Şimdi Ara

video kamera+capture+VCD+kaliteli görüntü+? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
17.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence harware bi capture donanımı al böylece bilgisayarının yavaşlığından yana sorun kalmaz
    +
    avermedia hauppage tv kartlarının TV-Studio,zart, zurt(hatırlayamadım) modelleri MPEG-II kaydı yapıyor ama yazılımsal tabi bilmiyorum ne kadar iyi olur

bide bendede sony kamera var dv nedemek?
    bende dijital8 yazıyor bununla bi alakası yok dimi?

kolay gelsin
  • @berber bahsettiğin hauppage tv kartı tv den yada video dan analog capture için kullanılabilir dijital capture edilebilecekken analog captura hiç gerek yok.
    Hi8 in bir sonraki versiyonu DV kasetleridir, sony Mini DV lere bakabilirsin.
  • Ya ben Sony DSR-PD 150 P kamera kullanıyorum ve bu anlattıklarınızın hiç birine ihtiyaç duymuyorum Laptopun firewire portundan Adobe Premiere kullanarak Microsoft DV formatında capture yapıp daha sonra burda Mpg2 veya Mpg1 bir olarak export ediyorum.Daha sonra VCD veya istediğim formata çevirip CD ye yazıyorum.yani DV bir kamera ve firewire portu olan bir bilgisayar varsa baska hiç bir şeye ihtiyaç duymazsın.
  • Resim ve görüntüleri PC'ye aktardınız mı?

Tarih ve saati de görünür halde aktarabiliyor musunuz?

Bende HC-40E var yeni aldım

P-MENU
    DATA CODE
    DATE/TIME

seçerek etkinleştirdim ama atılan tarih sadece kamera ve TV de seyrederken görülüyor.
    Ama iLink veya USB ara kablosuyla foto veya video görüntülerini PC monitöründen seyrettiğimde tarih ve saat görünmüyor nedense. Fakat kamernın vizörü ve LCD ekranında görüntü tarih görünerek oynuyor.

Şimdi biz DVD veya VCD kaydı yaparken tarihi görünür şekilde nasıl kaydedeceğiz yaa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erd_eru -- 7/7/2004 17:53:56 >
  • Bu soruyu ne zaman sorsam millette tık yok. Demekki böyle bir problem yaşamıyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fd32

Tamam, ama önce pinacle deneyeceğim. trial versiyonu. 9 olan. ondan sonra bir başka bilgisayrada deneyeyim kamerayı. Bakalım nolacak?

Pinnacle 9 trial versionu dv capture yaptırmıyor.. (trial olduğu için :) )
    Ben sana Intervideo WinDVR 3'ü denemeni tavsiye ederim. Şimdiye kadar PowerVCR II ile kayıt yapıyordum ve yaptığım kayıtın kaliteli olduğunu düşünüyordum. (TV Kartından VCD kalitesinde capture yapıyordum.) Aldığım yeni anakartta firewire portu var(özellikle olmasını istedim..) . Bu portu kullanarak PowerVCR II ile dv aktarımı yaptım ve görüntü gerçekten berbattı(VCD'den iyi belki ama bir DVD kalitesinden kesinlikle uzaktı.). Bir arayışa girdim ve birçok yazılımı download ettim. ilk kurduğum ise WinDVR3'tü. bu yazılım ile hem dv formatında hem de vcd formatında PowerVCR yazılımı ile elde ettiğim görüntüden daha net sonuçlar aldım. Capture yaptığın dosyayı anında cd ye de yazabiliyor harici bir recorder yazılımı kullanmadan. hatta sana şu mesajı yazarken bir yandan da capture yapıyorum. (babamın doldurduğu kasetleri vcd yapıyorum.) DVD kalitesinde capture yapıp dvd'ye yazdım ve o da çok kaliteli oldu. yalnız dvd writer ım olmasına rağmen player olmadığı için sadece pc'de izleme imkanım oluyor.
    Sonuç olarak WinDVR3 yazılımını gerçekten çok beğendim. Yazılımın kullanımı ile ilgili sormak istediğin herhangi birşey olursa buraya yazabilir veya özel mesaj da gönderebilirsin.

• leadtek winfast tv 2000 deluxe derim ben. yazılımında direk vcd formatında kayıt yapıp cd ye yazma secenegi bile var. ayrıca capture konusunda leadtek avermedia dan cok daha iyi. LEADTEK

quote:

Orjinalden alıntı: punisher357

SÖZÜN ÖZÜ:Avermedia

Walla en basiti git bi capture kartı al.Bu arada gördüğüm kadarıyla en iyi capture programı dr.divx.Onunla atarsın görüntüleri bilgisayara,sonra da tmpgency ile vcd yapar neroyla da yazarsın vcd'ni.Ha baya bi süreni alır o ayrı.Ben genelde divx olarak yedekliyorum görüntüleri.Bi gün için bir,bilemedin iki kaset yetiyor.
    Vcd yapmak istiyorsan görüntüyü 352x288 kaydet derim ben çünkü 320x240 dediğini gibi buğulu gözüküyor vcd de.Al bi tane tv kartı bütün işlerin görülsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surfer -- 10/7/2004 7:17:56 >

• Firiwire ile görüntü aktarıyorsan hiçbir problem olmaması lazım. Bilgisayardaki programda capture ayarlarını MPEG-2.ye getirirsen DVD kalitesinde kayıt yapabilirsin. MPEG-1 VCD kalitesinde görüntü demektir. Bence hiçbirşeye benzemez. Bir arkadaşın dediği gibi DVD fazla lüks geliyorsa mesela Pinnacle ile görüntüleri direkt divx kaydedebilirsin. Pinnacle sistemde kurulu tüm divx codec.lerini desteklediği için ayrıca bir çevirici programa ihtiyacın olmuyor aynı şekilde ulead media/video studio 7 ile de aynı performansı alabilirsin.

Bir öneri daha. Bir DV kaset 10 Milyon ve en iyi görüntü kesinlikle o kasettekidir. Ben kesinlikle kayıt yaptığım kaseti silip yeni baştan yazmıyorum. Cd/DVD kullanım sayısına göre çizilip deforme olabilir ancak Mini DV kasetlere kolay kolay hiçbir şey olmaz.
  • VHS, ya da analog bir cihazdan, dijital receiver.llardan görüntü almayacaksan capture kartları çok pahalı bir çözümdür bence yaklaşma.
  • İki haftalık bir tatilden sonra döndüm. İstanbul'a gittim. Ha dedim gitmişken Dijital capture İstanbul'da nasıl yapılıyor diye bir araştırma yapayım dedim. Öyle ya, burası İstanbul. Arkadaşların oradada haberi yokmuş dv capturden. Neyse bir dükkanda kartları gördüm. 200$ ile 90 $ lık fireware ile capture yapan iki kart. dedilerki port onbord olursa bi işe yaramaz. Neyse dedim kart alalım, ama önce denemek lazım. deneyemeyiz dediler. Tabi kamera yanımda.
    Bende denemeyince almadım.
    tatil dönüşü geldim gördüm ki siz değerli arkadaşlar forum ile hala ilgileniyor, bu beni sevindirdi. gel gör ki fireware portundan herkes güzel güzel kayıt yapıyor, ama ben yapamıyorum. işte bu dayanılmaz bir şey. Sevgili Isparta İlimizde bu kamerayı satan bir dükkana girdim. Derdimi az bir şey izah ettim. Dediki heyacanla
    - "benim arkadaş 2-3 senedir bu işle uğraştı. şimdi dükkanı var. Oraya git. Selamımı söyle. Anlatır. " gittim. Capture nasıl yaparım diye kısaca sordum. DV kayıt yapacağım, dijital kayıt olacak diye. Af buyur. Arkadaş anolgta süper olmuş. DV den haber yok.

Ayriyeten windvr3 indirdim. kurdum. "kullanım süresi doldu" diyor.

Ve ben bu işi hala yapamadım.

Bir şey daha. bu kamerada kasete 60 dakikaka ile 90 daikaka kayıt tercihi yapabiliyoruz. Ben hep 60 dakika kaliteli kayıt yapmıştım. Şimdi 90 dakika kalitesi düşük kayıt yaptım. Tabi TV de izlerken fark edilmiyor. Sizler hangi kalitede kayıt yapıyorsunuz? Teşekkürler.

• Nasıl oluyormuş acaba onboard firiwire portlarının bir işe yaramaması? Ben bu işi dün bugün öğrenmedim. 3 senedir yapıyorum. Ayrıca Dazzle DVC 150 capture cihazımda var. Kesinlikle ve kesinlikle hiç su götürmeyecek bir şekilde tartışmaya %100 kapalı olan bir gerçek var o da 1394 portundan görüntü aktardığınızda dv kameradan alınan görüntü süper olur. Ancak o görüntüyü alıp kayıpsız yazabilecek bir dvd writer.lar henüz piyasada yok. Tabi yetecek kapasitede dvd medyasıda yok. Bu işler için kullanılabilecek en mükemmel programlar :

Pinnacle Studio (8 Emmy ödüllü)
    Ulead Video/Media Studio
    Adobe Premiere
    Conopus DV Storm
    Snazzi

Orta seviyede programlar
    Cyberlink Powerdirector
    Win producer vs.
  • Doğru diyorsun I394 portundan aktarılan görüntünün kalitesi mükemmel oluyor.Ben laptopta kullanıyorum hiçbir sorunla karsılasmadım.Adobe Premiere kullanıyorum gayet mükemmel.Yanlız o 1394 deil "I394" portu olacak.ayrıca firiwire deil "firewire" olacak arkadaslar yanlıs öğrenmesin.Bende Capture kartı olarak Canopus EMR 100 kullanıyorum bunun üstünede baska kart tanımam.Dazzle falan çok problemli.
  • Şimdi görüntü kaydını yaptım. pinaccele 8 emmy ödüllü programını ve tam versiyon kullanarak. Daha önce bir arkadaşın capture kartı ile yaptığım vcd ile aynı oldu. yani bu iş oldu gibi artık. hepinize teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sescii

Doğru diyorsun I394 portundan aktarılan görüntünün kalitesi mükemmel oluyor.Ben laptopta kullanıyorum hiçbir sorunla karsılasmadım.Adobe Premiere kullanıyorum gayet mükemmel.Yanlız o 1394 deil "I394" portu olacak.ayrıca firiwire deil "firewire" olacak arkadaslar yanlıs öğrenmesin.Bende Capture kartı olarak Canopus EMR 100 kullanıyorum bunun üstünede baska kart tanımam.Dazzle falan çok problemli.

IEEE1394 ve Firewire / Sony tabiri ile de iLink 'dir doğrusu.
    @fd32 ,
    dostum adına sevindim. hayırlı olsun.
  • arkadaşlar elimde fly vido 2000 TV kartı var bunnla video kasedini vcd yapmaya uğraşıyorum ve başardım da görüntü de mükemmel sayılmasada iyidir. ama benim sorunum video kasedi pcye aktarırken 4000 MB dosyalar hailde bölüyor olması daha yükseltmek ise fly programı ile mümkün değil ayarlarında 4000 MB MAX gösteriyor bunu nasıl tek dosya olarak pcye aktarabilirim bir bilgisi olan var mı yukarıda söyleni,len programları da indirdim ama olmadı bu konu hakkında detaylı bilgi verebilecek olan var mı .??? ben dosyaları avi formatında pc ye aktarıyorum ve bir saat yirmi dakika lık avi dosyası yapıyuorum ama 8 parça halide oluyor bunu bütün olarak pcye aktarmanın yalo nedir acaba

acil pls teşekürler
  • Benim dosyalarda aynen 4 gb büyüklüğünde parçalar halinde oluyor. ama o kadar uğraştıktan sonra bu parçalı dosyalar meselesi ufak geliyor. Aslında bütün bütün olsa iyi olur ma o kadarda önemli değil. sadece 18 dakikada bir capture işlemini kaldığı yerden yeniden başlatıyorum o kadar .
    Ben bu sorunları hallettikten sonra yaptığım VCD lerde görüntü kalitesi düşük oluyor. Diyebilirimki Uzakta (3 metre den çekilen) bir kişinin gözleri net olmuyor. Ama holıwıd film cdlerinde böyle değil. Bildiğiniz gibi capture işleminde bilgisayara görüntüyü AVI formatında atıyorum. VCD ye çeviriyorken pek tabiki görüntü kalitesi düşüyor. Ama kasetleri VCD ye çeviren bir dükkana gittiğimde oaradaki şahıs 3 - 4 - 5 milyon gibi 3 rakam verdi. Niçin böyle? VCD nin Kalitesine göreymiş. Özel bir capture kartı varmış. (tabiki analog capture kartı). İsterse DVD kalitesinde VCD yaparmış. İnanasım geliyor. özellikle holıwıd filmlerini seyredince. nasıl yaptığını sorduğumdaysa ise bazı ayarları değiştiriyormuş. tarama sıklığı işte öle bilmediğim yada bir anda hatrlamadığım yabancı terimleri kullandı. programın ayarları ile oynayarak yapıyormuş.
    Düşündümde benim öle ithal pahalı capture kartına ihtiyacım yok. nasıl olsa avi olarak görüntüyü dijital olarak kaydedebiliyorum. Öyleyse görüntüyü çeviriken ki ayarlarımı değiştirdim mi tamam. Pinaccle expres te bir deyeyim dedim ama pek ayrıntılı değil zaten tuttu mpeg2 yapıp attı cdyi. tabi VCD playerde izlemeye çalışıyorum. öncelikle VCD 1.1 diyor. sonra görüntü gelmiyor. CD ilerliyor ama görüntü yok. ne zaman VCD 2.0 yazsa bu iş tamam diyorum. [m=s16.gif]
    Şimdi ben buy VCD nin kalitesini nasıl arttırabi,lirim. hangi ayarını ne yapmalıyım. VCD de default ayarlar nedir? Bunlar nasıl yükseltebilirim. Yükselteirsem VCD playerda seyredebilirmiyim. Daha doğrusu VCD playerda seyredebilmeliyim. VCD 2.0 ile 1.0 arasındaki fark nedir? teşekkürler.

• arkada_lar win.movie maker2 yi download edin gerçek kaliteli capture nas1l yap1l1r görün ben inanamad1m pinaccle -win dvr-ulead-powerdirector alay1ndan kaliteli capture yap1yor hepsini deneyen biri olarak bunu yaz1yorum. hcr40[dv camera]+1394+moviemaker2 bütün ihtiyac1n1z bunlar
  • Daha önceleri denemiştim ama. bi daha deneyelim. Belki bu sefer olur
  • anladım ki tam bir erim dedikleriniz çok uzak ama şu capture meselesi benim başımada dert. foumu merakla takip ediyorum
  • Hikaye bayağı uzamış galiba.

4 gb'den büyük dosya olmamasının sebebi sanırım bilgisayarınızın partitionları ile alakalı. yani diskiniz fat32 dosyalama sistemi ile format edilmiş. fat32 de 4 gb'den büyük dosya oluşturulamaz. yapmanız gereken ntfs convert.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.