Şimdi Ara

UZUN SÜRE AÇIK BİLGİSAYAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, 3-4 hafta için evden uzak olacağım. Telekom'dan ADSL bağlantımı donduramayacağımı öğrendim.
    Bu sebeple elim mahkum o parayı vereceksem bari çok istediğim bazı dosyaları bilgisayarı açık tutarak indireyim dedim. Makinemin teknik özellikleri (AMD Sempdrom 2400+, 512mb ram, ASUS A7N8 anakart)

Sizlere birkaç sorum olacak. Yanıtlarsanız çok sevinirim:

1)Bilgisayarım hiç bir zaman 55 (hatta 53) derece sıcaklığa erişmedi. Yaz aylarında 2 gün açık bıraktığım zamanlar bile sırf p2p ler açık iken 46-47 derece gördüm. (Sadece ek bir işlemde sıcaklık 50 gördü divx, oyun gibi). Bu sıcaklıklar 3-4 hafta açık bırakmam için uygun olur mu (sadece p2p açık olacak haliyle) ?

Bu arada odamın camını üstten açık bırakma olanağım var, yani odaya hava girebilecek ve bilgisayar güneş vs görmeyecek bir durumda.

2) 3-4 hafta açık bırakmak fazla ise, işlemcinin çalışma frekansını düşürmek veya bir basit programla ayarlı bir zamanda bilgisayarı daha kısa sürede kendiliğinden kapatmak bir çözüm olur mu?
    (gerçi büyük ihtimal zaten elektrikler kesilir gibi geliyor bu dönemde :) )

3)Bilgisayarımda 2 adet fan bulunmakta, ancak aksa kapalı. Bu süre zarfında ksayı açık mı tutayım ?

Şimdiden çok teşekkürler.

• kasa kapaklarını aç,
    fazla ısı almayacak bir yere koy,
    pencerenin açık olması yetmeye bilir varsa bir vantilatör koy,
    Bu şekilde ısınma sorunu çözersin, benimde günlerce açık kalıyor ancak kontrolüm altında olmak şartıyla..

ANCAK RİSKLİ BİR İŞ.. RİZKİ MAKİNAN DEĞİL, EĞER ELEKTRİKTEN KAYNAKLANAN BİR KISA DEVRE VS.. OLURSA EVDE KİMSE OLMADIĞINDAN YANGIN ÇIKMA İHTİMALİ BİLE VAR..

sana tavsiyem kapa makinanı git...

gelince gene download larını yaparsın..

böyle bir rizki göze alma bence...
  • en iyisi bır tane APC ups al elektrık felab kesılırse pc kendı kendını kapatır vede yuksek gerılıme karsı korur
  • hiç bişi olmaz. sadece enerji için bir UPS çözümü düşün.
  • aynı şeyi bende düşündüm ama telekom ve tedaşa güvenmediğim için açık bırakmıyorum....ama en kısa sürede ups alacağım....anca o zaman bilgisayarı açık bırakırım.....
  • power supply dandık olmasında mazallah yakarsın ramleri ankartı
  • bende zamanında 2 haftalık tatılım boyunca bılgısayarımı download yapmaya bırakıp cıkmıstım ewden. . sıraya koydugum downloadların ne kadar ılerledıgını fılan dusunuor ,guc kaynagına guvenıyor bır problem olmaz dıyordum.neyse ewe bır geldım pc de kapalı elektriklerde kesik ve igrenc bır koku var ewde(buzluktakı kokmus etlerın kokusu) ! deli oldum problemi anlayamadım.sonra kapıcıya sordum bır problem mı var elektrik hatlarında diye adam ne derse beyenirsiniz ? abi sen cıkınca ewden ben sizin ewin sigortasını kapatmıstım bır problem cıkmasın dıye.dur iki dakıkada acarım dellendim adama ne dedigimi hatırlamıyorum 2 haftada bıtecek downloadlarıma mı yanim,ewden 1 hafta cıkmayan et kokusuna mı yanim . . bole kotu bir anıydı işte

• Hic Bir Sorun Olmaz Kasa Kapaklarını ac Monitorunude Kapa Elektrikten Tasasruf etmis olursun
  • quote:

Orjinalden alıntı: erhaxx

bende zamanında 2 haftalık tatılım boyunca bılgısayarımı download yapmaya bırakıp cıkmıstım ewden. . sıraya koydugum downloadların ne kadar ılerledıgını fılan dusunuor ,guc kaynagına guvenıyor bır problem olmaz dıyordum.neyse ewe bır geldım pc de kapalı elektriklerde kesik ve igrenc bır koku var ewde(buzluktakı kokmus etlerın kokusu) ! deli oldum problemi anlayamadım.sonra kapıcıya sordum bır problem mı var elektrik hatlarında diye adam ne derse beyenirsiniz ? abi sen cıkınca ewden ben sizin ewin sigortasını kapatmıstım bır problem cıkmasın dıye.dur iki dakıkada acarım dellendim adama ne dedigimi hatırlamıyorum 2 haftada bıtecek downloadlarıma mı yanim,ewden 1 hafta cıkmayan et kokusuna mı yanim . . bole kotu bir anıydı işte

koptum valla.....

• quote:

bende zamanında 2 haftalık tatılım boyunca bılgısayarımı download yapmaya bırakıp cıkmıstım ewden. . sıraya koydugum downloadların ne kadar ılerledıgını fılan dusunuor ,guc kaynagına guvenıyor bır problem olmaz dıyordum.neyse ewe bır geldım pc de kapalı elektriklerde kesik ve igrenc bır koku var ewde(buzluktakı kokmus etlerın kokusu) ! deli oldum problemi anlayamadım.sonra kapıcıya sordum bır problem mı var elektrik hatlarında diye adam ne derse beyenirsiniz ? abi sen cıkınca ewden ben sizin ewin sigortasını kapatmıstım bır problem cıkmasın dıye.dur iki dakıkada acarım dellendim adama ne dedigimi hatırlamıyorum 2 haftada bıtecek downloadlarıma mı yanim,ewden 1 hafta cıkmayan et kokusuna mı yanim . . bole kotu bir anıydı işte

iyi dövmemişsin adamı

• quote:

kapıcıya

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.