Şimdi Ara

10 madde ile Türkiye'de neden yaşanılmaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1- siyasi ve askeri verilen sözlerin hiçbiri tutulmadi. Neredeyse hergün şehit haberleri geliyor. Üstüne siyasilerin yaptığı yorumlar rezalet ötesi.
    2- ülkede iyi bir indirim haber yok hergün zam hergün bindirim haberi
    3- teknoloji ithal etmenin teknoloji üretmekten karlı olduğu bir ülkeyiz.
    4- bu yüzden ne araba, ne telefon, ne islemci üretebiliyoruz ne de unicorn çıkarabiliyoruz.
    5- devletimiz vatandaşına verdiği asgari ücretle resmen Survivor yaşatıyor.
    6- tecavüz cezalari komik sayılabilecek derecede az. Hatta yok.
    7- yolsuzluk had safhada. Yolsuzluk yok diyenler mi dersin, ama her gelen hükümet yiyorcular mi dersin ama yol yabtilar diyenlercmi dersin. Tam bir koyunuz.
    8- dış politikamizda bizi takan ülke yok.
    9- suriyeliler başımıza dert olacak. Bu ülkenin geleceği yoksa sebebi suriyelilerdir. Derhal ülkeden sınır dışı edilmeliler.
    10- enflasyon çok yüksek, alım gücü inanilmaz düşük. vatandaşın ağzına et girmiyor et.
    Bonus: seçimler, kpss, ygs lys teog hepsi ama hepsi şaibeli.

Tek istegim ve duam Avustralya'ya yerleşip insan muamelesi görmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cudjex -- 1 Haziran 2017; 19:28:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dedi koyun
  • tamamen katılıyorum. hatta eksik bile. 100 tane daha sebep yazılabilir.

Yalnız ben yurtdışındayım ve tr yi çok özlüyorum. Tüm maddelere sonuna kadar katılıp yine tr yi özlüyorum. ne diyorsun buna?

Bidefa kendi dilini konuşamamak öyle kolay bişey değil. Bende sana neden yurtdışında yaşanmayacağına dair 100 madde sıralayabilirim ama zamanımı alacağı için o işe girmeyi düşünmüyorum.

İnternet üzerinden nijeryalı biriyle konuştum geçenlerde. adamla biraz konuştuk. o olay benim ülkemde var mı bilmiyorum dedi. ( banka aracılığıyla gümüş satın alıp satma olayı). Bende yoksa o ülkeyi bırak nasıl ülke orası dedim. adam ne diyorsun sen burası benim ülkem başka hiçbiyerde mutlu olamam dedi. allahın nijeryalısı bile nijeryasını savundu yani. Bu nedenle ne kadar eleştirsek de ülkemizin değerini ülkeden ayrılınca anlıyoruz.
  • 1-) Gelişmiyoruz

2-) Gelişmeye çaba harcamıyoruz

3-) Gelişmeye çalışanı yadırgıyoruz

4-) Adet adı altında saçma sapan uygulamalarımız olduğu için

5-) Çok arada kalmış bir ülke olduğumuz için

6-) Kendi ülkemizde 2.sınıf vatandaşı olduğumuz için

7-) Hoşgörüsüz bir millet olduğumuz için.

8-) Her gün yaşamını kaybeden masum insanlar olduğu ve bunu şehitlik adı altında bize yedirdikleri için
    9-) Kültürel miraslarımıza sahip çıkamadığımız için

10-) Temelde sıkıntı olduğu için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nyan Cat -- 1 Haziran 2017; 19:41:4 >
  • pokajy P kullanıcısına yanıt
    8 sene almanyada yaşadım ve türkiyeyi ben de özledim. Ama tatillerde buraya gelince özlediğim şeyin türkiye değil akrabalarımın olduğunu fark ettim. Elimde olsa yine yurt dışına çıkarım. Siz hangi ülkedeydiniz?

• Devlet 10. Maddeyi gayet güzel sağlıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glumblapinta -- 1 Haziran 2017; 19:53:54 >
  • Eğitimi de unutmayalım.

Beyinlerimiz körelmeye devam ediyor.
  • En çok yös'ten nefret ediyorum. Hadi yurtdışından gelmiş olsan neyse ama tüm eğitim hayatını türkiyede geçirmiş olanlar da bu sınava girip odtü kazanabiliyor. Ama normalde barajı bile geçemezdi. Yös en uyuz olduğum noktalardan biri.

• Sokakta ki cogunlugun potansiyel katil, cani, hirsiz, terorist, dolandirici, kavgaci, konusmasini, yurumesini, giyinmesini bilmeyen insanlardan olusmasi.

Ulke geneli icin soyledim ama bu saydigim tiplerin benim dogup-buyudugum-yasadigim muhitte bulunmamasi da guzel tarafi.
  • Bir madde benden; özel sektördeki egosu tavan yapmis her türdeki yönetim kadrosu ve yalakalari ile attiklari iftiralar, haksiz suçlamalar vs. vs...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan inanın ki bıktırdınız yeter artık sorunları ifşa etmekten başka halta yaramıyorsunuz daha geçen Alman maçında olay çıktı mesela koltuklar havada uçuştu maç bayaa bir müddet durdu lakin Türkiye'de olsa medaylardan inmezdi olaylar... derdin şifasını aramaktansa derdi dertlendiriyorsunuz bıktırdınız artık lütfen az mantıklı olun yobaz diye adlandırdıklarınızdan daha yobaz oluyorsunuz haberiniz yok düşünce veyahut fikir beyan etmeniz kenera dursun düşünce kıtlığına düşüyorsunuz bakın rica ediyorum bir kelime dahi yazarken düşünün nereden geleip nereye gidiyor laf diye

• quote:

Orijinalden alıntı: Nyan Cat

En çok yös'ten nefret ediyorum. Hadi yurtdışından gelmiş olsan neyse ama tüm eğitim hayatını türkiyede geçirmiş olanlar da bu sınava girip odtü kazanabiliyor. Ama normalde barajı bile geçemezdi. Yös en uyuz olduğum noktalardan biri.

Bu dediğin sorun yabancı öğrencilere özel değil hocam. DGS diye bir şey var YGSde barajı geçemeyen adamlar sittiin sene giremeyecekleri yerlere giriyorlar

• Konu yanlış yerde. 15 gün hayırlı olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.Askerine değer verme yok.Zorunlu askerlik neticesinde askerliğini yapmış olanlar bilir feci yerlerde ve ortamlarda barınıyorsunuz barınmak zorunda kalıyorsunuz.Doğu'dakilerin Allah yardımcısı olsun heleki çok zor durum herhangi bir olayda şehitlik mertebesinde ateş düştüğü yeri yakıyor istatistikten ibaret oluyorsunuz yeri geldiğinde aynı şeyi normal vatandaş içinde söyleyebilirz insan canı en değersiz şey şu ülkede yaşanılan olaylarda bunu gösteriyor birileri bin korumayla gezer ama ülkemiz bir huzur adası der
    imamı bile ağza alınmayack rakamda korumalı mercedes arabaya biner çok gerekliya

2.Eğitim eğitim 4-4-4 artık neyse devamlı değişti imam hatiplerin çoğalması din dersleri hocaların kendini eğitmemesi her öğretmenin aynı standartta eğitim vermemesi geleceğe yönelik yapılan sınavlarda yarış atı gibi koşturman hatta bazı intiharlar oluyor hep bu eğitimin çarpık ve düzensiz oluşundan

3. Sağlık neresinden tutsan elde kalıyor mesela GSS denilen bir şey var işten çıksan veya işte olsan dahi kendi eklinde olmadan hanene yazılan bir borç mekanizması geliştirmişler soygunculuk için daha bir çok şey var ama ön planda olan bu

4.İşçi beyaz yakalı hakları asgari ücret düzensizliği her meslekte belirli bir maaştan işe başlamanın olmaması mesela mühendislere giriş maaşı 2 bin 2500 yazıyor odalar birliğinde ama çoğu pişkin yer asgari ücretten başlatıyor hatta sigorta yapmayanlar bile mevcut hatta mesela bu asgari ücreti normal çalışan vatandaşta verirmiş gibi gösterip el atından geri alanda var ilginç

5.adalet maalesef herkes eşti şartlarda yaşamıyor hakkını savunamıyor kadın hakları işçi hakları yada en ufak bir kazada bile gücü yeten yetene bilen biliyor örneğe gerek yok.

6.Giyim tarzı son dönemlerde insanlar rahat dolaşamıyor özellikle kadınlar hamile kadınlara uçan tekme olayı beni tahrik etti diye ortalıkta tacize bulaşan yaratıklar ve bunların salı verilmesi başını kapatmanın bu zamanda sanki çok önemli birşeymiş gibi gösterilmesi altı üstü bez parçası arkadaş o paçavra günahlarınıda örtmüyor sonuçta değil mi

7.Betonarme yaşam yeterince nefes alınacak yer olmaması parklar bahçeler koşu alanları bulunmaması bunla beraber gelen hastalıklar sıkıntılar astım ve benzeri hastalık büyükşehirlerde stres ve sinire meyleden etkenler insanı huzura erdirecek veya içine rahatlatacak böyle yeşillikli alanların bulunmayışı

8.Vergi sistemi herşeyden olabildiğince kat ve kat vergi almak hatta gerekirse aldığın nefesten bile vergi alacak duruma gelmek doğudaki kaçak kullanımı bile harcamayan kitleye ödetmek zenginlere af çıkarmak ama açığı orta halli vatandaştan çıkarmak.

9.Zam millet vekillerinin hem fikir olduğu tek konu kendilerine keyfi memur yada normal çalışanlara ise sanki çok birşey yapıyormuş gibi oranlar vermek açıklamak buna esas enflasyon oranlarının bu zamları geçmesi hatta verdikleri zamları ürünlere zam yaparak geri eritmek

10.Emeklilik avrupada insanlar emekli olduğunda seyahat eder ve diğer kültürleri öğrenirler ama bizim vatandaşımız kıt kanaat geçinmeye çalışıyor hatta çalışmaya maruz kalıyor.Emekli maaşlarının azlığı bu konuda çok kötü faktör hatta en son çalışma bakanı emekli,lik yaşını 72 ye çıkaracağız demişti avrupada böyle demişti bre cahil adam avrupadaki çalışma olanaklarını karşıladın mı aynımıda bu yaş kriterini getiriyorsun demiyorlar böyle dengesiz bir sistemin içindeyiz.

Bunların ülkenin yaygın ve göze çarpan sorunları bu sorunları yaratanda ülke içerisindeki vatandaşlar çamura battıkça batıyoruz zaman ilerledikçe sonumuz hayrolsun bakalım.Herkes kendi ölçer biçer karar verir benim aklımdakiler bunlar madde madde yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 2 Haziran 2017; 2:0:8 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.