Şimdi Ara

Üniversite vakti geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Ticaret meslek lisesi son sınıf(Web Tasarım) öğrencisiyim üniversite sınavına az kaldı fakat ben sınav için çalışmadım :( şimdi aklımda bazı sorular var sizlerden akıl almak istiyorum , Üniversiteye sınavsız geçiş hakkımı kullanarakmı girsem yoksa 1 sene güzelce calisip seneye tekrardan sansimi denesem bunun benim için avantajları ve dezavantajlarını sizlerden öğrenmek isterim Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manyak02 -- 12 Mart 2014; 10:16:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: manyak02

Merhaba arkadaşlar Ticaret meslek lisesi son sınıf(Web Tasarım) öğrencisiyim üniversite sınavına az kaldı fakat ben sınav için çalışmadım :( şimdi aklımda bazı sorular var sizlerden akıl almak istiyorum , Üniversiteye sınavsız geçiş hakkımı kullanarakmı girsem yoksa 1 sene kendimi bir dahaki sınava daha iyimi hazırlansam bunun benim için avantajları ve dezavantajlarını sizlerden öğrenmek isterim Teşekkürler...

dgs ye şimdiden çalışmaya başla derim
    şimdiden çalışmaya başla ki 4 yıla uzatabil
    çünkü zor+kontenjan az
  • Peki bu sene üniversiteye tercih yapmasam seneye sinava iyi calissam nasıl olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Peki bu sene üniversiteye tercih yapmasam seneye sinava iyi calissam nasıl olur

kardeş şimdiye kadar ygs ye hiç çalışmadıysan açıkcası bundan sonra da çalışacağını pek düşünmüyorum o yüzden sen sene kaybetmeden sınavsız geçişle bir okula gir dgs ile 4 yıla uzat
  • Sınavsız geçiş
  • Peki 4 yilliga tamamlamak gerçekten zormu imkan varmi dgs ile her kez zor diyor kafam allak bullak oldu

• DGS zordur. Sınavı kolay ama zaman sıkıntısı var ve artı olarak birçok okulun 5-6 kontenjanı var yani çok iyi olamazsan geçemezsin. Açık öğretim daha avantajlı oluyor ben öyle düşünüyorum.
  • quote:

Peki 4 yilliga tamamlamak gerçekten zormu imkan varmi dgs ile her kez zor diyor kafam allak bullak oldu

dgs ye 2 yılın var adam gibi çalışırsan ama ciddi anlamda çalışırsan
    kaliteli devlet üniversitelerinden birinde 4 yıla uzatabilirsin
  • bende ayni durumdayım.

• Eğer Dgs kazanırsam toplam 4 yıl okumuş olucağım değilmi bazı yerlerden intibak diye bir şey duydum toplam 6 yıl filan okuyorlarmış bunlar doğrumu
  • quote:

Eğer Dgs kazanırsam toplam 4 yıl okumuş olucağım değilmi bazı yerlerden intibak diye bir şey duydum toplam 6 yıl filan okuyorlarmış bunlar doğrumu

2+2=4 yıl
    eger hazırlık okursan 2+1+2=5 yıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lalelim -- 12 Mart 2014; 10:36:33 >
  • verdiğiniz bilgiler için sağolun umarım herşeyin hayırlısı olur
  • seneye gireriz takma kafana bunları
  • Bizim bölümde de bi arkadaş var. Ticaret M.L mezunu, ardından Pamukkale Üniversitesi'nde 2 senelik Bankacılık ve Sigortacılık bitirmiş, bu sene DGS ile bizim bölüme geldi. Çocuk gecen sene önlisans kpss'ye de girmişti. Şuanda bir yandan da SGK'da memurluk yapıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.