Şimdi Ara

ZYXEL adsl modem kullanan arkadaşlara basit bir soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar zyxel modemin ara yüzüne girdiğimizde bağlantı hızını nereden görebiliyoruz yani mesela airteis modemlere girince giriş sayfasında bağlatı hızımız görünüyor 512/1024 yada 1024/4096 gibi peki bu zyxel lerin arayüzünde bu bağlantı hızını nereden bulabiliriz yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk ederim...

• 661 modelinde modeme bağlandığınızda (Web) hemen sağ alt köşede yazıyordu.
  • System Status içersindeki Show Statistics kısmından.
  • evyallah arkadaşlar tşk ederim çok makbule geçti kolay gelsin...
  • Bu modemi kullanıyorum. Birisine şifremi vermiştim, ama artık kullanmasını istemiyorum. Şifreyi değiştirdim, ama halen onun bağlı olduğunu görebiliyorum. (Kopmadıkça bağlı mı kalıyor?)
    Modem Web-Tabanlı yapılandırıcısının "Ağ - Yerel alan ağ - İstemci listesi" nde
    Bu kişinin bağlantısını nasıl kesebilirim? Bağlı olan makinelerin bağlantılarını nasıl yönetebilirim?.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkansi

Bu modemi kullanıyorum. Birisine şifremi vermiştim, ama artık kullanmasını istemiyorum. Şifreyi değiştirdim, ama halen onun bağlı olduğunu görebiliyorum. (Kopmadıkça bağlı mı kalıyor?)
    Modem Web-Tabanlı yapılandırıcısının "Ağ - Yerel alan ağ - İstemci listesi" nde
    Bu kişinin bağlantısını nasıl kesebilirim? Bağlı olan makinelerin bağlantılarını nasıl yönetebilirim?.

şifresini verdim dediğin modemin web arayüzü şifresinimi yoksa wireless felenmi ?
    ss ile gösteririsen anında yardım alabilirsin
  • wireless verdim. özellikle öğrenmek istediğim şey istemci listesindeki bilgisayarları nasıl yönetebilirim? yani mesela bağlı bir bilgisayarı nasıl çıkarıp engelleyebilirim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkansi

wireless verdim. özellikle öğrenmek istediğim şey istemci listesindeki bilgisayarları nasıl yönetebilirim? yani mesela bağlı bir bilgisayarı nasıl çıkarıp engelleyebilirim?

mac filtreleme yapabilirsin ama bu hiç amahiçde güvenli bir çözüm olmaz. wireless şifreni değiştirebilirsin
    benim bildiğim kadarıyla (ki 3 yıldır kullanıyorum bu modemi) o anda bağlı olan birini düşürme yok
  • Hazır bu modemde konu açılmış bende de var bu meretten.Arada bir internet ışığı kırmızıya dönüyo ve sabit yanıyo.Acaba dedim biri wirelessi kırdıda download mı yapıyor.Şifre değiştirdim 3-5 gün düzeldi sonra gene aynı ben şifre değiştirip duracağım mı yoksa bu kırmızı ışık farklı bişi mi anlatmak istiyo bana
  • quote:

Orjinalden alıntı: zisan

Hazır bu modemde konu açılmış bende de var bu meretten.Arada bir internet ışığı kırmızıya dönüyo ve sabit yanıyo.Acaba dedim biri wirelessi kırdıda download mı yapıyor.Şifre değiştirdim 3-5 gün düzeldi sonra gene aynı ben şifre değiştirip duracağım mı yoksa bu kırmızı ışık farklı bişi mi anlatmak istiyo bana

Senin modemine bağlı olan clientların hepsini DHCP tablosundan görebilirsin.
    wan ışığında kırmızı olması içindeki yazılıma göre değişiyor. benim ilk aldığımda modemi PPPOA ilede bağlansaydı PPPOE ilede bağlansa yeşil yanıyordu ama en son yazılımda ise PPPOE ile bağlanınca turuncu yanıyor(kırmızıdan kasit buysa)

zyxel modemlerde adsl ayarı yaparken Naid Up mı ne öyle bir kutucuk var erğer onu işaretlemesen modem kendini standby moduna alıyor nezaman modeme bağlı bir pc internete çıkmak istere ozaman ozaman otomoatikmen bağlanıyor bu durmdada renk değiştirebilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.