Şimdi Ara

ucuz yollu ve az yer kaplayacak tesisat için yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
3.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle belirtmeliyimki araba ses sistemlerinde çok bilgi sahibi değilim. evde şimdiye kadar kötü bi hoparlör yada sistem kullanmadım hep yeterince kaliteli ve güçlü müzik dinledim. şimdide ilk arabama tesisat döşemek istiyorum
    önceliklerim tesisatın ucuz yollu olması, kaliteli ses vermesi (çok yüksek sese gerek yok, basslar midler tizler güzel olsun yeter) ve az yer kaplaması. arabam çok büyük değil ve orasını burasını kesmek istemiyorum.
    mp3 çalarlı teyp + amfi + compenent + woofer düşünüyorum. kısacası 2 mid takımı 1 woofer ve bunları besleyebilecek amfi. ama amfim kaliteli olsun istiyorum. sonrada kullanabileyim.
    teyp için navitech düşünüyorum ucuz ve amfi çıkışı var, işimi görürmü dersiniz;
    http://www.hepsiburada.com/navitech-cdt-4700msu-usbsd-kart-girisli-cd-mp3-player/productDetails.aspx?categoryid=26080&productid=otdelcdt4700msu

compenet da aynı marka ucuz yollu tabi bide benim kapılara anca bunları uydururum heralde bundan temiz ses alabilirmiyim?
    http://www.hepsiburada.com/navitech-13-cm-krosoverli-komponent-hoparlor/productDetails.aspx?categoryid=26090&productid=otdelcsx5013c

woofer için universal'ın kabinli olanlardan düşünüyorum. bu da ucuz yollu ve çok az yer kaplar. bunu bagajda tüple koltuk arasına sıkıştıracağımki ortada kalabalık etmesin. zaten yerim dar:) öyle arabayı titretmesede olur ben bassları adam gibi duyayım güçlü olsun derinden gelsin ve boğulmasın yeter. woofer bu, işe yararmı?
    http://www.hepsiburada.com/universal-tw-2060-20-cm-woofer-yuvarlak-600w-hali-kapli-sunta-sub-woofer-kabini/productDetails.aspx?categoryid=26090&productid=otunitw2060

gelelim amfiye. alpine f300 4 kanallı amfi alayım diyorum, alpine kaliteli diye biliyorum. 2 kanalı compenentlara bağlayacağım, diğer 2 kanalı da köprüleyip suba vereceğim, yeterli gücü sağlarmı. amfi de bu:
    http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=9138&k_id=357&kn=ALPINE
    şimdi ben bu sistemle kaliteli bi ses alırmıyım, parçalar birbirine uyum sağlarmı. 600-700 ytl arası tutacak bu sistem hesaplarıma göre. anlayan arkadaşların yorumlarını ve önerilerini bekliyorum.
    yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkürler...

• bi kere alpine anfi alma anfiyi jbl 75.4 al olmadı edison 505a
    ikincisi adam gibi compenant al bas takmana bile gerek kalmaz ben hertz al derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cankart

bi kere alpine anfi alma anfiyi jbl 75.4 al olmadı edison 505a
    ikincisi adam gibi compenant al bas takmana bile gerek kalmaz ben hertz al derim
    öncelikle çok teşekkür ederim, hemen cevap gelmiş:)
    herkes jbl 75.4ü tavsiye ediyor zaten. iyi bir amfi olmalı. compenentı 13cm düşünüyorum, o boyutta compenenttan yeterli bass alırmıyım. hem sadece compenent takarsam amfiye gerek olurmu. teybin çıkışlarını köprüleyip takamazmıyız, öyle yetmezmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tural.i

herkes jbl 75.4ü tavsiye ediyor zaten. iyi bir amfi olmalı. compenentı 13cm düşünüyorum, o boyutta compenenttan yeterli bass alırmıyım. hem sadece compenent takarsam amfiye gerek olurmu. teybin çıkışlarını köprüleyip takamazmıyız, öyle yetmezmi.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: tural.i

teybin çıkışlarını köprüleme diye bir durum olmaz. düşük rms li bir komponenet seçersen amfisiz compoennt çalıştırabilrisin alpinenin 25 rms lik mid takımı vardı biraz pahalıdır ama en iyisi biraz daha güçlü bir component alıp amfi il çalıştırmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: audiocu

quote:

Orjinalden alıntı: tural.i

teybin çıkışlarını köprüleme diye bir durum olmaz. düşük rms li bir komponenet seçersen amfisiz compoennt çalıştırabilrisin alpinenin 25 rms lik mid takımı vardı biraz pahalıdır ama en iyisi biraz daha güçlü bir component alıp amfi il çalıştırmak.

Alıntıları Göster
    anfiye 400 lira ver dandık teyp,mıd ve woofer koy ucuz etin yagnisi yenmez anfiden kıs mıd ve woofer a agırlık ver

• quote:

Orijinalden alıntı: bartu dayı

anfiye 400 lira ver dandık teyp,mıd ve woofer koy ucuz etin yagnisi yenmez anfiden kıs mıd ve woofer a agırlık ver

Alıntıları Göster
    kickeer s65 mid 2 takım 266 ytl
    jbl 1204 +kabin 130 ytl
    pıoneer 3050 teyp 210 ytl
    xetec 350.6 (6 kanal anfi) 224 ytl
    toplam: 830 ytl
  • quote:

kickeer s65 mid 2 takım 266 ytl
    jbl 1204 +kabin 130 ytl
    pıoneer 3050 teyp 210 ytl
    xetec 350.6 (6 kanal anfi) 224 ytl
    toplam: 830 ytl

Alıntıları Göster
    cevap verenlere çok teşekkürler.
    xetec amfi iyimidir? bu markayı bilmiyorum. woofer çok yer kaplamasın istiyorum, jbl 1204 kabiniyle beraber ne kadar yer kaplar. ve bir de bu 210 liralık pioneer teybin amfi çıkışı varmı. amfi çıkışı olmazsa sorun olmazmı.
  • quote:

cevap verenlere çok teşekkürler.
    xetec amfi iyimidir? bu markayı bilmiyorum. woofer çok yer kaplamasın istiyorum, jbl 1204 kabiniyle beraber ne kadar yer kaplar. ve bir de bu 210 liralık pioneer teybin amfi çıkışı varmı. amfi çıkışı olmazsa sorun olmazmı.

Alıntıları Göster
    3050 de anfi çıkışı tabiki var olmasa neden tavsiye ediyim
    xetec duymamış olman çok enteresan çünkü mükemmel bi anfi
  • quote:

3050 de anfi çıkışı tabiki var olmasa neden tavsiye ediyim
    xetec duymamış olman çok enteresan çünkü mükemmel bi anfi

Alıntıları Göster
    dedim ya çok anlamıyorum. bildiğim birkaç marka var (onlar da zaten en çok bilinenlerdir). teybi de amfiyi de araştırdım az önce. teybin amfi çıkışı varmış, sub control varmış ama sub çıkışı yazmıyodu, sub çıkışı varmı tam anlamadım. amfi iyiymiş onu da öğrendim ve fiyatı da baya uygun nedense. component biraz tuzlu, daha ucuz bişey kullansam jbl mesela, jblin 13cmlik componentı var daha uygun fiyata.

• quote:

dedim ya çok anlamıyorum. bildiğim birkaç marka var (onlar da zaten en çok bilinenlerdir). teybi de amfiyi de araştırdım az önce. teybin amfi çıkışı varmış, sub control varmış ama sub çıkışı yazmıyodu, sub çıkışı varmı tam anlamadım. amfi iyiymiş onu da öğrendim ve fiyatı da baya uygun nedense. component biraz tuzlu, daha ucuz bişey kullansam jbl mesela, jblin 13cmlik componentı var daha uygun fiyata.

Alıntıları Göster
    jbl in component 130 ytl
    size kalkıpta kotu bıseyı onermez tavsıye etmeyız burda bı musterının bızı kotulemesı demek bizim işlerin sıfıra ınmesı demek

• quote:

jbl in component 130 ytl
    size kalkıpta kotu bıseyı onermez tavsıye etmeyız burda bı musterının bızı kotulemesı demek bizim işlerin sıfıra ınmesı demek

Alıntıları Göster
    çok teşekkür ederim.
    teyp ve amfi hoşuma gitti. diğer parçalar için biraz daha araştırıcam. benim arabaya uyarmı. ne kadar yer kaplar.
  • quote:

çok teşekkür ederim.
    teyp ve amfi hoşuma gitti. diğer parçalar için biraz daha araştırıcam. benim arabaya uyarmı. ne kadar yer kaplar.

Alıntıları Göster
    rica ederim ne demek görevimiz mesleğimiz bizm sizin arabanıza uyar tabı dıgerınden bırazdaha fazla yer kaplar okadar baska bı sıkıntı olmaz
  • quote:

rica ederim ne demek görevimiz mesleğimiz bizm sizin arabanıza uyar tabı dıgerınden bırazdaha fazla yer kaplar okadar baska bı sıkıntı olmaz

Alıntıları Göster
    Slim subwooferlardan düşünmenizi öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan2

Slim subwooferlardan düşünmenizi öneririm.

Alıntıları Göster
    öyle bi jbl varmı _?
  • quote:

öyle bi jbl varmı _?

Alıntıları Göster
    peki bu slim subwooferlara da kabin bulurmuyum. kabin olursa tahmini kaç litre yer kaplar.
  • quote:

peki bu slim subwooferlara da kabin bulurmuyum. kabin olursa tahmini kaç litre yer kaplar.

Alıntıları Göster
    merhaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a_n_c -- 20 Ekim 2008; 22:28:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_n_c

merhaba

Alıntıları Göster
    sadece merhaba yazarak konuyu kirletmezseniz sevinirim.
    varsa bi bilginiz tecrübeniz gelin paylaşalım yoksa hadi eyvallah deyip çekilin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tural.i -- 20 Ekim 2008; 22:33:18 >
  • quote:

sadece merhaba yazarak konuyu kirletmezseniz sevinirim.
    varsa bi bilginiz tecrübeniz gelin paylaşalım yoksa hadi eyvallah deyip çekilin

Alıntıları Göster
    teknosada lg ler cok ucuz(hop.)mutlaka bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: seali

teknosada lg ler cok ucuz(hop.)mutlaka bakın

Alıntıları Göster
    lg'de component hop yok bildiğim kadarıyla. ben component düşünüyorum. ses çok net diyolar hep, öyle denemek istiyorum.
  • quote:

lg'de component hop yok bildiğim kadarıyla. ben component düşünüyorum. ses çok net diyolar hep, öyle denemek istiyorum.

Alıntıları Göster
    Seçenek 1;

Teyip 3050 UB Olabilir ucuz yollu Hemde şekil bi teyip
    Xetec v350.6 ampli al 6 kanallı çünkü 2 takım mid istiosun bu amfiyi ben kullanıyrm arabada Koca bi tesisatı tek başına ayakta tutuo
    Mid olarak Hertz yada jbl mid kullanabilirsin
    bassıda JBL'e yönelmeni tavsiye ederim

Seçenek 2;

Yada Daha ucuz bişe istiosan sadece 3050 ub al 210 milyona
    50 60 liraya 2 tane 85 tarzı kolon al Pionerr onu direk teyp çıkışına bağla
    bide Aktif Kutu (Kendiliğinden Amfili Amfi gerektirmeyen) basslardan bitane alabilirsin
    Örn;Sony olablir 250 300 ytl ye alınabilir We cok az yer kaplıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoodRide -- 26 Ekim 2008; 11:26:00 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.