Şimdi Ara

1100 tl ye temiz (32gb)iPhone 5s alayım dedim...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar iphone 5s arıyordum temizinden şöyle 1 seneye yakın da garantili falan
    böyle 1250 ye bi iki cihaz buldum biri ben aramadan önce satılmış diğeride il dışı olup elden aldırabileceğim adam olmayınca oda kaldı derken neyse akşamüstü yine bakıyorum sahibinden de
    bi baktım bi tane adam 1100 tl ye koymuş hem temiz hem 10 ay garantili üstelik bide 32 gb...
    ulan dedim kesin bunda bi nane vardır.tabi baktım GET ödemesi. iyi dedim sıkıntılı bile olsa onay vermem geri gönderir paramı alırım.Elemana soruyorum hocam numarayı yollayın konuşalım
    cevap atmış kardeşim akşam eve dönünce ararım sen yaz noyu diye. ne aradığı ne de cevap verdiği var yani anlaşılan bi haltlar dönüyor. tabi bu arada sistem benim ödemeyi falan onaylamış satıcının kargolaması bekleniyor falan yazıyor.neyse dedim ilana bidaha bakayım bi baktım ürün adedi 2 olmuş.. iyice kıllandım. bi tanesini biz aldıysak 3 telefon ne alaka? bitmedi adama mesaj olarak da yazdım hocam ne iş vs bu diye, ulan tekrar ilana bi baktım adet olmuş 6 !!!
    lan dedim noluyoruz artık aradım müşeri hizmetlerini dedim bu adam niye ürün adedini 6 yapar telefonlar yumurtlamadı ya. ha bide ayrı bi saçmalık ürünü gönderme aşamasında yanlız satıcı iptal ederse iptal oluyomuş. e dedim nasıl edecem ya ben şimdi ; adam kargolayacakmış elime gelince veyahut 4 gün içinde kargolamazsa iptal oluyomuş. anlayacağınız m.hizmetlerinin de olaya doğrudan müdehalesi söz konusu değil.
    bekliyoz bakalım sabah nolcak.bu GET sistemiyle ilgili handikap yaşayan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşmalarını beklerim...

• sahibindenin müşteri hizmetleri tam bi hayal kırıklığı savcılık harici karşı tarafın gerçek adını bile öğrenemiyorsunuz. inş. telefonunuz gelir.

gelmez ise ilanın ekran görüntülerini ve bütün bilgileri toparlayıp savcılığa suç duyurusunda bulunun.
  • Akşam bende gördüm aynı ilanı ama bi numara var gibi 32gb 10 aylık cihazı o fiyata veriyorsa gerçekten çok iyi
  • Konu takip.

Buradan güncelleyin konuyu. Ben de merak ettim şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skydiver132

Konu takip.

Ben de az önce bu ilan için aradım sahibini ama get yok havale & kargo işi zor referans yok sonuçta elden almadıkça.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-kutu-garanti-faturali-5s-gold-229143913/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: say

Ben de az önce bu ilan için aradım sahibini ama get yok havale & kargo işi zor referans yok sonuçta elden almadıkça.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-kutu-garanti-faturali-5s-gold-229143913/detay

Alıntıları Göster
    Alma

• quote:

Orijinalden alıntı: skydiver132

Konu takip.

Niye bu kadar panik daranıyorsunuz ki ?

Telefonla konuşmak istemiyor olabilir, işi olabilir işte konuşamıyor olabilir.

GET ile almışsınız, Kargo geldiğinde kurye yanında açın paketi bekletin adamı bir durum söz konusu ise tutanak tutarsınız olur biter.

Daha kargo gelmemiş ürünü eline almamışsın şüpheleniyorsun, niye aldın o zaman derler adama.

Adam telefoncu olabilir sahibinden.com üzerindende satışını hızlandırmak isteyebilir.

Bu kadar agresif olmanızı gerektirecek bir konu yok ortada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Commander

GET ile almışsınız, Kargo geldiğinde kurye yanında açın paketi bekletin adamı bir durum söz konusu ise tutanak tutarsınız olur biter.

Daha kargo gelmemiş ürünü eline almamışsın şüpheleniyorsun, niye aldın o zaman derler adama.

Adam telefoncu olabilir sahibinden.com üzerindende satışını hızlandırmak isteyebilir.

Alıntıları Göster
    Kargoyu kesinlikle kargo görevlisinin yanında açın tutanak tutturun

• talhayarici kullanıcısına yanıt
    ürün sana kargolanmadığı ve eline ulaşmadığı sürece sorun yok ama dikkat et ürün kargo bilgisi girdikten sonra 3 gün içinde eline ulaşmazsa ilgili site ile irtibata eç. yoksa otomatik ödeme onayı verilir. 3 yıldan az geçmişi olandan ürün almam. daha önce alışverişi olmayandan ürün almam. ptt ödemeli gönderilere sakın bulaşmayın onlar tam bir dalaveracı. ayrıca 32 gb 10 ay garantisi olan cihazı temizliğine göre telefoncuya götürsen 1200 veriyor zaten. bu tür ilana atlamak macera aramak gibi birşey olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qqyyxx

ürün sana kargolanmadığı ve eline ulaşmadığı sürece sorun yok ama dikkat et ürün kargo bilgisi girdikten sonra 3 gün içinde eline ulaşmazsa ilgili site ile irtibata eç. yoksa otomatik ödeme onayı verilir. 3 yıldan az geçmişi olandan ürün almam. daha önce alışverişi olmayandan ürün almam. ptt ödemeli gönderilere sakın bulaşmayın onlar tam bir dalaveracı. ayrıca 32 gb 10 ay garantisi olan cihazı temizliğine göre telefoncuya götürsen 1200 veriyor zaten. bu tür ilana atlamak macera aramak gibi birşey olacaktır.
    KARDEŞ get olayı kesinlikle güvenilir değil çok şikayet var bu konuda o arkadaş kesinlikle seni dolandıracak haberin olsun.

bak mesela bundan 2 ay önce ps4 arıyorum bir tane buldum get ilanı açmış satan kişinin adresi benim adresimle aynıydı yani aynı mahallede oturuyorduk.
    neyse adama özelden yazıyorum kardeş cihazı elden elden alabilirmiyim hatta 100tl fazla vereyim elden alayım dedim olmaz dedi elden satış yok dedi

artık gerisini sen düşün yani sahibinden sitesinin güvenliği çok zayıf heleki get sistemi tam bir fiyasko.

müşteri hizmetlerini saymıyorum bile ilgi sıfır

şimdiden sana geçmiş olsun diyim

EDİT : şunuda yazayım aklıma gelmişken bu sitede resmen resmi olarak dolandırıcılık yapılıyor yani yasal mış gibi izin veriliyor, çin malı telefon satanların yani imitasyon satanların hepsinin ilanına bakın orginalde olmayan özellikler var telefonlarda

adam iphone 6 satıyor 3gb rami var telefonun bütün satıcılar dolandırıcı resmen anlamayan insanları dolandırıyorlar hep şikayet ediyorum ama değişen birşey yok.

tv lerde bile dolandırıclar at koşturuyor türkiye resmen afganistan oldu dolandırıcılık hırsızlık yasallaşıcak yakında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hooper113 -- 3 Eylül 2015; 12:44:03 >

• Benim elimde 5s var 16 gb tertemiz , bu ay içinde garantiye yolladım değişim yaptılar. 2 haftadır kullanıyorum 15 ay garantisi mevcut. Ben bile 1500 ün altına satmıyorken, 32 gb nasıl 1100 den satıyor. Var bi bokluk
  • hooper113 kullanıcısına yanıt
    yanlış düşünüyorsun güvenilir olmayan get vb. satışlar değil dolandırıcılığı meslek edinmiş insan kılıklı zatlar. zaten bu satış şeklindeki amaç bu dolandırıcılıkların önüne geçmek. bu şekilde de dolandırılıyorsanız yapacak bişey yok. gidin pazardan mağazadan alışveriş yapın.
  • Heyecana gerek yok. Sakin. Belli ki online alışverişe çok alışık değilsin. GET ile almışsın, endişelenecek bir durum yok. En kötü iptal edilir, paranı geri alırsın. Başlığı açan da ciddi bir sahterkarlık var sanacak. Sahtekarlık yok (henüz), evham var evham. Her evhamlı başlık açarsa, forum çöplüğe döner.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Commander

Başkan mevzu o değil
    Bak adam birincisi üyelik bilgilerine telefonunu eklememiş
    Üyelik tarihi falan da yeni ha,
    Mesaj attım almadan önce dedim hocam numara yollayın konuşalım
    hadi akşam yattın uyudun sabah olmuş ulan ürünü kargolatacak adam kalkar yine arar oda yok
    Hadi bunu da geçtim sen hem mesajlara cevap verme dönüş yapma
    Bide ürün adedini arttır. Hem de iki sefer İlkin 2 yapmış ikincisinde 6 olmuş. Yani Yanlışlıkla yapma ihtimali falan da Sıfır
    Şimdi insan kıllanıyor bi insan niye ikinci el bi Ürünün adedini 6 yapar
    Bide benim anlam veremediğim olay ggidiyor da falan adam daha kargoya vermemişse siparişi iptal edebiliyorduk diye Hatırlıyorum . Bunlarda niye öyle bişey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talhayarici -- 3 Eylül 2015; 13:02:02 >

• Neyse beyler Satıcı sanırım iptal etmiş siparişi demin baktım parayı falan geri yatırmışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Heyecana gerek yok. Sakin. Belli ki online alışverişe çok alışık değilsin. GET ile almışsın, endişelenecek bir durum yok. En kötü iptal edilir, paranı geri alırsın. Başlığı açan da ciddi bir sahterkarlık var sanacak. Sahtekarlık yok (henüz), evham var evham. Her evhamlı başlık açarsa, forum çöplüğe döner.

baba sen de mevzuyu yanış anlamışın
    Ben parayı alamama endişesinde yada korkusunda Değilim. Zaten konuda da belirttim get alıyoz Nasılsa para her türlü cebimizde kalır.
    Benim anlam vermeye çalıştığım bu adamın amacı ne
    Yani Napıyor milleti uğraştırmaktan zevk mi alıyor
    Yada "ben ürünü bi koyayım bakalım bu fiyattan satsam kaç kişi alır" gibi bi yoklama yaptıysa dicem
    Onun için get e gerek yok direkt ilan ver zaten sana ulaşır sorar alacak adam

• Birincisi; GET satışlarında telefon bilgisi olmaz zaten. Sistem dışı satışları engellemek için ticari bir tercihtir. Satıcı ile site dışından iletişim kuramazsın. Gittigidiyor ve Sanalpazar'da da durum aynıdır. Siparişi verirsin, kargoyla malı alırsın.

İkincisi; GET bizim gibi sahtekarlık oranı %95'in üzerinde olan toplumlar için icat edilmiş bir havuz sistemi. Online alışverişteki en güvenilir sistem. Endişe edilecek bir durum yok demek istiyorum. GET ile bir alım yaptıysan, otur bekle. Sabır et. Yollarsa yollar, doğru ürün gelirse gelir. Yollamazsa ya da yanlış ürün yollarsa, iptal edip paranı almak tereyağından kıl çekmek kadar kolay. Zaten bu yüzden GET satışlarında sahtekarlık yapmaya yeltenemiyorlar.

Neyse, iptal olmuş işte. Geçmiş olsun.
  • Bence telefonu görmeden ,güvenerek almak biraz sıkıntılı her şeyden önce.
  • quote:

Hocam ben de ararım bu Arkadaşı de aradığınız kişi şu an meşgul diyor
    Siz görüştünüz mü kendisiyle

• quote:

Orijinalden alıntı: talhayarici

quote:

Hocam ben de ararım bu Arkadaşı de aradığınız kişi şu an meşgul diyor
    Siz görüştünüz mü kendisiyle

Alıntıları Göster
    Bence kargo gelince teslim alma direk iade gönder.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.