Şimdi Ara

Yeni dönem 1 Kasım'da başlıyor: Yurt dışından telefon getirme şartı değişiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni düzenlemeyle birlikte 1 Kasım 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde yurt dışından telefon getirme şartı değiştirildi. Artık yurt dışına çıkan vatandaşlar yanlarında her 3 yılda 1 adet telefon getirebilecek. Bu süre içerisinde 2. bir cihaz getirmek istendiği takdirde gümrük vergisinden muaf olmayacak. Yani IMEI kayıt ücretine ek olarak bir de vergi ödemesi gerekecek. Ancak tek kısıtlama bu değil. 2. kurala göre de yurt dışından getirilen telefon kimin pasaportuna kayıt ettirilmiş ise yalnızca o kişiye ait hat ve SIM kart ile kullanılabilecek. Dolayısıyla 2. el satışının yapılmasının da önüne geçilmiş olunacak. Henüz netlik kazanmamış olsa da 2. kuralın da 3 yıl süre ile geçerli olacağı tahmin ediliyor.

İlgili Video
    Yigit Yildizyoutube
    Dikkat!! 1 Kasımdan itibaren, yurtdışından telefon getirenler takip altına alınacak!
    https://www.youtube.com/watch?v=_w-WjUbn2xE&feature=youtu.be

Yeni dönem 1 Kasım'da başlıyor: Yurt dışından telefon getirme şartı değişiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myigity -- 31 Ekim 2022; 2:14:6 >

• up
  • Yurt dışından 1 kasım tarihinden önce telefon getirsem ve pasaport kayıt süresi sonuna kadar kullanıp 2023 yılına girmeden BTK' ya kayıt etsem 2.750 TL mi öderim?

• kayıt parasına zam gelecektir büyük ihtimalle. Onunla ilgili de ekstra düzenleme yapılacak.
  • myigity kullanıcısına yanıt

Dövlet her yıl başında zaten yapıyor zammı ama bazı söylentiler bu zammın sürpriz bir şekilde 01/11/2022 saat 00:00' dan itibaren geleceğini ifade ediyor...

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt
    ben de getirecektim telefon ama vazgeçtim , pasaport, harç sorun değil de aynı hat olma zorunluğubiraz sıkıntı.

Bana kalsa ip14 pro yanına bir de watch 8 ultra da getirirdim ama aynı anda 2 adet simkartı bir kişiye kaydettirmiyor...

• Bunlar yetmez yurt dışından telefon getirenleri sınır kapısında ıslak odunla bir de dövsünler güzelceYeni dönem 1 Kasım'da başlıyor: Yurt dışından telefon getirme şartı değişiyor 

• Yeni dönem 1 Kasım'da başlıyor: Yurt dışından telefon getirme şartı değişiyorÖzkan Güleryoutube
    Erdoğan erdoğan erdoğaaaan
    https://www.youtube.com/shorts/HRcUDOhCqCU?feature=share
  • 10.000 TL yapin kurtulalim...

• Halkı olmayıp (3 yıldan daha kısa sürede imei kaydı varsa hakkı olmuyor) getirenin cihazına el koyulacak: Vergi falan ödeme yok direkt cihaz gidecek yani onların dediğine göre muhafaza edecekler 3 ay

• yanlış anlamadıysam 3 sene sonra cihaz teslim alınabiliyor
  • Rezervasyon tamam, önümüzdeki ay Kopenhagen' a gideceğim. İsveç Kronu Danimarka Kronu' ndan daha ucuz olduğundan Kopenhagen' dan karayolu ile Malmö Apple Store' a uğramayı ve Ip14 Pro 256GB ile Watch 8 Ultra alıp dönmeyi planlıyorum.

İkisinin toplamı 46.000 TL ediyor.

Gümrükten geçirmekte sorun yaşamayacağımı paylaşılan tecrübelerden edindim.

Ama asıl kafamı kurcalayan Apple bana bu alış verişten Tax Free öder mi?

Zira İsveç' ten satın alacağım cihazları Kopenhagen Havalimanı' ndan çıkarmayı planlıyorum.

İsveç'teki Apple Store'a bir sorsanız daha iyi olur. Kesin bir şey diyemiyorum .

Pick up konusunda forum kullanıcısı Amsterdam Apple Store’ dan ne zaman fatura istese görevliler “Tax free alamam zira sen online sipariş verdin” dedikleri halde Apple’ dan refund almış…

Yeni gördüm. Birisi şöyle yazmış: "Tax iade tutarını en son çıkış yapılan AB üyesi ülkesinden almanız gerekiyor, prosedür bu şekilde."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myigity -- 22 Kasım 2022; 18:23:58 >
    Ben farklı AB ülkesinden hep alabildim
  • Donnie.Brasco kullanıcısına yanıt
    o zaman iyiymiş 👍🏼
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.