Şimdi Ara

Xbox deneyimlemek istiyorum ama kafamda çok soru var

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaklaşık olarak son 10 yılımı Sony PS3 - PS4 ile geçirdim, geçenlerde bir arkadaşımda Forza Horizon 4 gördüm, açıkcası uzun zamandır herhangi bir oyundan bu derece etkilenmemiştim. Bu platformda işler nasıl yürüyor hiç bilmiyorum, birkaç sorum olacak, aydınlatabilirseniz çok sevinirim

1 - Xbox One X 1TB fiyatları piyasada çok fazla farklılık gösteriyor, bu cihazın birden çok versiyonu mu var? Örneğin; Vatan'da 1TB Standart Edition + Jedi 2499TL, bu çok iyi fiyat değil mi ?
    2 - Ben multiplayer da oynamak isterim o yüzden var mı emin değilim ama kırılmış-internete bağlanamayan bir ortam istemiyorum
    3 - Oyunları en makul hangi yolla alırım. PS4'te 12 aylık Plus aboneliği alıyorum hem online oynamak icin, hem ayda 3 tane oyun veriyor (bunlar çok iyi oyunlar olmuyor genelde) hem de oyunlarda ciddi indirimler oluyor tabi arada kutulu oyun aldıgımda oluyor
    4 - Klavye + Mouse ile forza ve en son çıkan COD oynaabiliyor mu ? COD'un oynanabildiğini okudum ama emin değilim
    5 - Görüntü kalitesi konusunda PS4 ile kıyasladıgımızda yorumlarınızı merak ediyorum

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desdinova -- 26 Ocak 2020; 18:49:24 >

• 1- Evet şuan için en iyi fiyat. 2 hafta önce One S almıştım bu kampanyadan X alıp S i sattım. X ve S arasında gerçekten çok fark var.
    2- Kırdırmaya ihtiyacanız kalmaz Gamepass sayesinde.
    3- Live ve Gamepass alacaksınız. Eğer Vatandaki X i alırsanız 18 aylık üyeliği 192 liraya alabilirsiniz. (P1-P2 mevzusundan yarı fiyatına getirebilirsiniz, yani aylık 5 liraya bi sürü oyun ve online sahibi olursunuz) Ayrıca Ea Access var senelik 65 liraya Ea çıkarttığı oyunları oynayabilirsiniz. (Spor oyunları 1 sene öncesinin ve yarısını gene paylaşabilirsiniz)
    4- Destek var ama bilgi sahibi değilim.
    5- 4K Tv niz varsa X daha başarılıdır şüpheniz olmasın.

Gamepass oyunları
    Xbox.com
    Xbox Game Pass Listesi | Xbox
    https://www.xbox.com/tr-TR/xbox-game-pass/games#

Ea Access oyunları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Oze -- 26 Ocak 2020; 19:30:15 >

• Forza'da klavye desteğini ne yapacaksınız merak ettim. Yarış oyunları klavye ile oynanmaz. Zevk almazsınız demiyorum, direkt oynanmaz. Bildiğim kadarıyla son çıkan Cod klavye ve fare destekliyor fakat çok fazla oyunda bu destek yok, internette listesini bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.Oze

1- Evet şuan için en iyi fiyat. 2 hafta önce One S almıştım bu kampanyadan X alıp S i sattım. X ve S arasında gerçekten çok fark var.
    2- Kırdırmaya ihtiyacanız kalmaz Gamepass sayesinde.
    3- Live ve Gamepass alacaksınız. Eğer Vatandaki X i alırsanız 18 aylık üyeliği 192 liraya alabilirsiniz. (P1-P2 mevzusundan yarı fiyatına getirebilirsiniz, yani aylık 5 liraya bi sürü oyun ve online sahibi olursunuz) Ayrıca Ea Access var senelik 65 liraya Ea çıkarttığı oyunları oynayabilirsiniz. (Spor oyunları 1 sene öncesinin ve yarısını gene paylaşabilirsiniz)
    4- Destek var ama bilgi sahibi değilim.
    5- 4K Tv niz varsa X daha başarılıdır şüpheniz olmasın.

Gamepass oyunları
    Xbox.com
    Xbox Game Pass Listesi | Xbox
    https://www.xbox.com/tr-TR/xbox-game-pass/games#

Ea Access oyunları
    Yanıtlar için çok teşekkür ediyorum. P1-P2 konusunu biraz açabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: jayleen

Forza'da klavye desteğini ne yapacaksınız merak ettim. Yarış oyunları klavye ile oynanmaz. Zevk almazsınız demiyorum, direkt oynanmaz. Bildiğim kadarıyla son çıkan Cod klavye ve fare destekliyor fakat çok fazla oyunda bu destek yok, internette listesini bulabilirsiniz.
    Konsol hayatından önce PC’de yıllarca klavye ile nfs oynanış olmaktan olsa gerek, belki ileride direksiyon seti alabilirim
  • desdinova kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/xbox-kardeslik-mevzusunu-anlamak--116336543

Bu konuda detaylıca anlatılıyor. Kısaca xyz@outlook.com hesabınız var diyelim bu hesaba tanımlı olan herşeyi (oyun olur, gamepass olur vs.) başka bir kişiyle paylaşabiliyorsunuz. Oyunlar, gamepass ve ea yarı fiyatına gelmiş oluyor.

Ayrıca Forza klavyeyle oynanmaz hocam Gamepad için yapılmış daha çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Oze -- 27 Ocak 2020; 9:36:13 >
  • quote:

Bu konuda detaylıca anlatılıyor. Kısaca xyz@outlook.com hesabınız var diyelim bu hesaba tanımlı olan herşeyi (oyun olur, gamepass olur vs.) başka bir kişiyle paylaşabiliyorsunuz. Oyunlar, gamepass ve ea yarı fiyatına gelmiş oluyor.

Çok teşekkürker hocam

Bir aksilik olmazsa bugün alacağım, sizlere de haber veririm

• quote:

Hocam XBOX Game Pass Ultimate alsam, ben Xbox'ad arkadaşım da PC tarafında kullanabilir mi? Genelde sorular XBOX temelli sorulmuş PC tarafında netlik yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: desdinova

Hocam XBOX Game Pass Ultimate alsam, ben Xbox'ad arkadaşım da PC tarafında kullanabilir mi? Genelde sorular XBOX temelli sorulmuş PC tarafında netlik yok.

Alıntıları Göster
    evet kulana bilir. 1 hesaptan 2 xbox 2 pc kulana bilir.
  • Valla bende deneyimlemek istiyorum ama türkiyede fazla tutmadığı için sonradan satışı sıkıntı :) Ve kola alışabilir miyim bilmiyorum.
  • Eğer analogla oynuyorsanız daha kolay gelecektir. D-Pad le oynuyorsanız alışma süreci sıkıntılı olabilir.
  • K.Oze K kullanıcısına yanıt
    evet analogla oynuyorum.
  • 15 senedir pc oyuncuyusum . 4 aydir x one s aldim oynuyrm destiny2 denen oyun efsane. Diger oyunlar da oyle tabi ben cok begendim klavye mouse destegi olmasi da cok iyi. Pc de bi zamandan sonra vucudda durus bozuklugu meydana gelio ama konsolda yay bi yerlerini rahatina bak oyna :)
  • Sol analogun yeri PS e göre bence daha iyi konumda. Şahsen Ps e göre çok daha rahat hiç yormuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkem0707

15 senedir pc oyuncuyusum . 4 aydir x one s aldim oynuyrm destiny2 denen oyun efsane. Diger oyunlar da oyle tabi ben cok begendim klavye mouse destegi olmasi da cok iyi. Pc de bi zamandan sonra vucudda durus bozuklugu meydana gelio ama konsolda yay bi yerlerini rahatina bak oyna :)
    Ben de Forza ve Gears 5 oynadım, tabii ki evde 2 konsol büyük lüks ama PS oyuncularının kesinlikle deneyimlemesi gerekiyor, Xbox beni son derece memnun etti
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.