Şimdi Ara

YURTTA KALMAK İSTEMİYORUM BABAMI NASIL İKNA EDECEĞİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Diş hekimliğinde birinci senem, ev arkadaşım da lise arkadaşım olacak (mühendislik okuyacak). Babam illa yurt diyor. Ev çok masraflı olur, ders çalışmazsınız diyor. Bi akıl verin babamı nasıl ikna edeyim...?

edit: sizce haklı mı ev ve yurt masrafları arasında ne kadar fark olur... minimum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafas72 -- 17 Ağustos 2017; 20:38:9 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Yurtta Kalmak İstemiyorsanız Babalarınızı İkna Etmenin Yolları

Eğitim hayatınızın bir sonraki adımında yurtta kalmak istemiyorsanız, babalarınızı ikna etmek zorlu bir görev olabilir. Ancak doğru yaklaşım ve sağlam argümanlarla, babalarınızı isteğinize ikna edebilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı Belirtin:

Babalarınıza yurtta kalmak istemediğinizi açık ve net bir şekilde ifade edin. Nedenleri belirtin. Örneğin, bağımsız yaşamak istediğinizi, kendi sorumluluklarınızı üstlenmek için hazır olduğunuzu veya farklı bir yaşam deneyimi aradığınızı söyleyebilirsiniz.

Alternatif Konaklama Seçeneklerini Sunun:

Yurtta kalmamak için alternatif konaklama seçeneklerini araştırın ve bunları babanıza sunun. Örneğin, özel bir yurt odası, arkadaşlarınızla bir daire kiralamak veya evde kalmak gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Finansal Sorumluluklarınızı Gösterin:

Kendi finansal kaynaklarınızı yönettiğinizi ve konaklama giderlerini karşılayabileceğinizi babanıza kanıtlayın. Bir işiniz varsa, birikimlerinizi ve bütçeleme becerilerinizi gösterin.

Güvenlik Önlemlerini Belirtin:

Yurtların güvenli olmadığına dair babalarınızın endişelerini giderin. Seçeceğiniz alternatif konaklamanın güvenlik önlemlerini araştırın ve bunları babanıza açıklayın. Kapıcı, güvenlik kamerası veya alarm sistemi gibi özelliklerden bahsedin.

Yurtta Kalmanın Risklerini Vurgulayın:

Yurtta kalmanın olası risklerini babanıza belirtin. Örneğin, gürültü, kalabalık, sınırlı mahremiyet ve sosyal baskılardan bahsedin. Bu olumsuz yönlerin, eğitim hayatınıza ve genel sağlığınıza zarar verebileceğini vurgulayın.

İletişim ve Uzlaşmaya Açık Olun:

Babalarınızla açık ve dürüst bir şekilde iletişim kurun. Onların endişelerini dinleyin ve bakış açılarını anlamaya çalışın. Uzlaşmaya açık olun ve hem sizin hem de babalarınızın ihtiyaçlarını karşılayan bir çözüm bulun.

Tutarlı ve Kararlı Olun:

İsteğinizi ilettikten sonra, tutarlı ve kararlı olun. Babalarınızın fikrini değiştirmelerine izin vermeyin. İhtiyaçlarınızı ve alternatif konaklama seçeneklerini tekrar tekrar vurgulayın.

Bu adımları uygulayarak, babalarınızı yurtta kalmak istemediğinize ikna etme ve alternatif bir konaklama seçeneği bulma konusunda daha yüksek bir şansa sahip olabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Valla beni de yurda gönderiyorlar ikna edilmez bunlar.
  • kavga et yurtta esrar sat kız sok lambaları fayasnları vs sök bi şekilde yurttan atıl baba psikolojimi bozdular de
  • Yurtta aynı odada kalın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • katusha_ kullanıcısına yanıt
    sen de babasın de mi?
  • "Baba sal beni yoksa giberim seni" de ikna olmazsa gel yine

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafas72

sen de babasın de mi?

En son çare olarak dedim

• babana reddedemeyeceği bi teklif yap
  • katusha_ kullanıcısına yanıt
    öyle bir istekte bulunabiliyor muyuz ki?
  • Tamam biraz şeytanca ama KYK yurdundan bahsediyorsan gir şimdi e devlete bilgilerini yanlış olarak değiştir başvurun kabul olmasın.

Özel yurda cevabım yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edite cevap, up
  • Öncelikle ben de ilk sene yurtta kaldım ikinci sene eve ikna edebildim. Ev gerçekten herkesin yapabileceği bir şey değil belki şu an farkında değilsin ama gerçekten herkes başa çıkamıyor. Her şeyi halletsen de (yemek, temizlik vs) kaldığın kişilerle sorun yaşayabiliyorsun. İlk sene 2 kişilik odada kaldım , oda arkadaşımla orada tanışmıştım 15 gün muafiyet kursu için beraber kalmıştık okulun yurdunda. Orada kaldığım insanlara göre çok anlaşırım dediğim birisiydi ama 1 2 ay geçince yurtta çok büyük sıkıntılar yaşadım. Evde çok daha berbatlarını yaşayabilirsin haberin olsun diye söylüyorum . Ha şimdiden içini karartmayayım ev kesinlikle yurttan 10 kat iyidir benim gözümde, güzel bir ortamın olursa harika vakit geçirirsin çok iyi dostluklar kurarsın vs vs.
    Ama ilk sene yurtta kalmak, o ortamı görmek en iyisi olacaktır güven bana. Eve çıktığında rahat edersin en azından ve doğru kişiyi seçip çıkarsın İlk sene yurtta kal ama de ki bakın ben evde kalmak istiyorum ama sizin için bir sene deneyeceğim. Ve seneye ben ev istersem kararıma saygı duyun.
    Masraf konusu şehre bağlı tamamen eğer istanbul ankara gibi bir yerde kalıyorsan ev tabii ki daha masraflı olacaktır.(kyk yurdunda kaldığını kabul ederek yazdım , ben özel yurtta kalıyordum kira kadar para ödüyordum ) Bir de evi sadece kira olarak düşünmemek gerek elektriğini suyunu internetini geçtim o yemek konusu bir süre sonra çıkmaza girebiliyor dışarıdan söylemeye alışır kendin bir şeyler yapamazsan ucunu tutamazsın

• Yurtda adamı madam yapiyorlar baba de .

• quote:

Orijinalden alıntı: Ruscall

babana reddedemeyeceği bi teklif yap

• Baban hakli 3 yildir yurtta kaliyorum 0 sorun eve cikayim dedim daha en basta evden atildik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porazo -- 17 Ağustos 2017; 21:24:32 >
  • Belki maddiyat sıkıntı oluyordur biraz anla babanı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.