Şimdi Ara

YKS [2020] DÜŞÜNCELERİNİZ NEDİR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aklımda bir plan var tyt de 80-90civarı yapıyorum ortalama zorlukta denemelerde.tyt kursuna gidiyorum bırakıp 11 fen +tyt mat geo ile evde kendim ilerlemeyi planlıyorum 11 fizik kötü durumda özel derse başlayacağım kimya biliyorum biraz konu tekrarı ve bir test kitabı ile hallolur diye düşünüyorum.11 biyoloji çalışmalı mıyım unutulur mu?tyt mat 345 bitmek üzere acil alacağım sizce kursu bırakıp dediğimi yapmalı mıyım. Tyt hedefim 100-105 ayt 70-75

• Matematik zor gelecek
  • Gelsin reis
  • Mezuna kalan bol son 2 senedir. Bu sene gibi yığılan yığılana olur
  • 2020 gibi gelecek.
  • Hocam artık işler iyice tehlikeli olmaya başladi. Sonuçlar bence seneye de kotu gelecek. 105+tyt
    75+ayt
    Yapıp kendimizi garantiye almak lazimdir
  • zyhrr Z kullanıcısına yanıt
    cidden fena bir yığılma olacak gibi çogu mezuna bırakıyor.
  • daha zor gelebilir eleyici olması için
  • quote:

Orijinalden alıntı: gigied

daha zor gelebilir eleyici olması için
    Gelse ne olacak? Topu topu 40 tr 40 tyt mat ve 40 ayt mat/40 fen ile sınanıyor herkes. 3 milyon adamı toplam 200 soruyla mı ayıracaklar? 1 soru inanılmaz fark ettirmeye başlayacak. Bu sene ettirdi. Seneye daha kötü ettirecek.

Soru sayısı az. Konu fazla. Aday sayısı çok çok daha fazla. Boşta kalmamak için bir bölüm sallayıp "seneye girerim" diyen insanlarla dolu etrafım. Mezun sayısının 1/4 ü kadar da yerleşip bir daha girecek olanlar da olabilir bana kalırsa.

Çığ gibi büyüyor mezun sayısı. Allah kolaylık versin. Moral bozmak gibi olmasın sadece gerçekçi yaklaşmaya çalışıyorum.
    maalesef bu gerçeklerle yüzleştim. ilk 100e girmem imkansıza yaklaştı
  • 2010 gibi gelir
  • Şu kesin ki seneye çok zor olacak. Öyle herkes kolay kolay 70 ayt yapamayacak gerekirse olimpiyat sorusu sorsunlar böyle saçma sapan yığılma olmasın. Balık baştan kokar.
    Her sene böyle oluyor zaten ortamı galeyana çekme. Konu sayısı fazla değil Lys de daha fazlaydı. Çalışan karşılığını da her türlü alacak.
  • Arkadaslar biraz mantikli olun lutfen puanlar yeni sistemde 2 sene gecerli degil mi? Benzer zorlukta gelecektir.
  • yksoldier kullanıcısına yanıt
    Ortamı galeyana çektiğim yok. 2 senedir 1 2 soruyla dağlar gibi sıralama oynuyor. Obpyi katmıyorum hesaba. Bu yıl sonuçlar açıklanana kadar herkes 'sınav çok zordu kesin sıralamar iyi gelecek' diyordu. Ne oldu peki?

Soru sayısı olarak mtematiği yarıya, feni üçte birine düşürürsen durum şu oluyor: en ufacık dikkat hatası/streste eleniyorsun. Forumun halini görmedik mi, bir aralar +70 aytler havada uçuyordu

Çalışan yapar. Yapar ama eski sisteme göre daha fazla çalışmalı + daha şanslı olmalı

Sınav aynı ayar gelir gelmez onu bilemeyiz. Ama katılım çok fazla. Bilen çok fazla. Bilgiye ulaşım çok kolay. Herkesin elinde kitap var.
    Dediğim gibi. Çığ etkisi.
    Bu sene demekki herkes çalıştı yığılma oldu. Ösym de buna bakarak seneye çok zor sorabilir, o halde yığılma olmaz. Ayt de bir insan çalıştığı sürece yapar vakit bol fakat tyt sıkıntısına denecek bir şey yok.
  • yksoldier kullanıcısına yanıt
    Hah bak işte, herkes çalıştı. Bu çalışan grubun bir kısmı mezunda hem de tehlikeli sıralamalarla. 15k dan bırakmayı düşünenler var. Tyt sırf çalışma işi değil. 2018 2019 tyt aytsine girmiş biri olarak söylüyorum bunu. %70 çalışma ise kalanı şans+stres kontrol. O %30luk kısım ayırıcı faktör zaten.

Aytde süre bol çalışır herkes yapar düşüncesinin değişmesi gerekiyor. Bu yüzden soru sayısı arttırılmalı. Seçicilik ayt'de de olmalı. Tyt yüzünden aytsi çok iyi olanlar bile gerilere düşüyor. Tek sınavda seçicilik sınava giren herkese haksızlık.

Üstüne ösym asla olimpiyat derecesinde soru hazırlayamaz. Sadece anadolu fen liseleri yok. Sağlığı, sporu, imamhatipi, mesleği var. Herkese hitap etmeli. Bu noktada yine ilk söylediğim şeye dönüyoruz. Herkese hitap eden eleyici ve seçici bir sınav yapmak zorundasın ama bu sınav 200 soru ve 3 milyon kişi giriyor. Zor çok zor gerçekten. Keşke dediğiniz gibi duruma kötümser yaklaşıyor olsaydım. Ama durum üç aşağı beş yukarı bu.

Ayt de her teste 20 soru şart
    Olimpiyat derken eleyici/seçici olmasını kastetmiştim aslında. Şimdi 15k yapanın ayt si 65 üzeridir 6 ayda ayt 65 e ulaşanla 65 i koruyan arasında pek bir fark yok bence. Ygs-Lys geri getirilmeli acilen.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.