Şimdi Ara

VOSVOS ÖNEMLİYMİŞ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR BEN 1974 MODEL VW1303 S İLE 65 BEYGİR EN FAZLA DÜZ YOLDA 130 KM/H YAPABİLİYORUM HERŞEY BENİM LEHİME OLSA RÜZGARI ARKAMA ALSAM 145 İ GEÇMİYOR NE YAPABİLRİM BEN DÜZ YOLDA 150Yİ YOKUŞ AŞAĞI RÜZGAR ARKAMDAYKENDE 165 İ GÖRMEK İSTİYORUM LÜTFENFİKİR VERİN.

• bence gayet iyi... ama biraz modifiye et .... hava filtresi . eksoz.vs...
    benzin katkısı kullanabilirsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 4 Mayıs 2008; 22:42:02 >
  • karburator bogazını genişlettir
    büyük boğazlı minarelli karburator bulabilirsen koy
    tevzi makarası ile filanda oynanabilir
    ama çokta beklentin olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pure-german -- 4 Mayıs 2008; 22:43:51 >
  • 130 gayet iyi bir hız zaten 130 da iken içerideki titreşimle böbrek taşı düşürtür vosvos adama
  • 165 i görürsen durduramazsın o arabayı
    ama kampsamlı bir modifiye yaparsan (frenler,süspansiyon,şanzıman) otoban faresi olur
  • Allaha akıl fikir versin kardeş ne diyim
  • dostum 160 la giderken seni güvenli durdurabilecek frenlerin var mı?
  • sizin görmek istediğiniz başka şeylerde var anlaşılan.

• arkadaşlar 74 model vosvos 160 yapar ..arkadaş o potansiyeli gördüğü için merak etmiş sormuş zaten .. biraz uğraşssa yaptırırda
    o arabada porschenin genleri var .merak etmeyin dururda üstelik güvenlide durur ..bizim yerli arabalar gibi kibrit kutusu gibi bir manevra yeteneğinden çok daha üstündür manevra kabiliyeti

şu sesi hiçbir aracın sesine değişmem ..bu vosvos fena hastalıktır söyleyeyim dişe kan değmeye gör
    arabayı aldım 135 bin liraya eski para 1 milyarda masraf ettim o şanzumanını yaptırdım 9 volttu 12 volta çıkartırdım motoru rektefiye ettirdim
    porscheydi porsche izmire gidip gelirdim mersinden .. çok tatlı araçtır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pure-german -- 4 Mayıs 2008; 23:01:28 >

• quote:

Oncelıkle sunu belırteyım. Aracınızda yapmıs oldugunuz hız 1303 ler ıcın (1.6) normal hız lımıtıdır. 65hp dedıgınıze gore aracınız 1.6 motor. Maksımum hızınız belırleyen bı ıkı faktor var onu belırteyım. Aracınızda bulunan karburator temız mı yada tam olarak ıslevını yerıne getırıyor mu? Yeterlı benzın akısı saglanamıyor ıse arac hızını korumakta zorlanacaktır. Burda sorun yok ıse sanzımanınızı bılmek lazım AS kodlu sanzıman mevcut ıse duz yolda hızınızın 140-150 cıvarı olması gerekır. Ancak AT serısı bır sanzımanda aracnızın son hızı yaklasık 10 km kadar dusecektır. Ama 1 ve 2 vıteste aracın esneklık degerı artacaktır.
    Bırde aracınız 30 kusur yasında olan ve metal yorgunlugu hat safhada olan bır arac. Fazla zorlamayalım. Motorunuz hava sogutmalı oldugu uzun soluklu suruslerde blok catlaması ve ya sılındır kapagı catlaması sorunu yasayabılırsınız. Ve araıcınızın agırlık dengesı esıt dagılımlı olmadıgı ıcın frenleme anında dalma yapabılır. Ama aracınızın motorunda ve az once bahsettıgım kısımlarında sorun yok ıse 160km gormenız gerekır duz yolda. Unutmayın vosvosunuza nasıl davranırsanız o sıze o sekılde hızmet verır

Hocam kusura bakma dıger tarafta yazmıstım ama burda da belırtmek ıstedım. Ayrıca dıreksıyon kutusu ıle ılgılı de belırttıgın 3-4 cm bosluk normal degerdır. Ama ıstersen ustan ıle bır konus dıresıyon kutusu uzerındekı ayar vıdasında sıkarak o oynamayı azaltabılır ama bu seferde dıreksıyon sertlesecektır. Unutmadan bır de vosvosların cogu ÖTV ındırımınden dolayı hurdaya gıttıgı ıcın arac hurdası satın alan yerlerde dıreksıyon kutusu bulman mumkun. Bırde Ford taunusların dıreksıyon kutusu bu araclara ufak degısıklıklerle uyum saglamakta. Bırde ıyı bır tornacı bulursan dıreksıyon kutusunun ıcı acılarak ıcerısındekı dıslının yenı bır tanesını yaptırabılırsın. Ama sunu belırteyım dedıgım gıbı bu bosluk normal degerler ıcerısındedır.
    Guzel gunlerde bınmenız dılegıyle.

• Böyle bisi olabilir...

VOSVOS ÖNEMLİYMİŞ

VOSVOS ÖNEMLİYMİŞ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuberlin -- 4 Mayıs 2008; 22:51:36 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.