Şimdi Ara

Unity 3D Programında Yazılım Ne İşe Yarar ( Yardım )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadalar ben oyun yapmaya çalışan bir gencim. Azcık c++ azcık java azcık visual basic biliyorum ( internetten öğrendiyim kadarıyla ). Unity de oyun yapmaya çalışıyorum. Daha başlamadım sayılır. Sadece bazı duvarlar ve karakteri yaptım. Benim sorum şu, Unity de programlama dilleri ne işe yarar ve ne kadar önemlidir. Ona göre bir yazılım kursuna gitmeye çalışacağım.

Not : İzmirde bildiğiniz bir yazılım kursu varsa onu da yazınız lütfen.

• Unity3d'de çoğunlukla C# kullanıyor.Ve JavaScript
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xray_tr_RT

Unity3d'de çoğunlukla C# kullanıyor.Ve JavaScript

yani onlara mı yönelmeliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Profesyonel bir oyun tasarlamak için yani cod bf gibi oyunlar çoğunlukla C+++ kullanılıyor eğer profesyonel bir oyun tasarlamak istiyorsanız C+++ ideal.
    Not:Ben Unity3d c# dili öğreniyorum.
  • quote:

Profesyonel bir oyun tasarlamak için yani cod bf gibi oyunlar çoğunlukla C+++ kullanılıyor eğer profesyonel bir oyun tasarlamak istiyorsanız C+++ ideal.
    Not:Ben Unity3d c# dili öğreniyorum.

çok ptofesyonel değil yani araba yarışı gibi oyunlar. en iyisi c# öğrenmek yani. saolun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elimizden bir yardım geldiyse ne mutlu bana.C# öğrenmek için internette kaynakları var ya da MicrosoftAçıkAkademi'ye başlayabilirsin.
  • quote:

Elimizden bir yardım geldiyse ne mutlu bana.C# öğrenmek için internette kaynakları var ya da MicrosoftAçıkAkademi'ye başlayabilirsin.

saol. İnternetteki kaynaklardan daha çok videoları tercih ediyorum fakat adam 3 video çekip bırakıyor microsoft açık akademiyi ilk defa duydum. Bir bakacağım. Saol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NiqhtCooL -- 11 Temmuz 2014; 13:50:07 >
  • Aynen doğru düzgün bir seri yapan yok video çekip bırakıyor.Yardım lazım olduğunda mutlaka yardım ederim.Hade kal sağlıcakla
  • NiqhtCooL kullanıcısına yanıt
    Bu konuda aradığını bulabilirsin http://forum.donanimhaber.com/m_94394238/tm.htm
  • C# ideal unity3d için. Youtube'da sıfırdan oyun yapımını anlatan bir çok video serisi var.
    İlk başta arabaya(temsili küp) hareket kazandır, daha sonra engellere çarptır, daha sonra menü/dialog(gui) göster vsvs.. Bir çok Unity fonksiyonunu öğrenirsin ve C# kursuna falan gitmene gerek kalmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.