Şimdi Ara

WİN 7 X64 $RECYCLE.BIN DELİRECEĞİM....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dahili hdd 4 parça ve iki tanede usb hdd var elimde. Dahili hdd tüm bölümlerde ve usb hdd lerde aynı klasör var ve ne yaptıysam silemedim. İnternette çok araştırdım ama net sonuc elde edemedim. Hdd içindeki $RECYCLE.BIN klasörü içinde S-I E-I 0234........................... gibi görünen bir klasör mevcut. Bu konuyu bilen arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler...

• http://forum.donanimhaber.com/m_41664016/mpage_1/f_/key_//tm.htm

$RECYCLE.BİN konusunu inceleyiniz.

Bahsi geçen klasör ''Geri Dönüşüm Kutusuna'' bağlı bir Windows Log dosyasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 26 Ekim 2010; 22:53:50 >
  • Söylediğin yere baktım daha başka bir çok yere baktım ama tatmin edici cevaplar bulamıyorum.
  • Kullanmış olduğunuz işletim sistemlerinin tümünde bu klasör yer almaktadır. Herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Bu klasörler göz önünde genellikle bulunmayan klasörlerdir. Klasör seçeneklerinden, ''Gizli Dosya ve Klasörleri Gösterme'' seçeneğini seçip, Uygula, Tamam.

En azından bir sorun oluşturmadığını bilmeniz şu an için yeterlidir.

Elbette, Autorun.inf bir zararlı yazılım bu klasör adı altında dosya oluşturmuş olabilir. Combofix ile taratabilirsiniz. Ancak bir sonuç çıkmaması oldukça normaldir.
  • HDD dört parça ve 2 tane usb hdd var elimde hepsinde aynı klasor var ve film seyretmek için usb hdd lcd tv ye bağladığımda klasorler içinde bu klasorude goruyorum ve sinir ediyor beni. İçinde de S-1 E-01 234..... gibi uzup giden bir dosya gorunuyor hepsinde bazılarında iki tane felan var. Yani sorun teşkil etmediğini anladım ama en azından taşınabilir disklerimde olmasın istiyorum.
  • Muhtemelen HDD'niz de film veya dizi barındırıyorsanız, $RECYLE.BİN klasöründeki bu uzantı bir dizinin S (Season) 1- E ( Episode ) 1,2,3,4 uzantısıdır. Silmek istediğiniz bir dosya RECYCLE.BİN klasörü içerisinde barınacağından dolayı bu klasör oluşmuştur.
  • evet filmler bu şekilde isimli ne yapabilirim peki bu durumda
  • Evet arkadaşlar virüs mü sistem dosyasımı derken 4 parçalık hdd mi tamamen formatladım 2 parçaya indirdim sıfır win7 x64 kurdum. Ve yine var yine var... Bundan kurtuluş olmadığını ve virus olmadıklarını öğrenmiş olduk.
  • O klasör sistem klasörüdür zaten. İstediğin kadar format at sistemle beraber tekrar yüklenecektir. O klasör çöp kutusunun yerine tutulur.
    Mesela harddiskin 2 bölümden oluşmus diyelim c ve d .
    C ve D RECYCLE.BİN klasörü vardır. Dden dosya yada klasör sildiğinden sistem kurulu bölümün çöp kutusunda duruyor gibi görünür ama o aslından kısayol gibidir. Geri yükle dediğinde dosya D deki çöp kutusundan geri yüklenir. Böylece hız kazanmış olur. Daha performanslı olur pc.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.