Şimdi Ara

vista x64 yüklemelimiym??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar selam öncelikle, sistemim tam olarak imzamda yazıo ama ben genel olarak bazılarını gene yazayım buraya. şöyle ki;

- Amd Athlon64 x2 5600+ 2.8 Ghz işlemci
    - Sparkle 9600 GT 512 MB ekran kartı
    - 3x1 GB Kingston hyperx 800 Mhz Ram (2 hafta içinde 1 GB daha alıp 4 GB yapmayı dusunuorm, ramler dual özellikli bu arada..)

pcyi genel olarak oyun, film için kullanıyorum. şuan vista home premium sp1 32bit var, sizce 64 bit e geçsem ne gibi fark olur yada olur mu? performans artışı vs.. geçiceğime değer mi yani? birde illaki ultimate x64 mü yüklemeliyim yoksa home premium x64 yüklesem aynı performansı alırmıyım? fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirm arkadaşlar şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tallgaaa -- 12 Mart 2009; 21:37:48 >

• sistem açılış ve kapanışında pek fark yok.ama kullanırken daha stabil bir sistem elde edersin 64 bitte.4 gb ram kullanacaksan 64 bite geçmeni tavsiye ederim.ama 64 bitte driver sorunları yaşaman olası.önce driverlarının 64 bit sürümü olup olmadığını incele.ayrıca 32 bitte çalışan bazı programlar 64 bitte çalışmayabiliyor.onada dikkat etmen gerek.
    örneğin bazı image okuma programlarını yükleyemiyorsun sisteme.ama alternatif prgoramlar mutlaka oluyor.
    biraz uğraşırım diyorsan yükle.ama başım ağrımasın diyorsan 32 bitte kalman daha doğru olur.
    bu arada ultimate kurmak zorunda değilsin,homepremiumda iyi çalışıyor.
  • yorum için teşekkürler, driverları kontrol etmedim daha ama onları incelicem. image programı olarak sadece photoshop cs3 kullanıorm zaten. denerim sorun cıkarsa donerim 32bit e. denemeden kesin bi sonuc elde edemeyiz sonucta
  • tabi denemek en iyi öğrenme yöntemi. photoshop ta sorun yok onu rahat çalıştırırsın.bir sorun olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.kolay gelsin şimdiden.
  • arkadaşlar ben 64 bit vistayı beğendim.32 vista beni deli etti.inanın yazılımlar xp de kullandığım 32 yazılımlar 64 bit vistada daha sorunsuz çalışıyor.
  • bende birazdan x64'e geciyorum umarim sorun yaşamam
  • geçitikten sonraki performans farkı, donanım uyusmazlıgı vs dusuncelerini belirtirsen sevinirm
  • daha gecemedim ilk denememde kuramadim :S dvd'yi ilk okudu sonra anlamadim uzun süre bekledi boş sayfada bende kapattim.
  • ewt arkadasim bende 1 gün beklemeden sonra vista 64bit'i kurmus bulunuyorum.
    Şuanda gayet iyi. 32 bitle arasinda ben fark göremedim. aynı gibi. 32bitte yükledigim programlarin aynılarini yükledim sorunsuzca kurdu.
    bir tek metin belgelerini *DİZ olarak gördü onuda anlamadim. uygun programi sec diyip metin belgesiyle actim.

bunlarin dısında hicbirsey farkli deil. şuan gayet güzel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.