Şimdi Ara

1.5 LİTRE SU 32 LİRA OLUR MU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
14.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dün Selçuk Efes antik kente gittim. İlk gidişimdi. Sıcak hava öğle sıcağı biletler zaten uçuk. Allahtan öğrenci indirimi ile müzekart alıp(30TL) öyle girdim. Neyse sonuna kadar gittim dolaştım heryeri çok sıcaktı terden tişörtüm sırılsıklam. Suyum vardı ama küçüktü daha başlangıçta bitti. Bi baktım müze mağazası ve onun kafetaryası var belediyeye ait diye biliyorum ama yanlış da olabilir. Dolaba gittim baktım suyun altında fiyatı yazıyor. Yarım litre 6TL, 1.5 Litresi 32TL. Gözlerime inanamadım. Param vardı ama sırf inadımdan öfkemden almadım. Gerçekten büyük rezillik. Hadi turist çok kur farkı falan da hiç mi düşünmezsiniz Türk biri için bu fiyatlar normal mi diye. 1.5 LİTRE SU 32 LİRA OLUR MU?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgrosso451 -- 5 Ağustos 2019; 14:2:19 >

• O marka su Fransa'dan ithal, Fransa'nın el değmemiş daglarından çıkan özel maden suyu ve her ülkede pahalı. Ağustos 2018 dolat kriziden 2-3 yıl evvel ithal ürünleri en uygun fiyattan satan Metro'da dahi o suyu alırken fiyatı elimi yakmıştı. Yani fiyat kazık değil. Ve antik egzotik mekanlarda dolaşmak da ucuz birşey değil.

BOP projesi eşbaşkanıyım diyen birinin 17 yıldır hüküm sürdüğü bir ülkenin vatandaşısınız. Bazı gerçekleri görmezden gelip, AB vatandaşı gibi yaşamaya çalışıyorsunuz sonra gerçek birden karşınıza çıkınca tepki gösteriyorsunuz.
  • İnsan bilinç(altına) tapan dangozun tam karşılığı sığır gene o insanı saymıyor ya

İşin doğasında ancak amip kadar düşünsel varlık göstermek varmış demek ki

Tam bir cirkclejerk örneği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 5 Ağustos 2019; 13:48:7 >
  • soran olursa serbest ekonomi dersin insanları kazıklamaya devam
  • Türkiyede pahalı bir marka evet ama bu kadar pahalı değil. Ayrıca damla su da 6 TL idi. Yarım litre olan.
  • evian zaten yurtdışında bile en pahalı sulardan biri
  • O marka su Fransa'dan ithal, Fransa'nın el değmemiş daglarından çıkan özel maden suyu ve her ülkede pahalı. Ağustos 2018 dolat kriziden 2-3 yıl evvel ithal ürünleri en uygun fiyattan satan Metro'da dahi o suyu alırken fiyatı elimi yakmıştı. Yani fiyat kazık değil. Ve antik egzotik mekanlarda dolaşmak da ucuz birşey değil.

BOP projesi eşbaşkanıyım diyen birinin 17 yıldır hüküm sürdüğü bir ülkenin vatandaşısınız. Bazı gerçekleri görmezden gelip, AB vatandaşı gibi yaşamaya çalışıyorsunuz sonra gerçek birden karşınıza çıkınca tepki gösteriyorsunuz.
  • Evian dünyanın en pahalı suyu.Müze kafetaryasına konulması tartışılır.Bir suya o kadar verilip verilmeyeceği de tartışılır.
    Diğer içecek fiyatlarına göre bile daha pahalı olmasından belli zaten farkındaysanız.
    Bana kalırsa tuvalet çeşmesinden içerdim.Böyle yerlerde asla bir kuruş harcanmaz.
  • Kutu kola 10, powerade 21 lira .guzel geciriyor neresiyse.
  • Biz gittiğimizde su kalmamışdı bedevi gibi kalmıştım orda dilimiz yere değicekdi hatırlamak istemiyorum zehir olmuştu
  • Opecek adam ariyorlar fiyatlar cok fahis
  • Bir yere giderken ilk araştrmam.Orada bim ve a101 var mı
    Yoksa gdeceğim yeri ikinci plana atıyorum.İsterse dünyanın 7 harikası olsun.Benim için dünyanın bir harikası var o da BİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 5 Ağustos 2019; 15:10:20 >
  • Valla bence doğru hamle.

Biz gittiğimiz yeri yakıp yıkıyoruz. Yabancıların bizim eserlerde gözü varsa ana neden bizim çöplüğe döndürmemizdir. Bu yüzden antik kentmiş falan buralarda bizim halkın pek gelmediğini var sayarak devam :)

Kaç yıl önce gittim hatırlamıyorum, Meryem Ana kilisesinde akan su 1 küçük şişe ücretsiz, geri kalanı ücretliydi bize

Efesteki Nike en görülmeye değer eser bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reborned -- 5 Ağustos 2019; 15:15:23 >
  • Konuyu lütfen farklı yere çekme..

evian her yerde pahalı olan sudur diğer suyun fiyat bilgisi neden kapalı?
  • mrtgfb M kullanıcısına yanıt
    Ben dokunmadım ona. Sordum 6 TL dedi damla 0.5L için diğer ürünlerde normal fiyatın 2 katı kadar.
  • Efes antik kenti müze kafetaryası yer.
  • Konu sadece evian suyu değil. Alternatifi damla su da 6 TL idi. Diğer ürünlerin fiyatı da aynı şekilde çok yüksek. İçeride alternatif mekan yok.
    Üni. öğrencisiyim. Kendi ülkemdeki antik kenti dolaşıp 1 şişe su içmek mi AB vatandaşı gibi yaşamak oluyor?
  • Efese giriş yaptığın yerlerde ki dükkanlarda 2 tl su sadece içeride olan yerde su 6 tl boşuna demogoji yapıyorsun bence.
  • İnsanımız bilinçli olsaydı bu tip uygulamalara cüzdanı ile tepki gösterirdi

Bizim milletin hoşuna gider böyle şeyler
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.