Şimdi Ara

video kamera+capture+VCD+kaliteli görüntü+?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
17.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu günden yaklaşık iki ay kadar önce SONY TRV 33E video kamera aldım.[flag]
    Neyse biraz görüntü çektikten sonra bunları VCD yapmaya geldi. Aldığım yerdeki tezgahtar kaset başına 10.milyon istedi. Olay buradan sonra başladı zaten.[nerd]
    Bende düşündüm, elimde 4 tane DV kaset var. Kasetin bir bir günde bitiyor zaten. "İşyerindeki bilgisayarıma aktarıyım. Oradan nero VCD yapıyor." dedim. Ve kasetleri tek tek Celeron 800 gibi eski bilgisayarıma USB 1.1 ile aktardım. Tabi aktarırken görüntülerde atlamalar (frame deniliyor sanırım.) oluyordu. Herhalde bilgisayarda çözünürlük farkından dolayı atlıyor sanıyordum. Ama öle değilmiş.
    Bunun üzerine televizyon çekimleriyle ilgilenen kişilerle görüştüm, Bana bilgisayar performansının etkilediğini söylediler. Eh ne yapalım dedim. Ve düşünmeye başladım...
    Düşündüm taşındım, ve her hafta 10 milyon para verip kasetleri olduğu gibi düzenlemeden VCD yapıp seyretmektense, zaten bilgisayarım yok bi bilgisayar alayım da, evde rahatça (malum işyerinde hem iş hem özel olmuyor, zor oluyor) VCD yaparım dedim. [8)]
    Tanıdıklara bilgisayar topladığım bilgisayrcılara gittim ve (bu arada iki yıllık bir bilgisayar donanım okulunu bitirmiştim. Bilgisayarla alakam buradan itibaren başlıyor. yani 6-7 senedir.) oradaki arkadaşlar sana bir bilgisayar verelim memnun kalırsn dediler. Herkez bizi bilgisayarcı bilse de bilgisayar satanlar kadar bilgisayar parçlarının güzelliklerini ve kötülüklerini bildiğim söylenemez. Bizde onlar ne verdiyse bir bilgisayar aldık. Tabi benim az çok görüşlerimde uygun. [rockbnd]
    ASUS A7N8X-E Dual DDR & AMD 2600 XP & 256 MB 400Mhz RAM & 40 GB 7200 HDD & FX5200 ekran kartı & Dandik marka Modem. Bu arada Anakartın ieee1394 fireware çıkışı olduğu için tercih edildi.
    Vesselam bilgisayarı evde kurdum birde fireware kablosu eksik kaldı. onuda sipariş verdim. veeee... mutlu son...[baris] diyecektim.
    Taktım kamerayı bilgisayara. firewire kablosu ile tabi ki... ve capture yapmaya başladım. Görüntülerde atlama oluyor ama görüntü bozuk. Kare kare geliyor. [wand][wand][wand] Aman Allah'ım şimdi ben bu bilgisayarı boşuna mı aldım. Öfff öf.
    Daha sonra ne yapılır? Tabi ki internette dolaşılır. bilgi araştırılır? TV kartları, capture kartları, tavsiye ediliyor, yanısıra Ulead, Windvr gibi programlar da yanında kullanılması gerekiyor deniliyor. Sanal marketleri dolaşıyorum Capture kartları 250 $. O da en iyisi değil. en iyisi 1500 $ ve yukarıda. Bunlar olmadan olmaz diyorlar. Ya da Aver media. Neyse aradan iki ay gibi bir zaman geçti. tabi bu arada 20 günlük bir ara verdim ki AÖF sınavlarına çalıştım. Neyse bu günlerde öğrendim ki benim anakartın firewire portu ethernet girişi gibi bir portmuş, capture için o kadar da yetenekli değilmiş. Artık dün capture kartlardan Dazazle DV Clip diye bir kart var onu araştırıyordum çünkü dijital capture için oluşturulmuş diyordum o da bir port kartı dediler çıktılar. Oha dedim. ne yapacam yani.
    Bu arada başka bilgisayarcılar bir kaseti 3,5 milyona VCD yapıyorlarmış. Ben de kasetleri pahalı capture kartı almaktansa 3 milyon veririm evde VCD filmleri, editlerim diye düşündüm. Neyse bu sayfada forumları dolaşırken Eagle35 arkadaş (alıntı yapmayı daha öğrenemedim, ingilizcem zayıf ta) benim bilgisayarın firewire portu var. video kameramda DV olduğu için capture kartına ihtiyaç duymdan ben bu işi rahatça yapıyorum diyor. Tabi bu söylemden sonra benim aklım zaten karışık, temelli paça çorbası oldu. [?]
    Bilmem derdimi anlatabildim mi?
    Bir Avermedia kart alıp görüntüleri analog mu aktarayım -ki o zaman DV kameranın ne özelliği var diyeceksiniz doğrusunuz.- ? Yoksa şı firewire portu mu alayım -zaten portum var- ya da arkadaşlar ın dediği gibi yazılım bu işi çözer mi? İnanın ne yapacağımı şaşırdım. Şimdi 200$ - 300 $ daha vermek istemiyorum.
    Bu arada kamereayı direk televizyona bağladımmı görüntü harika. Ama bilgisarımda VCD yapıp televizyonda seyrettim mi midem berbat oluyor, gözlerim ağrıyor.
    Şimdi ben ne yapayım? görüntüyü en ucuza en kaliteli olarak (kamerayı dierekt bağladığım gibi) nasıl VCD yapabilirim. VCD iyi görüntü değildir demeyin, piyasada kiraladığım VCD kalitesinde olsa yeter.

• izmirde 2,5 milyona vcd yapılyolar.

çekimyaptıktan sonra böyle vcd yaptırabilirsin.

veya sony yetkili servislerine gidip durumu izah edersin. onlar kesin bi çözüm bulur.
  • Ben İzmir'de değilim. Isparta. burası kısıtlı mevki.
  • Bence bikaç program dene mesela ulead video studio -ulead media studio pro- yada pinnacle studıo
    bunlar profesyonele yakın yazılımlardır ben kullandım ama dv kameram olmadığı için capture denemedim..Birde ayarlarını incelemen denemelerle en iyi sonucu bulman lazım...kolay gelsin
  • Bu programları nereden bulabilrim.
  • DivX yapabilirsin. Bilgiğimiz VirtualDub programının capture özelliğini kullanarak. Hem öle pahalı karta falanda gerek yok, direk capture yapcaksın TV kartın olsun yeter aver media 98le bile oluo.
  • TV kartım yok. Anolog görüntü ile televizyon gibi net oluyor mu? Ayrıca benim VCD player'ım var. Onda seyretmek istiyorum. TV kartı olur diyelim, hangi marka hangi modeli tavsiye edersiniz. Şöyle 60-80$ civarını geçmemesi tercih olunur.
  • Üstad programları program satan kişilerden yada internetten sağlam bir bağlantın varsa indirebilirsin..ama amacın vcd kalitesinde capture yapmak ise usb ile bunu yapmış olman lazımdı...
    Bence tekrar usb ile bağla makineni yeni bilgisayarınla vcd kalitesinde capture yaparsın..
    Eski atlamalar sanırım celeron800 den dolayı oluyordur..bence dene
    ama uzun vadede dvd writer lar da ucuzlayınca kesin firewire olayını çözmen lazım gelecek ,
  • Dediler ki kameranın USB çıkışı USB.1. yani 2.0 değil. o yüzden hızlı olmuyor. Dediğiniz gibi program satan kişilerden program bulabiliriz. Ama tercihim internetten indirmek. Bağlantı problemi pek yaşamıyorum. Onun için dosya boyutu önemli değil. Tabi tam program tercihimdir.
  • SÖZÜN ÖZÜ:Avermedia

Walla en basiti git bi capture kartı al.Bu arada gördüğüm kadarıyla en iyi capture programı dr.divx.Onunla atarsın görüntüleri bilgisayara,sonra da tmpgency ile vcd yapar neroyla da yazarsın vcd'ni.Ha baya bi süreni alır o ayrı.Ben genelde divx olarak yedekliyorum görüntüleri.Bi gün için bir,bilemedin iki kaset yetiyor.
    Vcd yapmak istiyorsan görüntüyü 352x288 kaydet derim ben çünkü 320x240 dediğini gibi buğulu gözüküyor vcd de.Al bi tane tv kartı bütün işlerin görülsün.
  • arkadaşlar usb kablo ile resim aktarmada daha başarılı olursunuz..vcd de yaparsınız ama çok fazla görüntü kaybı olur ..arkadaşın ayni kamera bendede var ve gayet güzel kayıtlar yapıyorum..sistemim imzamda..bence birkaç deneme ve değişik yazılım sorunu çözer...capture kartına ihtiyacı yokkkkkkkkkkkkkk
  • yalnız benim ekran kartım oldukça güçlü belki onun ekstra faydası olabilir...
  • en büyük görüntü kaybı capture işlemi sırasında oluyo.Bulabildiğin programı dene,olmadı dr.divx ile dv'den kayıt yapar sonra vcd'ye çevirirsin.Yani doğru şimdi illa tv kartı gerekmez.Eagle,kullandığın programları söyle de fd32 telef olmasın ararken.
  • Bi de fd32'nin söylediği gibi 3,5 milyona vcd yapanlar var.Aman diyim uğraşmayın bunlarla,zaten capture olayı zahmetli ve sevgi isteyen bi iş,bi vcd verirler eline ya ses olmaz ya görüntü kayar kesin bi halt olur yani.Hele hele video kaset falan verdiysen vay haline.Uyarayim.
  • Hiç capture kartı almana falan gerek yok, Fire-wiredan marjinal olarak yetenkeli tek portta usb 2.0,
    Sorunun DV capture etmeden derhal vcd ye çavirmenden kaynaklanıyor, sıkıştırma ve capture sırasında problem çıkıyor lag oluşuyor, önce dv capture yap, problem olup olmadığına bak ondan sonra vcd formatına sıkıştır. Bir problem kalmayacaktır...
    Hala bu durum hasıl ise bilgisayarında yada kameran da bir problem var demektir. Ben bu yöntemle DVD yaptım hiç problem çıkmadı başlangıçta, codecler konusunda kararsız kaldım fakat standart codecleri kullanırsan bir problem çıkmayacaktır.
  • Analog capture düşünüyorsan capture kartı alabilirsin, pinnacle tavsiye ederim.
    Ulead in softwarei başarılı...
  • Asus A7N8X-DELUXE anakartım var ve Panasonic Mini DV kameradan DV Capture çok yaptım cam gibi kesinlikle sorun yok. Sendeki problemlere gelince
    1. Ulead Video Studio 7.0 veya üzeri bir sürüm kullan
    2. USB den aktarıp bide VCD yaparsan o görüntüden bişi bekleme
    3. O kadar para harcamışsın bi DVD yazıcı ve Birde Vestel DivX player al Filmleri Direk DV formatında Hard Diskine atıp sonra kayıpsız DVD ye aktar yoksa her zaman görüntü kalitesi düşer
    4. Birde Capture işlemi sırasında kesinlikle DV formatından başka bir format seçme sadece harici veya dahili video işleme kartları Real time encode yapabilirler Sen DV kayıt formatını seçtiğinden emin ol ben imzamdaki sistemle bu işi rahat rahat yapıyorum hmm bide Hard Diskinin hızı çok farkeder 5400 filansa atlama olabilir
  • Harddisk in hızı sadece zamanı etkiler kalite problemi yaramaz, onun dışında;
    +1 speed step
  • Direk dv kayıt yani AVI formatında kayıt ediyorum. Genede atlamalar oluyor. Bence bilgisayar performansı gibi oldu artık. Aklıma ne geliyor, harddiskim yavaş herhalde diyorum. Çünkü AVI dosya kaydetmek için saniyede 25 kareden 35 MB yer harcar diyor dergilerini birinde. Benim harddisk 7200 rpm ama saniyede 35 MB kaıt yapabilirmi, bilemiyorum. Şimdi ilk işim akşam şu benim bilgisayar bi format çekmek, ardından bi 98 kurmak. Şöle bomboş bir ramla deneyeyim bakalım, nası olacak kayıt.
    Bu arada bı kayıt işlemleri sırasında ekran kartının fonksiyonunu tam olarak anlayamadım. güçlü olması neyi değiştirirki?
  • Ham-Solo,
    +1 speed step
    ne demek?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.