Şimdi Ara

1.6 TDCI Fiesta neden 1.4 TDCI ile aynı paradan gidiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Manuel dizel hatchback bir araba bakıyorum 30-35bin lira civarı bütçe ile. Titanium donanım fiestalar dikkatimi çekti, ancak bakıyorum 1.4 TDCI 70 hp fiesta ve 1.6 90küsür beygir fiesta ikinci elde aynı paraya gidiyor aşağı yukarı. Yakıt tüketimi desen çok farklı değil kağıt üzerinde donanım zaten aynı. Olayı nedir bu 1.6lıkların, neden zamanında tutulmamış, ya da şimdi ikinci el piyasası kısmen düşük?

Şahsen aynı paraya 1.6lıklar varken neden 1.4ler satılır anlayabilmiş değilim.

Örnek ilan:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-muayenesi-yapilmis-masrafsiz-hatasiz-boyasiz-garantili-121534233/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-fiestanin-en-dolusu-en-guclusu-120839945/detay

• Örnek verdiğiniz ilanlarda 1.6 tdci olan hem öbürü kadar temiz değil hem aralarında 1 yıl var hem de kmsi daha yüksek. Buna rağmen arada bin tl fiyat farkı var. Ayrıca 1.4 x paketmiş. Bence fiyatlar normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatal_hand -- 14 Nisan 2013; 12:59:44 >
  • Herkesin kafasına göre fiyatlandırma yapması ve model yıl kilometre gibi parametrelerin farklı olması fiyata etki eder. Bir boya konusu var ki boyalı parçası varsa fiyatını iyice öldürürler. İki motorun sıfır fiyatları arasındaki farkı bilmiyorum ama 1 model düşük ve 20 bin kilometre kadar fazla olsa da 1.6'yı tercih ederim. Şahsen 1.4 HDi tercih ettim çok memnun değilim. Belki benim 207 ağır geldi yaklaşık 1200 kilo ama 1.6 daha rahat ettiriyor aracı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatal_hand

Örnek verdiğiniz ilanlarda 1.6 tdci olan hem öbürü kadar temiz değil hem aralarında 1 yıl var hem de kmsi daha yüksek. Buna rağmen arada bin tl fiyat farkı var. Ayrıca 1.4 x paketmiş. Bence fiyatlar normal

Sadece bunlara bakmayın örnekler çoğaltılabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2010-ford-fiesta-servis-bakimli-titanium-x-paket-full-plusfull-121084819/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: demos112

quote:

Orijinalden alıntı: fatal_hand

Örnek verdiğiniz ilanlarda 1.6 tdci olan hem öbürü kadar temiz değil hem aralarında 1 yıl var hem de kmsi daha yüksek. Buna rağmen arada bin tl fiyat farkı var. Ayrıca 1.4 x paketmiş. Bence fiyatlar normal

Sadece bunlara bakmayın örnekler çoğaltılabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2010-ford-fiesta-servis-bakimli-titanium-x-paket-full-plusfull-121084819/detay

O değil de bu jant ne kadar yakışmış yav.

• 1.4 motor 1.6 dan az yakıyor... tabi çok bir fark olmasada... 1.4 yokuslarda biraz isteksiz... ford zaten 1.5 motora geçti... sanırım onlarda anladı...

b segmenti yeniden araba alacak olsam gene dönüp bakmazdım buna... iç konsol zaten vahim bir dizayn... boğucu... dışarıdanda pompayla şişirilmiş yumurta gibi duruyor = )
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

1.4 motor 1.6 dan az yakıyor... tabi çok bir fark olmasada... 1.4 yokuslarda biraz isteksiz... ford zaten 1.5 motora geçti... sanırım onlarda anladı...

b segmenti yeniden araba alacak olsam gene dönüp bakmazdım buna... iç konsol zaten vahim bir dizayn... boğucu... dışarıdanda pompayla şişirilmiş yumurta gibi duruyor = )

İci biraz dar haklısınız. Ama b sınıfı araba sonuçta, İc hacimde mucize beklemek yanlış. (Jazzi ayri tutarim burda) Zaten çoğunlukla tek kişi kullanacagindan cok sıkıntı etmedim. Tasarım kısmı göreceli tabi, iç dizayn o kadar gözüme batmıyor benim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Protex11 -- 14 Nisan 2013; 14:07:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İç hacmi geniş dizel bir B sınıfı araba düşünüyorsanız kesinlikle Opel Corsa 1.3 CDTI tercih etmelisiniz.

Ayrıca bu aracın yıllık vergisi diğerlerinden 300 TL daha az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomiken -- 14 Nisan 2013; 14:14:24 >
  • Aradaki yıl , km farkı var . Belki ucuz olanda kaza , boya vardır ???
  • 1.4 almayın bence. Kağnı gibi çekmeyen bir motor.

1.6 o kasa için daha uygun. Keşke Ford 95PS yerine 115PS olan 1.6 motoru koysaydı. O zaman gayet keyifli olurdu.
  • B segmenti araçlar için epey fazla fiyat ..
  • Guncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomiken

İç hacmi geniş dizel bir B sınıfı araba düşünüyorsanız kesinlikle Opel Corsa 1.3 CDTI tercih etmelisiniz.

Ayrıca bu aracın yıllık vergisi diğerlerinden 300 TL daha az.

kesinlikle corsayla fiesta kıyaslanamaz corsa gitmez dönmez çekmez kutu gibi araba okuldan hocama sigortadan vermişlerdi kendi arabası civicti 1 hafta kullandı hergün küfredip duruyordu corsaya
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.