Şimdi Ara

üstadlara soru rampa aşağı giderken boşa mı atmalı yoksa viteste mi gitmeli (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
2.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • otomatik araçta zaten böyle bir şey denenirse motoru indirebilirsiniz net.

Aracın kontrolü açısından viteste inmek de fayda var ayırıca yakıtda da iddialıyım vites de iken daha az yakacaktır(yakmıyacaktır demiyorum).Bunun dışında allah korusun direksiyon kilitlenmesi gibi bir olay yaşıyabilirisiniz zaten öyle bi durum olursa sizin oksijen tüketiminiz sıfıra inecektir.Gerçekten hiç gerek yok
  • Yokuş aşağı vitesi boşa atmamalısınız,teklikeli bir harekettir..Araç daha hızlacaktır..Yakıt konusuna gelince boşa atarsanız araç rölantide hangi değeri yakıyorsa onu yakacaktır,fakat aracı kompresyona bindirdiğinizde,gaza basmadığınızda vitesteyken araçtaki yakıt kesilir..
  • Arkadaş kesinlikle viteste in.
    Senin dediğin, eski arabalarda frene konusunda fazla yükleniyorsun şayet bir sorun çıkarsa vitese geçirememe olasılığı vardı.Bu yüzden yıllardan beri viteste in denir.
    Şimdi ise balatalara fazla yüklenmemek için ancak fazla zorlarsan şanzumanı dağıtırsın dikkat et kararını ayarlarsan sorun olmaz.
  • Vitesle inmeli yakıt ve kontrol açısından
  • Ben bu soruyu yetkili servisteki elemana sormuştum araba bakimdayken.. bosa atmamami, viteste iken daha az yaktığını soylemisti de ben de şaşırmıştım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boşta mı inilir yahu

• Viteste inin.Normal sartlarda rolantiye bile alsaniz arac 750 devirde pistonlari cevirmek icin yakit harcar.Fakat vitese alirsaniz tekerler pistonlari cevirmis olur.Ve ecu yakiti keser bedavaya inersiniz.

Fakat bunun sonucunda pistonlarin belirli bir surtunmesi oldugu icin hiziniz azalir cunku frenleme etkisi yapar.Frenleme etkisini en aza indirmek icinse en yuksesk viteste asagi inin.

Motor frenleme etkisini azaltmak icin renault trucks(volvo) boyle bir teknoloji gelistirmis.Videoyu izlerseniz belki daha aciklayici olur.

• ben tatlı eğim rampalar olduğu zaman 5. viteste indiğimde araba yavaşlamaya başlıyor ama boşa attığımda araba sabit hızda gidiyor örnek: buldan - denizli arası muğla - ula arası(denemeyenler denesin bence). iki yerde de araç boşta 10-20 km gittim. tabi sıkışık trafikte araç boşa alınmaz bildiğin ve önünü gördüğün yolda boşa atılır. boşuna peygamber vitesi denmiyor. araç boştayken tekerlerle motor arasında bağ olmadığı için motor rolantide çalışır yağlanma konusunda problem olmaz. ayrıyetten araç vitesteyken daha az yakıyor ama motorla arada bağ olduğu için araba hızlanmıyor yada yavaşlıyor
  • Viteste olacak ki gücü hissede bilesin.
  • Araban broadway gibi eski teknolojiyse bosa atmak tasarruf saglar,yeni teknoloji ise yuksek viteste kendi akimiyla gitmesi tasarruf saglar.

• Rampa aşağı boşta inersen yakıt falan yakmayacağını zannediyorsan yanılıyorsun. Çok tehlikeli daima vitesle in kontrol sende olur.
  • Güvenlik için vites , tasarruf için boş.
     üstadlara soru rampa aşağı giderken boşa mı atmalı yoksa viteste mi gitmeli
  • 3 kuruş tasarruf edecem diye ( tasarruf olmuyor zaten) Güvenlik için asla boşa atma.
    Yorumları okudukça şaşırıyorum, araç otomatik boşa atıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: M E C A Z

Kesinlikle viteste in;

1- Araç hakimiyeti açısından, güç dağılımı.
    2- Yakıt tasarrufu açısından , enjektörler yakıt aktarımı kesiyor.

+1907

• B segment araba ise boşta ,, D segment ve üstü viteste

• Sebebi ne peki

• yakıt tasarrufu ve güvenlik için vitestegaza basma kompresöre bindir devam yola
  • quote:

Orijinalden alıntı: M E C A Z

+1

bunu paylaşmak için gelmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

En sağlamı arabayı stop ettirmek.

Sıfır tüketim.

Bide anahtari çıkardın mi mis gibi gider.

Süper yorumdu Umut kardeşim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.