Şimdi Ara

Windows 7 Yükleme sorunu lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar.Acer 5742G modelinde dizüstüm var.işlemci i5 64 bit,ekran kartı gt 420m 2 gb,ram 3 gb 1333 mhz,500 gb hdd falan filan.Aldığım günden beri(şubat 2011) üstünde orjinal windows 7 home premium yüklü.Dvdsini vermediler ama Acer Recovery Manager diye birşey var onun sayesinde ilk üretildiği gibi oluyor işletim sistemi kayıt defteri falan hep sıfırlanıyor.(sıradan fabrika ayarlarına dönüştürme değil).Bildiğiniz format Win7 yine orjinal kalıyor tabi.Çakılı Windows 7..
    Elimde Mac7Lion Ultimate var çok güzel hazırlanmış bir windows7 tescilli md5ler üzerine kurulmuş.64 biti ve 32 biti var.
    Soru 1 : Bunlardan birini yüklediğimde yine eski windowsuma dönme şansım olur mu ?
    Soru 2 : Cihaz 64 bit 32 bit yüklersek acayip davranışlar sergiler mi uyar mı yani ?
    Soru 3 : Ya da normal ultimate var elimde altındaki product code ile orjinalleştirebilir miyim?

• 1- Biraz uğraşarak evet ; recovery bölümünü uçurmamak şartıyla (Yüklediğiniz yeni w7, recovery bootun görünmemesine sebep olabilir)

2-gereksiz olur

3-Hayır: herhangi bir ultimate key ve cert. girerseniz makine kabul eder(Çünkü biosunuz slic 2.1 modlu bios): microsoft hiç bir zaman farkedemez (cihaz ellerine geçmediği sürece) ama illegal olur. + Driver sorunu yaşama ihtimali olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 25 Aralık 2011; 23:41:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

1- Biraz uğraşarak evet ; recovery bölümünü uçurmamak şartıyla (Yüklediğiniz yeni w7, recovery bootun görünmemesine sebep olabilir)

2-gereksiz olur

3-Hayır: herhangi bir ultimate key ve cert. girerseniz makine kabul eder(Çünkü biosunuz slic 2.1 modlu bios): microsoft hiç bir zaman farkedemez (cihaz ellerine geçmediği sürece) ama illegal olur. + Driver sorunu yaşama ihtimali olabilir.

Cevaplarınız için teşekkürler 1 sorum daha olacak.Elimde 4-5 tane windows 7 sürümü var laptop için sata desteği falan lazım galiba.elimdeki dvdlerin satalı olup olmadığını nasıl anlarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: pellegra

quote:

1- Biraz uğraşarak evet ; recovery bölümünü uçurmamak şartıyla (Yüklediğiniz yeni w7, recovery bootun görünmemesine sebep olabilir)

2-gereksiz olur

Cevaplarınız için teşekkürler 1 sorum daha olacak.Elimde 4-5 tane windows 7 sürümü var laptop için sata desteği falan lazım galiba.elimdeki dvdlerin satalı olup olmadığını nasıl anlarım

ben direk cddeki dosyaları hafıza kartına ya da flash belleğe atıp yüklüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: gastly06

quote:

quote:

2-gereksiz olur

ben direk cddeki dosyaları hafıza kartına ya da flash belleğe atıp yüklüyorum.

Usb den format ha.Duydum ama hiç yapmadım biraz araştırmam lazım size yazarım tekrar

• Win7 lerde sata desteği mevcut her sürümde var.USB den format atmak gerçekten iyi bir olay.Denemelisin Windows 7 USB download tool.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainman244

Win7 lerde sata desteği mevcut her sürümde var.USB den format atmak gerçekten iyi bir olay.Denemelisin Windows 7 USB download tool.

Teşekkür ederim yorumlarınız için ancak format atarken gizli bölümü yani recovery partitionu nasıl koruyabilirim
  • Herşeyi çözümledim arkadaşlar format atarken alan gözüküyor zaten.Güzel bir windows 7 kurulumu oldu 2 gb ve üstü ram varsa direkt ultimate x64 kurun iyi günler
  • quote:

Herşeyi çözümledim arkadaşlar format atarken alan gözüküyor zaten.Güzel bir windows 7 kurulumu oldu 2 gb ve üstü ram varsa direkt ultimate x64 kurun iyi günler

hayırlı olsun
  • quote:

quote:

Herşeyi çözümledim arkadaşlar format atarken alan gözüküyor zaten.Güzel bir windows 7 kurulumu oldu 2 gb ve üstü ram varsa direkt ultimate x64 kurun iyi günler

hayırlı olsun

teşekkür ederim :)
  • quote:

quote:

quote:

hayırlı olsun

teşekkür ederim :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.