Şimdi Ara

Yeğenimden İllallah Ettim Ekran Kartı Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
1.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 2 3 sene önce güzel bir toplama sistem kurdum. sırf gta 5 oynayim diye. i5 işlemci gtx 760 ekran kartı 16gb ram vs. amma ve lakin bilgisayarı alalı beri yeğenim bizden çıkmaz oldu. sabahtan gece yarısına kadar oyun oynuyor okula gitmiyor , sanki ben bilgisayarı onun için toplamışım gibi , gram zevk alamadım illallah ettim. kovuyorum olmuyor , kızıyorum olmuyor, ne denediysem olmadı, sabah 9 da kalkıyorum bi bakıyorum bilgisayarın başında. saçma sapan bir sürü şey yüklüyor kendi steam hesabıma bir ton çapulcu arkadaşını ekledi. şifreyi değiştirince de 13 yaşında olmasına rağmen bebek gibi ağlıyor. annem kıyamayıp şifreyi girdirttiriyor.

son çare olarak aklıma bir fikir geldi; ben şimdi bu ekran kartını satıp düşük profil bir ekran kartı alayım diyorum. oynadığı oyun ark survivor evolved. bu oyunu kaldırmayacak ama internette herhangi bir sıkıntı yapmayacak hangi ekran kartını alayim ? tercihim nvidia. anakart msi 1150 soket. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Hocam çok saçma bir iş olur.Böyle yapacaksanız ekran kartını çıkartın işlemcinin grafik kartı varsa o devreye girecektir..Performansı ister istemez düşecektir.i5 6.nesil ise 530 serisi var.Gerçi yine oynatır gibime geliyor ama en azından akıcı olmaz.Ve de ramler dual ise birini çıkartın.Ekipman çıkartmanızı öneririm :) Sonradan gizlice takarsınız.Yiğeniniz içinde bir an önce bilgisayarı bırakıp teog'a çalışmasını öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veysigz -- 22 Mart 2017; 21:19:59 >
  • Veysigz kullanıcısına yanıt
    i5 4690k 3,50 ghz işlemci. işte daha önceden onu denedim. bilgisayarı sattım gelme dedim. her gün gelip kontrol ediyor. bir süre sonra ben oynarken geldi. bir de tak çıkar çok zor oluyor. bilgisayar masasının arkası çok dar. şu anda lanet ettim zaten bilgisayar da oynamıyorum artık. sadece nette dolaşıyorum. para ederken satim diyorum ekran kartını. bi 500 ederi var.
  • bence en kalıcı yöntem internetten yeğenizine 2.el bir bilgisayar alın verin ona onla oynasın dursun.
  • kullandığın işlemcide onboard VGA var yani yeni kart alacağına mevcut kartı sök anakartın VGA çıkışından görüntü alırsın, intel VGA sürücüsünüde kurarsın oda nekadar oyun oynatabilirse artık sende denemiş olursun.
  • Hocam aslına bakarsanız ne kadar sert şekilde uyarırsanız o kadar iyi.İlerde çok sıkıntısını çeker sizde bi nebzede olsa o sıkıntıyı çekmesine neden olmuş olursunuz ister istemez.Bundandır ki bence hiç ekran kartı falan almayı düşünmeyin direk ailesiyle falan görüşün veya bilgisayarınıza şifre falan koyun
  • Komple bilgisayarı satın kendinize Laptop alın onuda iyi gizleyin :)
  • Annene durumu iyi izah et senin yanında taraf dursun yigeninede resti çek sert biçimde hem onun geleceğine hem sana yazık
  • Kartı sökme yada takmaya gerek yok hocsm direk anakarttaki görüntü çıkışına bağlayın ordan görüntü alır zaten. Almazsa biostan onboard vga yı açın sorun çözülür. Sonra gidin ayarlardan grafikleri fulleyin fps aşırı düşecektir muhtemelen yiğeninizde oynamaz heralde artık 5-10fps ye kadar düşer tahminimce. Yine oynanıcak seviyedeyse 2dk işim var de bi virüs taraması açın en detaylı şekilde oda işlemciyi kastırıcaktır ondan sonra o oyun illallah ettirir insana
  • Dual boot linux ve win kurun.
    Bırakın linuxta takılsın.5-10dk sonra birşey yapmadan kapatıcak gerçi kapatmayı da bulamayacak ya fisi yada kapatma tuşuna basılı tutucak.
  • bilgisayara şifre koyun yada powerın güç anahtarını kapalı tutun.
  • Ne dertler var be Hocam herşeyden önce o çocuğu bir şekilde düzeltmeniz gerekiyor bağımlı olmuş ve geleceğini yakar böyle giderse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E71C9E8E7 -- 23 Mart 2017; 1:59:51 >
  • Bence elinin tersiyle ağzına vur kalk bilgisayarımdan de. Nasıl fikir
  • Oyunun internet bağlantısını kesecek ya da oyunun çalışmasını engelleyecek bir program kur. Oyunuda kaldırabilirsin
  • Yeğeni değiştirin kesin çözüm, sorun kartta değil sonuçta.

Şaka bir yana direkt söyleyin oynamamasını, ağlarsa da ağlasın 13 yaşında çocuk mu nazlanır.
  • Ya arkadaş böyle durumda yapacağın tek şey yeğenine s..... git demek

Geleceği söz konusu hocam hadi ileride bi mok olmayacağı belli olsa neyse ama 13yaşında bağımlılık nedir

Bende bağımlı olarak söylüyorum cocuğun geleceği için varsın hayatı boyunca sizinle küs kalsın
  • seni çok iyi anlıyorum hocam, anne faktörü seni zora sokuyor. ben olsam satardım pc yi ben oynamıyorum sen de oynama mantığı ile.
  • Benim yeğeni ne dövdüm ne bağırdım ki zaten olamaz da öyle bir şey dayak da neymiş Fakat it gibi korkar benden. Bırak bilgisayarı odama bile benden izinsiz girmez. Ki bu çocuk aşırı huysuz ne anne ne baba kimseyi takmaz dinlemez. Ne hikmetse benden çok çekiniyor. Her neyse çocuk çocukluğunu bilecek. Bilgisayarın size ait olduğunu sizin izniniz olmadan kullanamayacağını bilmeli. Ben biraz katıyım. Yapmaması gereken bir şey mi yaptı asla o bilgisayar açılmaz. Ağlamaktan göz yaşları kurusa olmaz. Aksi taktirde ağlayarak her istediğini yaptıracaktır size. Ağlamasının sizin için bir şey ifade etmeyeceğini anlamalı. Sadece bilgisayar da değil denize, havuza, gezmeye gidilecekse götürmüyorum. Bu şekilde yapamıyorsanız ekran kartı ayarlarından dayayın ark için ayarları sona. DRS falan aktif edin 4K açılsın oyunun çözünürlüğü. Yada sürücüsünü silin bozuk bu bilgisayar oyun oynanmıyor falan filan. 13 yaşında çocukla da baş edemiyorsanız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullseye_00 -- 23 Mart 2017; 9:50:45 >

• şimdiye kadar yaptıklarım :

*bilgisayara şifre koydum , aynı şekilde steamın şifresini değiştirdim 1 2 gün giremedi sonra ağlayıp delirmelerine annemin gönlü rağzı gelmeyince annemin yüzünden açtırdı.
    *bilgisayarı sattım dedim kasayı sakladım, hergün geldi kontrol etti bi gün yakaladı yine oynatmak zorunda kaldım.
    *arkadan power tuşunu kapattım bilgisayar bozuldu dedim yine hergün gelmiş bu sefer eşim bilgisayardayken yakalamış.

kısacası ne yaparsam yapayim annem dayanamadığı için sürekli oynuyor. anlamıyolar ki ne kıymetli bilgisayarın varmış diyor bana. halbuki ben onu düşünüyorum.
  • bakalım şimdi şu firewall olayı mantıklı geldi. inş. çözemez de bende kurtulurum o da kurtulur.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.