Şimdi Ara

YGS Bir dersi belirli bir süre içerisinde bitirme!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
2
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. sizlere sormak istediğim soru şu;

belirli bir zamanda sadece belirli bir derse (örn biyoloji) zaman ayırarak ve o zaman içerisinde sadece belirlenen derse çalışarak o dersi bitirip arasıra ufak tefek tekrarlar ve ufak tefek test çözerek konuyu öğrenmek istiyorum.

sizce bunun faydası olurmu yoksa dershane ile paralel gidip öyle biraz bir dersden birazcık başka bir dersten gitmek mi daha iyidir ?

Ben sadece bir derse yoğunlaşarak o dersi daha kolay ve daha kalıcı bitirebileceğimi düşünüyorum.

size fikir danışayım dedim. Aramızda deneyimli arkadaşlar var onların yardımlarını bekliyorum

Not : Mezun değilim , sayısalım , en son olunan zaman sınavında 82 net yaptım. matematik ve geometride durumum çokda iyi değil. ve fen (özellikle biyoloji) kötü durumda türkçe ve sosyal fena değil.

Bunlarıda dikkate alarak yardım ederseniz sevinirim.

Yorumlar için şimdiden teşekkür ederim

• Bende senin gibi düşündüm .Yazin sadece ygs kimya bitirebildim.Adam akilli çalişilsa hepsi biterdi.şairin anlatmak istedigi; bence şoyle yapilmali her hafta sayisalsan sayisal 2 dersden gunluk 2 konu bitirmeli ardindan 6 test cozmeli .yarin ise ayni sekilde ancak her haftanin bir gunu o haftanin konularindan test cozum gunu olmali ornegin 1000 soru gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamofKings

Bende senin gibi düşündüm .Yazin sadece ygs kimya bitirebildim.Adam akilli çalişilsa hepsi biterdi.şairin anlatmak istedigi; bence şoyle yapilmali her hafta sayisalsan sayisal 2 dersden gunluk 2 konu bitirmeli ardindan 6 test cozmeli .yarin ise ayni sekilde ancak her haftanin bir gunu o haftanin konularindan test cozum gunu olmali ornegin 1000 soru gibi.

aslında fikir kafama yattı gibi. şöyle bir şey tasarladım. kimya ve biyolojiyi erkenden bitirmeye çalışsam. geriye sayısal 3 ders kalır. mat geo ve fizik. (ki en baba dersler zaten )
    haftalık bu 3 dersten 2 sinden konular belirleyip 4-5 gün konu çalışma 2-3 gün de test çözme ağırlıklı yapılabilir.

benim sevmediğim taraf mesela bir gün (örn geometride üçgenler) üçgenlere eşkenar ve ikizkenarı çözüp diğer gün mat. dan sayı problemleri çözmek gibi durumlar.
    ben bir konuyu bitireceksem hepten bitirince daha verimli anlıyorum. Yani bir gün üçgende açılar sonra başka bir ders ondan sonra başka bir ders değil. yapmışken komple üçgenleri bitirmeyi komple problemleri bitirmeyi düşünüyorum. yani bütün olarak gitmeyi istiyorum parça parça yapılınca cabuk unutuluyor. bir bütün olarak öğrenince bilgiler taze de olduğundan aralarında daha iyi bağlantı kuruyorum. daha akılda kalıcı oluyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.