Şimdi Ara

Virajlarda en çok güvendiğiniz sedanlar? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
0
Favori
8.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: acu___men

otoyolda yüksek hızlarda aynı anda girilen keskin bir virajda mondeo dengesini yitirip frene basıp yavaşlamak zorunda kalırken (büyük ihtimal esp yoktu o araçta), yeni corolla dizel d-4d vsc (esp) +trc versiyonlu araç hızını hiç azaltmadan ve dengesini yitirmeden devam etmiştir.

bence yol tutuş vsc vs gibi elektronik oyuncaklarla desteklenmezse fazla bir anlamı olmuyor.

quote:

Orjinalden alıntı: streptozotocinus

quote:

Orjinalden alıntı: A380

focus gibi viraja girecek araba yok ford üretene kadarda en iyisi focus olacak gibi çünkü dahaşu ana kadar focussınıfında kabiliyetli bir araba üretilmedi ford ne yaptıysa artık bişiler yapmış kabak lastikle bile araba oturaklı gidiyor akıl sır ermiyor
    verdigin parayı düşün aracın sınıfını düşün yaşını düşün 99 focus bile 2006 civicten megandan pejodan iyi yol tutar adamlar 8 sene önce bu işi çözmüş
    mondeoda aynı focus gibi iyi yol tutar alfa malfa hikaye vectrayıda rahatlıkla eker tabi bütün bunlar sürücüyede bağlı
    yiğidi öldürcen hakkını yemiyecen ford yapmış işte bükemediğin bileğe öpecen

focusları bende severim uzun yolda kullanma şansım oldu uludağa bile çıktım focusla ama yol tutuş kelimesi soyut kalıyor biraz biraz daha somutlaştırsana mesela;
    sağ tekerlek mıcıra girdiğinde gücü ön sola vererek seni mıcırdan çıkartacak bir sistem varmı focusta?
    karda yada mıcırda yada yağmurda patinaj yaptığı zaman gücü bir kesip bir vererek patinaj yapmasını önleyen bir sistem varmı?
    elektronik diferansiyel kilidi varmı yoksa sadece klasik mekanik bir diferansiyelmi var? yani focus virajların keskinliğini tayin edebiliyormu? mesela sağa doğru keskin virajda sol tekerleği daha hızlı döndürüp virajı daha az hissetmeni sağlayacak bir sistem varmı?
    esp deme ondan bahsetmiyorum o birçok araçta standart artık..

focusla ilgili bir ankara-istanbul yolculuğum yok ama ben meganla 160 ile döndüğümde virajları korkuyordum, bu arabayla 200ün altına hiç inmiyor ve hiç bir virajı hissetmiyorum, en son bayram yolculuğumda başım hiç ağrımadı bil bakalım neden eşim ve kayınvalidem, annem varken annem, yolda bana 500 kere yavaş derdi bu sefer hiç birşey demediler mışıl mışıl uyudular

bu 6lı sistem kendi sınıfı içinde sadece jettada var arkadaşlar, sözüm meclisten dışarı üst sınıf araçlardan bahsetmiyorum.....

• bir arkadaş alfa malfa hikaye demiş fakat 4 ay 156 1.6ts 6 ayda focus 1 kulandım fakat 150 km yi geçince alfanın ne demek olduğunu anlıyorsunuz. hiç kullanmamış yada 2 saat kullanmış arkadaşlar yalan yanlış bilgiler yazmayın.
    marka fanatizmi yapmıyorum şu anki arabam carisma hatta hiç memnun değilim
  • hocam yapma Allahaşkına, carisma şurda sayılanlardan inan çok üstün. tabi görüntü daha iyi olabilirdi.
  • hangilerinden? vede hangi sebeplerden?
    quote:

Orjinalden alıntı: VEDAT_06

hocam yapma Allahaşkına, carisma şurda sayılanlardan inan çok üstün. tabi görüntü daha iyi olabilirdi.
  • evet bazılarından üstün bir araba ama yol tutuş olarak mesela civicten daha iyi fakat manevra kabileyiti açısından bakarsak klasik bir aile otomobili
  • megane 2 sedanlarda virajda oldukca iyi
  • quote:

Orjinalden alıntı: dogus_83

megane 2 sedanlarda virajda oldukca iyi

• Audi a4 bide 17 inç jant ve continental sportcontact 2 lastik
  • megane II kullandım bi viraja connect teki gibi girdim arabanın arkası bir sekti bendede keçi inadı gazı bırakmadım arabanın kıçı zor viraja tutundu..focus ama mükemmel araba tabiri yerindeyse neyle girmek istiosan o hızda giriyor viraja çok sağlam yol tutuş var..ford cu oldğum için değil ama ford yol tutuş ustası..merso nun konforu nasıl meşhursa ford unda yol tutuşu
  • bizde şuan megane 2 full+full var.Gidici yakında Ama virajlarda kötü felan değil.Direksiyonu hissiz o ayrı.
  • ben bişi demiyorum artık gidin bir günlüğüne bi focus kiralayın binin bakın o zaman anlarsınız bende focus yok hatta ford yok uzun süre aynı arabaya binen biri değilim sürekli değiştiririm mecburiyetten dolayı

arabanın elektronik neyi var neyi yok onada bakmam binerim kullanırım araba bana kendisi der ben bu viraja giremicem diye belli eder yoksa arabada bilmem ne sistemi var diye ona güvenerek viraja girmem anlıcanız kulanımdan gelen tecrübe hepsi o
  • quote:

Orjinalden alıntı: dogus_83

megane 2 sedanlarda virajda oldukca iyi

-1
  • kardeş ben satış/pazarlamadaydım bir ilaç firmasında ürün uzmanı olarak çalıştım 10yıl boyunca kullanmadığım araç kalmadı focusdta kullandım meganda, daha sonra kendime astra aldım şu anda jettam var, bak ben nediyorum size 200ün üstünde istanbul-ankara arasındaki bütün virajlara girerim istisnasız diğer arabaların hiçbirisiyle mümkün değil burdan anlayın jettada focusta olan 4 bağımsız süspansiyonun aynısı var buna ilaveten espdir asrdir elektronik diferansiyel kilididir vs vs şu an ne kadar teknoloji mümkünse var virajlarda tekerlekler dengeli dönmez ise savrulursunuz klasik diferansiyelli arabalarla dörtlük bir yol tutuşu mümkün değildir yüksek hızlarda tekerlekler farklı hızlarda döner ve savrulursunuz bana inanmıyorsunuz gidin yetkili servisinize sorun zira bugün iyi markaların hepsinin d sınıfı ve daha üstünde araçları var hepsinde söylediğim elektronik diferansiyel kilidi var... ne diyebilirimki başka size

• arkadaşlar burada konuyu dağıtmak istemiyorum aşağıdaki forumda yorumlarınıza ihtiyacım var paylaşırsanız sevinirim..
    http://forum.donanimhaber.com/m_18237682/mpage_2/key_//tm.htm#18751594
  • Onu bunu bılmemde belkıde pederın aldıgı ve benıde memnun eden tek arac PEJO 407 massalah yola yapısıyor burun zaten alcak. Viraj kabıleytını deneme vırsatım olmadı ancak gecen arkadasımla gıderken 140 km falan sert anı dıreksıyon harektelrı yaptım dırek yola otuuryor.Onlarda sıfır toyota coralla aldılar kendısı dedı ben bu hızda yaprsam arkayı bırakıyor dedı
  • Funkmaster, belki biraz geç kalmış bir soru ama sormadan edemedim
    Verdiğin linkte accord 11. yani son sırada görülüyor. Oysa testlerde gayet iyi not almıştı. Bunun sebebi nedir acep?

quote:

Orjinalden alıntı: funkmaster

HANGİ OTOMOBİL HANGİ SEGMENTTE
    A: Citroen C2, Fiat Panda, Ford Ka
    B: Citroen C3, Fiat Punto, Fiat Palio, Fiat Albea, Ford Fiesta ve Fusion, Honda City, Hyundai Getz, Opel Corsa ve Meriva, Peugeot 206, Renault Clio, Clio Symbol ve Modus, Toyota Yaris, VW Polo
    C: Audi A3, BMW 1 Serisi, Citroen C4, Fiat Stilo, Ford Focus, Honda Civic, Hyundai Accent Era, Opel Astra, Peugeot 307, Renault Megane Sedan ve Megane HB, Toyota Corolla, VW Golf ve Jetta
    D: BMW 3 Serisi, Audi A4, Citroen C5, Ford Mondeo, Jaguar X-Type, Mercedes C, Opel Vectra, Peugeot 407, Renault Laguna, VW Passat
    E: BMW 5 Serisi, Jaguar S-Type, Peugeot 607
    F: BMW 7 Serisi, Jaguar XJ, Mercedes CL, VW Phaetoh
    G: BMW 6 Serisi, Jaguar XKR, Mercedes SL ve SLK, Porsche Carrera
    SUV: Jeep Cherokee, BMW X3 ve X5, Honda CR-V,
    MPV: Mercedes B, Renault Espace, VW Sharan

Kaynak:
    http://www.araconline.com/h/haber.asp?id=4139

Bu da d segmenti araçların yol tutuş testi:
    http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi müco77 -- 1 Kasım 2007; 11:12:40 >

• hepsi kuru gürültü iş şöförde focus iyimi yol tutar lastiği geniş yere yakın olan araçlar iyi yol tutar yanaklar ince 45 40 35 falan yoksa focus nerden yol tutacak neye göre bunu ispatladılar saçmalık derim
  • benim önceki arabam astra idi çok memnundum babam yüsünden deiştirdik.astranın yol tutuşunu biliorum o yüzden çok ii diebilirim ayrıca başıma gelen bir olay burdaki sert virajlardan birine ben genelde 170 gibi bir hızla giriyordum o virajı 150 le dönen bie megan sedan virajı alamadı karşıdan gelen minibüse kafadan girdi 2 kişi ölümden döndü....
  • volvo s40 derim ben
  • quote:

Orjinalden alıntı: gacara_53

hepsi kuru gürültü iş şöförde focus iyimi yol tutar lastiği geniş yere yakın olan araçlar iyi yol tutar yanaklar ince 45 40 35 falan yoksa focus nerden yol tutacak neye göre bunu ispatladılar saçmalık derim

senin kafayla düşünülürse şahine veya torosa 225lik ince yanak lastik taktınmı arabayıda alçat birde arabayı şumayere verdinmi virajda sollamayacağı mersedes bmw kalmaz
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.