Şimdi Ara

Ygs de yapmaniz gerekenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
4
Favori
698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar ben 2014 te girdim ve 4900.olarak tip fakultesine yerlestim.oncelikle sinavdan once heycan stres yasamaniz gayet dogal bu heycani sinavin baslarinsa da hissetceksiniz ancak bikac dakika icinde sinava odaklanmaniz gerekiyo yoksa okudugunuzu anlamazsiniz zaman ucar gider yetistiremicem korkusuyla daha beter anlamamaya baslarsiniz sakin bir sekilde en iyi oldugunuz bolumden baslayin ve sorulari cozdukce kendinizi motive edin yapabiliyorum diyin ypamadiginiz sorularda ise fazla oyalanmayin atlayin sonra mutlaka o sorulara bidaha bakabilcek sekilde zaman ayiracak sekilde devam edin ve tekrar bakin normal girdiginiz denemelerden en buyuk farki sinavin piskolojik etkisi fazla gozunuzde buyutmeyin isinizi yapin ve cikin

• faydali konu sagol
  • Ayrica sunu da soyliyim gordugum kadariyla forumdakilerin bi matematik sorunu var yok yukselmiyo yok yapamiyorum cok okudum bunlari.dikkat ettiyseniz ygs mat da uzun islemli soru olmuyo sorular cok kisa ve net bi sekilde cozuluyo sorulara dikkatle yaklasin ve bunun cozumu kisa diyin kendinize onlar bu soruyu sorarken sunu dusunmusler diyin ygs mat da soruyu ypbilmek icin sakince dusunmek sart benim matematigim cok iyiydi 39-1 yapmistim ygs de ve bu mantiktan hic cikmadim
  • Alpbeyyy A kullanıcısına yanıt
    Hocam peki matematik adına bi yazı yazar mısınız? Bu forumun buna ihtiyacı var. Ben denge ve kapsül denemelerini çözdüm. Kapsülde ortalama 28 yapıyorken dengede 31 yaptım ortalama olarak. Endemikte yarısını çözdüm ve 32 civarı yapıyordum. Şuan apotemi de ilk 3 denemem: 30.5-26-27.5 şeklinde. Çoğu kişi ''YGS de evde yaptığınızdan daha kötü yapacaksınız.'' diyor. Fakat ben bi' mezun olarak böyle düşünmüyorum hatta psikolojik durumu hesaba katmazsak çözdüğümüz birçok deneme YGS den zor ve uğraştırıcı. Ama yine de sizin görüşlerinizi okumak istiyorum. Hem durumum hem de bu ''YGS de normalden düşük yapacaksıızcılara'' yönelik bi yorum lütfen.

Bu da benim YGS mat. günlüğüm diyelim:http://forum.donanimhaber.com/m_114413296/tm.htm

• Ygs de dusuk yapcaksiniz diye bi kural yok onu soyleyenler kendilerinin basina geldigi icin oyle soyluyo.bakin simdi 30-32 netten ziyade her bolumden 40 net yapmak icin caliscaksiniz amaciniz bu olmali sen 40 netlik calisirsin ama baska bisey gelir onemli degil onemli olan fullemeye yonelik bi calisma seklidir.bu nasil olur diyosaniz benim mesela kimyam cok iyiydi olimpiyatlara da katilmistim son sinifa gelmeden ygs kimyam bitikti ve soru bankalarimi gorseydiniz bombostu hic ygs kimya calismamistim.ygs yi ve istediginiz bolumu kazanmanin mantigi cok basit.eksik oldugunuz derslere eksik oldugunuz konulara caliscaksiniz zor soru cozceksiniz o konuyu hallettim diyebilceksiniz.yoksa gunde istersen 1000 tane soru coz bi ise yramaz ama eksik oldugun yerleri calisirsan onun ustune gidersen netlerini arttirirsin ornegin fizikte kaldirma kuvvetinde cok iyisin basincta kotusun gidip de 100 tane kaldirma kuvveti cozmek sana bisey kazandirmaz arada bir cozersin o da hatirlamak icin.matematik de ayni sekil 32 net yapiyosan yaklasik 34 dogru yapiyosun demektir kalak 6 soruyu neden yapamadigini iyi analiz et hangi konular hangi tip sorular bunlarla ugrasmaniz lazim netler anca boyle yukselir

Teşekkürler hocam dediğiniz gibi bi' kaç kısım eksik matematikte. Onları da tamamlayınca inşallah hedeflerimize ulaşacağız.
  • Deneme cozmenin mantigi sudur sinava az kala o ritmi tam anlamiyla oturtmak 4 dersi de ayni sure icinde cozmeye alismaktir.ama konu eksikleriniz varsa bunlari ihmal etmeyin yoksa bundan once kac ypiyosaniz denemelerde de onu yaparsiniz ileri gitmek istiyosaniz mutlka ama mutlaka eksiklerinize yonelin gunde 3 deneme cozuyosaniz 1 tane eksiltin benim dedigimi yapin butun konulari iyice kafaniza oturttuktan sonra deneme cozmek daha verimli olur ve cozdugunuz denemede de ufak hatalarinizi kucuk eksiklerinizi gorursunuz denemenin amaci budur bicok eksiginiz oldugunuzu goruyosaniz hemen mudahele edin.sunu da soyliyim benim tum yazdiklarim hedefi yuksek arkadaslar icin daha iyi yerlere gelmek isteyenler icin
    Tr 25, Sosyal 25-30, Mat 10 , fen 5 .Genel anlamda böyle.Ben şu kalan vakitte ne yapayım ? Video mu izleyim mesela ? Hocalara geldik ygs tarzında sorularını izliyordum en son. Onunla mat ve fizik artırmaya çalışıyorum. Mat da bence artış oldu, ama şimdi şu saatten sonra kalkıp da konu anlatımlıdan matematik ya da fizik çalışmak vakit kaybettirir gibi geliyor. Tavsiyeniz nedir ?
    Hedef mf-4 100-150 k arası.
  • Konuyu gec actigimin farkindayim ama bugun kayit oldum daha bu saatten sonra ne yapabilirsin guzel soru.evet vidyo izleyebilirsin ama dediklerimi goz onunde bulundur ayni konulari calismaktan vazgec denemelerde netlerim niye artmiyo diyenlere cevabim budur benim ne ogreniyosun ki artsin?ayni konular,asina olunan konular ve bu konulardan garip bi soru cikinca bunu ogrenme cabalari yerine farkli konulara yonelmek lazim zaten sen bi konuyu kafanda oturttuysan ygs de yaparsin cunku ygs de asiri zor sorular olmuyo sadece o anin piskolojisiyle yapilmiyo
    Optik konusu çok uzun mesela. Başlasam mı ? Hiç bilmiyorum,2 soru falan çıkıyor. Video sayısı bile fazla
  • cakiyyyy C kullanıcısına yanıt
    Gölge ve kırılmalara baksan yeter ygs optik soru tarzları bellidir zaten
  • Sa arkadaslar 11. Sinif sozelciyim hedefim cografya ogretmenligi idi fakat bugun rehber hocamiz bu hedefimi ogrenince atamalari cok zor dedi ve moralim bozuldu ne yapmami onerirsiniz nasil ders calismaliyim 9.10. Siniflarim pek verimli oldugu soylenemez ama 11. Sinif 1.donem 86.87 ort ile takdir aldim ama bizim okulda hocalarin kolay sorduguna inaniyorum ne yapmami onerirsiniz beyler saygilarla
  • keske senenin basinda konusabilseydik bunlari da boyle oldu malesef son zamanlarinizi iyi degerlendirin inanilmaz sıkıcı ama herkes geciyo bu yollardan ben de gectim ygsde iyi bi sonuc gelince hepsine degiyo inanin.ayrica ygs onemsiz asil sinav lys sacmaligina inanmayin eger ygs niz kotu gecerse lys periyodunda muthis bi baski hissedersiniz ve cevrenizde iyi ygs yapan arkadaslariniz sizi cok gerer iyi bi ygs muthis bi dopingtir ve lys ye katkisi da coktur.siz bikac net arttirmak icin ugrasiyosunuz burda ygs onemsiz ne demek.baskalarinin palavralarina kulak asmayin ve son haftalarinizi pisman olmicaginiz sekilde gecirin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpbeyyy

keske senenin basinda konusabilseydik bunlari da boyle oldu malesef son zamanlarinizi iyi degerlendirin inanilmaz sıkıcı ama herkes geciyo bu yollardan ben de gectim ygsde iyi bi sonuc gelince hepsine degiyo inanin.ayrica ygs onemsiz asil sinav lys sacmaligina inanmayin eger ygs niz kotu gecerse lys periyodunda muthis bi baski hissedersiniz ve cevrenizde iyi ygs yapan arkadaslariniz sizi cok gerer iyi bi ygs muthis bi dopingtir ve lys ye katkisi da coktur.siz bikac net arttirmak icin ugrasiyosunuz burda ygs onemsiz ne demek.baskalarinin palavralarina kulak asmayin ve son haftalarinizi pisman olmicaginiz sekilde gecirin
    Hocam normalde girdiğiniz denemelere kıyasla gerçek ygs arasında zorluk farkı nasıldı? Ben fem, fdd gibi yayınlarda 110-120 arası yapıyorum. Çıkmış soruları da pek çok kez çözdüm, pek zor gelmedi fakat sınavda elim ayağıma dolaşır, hep bilmediğim soru tipleri denk gelir diye korkuyorum. Bu arada eşit ağırlıkçıyım, eğer sınavda süremin yetişmeyeceğini hissedersem türkçe,sosyal,matta boşlarıma mı döneyim yoksa fene mi bakayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B9A0AF24D -- 23 Şubat 2016; 21:32:01 >

• quote:

Ygs de dusuk yapcaksiniz diye bi kural yok onu soyleyenler kendilerinin basina geldigi icin oyle soyluyo.bakin simdi 30-32 netten ziyade her bolumden 40 net yapmak icin caliscaksiniz amaciniz bu olmali sen 40 netlik calisirsin ama baska bisey gelir onemli degil onemli olan fullemeye yonelik bi calisma seklidir.bu nasil olur diyosaniz benim mesela kimyam cok iyiydi olimpiyatlara da katilmistim son sinifa gelmeden ygs kimyam bitikti ve soru bankalarimi gorseydiniz bombostu hic ygs kimya calismamistim.ygs yi ve istediginiz bolumu kazanmanin mantigi cok basit.eksik oldugunuz derslere eksik oldugunuz konulara caliscaksiniz zor soru cozceksiniz o konuyu hallettim diyebilceksiniz.yoksa gunde istersen 1000 tane soru coz bi ise yramaz ama eksik oldugun yerleri calisirsan onun ustune gidersen netlerini arttirirsin ornegin fizikte kaldirma kuvvetinde cok iyisin basincta kotusun gidip de 100 tane kaldirma kuvveti cozmek sana bisey kazandirmaz arada bir cozersin o da hatirlamak icin.matematik de ayni sekil 32 net yapiyosan yaklasik 34 dogru yapiyosun demektir kalak 6 soruyu neden yapamadigini iyi analiz et hangi konular hangi tip sorular bunlarla ugrasmaniz lazim netler anca boyle yukselir

Benimde kapsül mat ve fende 34-36net yyapıyorum hatalarimin genelde dikkat hatalarından oluyor ve bu gerçekten can sıkıcı bir durum moralimi çok bozuyor tavsiyeniz nedir, dikkat hataları için ne yapabilirim şimdiden teşekkürler

• Sinavin zorluk derecesi gorecelidir eger konsantrasyonunuzu kaybederseniz hepsi zor gelir sadece sakin ve dikkatli olcaksiniz yetistiremicem kaygisina kapilmayin daha da onemlisi sinav disinda bisey dusunmeyin kendi kendinize panikler yaratmayin her sene beklenmedik ilginc sorular cikiyo buna yapcak bisey yok ama herkes takiliyo o sorularda oyuzden fazla takmayin yapamiyosaniz gecin sonra bidaha bakarsiniz dikkat hatasi ben de cok yapiyodum denemelerde ygsde de kontrol ederken 7-8 sorumu degistirdigimi hatirliyorum ve hepsi dogru gelmisti heycanla yanlis cozmusum en basta dikkat hatalari icin ben de cok konusmustum hocalarimla ama engelleyemiyosun pek illaki cikiyo ygsde cok cikmiyo ama cunku ful konsantre oluyosun ve dikkat ederek ozenerek cozuyosun ama ben bu konuyu hocalarimla da konusmustum ben de cok rahatsizdim bu konudan.bana dedikleri suydu eger sen dikkat hatasi ypiyosan o konuyu veya o soru tarzina tam hakim degilsin onlari bi kagida yaz derdi bazi soru tipleri icin yapmistim bunu onculleri falan yaziyodum not seklinde o sayede biraz azalttigimi soyleyebilirim

• Aklima geldi simdi guvender turkiye geneli oldumu bilmiyorum ama 2014 te asiri zor bi sinavdi rezalet gecmisti ve sonuclari da benim icin tam bi hayal kirikligiydi 420 kusur yapmistim ama mutlaka girin zor bi sinav piskolojisi nasil olur gorun ygs de zor olursa zorun piskolojisini yasamak size tecrube verir unutmayin siz suan hazirlik periyodundasiniz zordan kacmayin moralim bozulur demeyin herseyden ders alin tecrube kazanin gercek sinavda 453 yaptim mesela ve yine siniftan bi arkadasim da 420 kusur yapmisti guvenderde ygs de ise 470 kusur yapti siddetle tvsiye ederim girmenizi
  • ygs de gercekten düşük yapma olayını da kendime soyle acıklayabilirim ben dersanede ortalam 470 puan yapan birisiydim ve ygs de düşüş yasamam sosyalden 14 yanlıs yapmamla alakalı.sosyale yeteri kadar calısmadıgımı malesef ygs anında cozerken farkettim dersanemde sosyalden 30 un altına pek inmezdim megerse dersanenin bize sordugu soru tarzlarını ezberlemişim ve hep o konulara calısmısım ve dar bi cercevede calısmısım malum finale gidiyodum ve finale gidenler iyi bilir denemelerindeki soru tarzları birbirine cok yakındır bu yuzden sayısalcılar için soyluyorum sosyale iyi calısın beni kendi seviyelerimdeki insanlardan asagı ceken tek unsurdur.ygs nin sosyalinin de kolay oldugunu dusunmuyorum herkes icin ayırıcı bi ders.yıllara bakarsanız fullenme veya yuksek net yapma acısından ne kadar dusuk oldugunu gorursunuz
  • quote:

Arkadaslar ben 2014 te girdim ve 4900.olarak tip fakultesine yerlestim.oncelikle sinavdan once heycan stres yasamaniz gayet dogal bu heycani sinavin baslarinsa da hissetceksiniz ancak bikac dakika icinde sinava odaklanmaniz gerekiyo yoksa okudugunuzu anlamazsiniz zaman ucar gider yetistiremicem korkusuyla daha beter anlamamaya baslarsiniz sakin bir sekilde en iyi oldugunuz bolumden baslayin ve sorulari cozdukce kendinizi motive edin yapabiliyorum diyin ypamadiginiz sorularda ise fazla oyalanmayin atlayin sonra mutlaka o sorulara bidaha bakabilcek sekilde zaman ayiracak sekilde devam edin ve tekrar bakin normal girdiginiz denemelerden en buyuk farki sinavin piskolojik etkisi fazla gozunuzde buyutmeyin isinizi yapin ve cikin

Gözlerim yaşardı. Troll seni

• Bu zaten dogru olan issiz seni gitmis arastirmis:)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.