Şimdi Ara

Türkiye'de konsol felan kullanılmaz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 haftadır kesin olarak vardığım düşünce. Oyunlar Tüm dünya'da 60 dolar,60 euro ya çıkıyor.Bazı fakir ülkeler kendine özel fiyatlandırma alıyorlar.Ama Türkiye'de böyle şey mümkün değil.Fiyatlandırmayı bir kenara bırakalım.Oyun alamıyorsun düzgün bir yerden ! Ulan ucuza dijital almak istersin sanki Fbi'yı hackliyorsun yok bilmem orda hesap aç ordan kart al vb.yada gidip hiç tanınadığın insanlarla muhabbete gir psn kardeşlik gibi şeyler yap.Koleksiyoncuysan bir oyuna 260 tl vermek istemediğinden spotçulardan almak zorunda kalırsın.Hem kazıklan,hemde her istediğin oyunu bulama ! Avrupada yaşayan bir kuzenim var kendisinin dediğine göre oyunlar sabit 60 eurodan çıkar istediğin yerden tamamiyle resmi bandrollü şekilde alırsın.Cidden konsol monsol TR de kullanılmaz kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GamerPerson -- 12 Mart 2016; 23:06:04 >

• Kesinlikle doğru.
  • Sırf şu oyun fiyatlari icin sattim konsolu. 4-5 tane oyun alsam konsolun parasi cikiyor. Kimse bana 2.el, kardeslik,spot falan demesin. Spot desen Aral'dan pahali. Kardeslik desen riskli iş. 2. el keza oyle. Gittim 1800 liraya PC topladim. Şuan oynayamadigim oyun yok. Steam'den ve G2A'dan en baba oyunları 60-70 liraya alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -BraveHeart-

Kesinlikle doğru.
    Türkiye fakir bir ülke değil.
  • Abisi, tmm sen pcde takıl, kimse zorlamıyo seni. İyi alışmışsınız yıllardır emek hırsızlığı yapmaya torrentten oyun çekip cdciden 10 liraya almaya.60 euro e spotçularda da 180e felan çıkıyo zaten.
  • Yillardir piyasaya cikmis butun konsollari korsan oyunla kullanan biriyim ps4 e gecince felegim sasti pc alip hersene yukseltmiim dedim ama oyunlara verdigim parayla rahat rahat hersene yukseltebilicegimi sonradan anladim steam de 30-40 liraya dusen oyunlar turkiyede ps4 icin 200 den satiliyo korsan kullandim diye kinamayin bu ulkede bu maasla bu ekonomide baska care birakmiyolar insana onlar beni kaziklayinca suc olmuyosa benimkide normal karsilanmali ps4 sayesinde 15 senelik konsol hayatima son verdim

Yurtdisinda adamlar en az 2000 dolar maas aliyo 60 dolar oyuna veriyo mantiken bizimde oyunlara 30-40 bilemedin 60 lira verip almamiz lazim ama malesef burasi turkiye

Bide utanmadan ps3 un oyunlarini allayip pullayip 250 liraya sattilarya bisey demiyorum artik
  • Adam Haklı
  • Tam parti konusu olmuş canim ulkemin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huertas10

Abisi, tmm sen pcde takıl, kimse zorlamıyo seni. İyi alışmışsınız yıllardır emek hırsızlığı yapmaya torrentten oyun çekip cdciden 10 liraya almaya.60 euro e spotçularda da 180e felan çıkıyo zaten.

Bu zihniyette insanlar oldukça aral 300 liradan oyun çıkarmaya devam eder adam niye bıraksın ki ? Elinin altında böyle insanlar var, 60₺ lik oyuna 300₺ verip bide onu savunan.. Arala değil bu insanlara kızmak lazım...

Yav kardeşim torrent çekecez demiyoruz ki steam de en baba oyunlar 70-80₺ ilk çıktığı hafta max 120-130₺ ayrıca indirimlerle efsane oyunları 15-20₺ gibi komik fiyatlara alabiliyorsun kimse kendini keriz yerine koymasın bende soğudum iyice konsoldan bir iki exc bekliyorum işi görüyüm bi sonra vedalaşırım sanırım
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Bu olayın en mantıklı yolu şudur , yeni çıkan bir oyuna atlamayacaksın 6 ya da 1 yıl sonra alıp oynayacaksın
    sonuçta oyunların Türkiye'de pahalı olduğu gerçeği var ve sende gidip almayacaksın ucuzlayınca alıp oynayacaksın bu şekilde yapan insanları tanıyorum ki bende o şekilde yapıyorum sonuçta kaybedecek bir şeyin olmuyor.

Çok beklediğin bir oyun olur gider spottan ya da yurt dışından sipariş verir alır oynarsın sonra da (single ise) değeri düşmeden satarsın ucuzlayınca tekrar alırsın oynamak istersen diğer taraftan ise forumun ikinci el kısmını takip ederek ucuza almaya bakarsın yani istedikten sonra her türlü ucuza alınabilir bir oyun
  • Kusura bakmayın bu tamamen Türk konsol oyuncularının hatası. Bu fiyatlar birden bu miktarlara gelmedi, ufaktan ufaktan yükseltirken bir araya gelip "yuuuh, çüüşş, hohoho yavaşş" diyemediniz şu malum satıcılara şimdi istedikleri gibi at koşturuyorlar işte. Hiç paramız değersiz bahaneleri ile kendinizi de avutmayın, elin endonezyalısı, rusu bizden çok mu iyi durumda ki kendi para birimini kullanıyorlar?
  • Kardeslikle en yeni oyunu 70 liraya oynarsın neyin kafası bu onu anlamıyorum?
  • İçimden bir ton sövdüğüm ..... arkadaşlar. Almanya örneği verelim mesela. Orada asgari ücret 1500 euro. Adam oyununu 60 euroya alıyor. Türkiye de asgari ücret 1300 tl ve oyunlar en az 180 tl den satışa çıkıyor. Tüm olay burada. Adam Almanyada 150 euro ile ( kur falan unutun ) istediği oyunun koleksiyon sürümünü alabilirken Türkiye de 500 tl koleksiyon sürümler. Bunun üstüne ee 150 euro zaten 450-500 tl ediyor diyen olursa taşlarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jedi_masterr

Kardeslikle en yeni oyunu 70 liraya oynarsın neyin kafası bu onu anlamıyorum?
    Adamlar her hafta dijitalde indirim yapıyor. Sabret öyle al, sana kimse 300 liraya al demiyor ki? Ayrıca Türkiye fakir bir ülke değil. Sen 300 liraya oyunlar diyorsun. Bu sana göre 300 lira oyun, kardeşlik var 50-60 liraya yeni çıkmış oyunları alırsın. Güvenemiyorsan kardeşliğe, o zaman dijitaldeki indirimleri takip edeceksin. Yoksa konsoldan uzak durucaksın. Yaşın kaç bilmiyorum ama sanırsam öğrenci birisin, konsol sana yük geliyor. Çalışan birisi olsan buraya sallana sallana konu açmazdın.
  • ahmtayd kullanıcısına yanıt
    kendisini aralcı çakal oyunları 1.5-2 katına satmaya meraklı diye bloklamışım. 205 liraya GH Live alırken Türkiye satış fiyatı 500 liraydı çok övdüğü spotçularda 400-450 liradan satılıyordu. Fark ortada. Tartışmaya girmeye değmez. Pc oyunculuğunun sadece korsan olduğunu düşünen zihniyet ne bekliyorsun ki. Konsolda oyun oynamayı daha çok seviyorum ama bilgisayarda toplam 26 Liraya Plus oyunlarının hepsinin toplamından daha güzel olan Edios Anthology, 1 Dolara Hitman Absolution aldım. Ki bunlar en az 1-1.5 sene önce falandı. Konsol oyunculuğu pahalı hele bu ülkede aşırı pahalı. Ama hala ucuz diye savunan insanla tartışmaya girme boşuna parmaklarına yazık anlatamazsın, anlamazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Adamlar her hafta dijitalde indirim yapıyor. Sabret öyle al, sana kimse 300 liraya al demiyor ki? Ayrıca Türkiye fakir bir ülke değil. Sen 300 liraya oyunlar diyorsun. Bu sana göre 300 lira oyun, kardeşlik var 50-60 liraya yeni çıkmış oyunları alırsın. Güvenemiyorsan kardeşliğe, o zaman dijitaldeki indirimleri takip edeceksin. Yoksa konsoldan uzak durucaksın. Yaşın kaç bilmiyorum ama sanırsam öğrenci birisin, konsol sana yük geliyor. Çalışan birisi olsan buraya sallana sallana konu açmazdın.

Alıntıları Göster
    en uygun yöntem kardeşlik ne yazıkki.güvenilir insalarla yapmaya çalışırsan ucuza oynarsın tek uygun yol bu.

ve son olarak oyun fiyatları tek ps4de pahalı degil.steamda yeni çıkan oyunlar 180 tl yine

• Ülkede yöneticisinden halkına herkes komisyoncu. Herkes parayı yalamak istediği içinde sana ulaşana kadar o oyunlar 200 lirayı buluyor. 60 euro yada 60 dolarsa almıyor spotçular oyunu bilginiz olsun. 60 dolar yada Euro kar içinde fiyatı zaten normalde. Bunlar kar içinde kar. Komisyon içinde komisyon alıyor.

Ülkede eğitimden önce üçkağıtçılığı öğretirsen yarın sana o konsolu 3000 ede Satarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtayd

quote:

Abisi, hala 300 diyosun ya? Konsol kulübüne bak facebookta felan sayfaları var 179 liradan çıktı mesela tom clancy division. Ne dangalak adamsınız ya asıl senin gibiler oldukça bu ülkede oyunculuk gelişmez. Ayrıca paramız değersizse adamlar napsın.

179 mu oha çok özür dilerim kardeş bilmiyordum çok ucuzmuş hemen almalıyım

Ne bekliyordun 30 liraya oyunmu alacaksın konsola sen anca boş bluray Disk'i alırsin o paraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canlee89 -- 13 Mart 2016; 10:26:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

quote:

quote:

Abisi, hala 300 diyosun ya? Konsol kulübüne bak facebookta felan sayfaları var 179 liradan çıktı mesela tom clancy division. Ne dangalak adamsınız ya asıl senin gibiler oldukça bu ülkede oyunculuk gelişmez. Ayrıca paramız değersizse adamlar napsın.

Ne bekliyordun 30 liraya oyunmu alacaksın konsola sen anca boş bluray Disk'i alırsin o paraya

Alıntıları Göster
    ilk olarak UK PSN altyapısından çıkmamız lazım adamlarda oyunlar cok pahalı doğal olarak bizdede pahalı. RU PSN gibi türkiye ait bir psn kurulursa ozaman bütün oyunlar 150tl seviyesinde çıkacaktır.uk psn üzerinden devam edersek kur yüzünden 260tl standard edition oyunları almaya devam ederiz. birtek sony ex oyunları 189tl

• quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Yukarıda yazan arkadaşa katılıyorum oyunları çıkar çıkmaz kampanya yokken alırsan saçmasapan fiyatlara satıyorlar. Ben de ilk defa ps sahibi oldum bu yaşıma kadar hep pc toplamıştım.Ps aldıktan sonra oyun alayım dedim anam o da ney 200 ler 300 ler havada uçuşuyor yahu makine fiyatına anca 3 4 oyun geliyor şok oldum resmen biraz araştırma yaptım enparanın oyunlarda da indirimi de yaptığını gördüm üstelik eşimde de var ayrıca hiç indirimde olmayan oyun almadım ya Türkiye ya da endonezya psn de uygun kampanyalı oyunu bekledim aldım.Şu ana kadar aldığım oyunlar mesela

little big planet 3 (40 tl gibi fiyata)
    bloodborne game of the year edition dlc li (189 tl fiyatı vardı 2 enparayla indirimdeyken 47 tlye)
    pes 2016 (90 tl civarıydı sanırsam en para indirimide var daha uyguna geldi)
    uncharted (bu direk 89 tl 3 oyun)
    rayman legends ve rocket lig (bu ikisi toplam 40 50 civarı) almış oldum...

Şimdi mesela witcher 3, journey ,unravel ,flower , brothers bu oyunları bekliyorum şimdi de alabilirim ama ne zaman kampanya yaparlar o zaman alırım kazıklanmaya niyetim yok zaten kampanyalı fiyatı bile az değil

Ayrıca unutmuşum kardeşlikte iyi bir yöntem fakat forumda kazıkçı uyanık dolu aldığı fiyatın üstüne satmaya çalışan dolu o yüzden bekleyip sıfır almayı tercih ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msb_bjk -- 13 Mart 2016; 11:36:04 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.