Şimdi Ara

Yeni yol arkadaşım Citroën C4X (Deneyim, izlenim ve görüşlerim) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
6
Favori
8.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yalıtım kısmında hem motor sesi yalıtımı ve hemde yol sesi yalıtımı başarılı. Lakin yan camlar ince diye düşünüyorum, ciddi rüzgar sesi hissediliyor yan camlardan.

Darbe sönümlemesi de hafif bozuk yollarda gerçekten güzel, yol bozukluğu artınca o özelliğini kaybetmeye başlıyor. Hele derin çukurlara biraz hızlı girerseniz çok rahatsız ediyor.

• Ford focus 4 2700mm dingil mesafesi, 4651mm uzunluğa sahiptir. Teknik bilgileri yazarken sahibinden.com sitesindeki bilgileri baz almayınız çünkü çoğu yanlış. Bazı ilanlarda aynı aracın teknik değerleri bile ilana göre bir birinden farklı çıkıyor. Nasıl bir alt yapısı varsa bu sitenin.

• AO A kullanıcısına yanıt

Uyarı için teşekkürler düzelttim, tüm bilgileri (Konuyu 2 aydır toparlıyorum, düzenliyorum) mümkün mertebe markaların sitesinden almaya çalıştım ama focus neden hatalı olmuş hatırlamıyorum, belki yanlış bir kaynağa baktım.

• Yaw hocam bu ne allahını seversen bunumu aldın yani şimdi ???
  • Şu arabanın Opel versiyonunu yapmadılar gitti. Alt tarafı önüne arkasına mokka tarzı vizör far-stop ufak tefek iç tasarım hileleri. Rifter’dan 7 farklı araç yapmayı biliyorlar
  • araç piyasasının en estetiği.
  • @helsloot

ÖTV istisnası ile aldım, limit dahilinde, tüm beklenti, olasılık ve azami faydayı hesaplayınca en mantıklı araç buydu.

@scanh

Ben Opel'den ziyade, Fiat tarafında Egea yerine üretilir diye bekliyordum ama olmadı. Hem HB, hem sedan kasa tipiyle ülkemiz için ideal bir araç aslında ama demek farklı düşünüyorlar.

@3Rayy

Zevkler ve renkler olayı işte. Uç noktalarda bir araç, kimi çok beğeniyor kimi hiç sevemiyor.

• Aracın rüzgardan etkilenme durumu nedir. Açık otoyollarda yandan vuran rüzgarlar rahatsız ediyormu yada otobandaki köprülerden geçerken aracı sallıyor mu?

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Fiat ın güney Amerika pazarında sattığı benzer kasa formuna sahip fastback adında bir modeli var.
  • AO A kullanıcısına yanıt

Evet, yanal rüzgarlardan etkileniyor, aracın sallandığını hissediyorsunuz. Hem altı yerden yüksek, hem yan kesitler çok düz yapılı. Öyle araba altınızdan uçup gidecek gibi olmuyor ama rüzgarın etkilediğini bariz hissediyorsunuz.

• auto_man A kullanıcısına yanıt

Var doğru ama o araç tasarım olarak tam bir fastback ama çok küçük bir araç ve Avrupa standartlarını karşılayabilecek özelliklere sahip olduğunu da sanmıyorum. Dolayısıyla ben TOFAŞ fabrikalarında C4 - C4X üretilir mi acaba diye beklemedim desem yalan olur. Ama kuvvetle muhtemel başka bir model (Belki -söylentilere göre- SUV) düşünülüyor Tofaş için.

• Aracınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

Keşke o rezalet kadranı koymasaymış citroen. Almama sebeplerimden biridir.

• Hayırlı olsun güzel tercih gülerek kullanın hocam.

• @Calbor

Teşekkür ederim, daha iyisi sizlerin olsun. Kadran maalesef aracın en zayıf noktası. En azından hararet ve Devir göstergesi aynı ekranda olsa o bile yeterdi ama onları bile farklı ekranlarda gösteriyor. Devri görmek isterseniz harareti, harareti görmek isterseniz devri göremiyorsunuz. 

@vetenes

Teşekkür ederim, ne ilk ne de son tercihimdi, kısmet bunaymış.

• Feel Bold paketi bayilerde bulunamıyor Shine ya da Shine Bold satılıyor. Ön park sensörü Feel Bold serisinde yok yazılmış ama Youtube incelemelerinde var olduğunu anlatıyorlar 😅 Ha bir de renk seçenekleri kısıtlı beyaz siyah kırmızı gibi renkler için yine uzun süre beklenebilirmiş.

Hepsinin ötesinde inceleme için elinize emeğinize sağlık 🙏

Egea 1.5 T4 Hibrit Cross'uma her ortamda kuş muamelesi yapılıyor evet :)

• quote:

Orijinalden alıntı: beter.böcek

Feel Bold paketi bayilerde bulunamıyor Shine ya da Shine Bold satılıyor. Ön park sensörü Feel Bold serisinde yok yazılmış ama Youtube incelemelerinde var olduğunu anlatıyorlar 😅 Ha bir de renk seçenekleri kısıtlı beyaz siyah kırmızı gibi renkler için yine uzun süre beklenebilirmiş.

Hepsinin ötesinde inceleme için elinize emeğinize sağlık 🙏

Egea 1.5 T4 Hibrit Cross'uma her ortamda kuş muamelesi yapılıyor evet :)

Maalesef, ambleme bakıyor çoğu kişi. Egea (artık her ne kadar yüzü eskimiş olsa da) başka bir amblem ile üretilmiş olsa bir çok kişinin methiyelerine mazhar olurdu.

• 3Rayy kullanıcısına yanıt

Renkler ve zevkler tartışılmaz denir ama bu kadar da uçlara gidiyor mu ya :))

• masterap M kullanıcısına yanıt
    ben trafikte görünce ağzım açık bakmıştım tasarımına.
  • Platform olayı dışında bir eksisi yok gözümde. Aile aracı olarak seçilir cinsten. Güzel bir yazı olmuş teşekkürler..

• Ormanci kullanıcısına yanıt

abartmasak mı? benim de egea'm oldu. fiyatına göre güzel bir araba ama amblemini kapat fiat olduğunu anlamazsın diyecek kadar da değil.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.