Şimdi Ara

* ? * VECTRA 2000 CDX+LPG mi yoksa CORSA CDTi mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

16-17 milyar param var. Bundan önce satın aldığım 3 araba da opeldi (97 Tigra, 2002 Astra ve 2006 Astra CDTi). Bu yüzden şimdi yine bir opel almayı düşünüyorum. VECTRA 2000 CDX ve CORSA CDTi arasında kaldım, bir türlü karar veremedim...

Ne alaka diyeceksiniz ? Corsa CDTi ekonomik ve elden kolay çıkarılacak bir araba. Vectra ise benim çıktığından beri hayran olduğum, boyuma uygun (1.93) ve benim için önemli olan güvenlik+konforu bu fiyata bulabileceğim en iyi seçim gibi duruyor.

Alacağım arabanın ekonomik olması önemli. Çünkü şehir içi ve şehir dışı yılda ortalama 30000-35000 km yapıyorum. Ancak 2 seneye kadar da askere gitme durumum var, elden kolay çıkabilmem ve arabayı ölü fiyatına satmamam lazım.

Bazı nedenlerden dolayı VECTRA almak istiyorum, bazı nedenlerden dolayı CORSA 'ya bakıyorum. Kafam iyice karıştı. Aşağıya bu maddeleri yazmak istiyorum, yanlış düşünüyor da olabilirim. Fikirlerini paylaşırsanız çok sevinirim...

- Orjinalden (fabrika çıkışından) ekonomik olmasından dolayı (CORSA)
    - Arıza durumunda ağır masraf çıkarmayacak olmasından dolayı (CORSA)
    - Satarken fazla zarar etmeyecek olmasından dolayı (CORSA),
    - MTV 'sinin az olmasından dolayı (CORSA)
    - Yol tutuş, güvenlik ve konfor açısından (VECTRA)
    - Görüntü ve estetik açısından (VECTRA)
    - LPG takılarak da yakıt tüketiminin azaltılabilecek olmasından dolayı (VECTRA)
    - Boyuma uygun ve hacim olarak geniş olduğu için (VECTRA)

Forumu bayağı inceledim. Vectra CDX 2000 motorlara LPG takılması ile ilgili bazı yorumlar okudum. Ama bunlar genelde 2006 yılında açılmış topicler. Bu konuda da güncel fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Herkese şimdiden teşekkürler.
    Sevgiler.

• Hocam ben olsam gözümü karatıp Vectra alırdım. Tabi iyice aradıktan sonra en temz ve sorusnuzunu bulunca. Hele de full+full ünü bulursanız süper olur.
  • dostum bence şehir dışı yaptığın km şehir içinin 3 katından fazlaysa vectra

yoksa corsa

Yani 32000 km için 8000 şehir içi 24000 şehir dışı ise vectra

şehir içi fazla yol yapacaksan corsa

şimdiden hayırlı olsun
  • Valla ben de arkadaşa katılıyorum,eğer 2 milyar daha veririm diyosanız vectra daha uygun bence de
    Benim bile bazen aklım karışıyo vectra alıp lpg yaptırsam mı diye.Bir kaç tanıdıkta var 2004-2005 vectra hepsi de lpg li,daha dün bayramlaştık bir tanesiyle var mı bir problem dedim,kesinlikle yok 1 yıldır kullanıyorum bir sıkıntım olmadı dedi.
    Bence al vectrayı ama lpg yi mutlaka adam gibi bir yerde taktır.
    Kararın ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun,kazasız belasız bin arkadaşım
  • vectra çok güzel bir araç. klasman olarak zaten corsanın birkaç gömlek üzerinde bende olsam vectra tercih ederdim
  • Şayet arıza çıkarsa Corsa çok daha fazla masraf çıkarır, dizel arabanın tamiri pahalıdır.
  • Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar...

Sanırım Vectra tutkum daha ağır bastı. Bugün 2000 model 90.000 km 'de gece mavisi bir vectra baktım. Araba yaşına göre çok temiz ve orjinaldi. Arabayı çok beğendim.

Pazar günü bir de araba pazarına gideceğim. Oradan da içime sinecek bir araba bulamazsam sanırım bu baktığım vectra'yı alacağım (tabi satılmazsa).

Satarken zorlanacağım ve daha fazla zarar edeceğim belki ama yine de Vectra 'ya binmenin tadını almanın bedeli olarak göreceğim sanırım... Corsa 'da çok güzel araba ama boyum uzun olduğu için benim için vectra daha kullanışlı olacak.

Arabayı aldıktan sonra LPG de taktırıp görüşlerimi paylaşacağım.

Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler...
  • Şimdiden hayırlı olsun.
  • Astradan Clioya bindim bana çok küçük geldi...

Valla bu olumlu bi özellik mi olumsuz mu karar veremedim

Yani Astra rahat be binince ooh diyom...

Clio süper kaçıyor kaliteli çok şahane bi araç ama Astra her zaman Astra:...

Sanırım cevabı aldın
  • şimdiden hayırlı olsun hem vectra hem cdx hem lpg... muhteşem üçlü... kullandığın arabadan zevk almak isteyenler için perfect...
    quote:

Orjinalden alıntı: mitril

Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar...

Sanırım Vectra tutkum daha ağır bastı. Bugün 2000 model 90.000 km 'de gece mavisi bir vectra baktım. Araba yaşına göre çok temiz ve orjinaldi. Arabayı çok beğendim.

Pazar günü bir de araba pazarına gideceğim. Oradan da içime sinecek bir araba bulamazsam sanırım bu baktığım vectra'yı alacağım (tabi satılmazsa).

Satarken zorlanacağım ve daha fazla zarar edeceğim belki ama yine de Vectra 'ya binmenin tadını almanın bedeli olarak göreceğim sanırım... Corsa 'da çok güzel araba ama boyum uzun olduğu için benim için vectra daha kullanışlı olacak.

Arabayı aldıktan sonra LPG de taktırıp görüşlerimi paylaşacağım.

Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler...

• vectra cdx tabıkı durusu donanımı herseyıyle mukemmel bır arac
  • cdx alacaksanız mutlaka ilk sahibinden ya da fazla el değiştirmemiş bir araba bakmanızda fayda var. Galeriye düşmüş, çok fazla el değiştirmiş Vectra'lar çok sağlıklı olmuyor. Sanayide bilene bilmeyene tamir ettiriyorlar, sonra arabanın adı sorunluya çıkıyor.
  • madem lpg taktıracaksin almisken vectra 2.5 v6 al
  • Vectra zaten sınıf olarak D'dir, ve B segment Corsa'dan her şekilde daha iyidir. Sağlam , konforlu, yol tutuşu daha iyi. Ama ben yerinizde olsam 2.5 V6'sını alırdım ( 2. elde epey değer kaybettiler, Mtv'yi az ödeme yoluyla ( Kasko bedelinin belirli bir yüzdesinden fazla vergi alınamıyor ) ve lpg ile epey iyi olabilir bu motor.
  • kesinlikle vectra şimdiden güle güle kullanın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.