimdi yeni sistem kurdum.yeni anakart işlemci ram aldım.elimde hala duruyor venice işlemci.işime yarıyormu HAyır!.satmak istiyorum alıcısı yok.haklılar ben olsam bende tabi almak istemem.

intele küfrediyoruz.performanssız diyoruz ama bakıyorsunuz yaklaşık 6 senedir aynı yongasetini kullanıyor.herhangi bir upgrade isteğimizde yine aynı anakartı veya işlemciyi kullanabiliyorsunuz.ee iş boyle olunca amd'den soğudum.bir daha almam tavsiye etmem.

bu arada yeni kurduğum sistem intel e2200-gigabyte p35 dsl3-2gb ddr2 667mhz ram.

Aynen ya ne güzel yazmışsın bende illallah dedim artık bende bi arıza olmadı ama 939 x2 bulamıyorum bulsam bile aşırı pahalı zaten masraf etmemek için upgrade yapıyoruz anakart+cpu kadar cpu parası istiyorlar şimdi İntel platformum olsa en azından p4 veya dual-core bir işlemci bulmuştum yaygınlık açısından İntel açık ara önde uğraşmıyosun aramaya tak giriyosun bi yere heryerde en az 1-2 adet var zaten.faiş fiyatta çekemiyorlar tabi çok olunca kral oluyo.

• Bak bu arkadaşı tuttum
    quote:

Orjinalden alıntı: CheckYourAss

AMD kulanıyorum Çünkü akşama kadar afedersiniz eşşek gibi çalışıpda kazandığım parayı bir kaç teste önde gelmiş olan bir işlemciye yatıramam
    amd kulanıyorum Çünkü ondan isteiğimi Bana yetecek şekilde isteğim şekilde işini yapıyor
    amd kulanıyorum çünkü güncel uygulamalarda iyi performans sergiliyor ve bana yetiyor
    AMD kulanıyorum zamanın da bir intel kulanıcısıydım ozaman lar intel p4 3ghz 2gb ddrram ge force 6600 le vardı arkadaşımın pcsi amd xp 1800 üdü galiba 512 mb ram ve 128 mb bi ekran kartı vardı benim pcmi eziyordu oyunlarda olsun video uygulama larda olsun penim kinden hızlı ve iyidir o günden beridir amd kulanıyorum ve Yemin ettim ne olursa olsun İNTEl birdaha Evime giremeyecekti :)))

AMD Sloganım

Parası olan İntel Aklı olan AMD alır... saygılar ( Güzelim Türkçemiz Öyle bir dildirki uzatıkca süner yanlış anlamlara çekmeyelim)

• quote:

Orjinalden alıntı: geberit

quote:

ulan zamanında amd amd forum yıkılıyordu.bende zamanında paraya kıyıp amd athlon 3200+ venice aldım.birde anakart olarak a8n-sli premium aldım zamanında sadece anakart ile işlemciye verdiğim para 500dolar+kdv'yi geçiyordu.(toplam verdiğim para 1850lira)aradan 1.5 sene geçti anakart bozuldu s939lardan s940lara geçildi ve ben bu ara bilgisayarıma uygun bir sıfır anakart bulamadım.

Aynen ya ne güzel yazmışsın bende illallah dedim artık bende bi arıza olmadı ama 939 x2 bulamıyorum bulsam bile aşırı pahalı zaten masraf etmemek için upgrade yapıyoruz anakart+cpu kadar cpu parası istiyorlar şimdi İntel platformum olsa en azından p4 veya dual-core bir işlemci bulmuştum yaygınlık açısından İntel açık ara önde uğraşmıyosun aramaya tak giriyosun bi yere heryerde en az 1-2 adet var zaten.faiş fiyatta çekemiyorlar tabi çok olunca kral oluyo.

ne yazıkki haklısın. yalnız senin sistemin göçmesi psu dan.

bende zamanında pIII 800eb (sanıırm) işlemci, orjinal intel 820 anakart, 128 rd ram ile sistem kurmuştum. başta chip olmak üzere tüm dergiler, yok geleceğin bellek birimi, yok şu kadar performanslı, yok böyle süper gazıyla bana rd ramli sistem arattıra arattıra aldırdılar. ortalama bılgisayarlardan 500 dolar fazla verdım. kadıköyden babamla gittik aldık. sonuç ne? hüsran. performans bakımından sıfır. ve ramleri upgrade edemedim hiç. intelin öve öve bititremediği, rd 150 ramler hıçbır getirisi olmadan ellerimde patladıç bir daha ne ram bulabildim, nede rambus rd 150 ram hakkında bilgi. sonunda sattım. anlayacağınız. bu tür kazıkları her firma atabiliyor.

sonra gittim amd k7 athlon 1000 slot işlemci, amd irongate li bir anakart aldım. bilgisayarcılar: amd işlemci yaramaz, her oyunu çalıştırmaz, her program çalışmaz diye gazladılar. ama yinede aldım. hayatımda yaptığım en mantıklı işti. arkadaşımın pIII 1000 den daha hızlı, benim pII 800 göre süperdi. ufak tefek sorunları vardı. arada donuyordu ama sürücü ile düzeltmişler. internet şimdiki kadar yaygın olmadığından 1 sene sonra haberim olmuştu.

o günden beri masaüstlerim hep amd oldu. ve inteli de hiç özlemedim.

şu gerçekler açık: intel daha stabildir
    daha sessizdir.
    performansı çoğu zaman iyidir.

ama amd sistem ucuzdur.
    elinizde kalan 150 dolarla daha iyi bir ekran kartı alıp, o işlemciden aldığınız oyun performansının 3 katını alırsınız.

• valla laptopta amd kullanıyorum, amd turion 1.6 ve diğer centrino 1.73 laptopıma göre hem aşırı derecede ısınıyor hem de yavaş
  • quote:

aynı kaderi paylaşmışız ikimizede gerçekten çok yazık. 2006 da sistemin son ürünlerini aldım zamanının parası 2 milyar para verdim sonra ne oldu tüm parçalar değişti. ben 1999 da ilk bilgisayarımı almıştım 2005 e kadar kullandım intelldi iyi yada kötü upgrade ediliyordu ama AMD yan çizdi diyorum. Kesinlikle bende tercih etmem. AMD kullanıcıları bilmiyorum dikkat ettilermi sağ tuşa basılı tutup masa üstünde mouseyi salladığınız zaman CPU kullanımı %100 e çıkıyor bu ne salak işlemcidir? AMD athlon 3.7 64 bit bir işlemci bu.Fiyat performans olarak güzel gözüksede bukadar çabuk eskimesi işi batırıyor açıkçası

• Dizüstü kullanıyorum.
    Aldığım zaman Toshiba a210-16g 1399usd+kdv A200-1vl 1799usd+kdv di. 400 dolar artı bunun kdv sini vermemek için amd seçtim. 1vl de 2.2 işlemci vardı modelini hatırlamıyorum. Benim aldığım amd turion 64x2 tl-60 2.0

arada da performans olarak çok fark olacağını düşünmüyorum. Kullanımda belki öne geçebilir intel ama aradaki fiyat farkına kesinlikle değmez.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Morf

quote:

aynı kaderi paylaşmışız ikimizede gerçekten çok yazık. 2006 da sistemin son ürünlerini aldım zamanının parası 2 milyar para verdim sonra ne oldu tüm parçalar değişti. ben 1999 da ilk bilgisayarımı almıştım 2005 e kadar kullandım intelldi iyi yada kötü upgrade ediliyordu ama AMD yan çizdi diyorum. Kesinlikle bende tercih etmem. AMD kullanıcıları bilmiyorum dikkat ettilermi sağ tuşa basılı tutup masa üstünde mouseyi salladığınız zaman CPU kullanımı %100 e çıkıyor bu ne salak işlemcidir? AMD athlon 3.7 64 bit bir işlemci bu.Fiyat performans olarak güzel gözüksede bukadar çabuk eskimesi işi batırıyor açıkçası

Ya kardeşim zaten kendin Söylüyosun 1999 da aldım 2005 e kadar kulandım diye teknoloji okadar hızlı ki yetişmmek mümkün değil şuan tek çekirdek işlemci kulanan fazla yok sanırım %100 yüklenmesi normaldir bende 6400+ var çift çekirdek max %50-60 yükte gördüm

• CheckYourAss arkadaşımıza akatılıoyrum parası olan intel aklı olan amd alır
    benim amd hiayei anlatyım :
    hep intel kullnıyordu p4 2.6 cu nfs2 oynarken 61 derece oluyordu ve çok yavaştı sonfa yeni pc toplayayım dedim gittim bilgisayarcıya cp fiyatlarına falan bakerken amd yi daha uygun gördüm hiç amd kullanmamıştım şimdi 6000 x2 cpumla mutlu mesut yaşıyoruz
    o güne kadar intel kullandığıma yanıyom
  • AMD tek geçerim
  • Aslında bu olayı oylamaya felan kalksak ne olur acaba
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.