Şimdi Ara

11 YILDIR ÇÖZÜLMEYEN VOLKSWAGEN TOURAN PRAOBLEMİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
3.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Müşteri Memnuniyeti Öncelikle Aracın Güvenli Olmasıyla Başlamaz mı

Günümüz otomobil şirketleri aralarındaki yoğun rekabet şartları açısından müşteri memnuniyeti adına kendilerinin çok hassas oldukları ve müşterilerini her konuda tatmin ettikleri iddiasını çok sık seslendiriyorlar. Hatta kendilerini dünyada teknoloji devi olduklarını ve yaptıklarının da kendilerinin daha iyisini yapıncaya kadar en üstünü olduğunu iddia ediyorlar. Bu iddialara karşın sanılır ki başta can güvenliği olmak üzere müşterileri hiç sorun yaşamıyor. Tabi ki bu mutlak olarak doğru değil. VW marka Touran sınıfındaki aracımla yaşadığım ve mahkeme kararıyla da sabit olan arıza türünün sürücü ve araçtakilerin hayatını nasıl tehlikeye attığından ve akabinde Türkiye distribütörü olan Doğuş Otomotivin yaklaşımından bahsetmeyi tüketicilerin haklarına duyduğum saygı adına gerekli görüyorum. Aracım 2003 model Highline 1.9 tdi özelliklerini taşıyor. Garanti kapsamında iken 2004 yılında aniden araçtaki far, ışıklandırma , silecekler kapı kilitleri ve diğer güvenlik ve konfor unsurlarının seyir halinde iken devre dışı kalması veya izinsiz devreye girmesi ile tanımlı olan arızaya sık sık muhatap olmam üzerine yetkili doğuş otomotiv servisine başvurduğumda arızanın elektronik kartın ıslanması sonucunda doğduğu tespit edilerek en az 4 kez kart değişimi yapılmasına rağmen ıslanmanın kaynağı tespit edilememişti. Sonunda görüldü ki arka cam yıkama suyunu taşıyan hortum elektronik kartla irtibatlı olan kablo demetlerinin merkezine yerleştirilerek saklanmış ve hortumdaki kaçaktan sızan suyun kablolarla birlikte karta ulaşması sonucu zikredilen arızalar mütemadiyen meydana gelmiş, şans eseri dehşetli bir kazaya meydan vermeden bu anlar atlatılmıştır. Mecazi olarak ifade edilen beyin sulanması otomobilim için gerçek bir vaka olmuştur. Doğuş otomotivden tüketici haklarım gereği aracın yenisi ile değişimini istediğimde bu konuda olağanın dışında bir ilgi ve özür beklerken olumsuz cevap vermişlerdir. Çünkü bu durum bir uçakta meydana gelmiş olsa uçağın düşmesi ile sonuçlanacak bir tasarım hatası idi ve bendeniz bir mühendis olarak ayrıca VW Almanya fabrikasına da bildirmeme rağmen böyle dehşetli bir ayıbı örtme yolunu seçtiler. Sonuçta müracaatım üzerine mahkeme 2007 yılında aracın yenisi ile değişmesine hükmetti. Ama halen bu araç bende çünkü 2003 model aracın artık üretilmediğine dair bir gerekçe ile bu zamana kadar icra mahkemesinde oyalanıyorum ve mahkeme kararının esasını teşkil eden değişim kararı boşta kalıyor. Araçlarındaki CE belgesine rağmen güvenlik yerine hayati tehlikeye maruz kalan müşterisine karşı gösterilen bu davranışıda şiddetle kınıyorum.

Mustafa BİRKOL

• Yapay Zekanın Yanıtı

11 Yıldır Çözülemeyen Volkswagen Touran Kronik Arızaları

11 yıldır devam eden Volkswagen Touran kronik arızaları, araç sahipleri için ciddi bir baş ağrısı haline geldi. Bu arızalar, araçların güvenirliğini ve güvenliğini ciddi şekilde etkileyerek kullanıcıların can ve mal güvenliğini riske atmaktadır.

Touran'ın en bilinen kronik arızalarından biri, direksiyon sistemi arızasıdır. Bu arıza, araçların direksiyon sisteminde ani bir kayba neden olarak sürücülerin kontrolü kaybetmelerine yol açabilir. Volkswagen, bu sorunu gidermek için bir geri çağırma kampanyası başlattı, ancak sorun hala tamamen çözülemedi.

Bir diğer yaygın sorun ise şanzıman arızasıdır. Touran'larda kullanılan DSG şanzımanlar, kayma, sarsıntı ve hatta tam arızalar dahil olmak üzere çok sayıda sorun yaşamaktadır. Bu arızalar, araçların sürüşünü zorlaştırmakta ve hatta tehlikeli hale getirebilmektedir.

Touran'larda ayrıca elektrik sistemi arızaları, motor sorunları ve süspansiyon sorunları da sıklıkla görülmektedir. Bu arızalar, araçların performansını ve dayanıklılığını olumsuz etkileyerek kullanıcılar için önemli masraflara neden olabilir.

Volkswagen, Touran'ın kronik arızalarını çözmek için adımlar atmakta olduğunu iddia ediyor. Ancak 11 yıldır devam eden bu sorunlar, şirketin kalitesi ve müşteri memnuniyetine verdiği öneme dair ciddi soru işaretleri oluşturmaktadır.

Touran sahipleri, araçlarındaki kronik arızalar nedeniyle tazminat davaları açmış ve toplu davalar başlatmışlardır. Bu davalar, Volkswagen'in sorumluluğunu ortaya çıkarmak ve araç sahiplerinin uğradığı zararları telafi etmek amacıyla devam etmektedir.

Volkswagen Touran'ın kronik arızaları, araç sahipleri için önemli bir endişe kaynağı olmaya devam etmektedir. Bu arızaların çözümü, Volkswagen'in itibarını geri kazanması ve müşterilerinin güvenini yeniden kazanması açısından hayati önem taşımaktadır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • vw almanya dahi örtbas ettiyse yerli-yabancı gazetelere verirdim ben.Muhtemelen aracı geri almazlardı ama yinede verirdim.Utanmazlık sınırılarını aşmışlar artık, milletlerarası bir skandala dönüşmüş olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Emir -- 30 Ocak 2015; 16:41:25 >
  • Geçmiş olsun. Umarım hakkınızı en kısa zamanda temin edersiniz.
  • Geçmiş olsun hocam.
    O zamanlar touran çok pahalı değil miydi ?
    Benim bildiğim ev fiyatlarıyla aynıydı.
    Umarım hakkınızı alırsınız.
  • Türkçeniz gerçekten kutluyorum. Sorununuz da umuyorum ki en kısa zamanda hallolur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctor I

Türkçeniz gerçekten kutluyorum. Sorununuz da umuyorum ki en kısa zamanda hallolur.
    Vw değil birçok marka aynı davranışı sergilerdi diye düşünüyorum. Tabii bu ülkemiz için geçerli. Abd'de falan böyle bir şeyi örtbas etmeye cesaret edemezler.
  • Ulkede ekonomi iflas, adalet yerlerde, ahlaksizlik diz boyu, vefa bir semt adi, kör tuttugunu topal yakaladigini eksik varsa tamamlayin...
  • Yani mahkemenin " yenisiyle değiştirilmesi" kararının uygulanması için her marka aracının misal 100 tanesinin her yıl saklayacak mı? Ne saçma bir bahane!
  • Geç gelen adalet adalet değildir sözüne örnek bir durum olmuş sizin ki...2007'de sonuçlanmış olan mahkeme kararına rağmen firma artık araç üretimde olmadığı için değişim yapmaması ilginç bir durum..bunun hukukçu arkadaşlar daha iyi bilir ama hukuki bir yaptırımı mutlaka vardır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

Geç gelen adalet adalet değildir sözüne örnek bir durum olmuş sizin ki...2007'de sonuçlanmış olan mahkeme kararına rağmen firma artık araç üretimde olmadığı için değişim yapmaması ilginç bir durum..bunun hukukçu arkadaşlar daha iyi bilir ama hukuki bir yaptırımı mutlaka vardır..
    Aracın yenisi Almanya da satışta...

Getirtip değişmek zorundalar ancak adamlar distribütör değil mafya vari oldukları için işiniz biraz zor...Umarım en kısa sürede çözüme kavuşursunuz...

Yani markadan soğudum ya yemin ediyorum soğudum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

Aracın yenisi Almanya da satışta...

Getirtip değişmek zorundalar ancak adamlar distribütör değil mafya vari oldukları için işiniz biraz zor...Umarım en kısa sürede çözüme kavuşursunuz...

Yani markadan soğudum ya yemin ediyorum soğudum...

Alıntıları Göster
    satın aracı
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Vw değil birçok marka aynı davranışı sergilerdi diye düşünüyorum. Tabii bu ülkemiz için geçerli. Abd'de falan böyle bir şeyi örtbas etmeye cesaret edemezler.

neredeyse vw haric hicbir firma bunu yapmazdi. heleki toyota, ford, mercedes servisleri bu tip konularda gayet hassas davraniyorlar. garantisi bitmis aracin parcasini garantiden degistirdigimi bilirim bu markalarda
  • mustimi kullanıcısına yanıt
    Muadil bir arac vermeleri gerekmez mi? Yada muadil aracın ücretini...
  • Hocam araç size günlük kullanım için çok lazım değilse (ki anlattığınız sorunlara göre her kontak çevirdiğinizde risk alıyorsunuz) üzerine sorunun özetini yazdırdığınız bir pankart örterek muhattap oldugunuz Volkswagen galerisinin önüne bırakın.
  • Sonuç size beyan edilmiş. Aracın üretimi yoksa aldığınız paranın 2007deki karşılığı ne ise 2007de size verilmeliydi. Halen verilmediyse 2015teki değeri verilmelidir. Buna nasıl engel olunabiliyor sonuçta bu bir mahkeme kararı değil midir?
  • Her arabada sorun olabilir ama önemli olan arkasında durabilmek
  • helal olsun 12 senedir bu işin peşini bırakmamışsınız,,,, o tarihte ilkokula başlayan çocuk şimdi üniversite mezunu ( benim merak ettiğim bu,kablonun yeri yanlış konumlandırılmış arabayı kullanıyormusunuz? hatanın kaynağı bulunmuş, peki gereği yapıldımı, kablo normalde olmasıngereken yere konuldu mu? kablonun yeri düzeltildikten sonra tekrar aynı arıza meydana geldimi? ,,, bu sorularıma vereceğiniz cevaba göre 1 sorum daha olabilir)
  • Arac degisimi sart mı. O arac uretimde yoksa Para iadesi yapsinlar. Hp bilgisayarimda bana para iadesi yapmislardi. Dandik bir urun olsa da satis temsilcileri ilgi gosterip bir iki demeden parami hesabima yatirmislardi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dionysos_07

helal olsun 12 senedir bu işin peşini bırakmamışsınız,,,, o tarihte ilkokula başlayan çocuk şimdi üniversite mezunu ( benim merak ettiğim bu,kablonun yeri yanlış konumlandırılmış arabayı kullanıyormusunuz? hatanın kaynağı bulunmuş, peki gereği yapıldımı, kablo normalde olmasıngereken yere konuldu mu? kablonun yeri düzeltildikten sonra tekrar aynı arıza meydana geldimi? ,,, bu sorularıma vereceğiniz cevaba göre 1 sorum daha olabilir)
    ben de 1.9 tdı altea kullandım
    1 kez oto kuaförün hatasından beyin değişmişti
    1 kez de sizinkine benzer bir sorun yaşamıştım
    sinyal normal iken sağa , sağa iken sola veya hiç sönmeme sonucu aşırı ısınma gibi sorunlar yaşamıştım
    sonuçta bende ki aracın da beyni değişmişti

sizi eleştirmiyorum şimdi diyeceklerim forumda yorum yapanlara
    ama benim anlamadığım her seferin de saçma şekilde konunun vw e bağlanması
    ben şimdi araba arıyorum ford cmax i gözüme kestirdim
    araştırıyorum bunlarda da direksiyon kutusundan mı alt takımdan mı ne ses problemi var
    açıyorum forda özel forumlara bakıyorum eyvah eyvah
    ford dan bir daha alışveriş düşünmeyenler dahi var
    kullanıcıya o seslerin normal kabul edilmesini dahi söylemiş otokoç

hangi marka dört dörtlük ?
    gerek araçların sorunları gerek satıcıların duyarsızlıkları konusunda hepsi birbirine benziyor
    tonla insanın çeşit çeşit markalar ile yaşadığı çeşit çeşit sorunlar var
    ds4 düşündüm kendi forumları dahil araştırıyorum sorunlar var
    golf düşündüm dsg zaten ayyuka çıkmış
    cmax bakıyorum kendi forumu dahil sorunlar var

nedir bu arkadaş ?
    sorunsuz araba istiyorsak cevap benim kapıda duruyor
    araba bulana kadar idarelik bindiğim 92 corolla
    öyle sorunsuz ki touranı da alteayıda cmaxıda golfü ve bilumum arabayı gömer geçer valla
    tabi radyoda çubuklu yaşardan ''arabası uçan tehlike tüp taktırmış az yaksın diye'' dizelerini duyunca bana diyor la bu diye düşündürür

hakkınızı arama konusunda ise sonunda kadar destekliyorum
    herkes hakkını aramalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belenenses -- 30 Ocak 2015; 19:25:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

ben de 1.9 tdı altea kullandım
    1 kez oto kuaförün hatasından beyin değişmişti
    1 kez de sizinkine benzer bir sorun yaşamıştım
    sinyal normal iken sağa , sağa iken sola veya hiç sönmeme sonucu aşırı ısınma gibi sorunlar yaşamıştım
    sonuçta bende ki aracın da beyni değişmişti

sizi eleştirmiyorum şimdi diyeceklerim forumda yorum yapanlara
    ama benim anlamadığım her seferin de saçma şekilde konunun vw e bağlanması
    ben şimdi araba arıyorum ford cmax i gözüme kestirdim
    araştırıyorum bunlarda da direksiyon kutusundan mı alt takımdan mı ne ses problemi var
    açıyorum forda özel forumlara bakıyorum eyvah eyvah
    ford dan bir daha alışveriş düşünmeyenler dahi var
    kullanıcıya o seslerin normal kabul edilmesini dahi söylemiş otokoç

hangi marka dört dörtlük ?
    gerek araçların sorunları gerek satıcıların duyarsızlıkları konusunda hepsi birbirine benziyor
    tonla insanın çeşit çeşit markalar ile yaşadığı çeşit çeşit sorunlar var
    ds4 düşündüm kendi forumları dahil araştırıyorum sorunlar var
    golf düşündüm dsg zaten ayyuka çıkmış
    cmax bakıyorum kendi forumu dahil sorunlar var

nedir bu arkadaş ?
    sorunsuz araba istiyorsak cevap benim kapıda duruyor
    araba bulana kadar idarelik bindiğim 92 corolla
    öyle sorunsuz ki touranı da alteayıda cmaxıda golfü ve bilumum arabayı gömer geçer valla
    tabi radyoda çubuklu yaşardan ''arabası uçan tehlike tüp taktırmış az yaksın diye'' dizelerini duyunca bana diyor la bu diye düşündürür

hakkınızı arama konusunda ise sonunda kadar destekliyorum
    herkes hakkını aramalı

Alıntıları Göster
    geçmiş olsun

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.