Şimdi Ara

Windows 7 Ultimate açılış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İşlemci Markası : Intel
    İşlemci Tipi : Intel Core i7
    İşlemci Hızı : İ7-3610QM - 2.3 GHz Turbo Boost ile 3.3 GHz'ye kadar
    İşlemci Cache : 6 MB
    Ekran Boyutu : 15.6
    Ekran Çözünürlüğü : 1920x1080
    Ekran Kartı : Nvidia
    Ekran Kartı Belleği : 2 GB
    Grafik İşlemcisi : NVIDIA GeForce GT 650M
    Sistem Belleği : 8GB
    Bellek Tipi : 1600 MHZ DDR3
    Max Bellek : 8 GB
    Disk : 1 TB

Sistemine sahip laptopumda windows 7 ultimate yüklü ama tamamen kullanılabilir hale tam 10 dakıkida gelıyor. Nedeni nedir? acaba

Edit: Tamamen kullanılabilirden kastım. masaüstü açıldıktan sonra skype powerıso benzerı programlarında sağ alttaki gizle bölümüne simgelerinin gelmesi.

• Baslat/Calistir/msconfig ENTER

Baslangic bolumunden tanidik gelen elle yuklenmis sistemi temsil etmeyen herseyin isaretini kaldir kaydet kapat.Uzay ussu degil ki Laptop bu en krali bile en dandiktir Masaustu pc ile karsilastirmayin laptoplari dandik olduklari kadar islevleri de berbattir sus kopegi gibiler sirin ama icrat 000000000.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Legends

Baslat/Calistir/msconfig ENTER

Baslangic bolumunden tanidik gelen elle yuklenmis sistemi temsil etmeyen herseyin isaretini kaldir kaydet kapat.Uzay ussu degil ki Laptop bu en krali bile en dandiktir Masaustu pc ile karsilastirmayin laptoplari dandik olduklari kadar islevleri de berbattir sus kopegi gibiler sirin ama icrat 000000000.

Laptoplar da bilgisayardır.Bu kadar kötülemenizi anlayamadım.Sonuçta i7 işlemci takılı bahsettiğiniz laptopda.Hadi olsun olsun i5 3570k kadar performanslı olsun.Bu da işlem gücünde masaüstü pcyi geçmek demek.Tamam belki 5400 rpm disk var ama benim pc 1.5 dkde açılıyorsa laptopda 3 dkde açılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Saintvictims

Notebook Markası : Asus
    İşlemci Markası : Intel
    İşlemci Tipi : Intel Core i7
    İşlemci Hızı : İ7-3610QM - 2.3 GHz Turbo Boost ile 3.3 GHz'ye kadar
    İşlemci Cache : 6 MB
    Ekran Boyutu : 15.6
    Ekran Çözünürlüğü : 1920x1080
    Ekran Kartı : Nvidia
    Ekran Kartı Belleği : 2 GB
    Grafik İşlemcisi : NVIDIA GeForce GT 650M
    Sistem Belleği : 8GB
    Bellek Tipi : 1600 MHZ DDR3
    Max Bellek : 8 GB
    Disk : 1 TB

Sistemine sahip laptopumda windows 7 ultimate yüklü ama tamamen kullanılabilir hale tam 10 dakıkida gelıyor. Nedeni nedir? acaba

Edit: Tamamen kullanılabilirden kastım. masaüstü açıldıktan sonra skype powerıso benzerı programlarında sağ alttaki gizle bölümüne simgelerinin gelmesi.

Kendin soylemissin zaten kardeşim o sag altta çıkan programları msconfigden başlangıç bolumunden kaldır açılışta okadar programa gerek yok skype falan...

• Tamam ilginize teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saintvictims

Tamam ilginize teşekkürler

aradığnız herşey windows 7 ana konumda var. combofix yapılışı , format nasıl atılır , bakım onarım programı , hdd sıfırlama , full hd film izlemek ve birçokşey bu konuda mevcut

★WİNDOWS 7 (ANA KONU)-SORULAR & İPUÇLARI & RESİMLİ ANLATIMLAR ★ konusu açıldı

http://forum.donanimhaber.com/m_81533174/f_//tm.htm

Windows 7 Ultimate açılış

• quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

quote:

Laptoplar da bilgisayardır.Bu kadar kötülemenizi anlayamadım.Sonuçta i7 işlemci takılı bahsettiğiniz laptopda.Hadi olsun olsun i5 3570k kadar performanslı olsun.Bu da işlem gücünde masaüstü pcyi geçmek demek.Tamam belki 5400 rpm disk var ama benim pc 1.5 dkde açılıyorsa laptopda 3 dkde açılır

Bilgisayar bilgin olsaydi bunlari demezdin eminim.Sen istersen bir laptopa i500 Tak belkide 2990 Da cikacak yinede o bir pc degildir o bir seyyar yazar kasadir nekadar oyun icin veya baska isler icinde gelistirilenler cikarilsada bir laptopu bir masaustu pc ile kiyaslamak bilgisizliktir.

Sana soyle sorim sen dusun.

Hangi laptopun ISINMA sorunu yok ?

Hangi laptopun Garantisi suresince hic garantiye ihtiyaci yok ?

Hangi laptopun asaga yukari masaustunde ayni donanimlarla oldugunu var sayarsak asaga yukari performans bakim ISI ve hizi esittir ?

Sadece su 3 soruyu bi dusun laptoplarin cikma sebebini de arastir pc degil onlar not defteri zamanla ustlerine koyabildikleri arttirabildikleri ufak defek seylerle oyun icin yok bilmemne icin yapmis olsalarda Dunyanin en iyi laptopunuda alsan yapilabilen en iyi masaustu ile kiyaslanamayi birak en iyi 100 Masaustu pc ye bile yaskalasamaz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

quote:

Bilgisayar bilgin olsaydi bunlari demezdin eminim.Sen istersen bir laptopa i500 Tak belkide 2990 Da cikacak yinede o bir pc degildir o bir seyyar yazar kasadir nekadar oyun icin veya baska isler icinde gelistirilenler cikarilsada bir laptopu bir masaustu pc ile kiyaslamak bilgisizliktir.

Sana soyle sorim sen dusun.

Hangi laptopun ISINMA sorunu yok ?

Hangi laptopun Garantisi suresince hic garantiye ihtiyaci yok ?

Hangi laptopun asaga yukari masaustunde ayni donanimlarla oldugunu var sayarsak asaga yukari performans bakim ISI ve hizi esittir ?

Sadece su 3 soruyu bi dusun laptoplarin cikma sebebini de arastir pc degil onlar not defteri zamanla ustlerine koyabildikleri arttirabildikleri ufak defek seylerle oyun icin yok bilmemne icin yapmis olsalarda Dunyanin en iyi laptopunuda alsan yapilabilen en iyi masaustu ile kiyaslanamayi birak en iyi 100 Masaustu pc ye bile yaskalasamaz.

Al işte Bi fanboy daha

Laptoplar ile masaüstü bilgisayarlar birbirinden çok farklı cihazlar değildir.Şöyle düşünebilirsin all in öne pcler ile laptoplar birbirine benzer çünkü kompakt bir tasarıma sahiptir.Fakat all il öne pcler not defteri değildir.Belki dediğin tablet pcler için söylenebilir fakat tablet pclere haksızlık olur.Yani taşınabilir olmanında bir bedeli var sonuçta...

Ayrıca ben laptop sahibi oldum daha önce.Oyunlar ve ısınma konusunda haklısınız fakat bilgisayarın açılma performansı masaüstü pclerden on kat daha kötü değil

• zwanzig kullanıcısına yanıt
    Sen ne dersen de faboy mus zart zurt hava gazi hepsi.Eger cikip laptopu oyun pc si olarak gorursen ben senin bilginden suphe ederim ya hic bisey bilmiyorsun yada ne ogrendiysen ne bilyorsan hep yalnis ogrenmisin.Sen git kime istersen anlat bu hikayelerini diyorum hep diyorum bikmicam da demekten Foruma bak Teknik destek bolumune acilan her konuyu incele %80'i laoptlarin sorunlariyla ilgili diyerleri Masaustu ama ya kablo ya format sonrasi driver sorunu mavi ekran v.s basit sorunlar.Egri oturup duz konusmak lazim laptop oyun icin yaratilmadi performansi daima yerlerde ve hicbir zamanda cikis sebebini unutmamak lazim laptop tarihini incele.O gunden bu gune sen ve seningibileri daha iyi soymak icin o minacik kutunun icine sunu bunu koyduk oyunlar artik oynanabiliyor gelin paranizi verin bize die reklam yapip ardindan burda aglaniyor herkes su oldu bu oldu olucak tabi kasiyo isiniyo ne bekliyordun ? Kendimizi kandirmayalim laptop dedigin sey PC olarak gormiceksin PC ozentisi olarak goruceksin is yapmak icin harika oyun icin berbat bir icat.

• quote:

Sen ne dersen de faboy mus zart zurt hava gazi hepsi.Eger cikip laptopu oyun pc si olarak gorursen ben senin bilginden suphe ederim ya hic bisey bilmiyorsun yada ne ogrendiysen ne bilyorsan hep yalnis ogrenmisin.Sen git kime istersen anlat bu hikayelerini diyorum hep diyorum bikmicam da demekten Foruma bak Teknik destek bolumune acilan her konuyu incele %80'i laoptlarin sorunlariyla ilgili diyerleri Masaustu ama ya kablo ya format sonrasi driver sorunu mavi ekran v.s basit sorunlar.Egri oturup duz konusmak lazim laptop oyun icin yaratilmadi performansi daima yerlerde ve hicbir zamanda cikis sebebini unutmamak lazim laptop tarihini incele.O gunden bu gune sen ve seningibileri daha iyi soymak icin o minacik kutunun icine sunu bunu koyduk oyunlar artik oynanabiliyor gelin paranizi verin bize die reklam yapip ardindan burda aglaniyor herkes su oldu bu oldu olucak tabi kasiyo isiniyo ne bekliyordun ? Kendimizi kandirmayalim laptop dedigin sey PC olarak gormiceksin PC ozentisi olarak goruceksin is yapmak icin harika oyun icin berbat bir icat.

Hocam siz benim yazdıklarımı okumadan mı cevap veriyorsunuz ?

Ben işlem gücü dedim , açılış süresi dedim.Taşınabilir olmanın da bir bedeli var dedim.
    Siz kendinizi biraz kaptırdınız sanırım.Ben oyun performansında geçer masaüstü pc almak m*llık demedim ki.Öyle düşünsem pc toplamaz laptop alırdım.
    Fakat günümüz laptopları not defteri olmaktan çıktı artık.Bunu kabul etmek lazım.Bir laptopta dx11 destekli bir oyunu bile açmak bir başarıdır.Çünkü o laptoplar benim lcd monitörümden hafif ve küçükler.Masaüstü pcler candır.Sağlam güçlü ve güvenilirdir.Yüksek performanslıdır.Fakat hantal ağır ve taşınamaz olması eksikliktir.Herkes g*günde cep telefonu (!) ile gezerken evde bir canavar yatması hiç hoş değil.
    Oyun delisi adam da zaten bu yüzden masaüstü alıyor.Arada Bi oyun oynarım diyen ve bilgisayarlardan anlamayan insanlar ise 2 cigabayt ekran kartlı laptop alıyor.Kimse benim bilgimi sınamaya kalkmasın.Burada bir şeyler yazıyorsak arkasında gözlem ve araştırma yapan bir birey var.

Aynı şeyleri düşündüğümüzü tahmin ediyorum.Eğer yazdıklarımı bir daha incelerseniz aramızdaki iletişimde bir kopukluk olmayacağını düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.