Şimdi Ara

wi-fi özelliği kazandırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar adsl modemimde wireless özelliği yok. bu alet yardımı ile modemime wireless özelliği kazandırıp interneti dağıtabilirmiyim ?
    http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Mini-USB-WiFi-150Mbps-Wireless-Adapter-150M-LAN-Card-802-11n-g-b-with/1171306220.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersen -- 22 Eylül 2014; 22:51:29 >

• senersen kullanıcısına yanıt
    bu alet ile modemine wifi özelliği kazandıramazsın. bu aleti bilgisayarına bağlarsın. bilgisayara ethernet ile verdiğin interneti bu alet sayesinde bilgisayarın üzerinden kablosuza çevirebilirsin. bilgisayar kapanınca wifide kapanır. yani şöyle düşün. nasıl akıllı telefonu modem yapıp internetini paylaşıyorsun. bunun gibi bilgisayarı modem yapıp paylaşmış olacaksın. eğer laptop un varsa bu aleti almanada gerek yok. laptopa gelen kablolu interneti kablosuza çevirip laptop üzerinden de dağıtabilirsin.
  • alman gereken cihazın adı router. Kabloyla alırsın, kablosuz dağıtırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OstotheK

alman gereken cihazın adı router. Kabloyla alırsın, kablosuz dağıtırsın.

peki yan komşunun wirelessinden neti masaüstü bilgisayarımda kullanmak için ne almam gerekli? kabolsuz gelyor router bu işi görür mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersen

quote:

peki yan komşunun wirelessinden neti masaüstü bilgisayarımda kullanmak için ne almam gerekli? kabolsuz gelyor router bu işi görür mü?

kablosuzu kablolu yapmak istiyorsan AP alırsın. Ap'nin kablosuz ağını, ap üzerindeki portları kullanarak masaüstüne kablolu olarak alırsın. Yahut masaüstü bilgisayarına kablosuz özellik kazandıracak PCI yahut USB bir adaptör alıp, komşunun kablosuzunu yine kablosuz olarak kullanabilirsin.
  • quote:

quote:

quote:

kablosuzu kablolu yapmak istiyorsan AP alırsın. Ap'nin kablosuz ağını, ap üzerindeki portları kullanarak masaüstüne kablolu olarak alırsın. Yahut masaüstü bilgisayarına kablosuz özellik kazandıracak PCI yahut USB bir adaptör alıp, komşunun kablosuzunu yine kablosuz olarak kullanabilirsin.

peki dostum almam gereken cihazın tam adını yazarmısın nette biraz araştırayım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

peki dostum almam gereken cihazın tam adını yazarmısın nette biraz araştırayım.

Masaüstü pc'ye wireless özelliği kazandırmak istiyorsan bunu :

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-tl-wn751nd-150-mbps-n-kablosuz-2dbi-degistirilebilir-antenli-wps-destekli-32-bit-pci-adaptor/productDetails.aspx?productId=bd303414&categoryId=103939&SKU=BD303414

alabilirsin. Ama bu PCI bir karttır, yani anakartında PCI slot olması gerekiyor. Yeni anakartların bazılarında PCI bulunmadığı için bunu hatırlatmak istedim.

PCI slotun yoksa bunu alabilirsin :http://www.hepsiburada.com/liste/dark-rangemax-150mbit-80211b-g-n-wireless-n-5dbi-antenli-kablosuz-usb-adaptor-dk-nt-wdn150hpbt5/productDetails.aspx?productId=bd300015&categoryId=103939&SKU=BD300015

Acess Point için de hepsi işini görecektir.

• tp lınkınkın tl-wn823n modelını aldım. tam 4 gundur baglanmaya calışıyorum desktopumla ama nafıle. tplınk teknık destegı 4 kere aradım onlarda cozemedıler. 3 diş çekmesine rağmen bağlantı kurulmuyor. acaba dedim win7 de problem olabilir bastım formatı gene çekmedi. pazartesi iade edecem aleti. önerebileceğiniz daha güçlü bir model var mı ? ttnete her ay 100 tl vermekten kurtuldum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.